Kladno – HC Plzeň 7:3 (kon.) | Zlín – Vítkovice 2:10 (kon.) | Sparta Praha – Slavia 7:8 (kon.)
Olomouc – HC Litvínov 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 6:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 3:2 (po pr.)
HC Olomouc
3:2 (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
HC Litvínov
cz Štvrtok 26.02.2015, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Play-out DHL extraligy juniorů (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30

Od prvního a zároveň posledního utkání Kohoutů ve třetí části juniorské extraligy uplynulo dlouhých šestnáct dní. Jak Litvínov, tak České Budějovice, se kterými měli Olomoučtí odehrát zápasy, totiž ohlásili velkou marodku, a obě kola se tak musela přesunout. Nyní už ale Litvínovští doléčili zdravotní problémy a dorazili na olomoucký stadion.

Olomouci poslední tři zápasy příliš nevyšly. Po dobře rozehraném začátku nejdříve podlehli Chomutovu vysoko 2:7, poté si ale poradili se Zlínem a po gólu v 60. minutě slavili těsné vítězství 2:1. Z posledního dosud odehraného kola si ale tři body opět odvezl hostující tým. Zápas s Jihlavou se změnil v gólovou přestřelku, ve které Kohouti dotahovali i dvakrát vedli. Z vítězství se ale po šedesáti minutách radovala Dukla (4:6).

Hanákům patří s 53 body první příčka v tabulce play-out a starosti se sestupem mít nemusí. Utkání tak bude pravděpodobně spíše ve znamení testování hráčů pro příští rok. Před Litvínovem ale mají jen jednobodový náskok.

I Litvínov zatím zvládl odehrát jen jediné kolo play-out. Ještě před ním si ale v těch posledních dvou nadstavbových připsal tři body za těsnou výhru nad Kladnem (4:3), poté nedovolil chomutovským hráčům vstřelit ani jednu branku a slavil další vítězství (2:0). Do třetice ale dokázali v přestřelce nakonec dotáhnout gólovou ztrátu a po nájezdech si připsat dva body i v utkání s Českými Budějovicemi.

Vzájemné zápasy Olomouce a Litvínova:
    5. kolo: Olomouc – Litvínov 4:3
    20. kolo: Litvínov – Olomouc 2:1sn
    33. kolo: Olomouc – Litvínov 4:3
    40. kolo: Litvínov – Olomouc 2:1sn

HC Olomouc: Urbisch (Slezák) – Klvaňa, Nesvadba, Tomek, Brandýs, Hes, Škoda, Jeklič A. – Štefka J., Ostřanský (C), Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Horák J., Beták, Kropáč, Konečný, Janás.

HC Litvínov: Sroka (Spěšný) – Moravec, Šesták, Fučík, Cvrk, Kokeš, Sklenička, Vostárek, Šefl – Čapek, Stříbrný, Ujfaluši, Mical, Šimeček, Štěpka (C).

Rozhodčí: Vaněk – Kašík, Holibka.

00:01

00:08
    Po úvodním buly se hra na chvíli přesunula do středního pásma, poté se však Kohoutům podařilo alespoň nahodit puk do útočné třetiny.

00:30
    Hned po tom se ale až před bránu Urbische přesunul Ujfaluši, zakončit ale nedokázal.

01:40
    Další pokus Litvínovských zastavuje až hvizd rozhodčího signalizující zakázané uvolnění.

01:51
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A Kohouti chyby hostů dokázali využít. Po buly se dostali až před branku, kde po několika dorážkách dostal puk kolem levé tyčky až do sítě ŠIMON BETÁK. Asistence: Jan Štefka, Aleš Jeklič.

02:59
    Od modré to zkusil Cvrk, jeho střelu ale přizvedl některý z bránících hráčů a puk tak přeletěl bránu.

03:27
    Litvínovští zkouší rychle odpovědět, přihrávka Micala byla ale pro Stříbrného příliš dlouhá. Celou akci si navíc dobře pohlídali domácí obránci.

04:18
    Hostující hráči se dál tlačí před Urbische. První střelu olomoucký obránce vyrazil jen před sebe a v domácí obraně nastal tak trochu zmatek, než se puk podařilo odehrát pryč.

05:10
    Kohouti teď jen těžko dostávají aktivní Litvínov ze svého pásma. Trochu jim k tomu pomohl ofsajd, který přesunul hru do střední části.

05:40
    Mical se doslova nacpal až těsně k Urbischovi a čekal na přihrávku. Ta z levé strany přišla, ale ani z dorážky Mical na domácího strážce svatyně nevyzrál.

06:03
    A je tu první přesilovka utkání. Tu si zahrají Kohouti, když byl za krosček na dvě minuty vyloučen Čapek (LIT).

06:38
    Hráči v tmavých dresech ale drží hru dál od vlastní brány. Hanáci tak musí akce zakládat až z vlastní třetiny.

07:15
    Olomoučtí jsou pod tlakem i ve vlastní přesilovce. Litvínov se usadil v pásmu a čekal, co Kohouti vymyslí, ti ale chvíli nemohli ani od vlastní brány.

08:03
    Početní výhoda se Hanákům vůbec nepovedla, nadále tak drží jen jednobrankový náskok.

08:40
    Kohouti měli veliké štěstí! Micek se dostal nikým nehlídán až před bránu a trefil jen levou spojnici Urbischovi svatyně. O chvíli později zasahoval domácí brankář horní částí hole.

09:45
    Domácí se dostali do útoku. Konečný objel branku a z pravé strany zkusil z otočky zakončit, jeho pokus ale minul tři tyče.

