NJ Devils – Columbus 2:3 (kon.) | Carolina – Minnesota 1:3 (kon.) | Detroit – Calgary 2:5 (kon.)
Ottawa – Buffalo 3:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 2:1 (1:0 po s.n.) | Anaheim – Pittsburgh 2:5 (kon.)
Boston – Philadelphia 3:2 (po pr.)
po s.n. (1:0)
Chicago Blackhawks
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Edmonton Oilers
cz Sobota 07.03.2015, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Dobrý den, vítám Vás u sledování onlajn přenosu ze zápasu NHL. V tomto zápase přivítají domácí Chicago Blackhawks tým Edmonton Oilers.

Domácí celek se nachází na čtvrtém Západní konference a už přemýšlí nad účinkováním v play-off. To hosté řeší zcela opačné starosti, neboť se nacházejí předposledním místě celé NHL a na play-off dá se říct, ani nepřemýšlí.

Československá stopa:
    Marián Hossa (CHI) – 64 zápasů, 47 bodů (18+29)
    Michal Rozsíval (CHI) – 50 zápasů, 13 bodů (2+11)
    Martin Marinčin (EDM) – 23 zápasů, 2 body (1+1)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Rozsíval, Timonen, Seabrook, Keith, Rundblad – Versteeq, Toews, Hossa – Sharp, Vermette, Saad – Bickell, Richards, Desjardins – Nordstrom, Kruger, Shaw

Edmonton Oilers: Scrivens (Bachman) – Klefbom, Schultz, Marinčin, Fayne, Oesterle, Ference – Pouliot, Nugent-Hopkins, Eberle – Purcell, Roy, Jakupov – Hamilton, Hendricks, Fraser – Gazdic, Gordon, Klinkhammer

Rozhodčí: Watson, Rehman – Alphonso, Sericolo.

Zápas začne s klasickým opožděním, protože úvodní buly předchází slavnostní ceremoniál.

00:01

00:20
    Edmonton vyhrál úvodní vhazování a zavezl puk do útočného pásma, kde jej však po chvilce hostující hráči ztrácí.

01:15
    Toews se dostal s pukem do útočného pásma, kde ho přihrál Hossovi, ale jeho střelu zablokoval obránce Olejářů.

02:26
    První minuty utkání se nesou v bojovném duchu. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu a soustředí se spíš na hru od zadních řad.

03:47
    Na konci rychlého protiútoku Edmontonu byl Teddy Purcell, jehož střela z bodu pro vhazování našla pouze připraveného Crawforda, kterému nenadělala žádný problém.

04:29
    Hra je přerušeno, neboť za brankou domácích vypadlo plexisklo, takže musí být nasazeno zpět.

04:54
    Hosté se tlačí do zakončení před brankou Crawforda, ale domácí obránci útočníky Olejářů do zakončení nepouštějí.

05:50
    Nahození domácích Indiánů přikryl Scrivens raději pod svou lapačku.

06:54
    Blackhawks se vlastní chybou vyhnali z útočného pásma, ale stále kontrolují puk na útočné polovině.

07:28
    Olejáři získali puk a zavezli jej do útočného pásma, kde však o něj přicházejí.

08:08
    Vermette obdržel přihrávku před osamoceného Scrivense, který se činil a povedenou střelu domácího útočníka do protipohybu vyrazil.

09:31
    Kruger dostal puk do útočného pásma, kde se snažil poslat přihrávku před hostujícího brankáře, ale jeho přihrávka nachází pouze protihráče.

10:01
    Ofsajdu hostů, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

10:38
    Po chybě v rozehrávce hostů se k puku v útočném pásmu dostal Hossa, který si nejprve položil brankáře hostů na zem, ale následně jej nedokázal překonat, neboť Scrivens vytáhl parádní zákrok.

11:36
    Na trestnou lavici odjíždí Schultz (EDM) na dvě minuty za vysokou hůl.

11:48
    Hosté hned na úvod přesilové hry Blackhawks vyhazují puk až za domácího brankáře.

12:32
    Minuta přesilové hry je minulostí a domácí Chicago si stále nevypracovalo v útočném pásmu žádný tlak. Obrana Olejářů si zatím oslabení hlídá na jedničku.

13:36
    Hosté v plném počtu. Tato přesilová hra Blackhawks příliš nevyšla. Hosté ji dobře ubránili.

