Kladno – HC Plzeň 7:3 (kon.) | Zlín – Vítkovice 2:10 (kon.) | Sparta Praha – Slavia 7:8 (kon.)
Olomouc – HC Litvínov 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 6:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 3:2 (po pr.)
HC Olomouc
3:2 (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
HC Litvínov
cz Štvrtok 26.02.2015, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Play-out DHL extraligy juniorů (CZ)

60:34
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí chvíli kombinovali před litvínovskou brankou. Aleš Jeklič nahrál Betákovi vedle branky a olomoucký útočník poslal přesnou přihrávku DAVIDU NESVADBOVI, který z první překonal Spěšného střelou k tyči. Asistence: Šimon Beták, Aleš Jeklič.

59:29
    Ještě těsně před koncem je vyloučen Cvrk (LIT) na dvě minuty za sekání.

55:06
    Současně vyloučeni Čapek (LIT) na dvě minuty za hrubost a dvě minuty za vysokou hůl a Markl (OLO) za hrubost.

50:11
    Dvouminutový trest za vražení si odsedí Štěpka (LIT).

39:01
    Menší trest za držení protihráče si odpyká Sklenička (LIT). Olomoučtí si tak zahrají více než minutovou přesilovku ještě na začátku třetí třetiny.

35:16
    Síly na ledě se na 18 vteřin srovnají. Na trestnou lavici musí Stříbrný (LIT) za sekání.

34:27
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Na střelu KARLA ŠEFLA z levého kruhu už byl ale přesunující se olomoucký brankář krátký. Asistence: Josef Stříbrný, David Šesták.

33:34
    Kohouti jdou do tří! Menší trest za nedovolené bránění si odpyká Kropáč (OLO). Litvínov tak má možnost zahrát si minutu a dvacet čtyři vteřin pět na tři.

32:58
    Hosté mají k dispozici další početní výhodu. Na trestnou lavici totiž zamířil Jan Štefka (OLO) za napadení.

25:30
    Do samostatného úniku se dostal Pavlovský, který ale zblízka a z pravé strany trefil jen betony Spěšného.

24:27
    Do situace jeden na jednoho se dostal Konečný, který za modrou obhodil bránícího hráče a mířil na litvínovskou svatyni. Spěšný byl ale pozorný.

20:52
    Čapek (LIT) si odsedí menší trest za hákování.

17:36
    Štěpku ale špatná muška dlouho mrzet nemusela. O chvíli později se k odraženému puku u pravé tyčky dostali JAROSLAV ŠIMEČEK a Dominik Čapek, párkrát si prohodili puk, zamotali hlavy domácí obraně a první jmenovaný našel skulinku mezi pravou tyčkou a Urbischem. Asistence: Dominik Čapek.

16:20
    Pavlovský je v oslabení velmi aktivní. Nejprve se hnal za Litvínovským stojícím na modré, aby mu vypíchl puk, poté se sám dostal až před bránu Spěšný. Zakončit ale nedokázal.

15:45
    Chvíli na to však Kohouti mířili přesně i ve vlastním oslabení. Když olomoucké vedení navýšil MATĚJ PAVLOVSKÝ. Asistence: David Nesvadba.

14:46
    Příliš dlouho si ale Kohouti v pěti nezahráli. Za sekání zamířil na trestnou lavici na dvě minuty Beták (OLO).

12:12
    A právě Šimečka ještě musel vlastním tělem zastavit Škoda (OLO), který je tak vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

12:10
    Šimeček se dostal až téměř do mezikruží a zkusil vystřelit. Trefil ale jen bránícího hráče.

10:30
    Tak tohle si Kohouti za rámeček nedají. Z bezprostřední blízkosti sice Sroku ještě nepřekonali, litvínovský brankář se ale dostal mimo tři tyče a na domácí zívala prázdná brána. Ani obrovskou šanci ale z několika dorážek zužitkovat nedokázali.

08:40
    Kohouti měli veliké štěstí! Micek se dostal nikým nehlídán až před bránu a trefil jen levou spojnici Urbischovi svatyně. O chvíli později zasahoval domácí brankář horní částí hole.

06:03
    A je tu první přesilovka utkání. Tu si zahrají Kohouti, když byl za krosček na dvě minuty vyloučen Čapek (LIT).

04:18
    Hostující hráči se dál tlačí před Urbische. První střelu olomoucký obránce vyrazil jen před sebe a v domácí obraně nastal tak trochu zmatek, než se puk podařilo odehrát pryč.

01:51
    A Kohouti chyby hostů dokázali využít. Po buly se dostali až před branku, kde po několika dorážkách dostal puk kolem levé tyčky až do sítě ŠIMON BETÁK. Asistence: Jan Štefka, Aleš Jeklič.

Zuzana Spurná

Barbora Wolfová

Góly a asistencie: 2. Beták (Štefka J., Jeklič A.), 16. Pavlovský (Nesvadba), 61. Pavlovský (Beták, Jeklič A.) – 18. Šimeček (Čapek), 35. Šefl (Stříbrný, Šesták)

HC Olomouc: Urbisch (Slezák) – Klvaňa, Nesvadba, Tomek, Brandýs, Hes, Škoda, Jeklič A. – Štefka J., Ostřanský (C), Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Horák J., Beták, Kropáč, Konečný, Janás.
    HC Litvínov: Spěšný (Sroka) – Moravec, Šesták, Fučík, Cvrk, Kokeš, Sklenička, Vostárek, Šefl – Čapek, Stříbrný, Ujfaluši, Mical, Šimeček, Štěpka (C).

Rozhodca: Vaněk – Kašík, Holibka