15:15
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hosté jdou překvapivě do vedení jako první. DEREK ROY obdržel přihrávku z rohu kluziště od Jakupova před domácí branku, kde ho bránil domácí obránce Keith, na kterého vyzrál střelou z otočky. Tato střela překvapila také domácího brankáře Crawford a končí za jeho zády. Asistence: Nail Jakupov
    ROY - 0:1

16:59
    Úvodní branka by utkání mohla pomoct, neboť do této doby se hrál poměrně ustrašený hokej. Nyní však musí domácí celek dohánět jednobrankové manko, takže se musí tlačit více do zakončení a do branky, pokud chce pomýšlet na body z dnešního zápasu.

18:48
    Další těžké chvíle pro domácí obranu, ale tentokrát závar před Crawfordem brankou nekončí, avšak hosté zůstávají v útočném pásmu.

19:01
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

V první třetině padla pouze jedna branka, když Edmonton Oilers dostal 16. minutě střelou z otočky do vedení Roy. Domácí měli možnost zahrát si přesilovou hru, ale během ní si vypracovali žádnou slibnou akci a spíš jí uhráli na vlastní polovině než v útočném pásmu.

20:01

20:13
    Edmonton hned po vhazování zavezl puk do útočného pásma, kde Purcell prověřil pozornost Crawforda, ale ten obstál.

20:38
    Maričin (EDM) si odpyká dvouminutový trest za držení Patricka Sharpa.

21:12
    Druhá přesilová hra Blackhawks se nese ve stejné duchu jako ta prví. Edmonton tedy opět dobře brání a Chicago si neví rady.

22:00
    Blackhawks se podařilo usadit v útočném pásmu, ale ohrozit branku zatím nikoliv.

22:38

23:41
    Oba týmy mají problém přejít přes střední pásmo do útoku. Puk rychle střídá majitele.

24:18
    Nepřesnosti pokračují. Nepřesná přihrávka domácích končí až na zakázaném uvolnění, takže se hra přesune před domácí branku.

24:48
    Blackhawks operuje v útočném pásmu, kde si přihrává, ale hostující lajna jim brání v tom, aby se dostali do zakončení a případného vážnějšího ohrožení branky jejich branky.

25:48
    Crawford si chtěl sjet za svou brankou pro puk, ale byl napadán hostujícím hráčem, který mu málem puk vypíchl, takže domácí brankář rychle puk ukryl pod svou lapačku. Následovat bude vhazování v útočném pásmu hostů.

26:37
    Jordan Eberle zavezl zavezl puk do útočného pásma, kde se jej však musel snažit udržet na své hokejce, protože všichni jeho spoluhráči odjeli střídat a on se v pásmu ocitl sám.

27:18
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Vhazovat se bude před Crawfordem.

Komerční přestávka.
    Střely: 15-21

27:36
    Blackhawks kontrolují puk v útočném pásmu, ale do zakončení se jim nedaří přes dobře fungující obranu hostů dostat.

28:59
    Dlouhých 42 minut se Chicagu nepodařilo vstřelit branku, což se u ofenzivního týmy jako Blackhawks, tak často nevidí.

29:37
    Oilers tlačí Blackhawks v jejich obranném pásmu, ale další branky se jim nedaří dosáhnout.

30:15
    Domácí se dostali s pukem až do útočného pásma, kde jej však po vlastní chybě opouští a hosté mohou přejít do protiútoku.

31:01
    Michal Rozsíval vystřelil od modré čáry, jeho střelu vyrazil Scrivens pouze před sebe, kde stáli připravený hráči Blackhawks na dorážku, ale hostující obrana jim nedala nic zadarmo. Celý závar před brankou musel vyřešit až opět Scrivens, který ukryl puk pod lapačku. Následovat bude vhazování v útočném pásmu domácího celku.

Střely: 18-24

31:34
    Domácí na malou chvilku ztratili útočné pásmu, ale zvládli ho rychle vybojovat zpět a snaží se o vyrovnání.

31:48
    Po ztrátě útočného pásma přichází další chyba v rozehrávce domácích Blackhawks, kteří se již potřetí v tomto zápase dostávají do zakázaného uvolnění.

32:26
    Další nepříjemnosti před hostujícího brankou musel řešit brankář Edmontonu Scrivens. Střela Krise Versteega sice šla mimo branku, ale odrazila se od mantinelu zpátky před branku hostů, kam si najížděl Saad, ale Scrivens prokázal své rychlé postřehy a puk ukryl pod lapačku.

34:28
    Hra začíná dostávat čím dál tím větší spád. To je ovlivněno i tím, že domácí se snaží dohnat jednobrankové manko, takže se více derou do útočného pásma, čímž nechávají vzadu větší prostor.

34:36
    Nenápadná střela Klinkhammera končí v lapačce domácího Crawforda, který proti střele skvěle zasáhl.

34:48
    Domácí vyhráli vhazování ve svém obranném pásmu a snažili se dostat co nejrychleji na zcela opačný konec hřiště, ale jejich snaha končí už ve středním pásmu, kde byl připravený slovenský obránce ve službách Olejářů Marinčin, který puk vybojoval pro svůj tým.

35:37
    Edmonton se stále drží v útočném pásmu a vypadá to jako by hrál přesilovou hru, neboť domácí Chicago pouze brání a hosté předvádějí kolotoč přihrávek, ale nemohou se přes domácí blok dostat do zakončení.

36:48
    Crawford musel zasahovat proti střele Roye, ale tentokrát si kanadský brankář dal větší pozor na jeho zakončení a puk svírá ve své lapačce.

38:30
    Domácí Chicago se konečně dokázalo usadit v útočném pásmu, kde se pořádně tlačilo do zakončení. Výsledkem tohoto útoku Jestřábů jsou střely Richardse, Desjardinse, Seabrooka a opět Desjardinse, ale ani jedna z těchto střel hostujícího brankáře Scrivense nepřekonala, ten tak stále drží svůj tým ve vedení.

39:01
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:29
    Edmonton se ještě v závěru druhé části podíval do útočného pásma, ale bylo to jen na oko, protože domácí obrana zvládla vybojovat puk hned zpět a zaváží jej zpět do obranného pásma Olejářů.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé části hry branka nepadla, takže hosté stále drží nejhubenější možné vedení 1:0. Zatím jedinou branku v utkání vstřelil v 16. minutě Roy.

Druhá třetina nám nabídla již podstatně lepší hokejovou podívanou, ale hře stále dominují obranné řady obou mužstev, hlavně pak té hostující včele s brankářem Scrivensem, který dnes drží svůj tým v bodových nadějí. Domácí Blackhawks se nemohou dostat do herní pohody a svého herního stylu. Uvidíme s čím přijdou týmy do třetí periody.

40:01

40:18
    Poslední část základní hrací doby začíná útokem domácího Chicaga Blackhawks, který se tlačí do zakončení.

40:45
    Střela Seabrooka míří sice mimo branku hostů, ale domácí Jestřábi stále drží útočné pásmu a tlačí svého dnešního soupeře.

41:49
    Oscar Klefbom nastřeluje z rychlého protiútoku Olejářů tyč domácí branky. Crawford si pořádně oddechl, když střelu Klefboma zastavila tyč jeho branky, protože domácí brankář se za střelou pouze jen otočil.

42:57
    Crawford si připisuje úspěšný zákrok. Proto Klafbomovi, který opět mířil k pravé tyči domácí branky, ale tentokrát si na něj dal Crawford větší pozor.

44:17
    Nepřesná rozehrávka útoku domácí končí na zakázaném uvolnění, takže se hra přesune před Crawforda.

44:30
    Chicago vyhrálo vhazování a rychle zavezlo puk do útočné třetiny, kde nahodilo na branku hostů, čímž si vybojovalo vhazování.

44:46
    Po vhazování zkoušel ohrozit branku Scrivense Sharp, ale jeho zakončení nebylo to co by brankáře hostů mělo překonat a vyrovnat skóre tohoto utkání.

45:47
    Edmonton se musel osvobodit za cenu zakázaného uvolnění.

45:57
    Domácí byli po vyhraném vhazování vytlačeni do středního pásma, ale kotouč má na své hokejce Seabrook.

46:37
    Hosté vybojovali puk a jako vždy se s ním rychle dostali do útočného pásma, kde se ohrozit domácí branku Jakupova, ale jeho střela byla sražená Hjalmarssonem a zamířila do ochranné sítě. Následovat tak bude vhazování v obranném pásmu Blackhawks.

46:51
    Edmonton sice vyhrál vhazování, ale Blackhawks vybojovali puk a snažili se s ním dostat do útočného pásma, ale snaha domácí přišla vniveč, neboť obrana Olejářů byla na svém místě a útok odvrátila.

47:38
    Pilný střelec Klefbom ohrozil domácí branku od modré čáry, jeho střelu Crawford vyrazil do rohu hřiště, kde se jej ujala domácí obrana, ale po její chybě se kotouč dostal zpět k hostů, ale už ve středním pásmu a při snaze se dostat do útočného pásma je pískán ofsajd.

48:15
    Marián Hossa a skvělý zákrok Scrivense. Hostující brankář je dnes prostě k nepřekonání. Hossa obdržel puk před prakticky prázdnou branku, ale brankář hostů se zvládl přemístit a střelu do protipohybu od slovenského ostrostřelce zneškodnit betonem.

49:28
    Na druhé straně zastavuje střelu Pouliota Crawford, který si připsal další důležitý zákrok a drží svůj tým stále ve hře, ale příliš mnoho času do konce zápasu nezbývá.

50:46
    Po strhující pasáži, kdy se hra přelévala ze strany na stranu a šance střídala šanci. Se domácí celek snaží hru trochu uklidnit a dostat Edmonton, tam kam potřebují. Jestřábi mají už pouze necelých deset minut na to, aby se podařili zdramatizovat utkání.

Střely: 30-38

51:55
    Chicago kontroluje puk v útočné třetině a diváci v United Center cítí, že jejich mužstvo potřebuje podporu, proto vytváří parádní hokejovou atmosféru, ale důležité jsou výsledky na ledě a ty v tomto zápase hovoří ve prospěch hostů.

52:20
    Blackhawks byli nuceni opustit útočné pásmu, ale při snaze jej vybojovat zpět rozhodčí odpískal ofsajd, takže se bude vhazovat ve středním pásmu blíž k brance hostů.

53:12
    Patrick Sharp obdržel v útočném pásmu přihrávku od Saada a z prostoru pro vhazování zkoušel překvapit Scrivense střelou na bližší tyč, ale brankář hostů se překvapit nenechal a puk chytá.

53:40
    Edmonton Oilers posílá puk na zakázané uvolnění. Hra se tak přesune zpět před jejich branku.

53:58
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácím se konečně podařilo vyrovnat. Jonathan Toews přenechal puk lépe potaveného BRENTA SEABOOKA, jenž vyslal dělovou ránu od modré čáry, která se zastavuje až o síť v brance hostů. Asistence: Jonathan Toews a Marián Hossa.
    SEABROOK - 1:1

54:12
    Domácím se podařilo vyrovnat na 1:1, takže šest minut před závěrečnou sirénou se začíná prakticky od začátku, ale psychická výhoda je nyní na straně domácích. Podaří se Blackhawks ještě vyhrát nebo Oilers překvapí a dostane se zpět do vedení?

55:06
    Duncan Keith se snažil strhnout vedení na stranu domácích Jestřábů, to ale odmítl Scrivens, který jeho střelu sráží do rohu kluziště, kde se jej ujímají obránci Olejářů.

56:45
    Do ofsajdové pasti se chytli hosté, takže následovat bude vhazování ve středním pásmu.

57:09
    Blackhawks kontrolují puk v útočném pásmu a přemýšlí co s ním provést. Obranna hostů včele s brankářem Scrivensem je v plné pohotovosti.

57:29
    Po sérii nepřesností přišli domácí jen o útočné pásmo, ale nakonec se dostali až na zakázané uvolnění, takže následovat bude vhazování v útočném pásmu Oilers.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny. Povede se jednomu z týmů strhnout vedení na svou stranu nebo se bude prodlužovat?

59:05
    Chicago zkoušeli rozjet útok, ale jejich snahu hatí připravení obránci Edmontonu. Hosté mohou přejít do protiútoku.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Chicago zvládlo v poslední části vyrovnat na 1:1 zásluhou dělové rány Seabrooka, takže uvidíme prodloužení, která snad rozhodne o vítězi tohoto utkání. Pokud ne, tak budou následovat samostatné nájezdy.

60:01

60:07
    Před námi je pětiminutové prodloužení.

60:28
    Hned na úvod prodloužení si domácí Blackhawks snaží vybudovat tlak na branku hostů. Zatím drží puk v útočném pásmu a vyčkávají co jim obránci Oilers dovolí.

61:23
    Až nyní se hosté dostali k puku. V obranném pásmu vybojoval kotouč Marinčin, který se poslal kotouč na Eberleho, ten ho zavezl do útočného pásma.

62:10
    Toews se dostal do zakončení před Scrivensem, ale kanadský ostrostřelec ani tentokrát na brankáře Edmontonu nevyzrál.

62:55
    Ofsajd Chicaga Blackhawks. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

63:30
    Po chybě v domácí rozehrávce v útočném pásmu se k puku dostal Nugent-Hopkins, který rychle přebruslil celé hřiště a pohotově vystřelil, jeho střela však pro Crawforda nepředstavovala žádné nebezpeční a domácí brankář ji v pohodě vyrazil.

64:01
    Hraje se poslední minuta prodloužení.

Blackhawks se ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale žádný nápad zatím nepřichází.

64:56
    Těsně před koncem prodloužení si dvouminutový trest odpykají Seabrook (CHI) a Roy (EDM).