10:30
    Tak tohle si Kohouti za rámeček nedají. Z bezprostřední blízkosti sice Sroku ještě nepřekonali, litvínovský brankář se ale dostal mimo tři tyče a na domácí zívala prázdná brána. Ani obrovskou šanci ale z několika dorážek zužitkovat nedokázali.

11:15
    Po buly to zkusil Janás, trefil ale jen výstroj připraveného Sroky.

12:10
    Šimeček se dostal až téměř do mezikruží a zkusil vystřelit. Trefil ale jen bránícího hráče.

12:12
    A právě Šimečka ještě musel vlastním tělem zastavit Škoda (OLO), který je tak vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

12:50
    Hned po další střele Litvínovských z blízka musel vytasit Urbisch efektní zákrok, za který si vysloužil potlesk fanoušků.

13:40
    Šesták to zkusil od modré, jeho střela ale mířila o pár centimetrů vedle. Odrazila se ale od levé tyčky, a tak Urbisch poskakující puk raději přikryl a přerušil hru.

14:12
    Ani Litvínovským se jejich první přesilová hra nepovedla a Škoda je zpátky.

14:46
    Příliš dlouho si ale Kohouti v pěti nezahráli. Za sekání zamířil na trestnou lavici na dvě minuty Beták (OLO).

15:20
    Hanákům se podařilo udržet Litvínov chvíli mimo svou obrannou třetinu.

15:45
    Chvíli na to však Kohouti mířili přesně i ve vlastním oslabení. Když olomoucké vedení navýšil MATĚJ PAVLOVSKÝ. Asistence: David Nesvadba.

16:20
    Pavlovský je v oslabení velmi aktivní. Nejprve se hnal za Litvínovským stojícím na modré, aby mu vypíchl puk, poté se sám dostal až před bránu Spěšný. Zakončit ale nedokázal.

17:08
    Hra se ale po útočné akci přesunula před Urbische a olomoucký gólman musel hned po buly krotit puk v lapačce.

17:28
    Štěpka to zkusil z levé strany, nemířil ale vůbec přesně.

17:36
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Štěpku ale špatná muška dlouho mrzet nemusela. O chvíli později se k odraženému puku u pravé tyčky dostali JAROSLAV ŠIMEČEK a Dominik Čapek, párkrát si prohodili puk, zamotali hlavy domácí obraně a první jmenovaný našel skulinku mezi pravou tyčkou a Urbischem. Asistence: Dominik Čapek.

18:23
    Litvínovští jsou teď střelecky aktivnější, proti dalšímu gólu je ale jistota v bráně Olomouce, Jakub Urbisch.

18:59
    Po pravé straně se až do útoku protáhl Jan Štefka, v rohu přenechal puk Betákovi a ten zkusil zakončit, trefil ale jen betony připraveného Spěšného.

19:28
    Konec první třetiny se dohrává převážně ve středním pásmu.

19:55
    Jen těsně před sirénou ale přidělali Urbischovi starosti Čapek a Šimeček. Ti se dostali do situace dva na jednoho a Olomoučtí měli velké štěstí, že puk neskončil v síti.

20:00

20:01

20:06
    Po úvodním buly druhé třetiny vyrazil do útoku kapitán Ostřanský, který ještě nahrával svému spoluhráči. Přihrávka ale k druhému z Olomouckých nenašla cestu.

20:48
    Podél levého mantinelu to zkusil Konečný, Spěšného ale překonat nedokázal.

20:52
    Čapek (LIT) si odsedí menší trest za hákování.

21:10
    Tomek střílel od modré čáry, jeho pokus ale skončil jen na bránících hráčích a ani napodruhé střela olomouckého obránce Spěšného neohrozila.

22:08
    Beták se obtočil kolem litvínovské branky a poslal přihrávku Ministrovi, ten ale trefil jen betony litvínovského brankáře.

22:59
    O chvíli později to zkusil Janás. K odražené střele se pak ale dostal Moravec, který vyrazil do útoku a zleva zkusil překvapit Urbische. Olomoucký brankář ale sklapl betony včas.

23:50
    U levého mantinelu našel téměř zapomenutý puk Markl a vyrazil do směr litvínovská brána. Od pravé tyčky ale trefil jen Spěšného

24:27
    Do situace jeden na jednoho se dostal Konečný, který za modrou obhodil bránícího hráče a mířil na litvínovskou svatyni. Spěšný byl ale pozorný.

25:30
    Do samostatného úniku se dostal Pavlovský, který ale zblízka a z pravé strany trefil jen betony Spěšného.

26:53
    Střela Ostřanského z prostoru mezi vrcholy kruhů a modrou čárů skončila v připravené lapačce hostujícího gólmana.

27:37
    Přehodil litvínovskou branku se pokusil Pavlovský, hostující strážce svatyně byl ale pozorný.

27:58
    O pár sekund později zkusil své štěstí Ujfaluši, jeho pokus ale Urbisch vyrazil.

28:40
    Po pravé straně dobruslil až ke kruhu Beták a střílel. Jeho pokus ale nebyl dostatečně razantní, navíc při něm srazil k zemi bránícího hráče Litvínova.

29:40
    Kropáč dobruslil jednoho z Litvínovských, který vyrazil za pukem. Olomoucký útočník se mu pokusil kotouč vzít, vznikla z toho ale jen přetlačovaná o puk u mantinelu.

30:48
    Hosté se drží před bránou domácích, recept na Urbische ale zatím podruhé najít nedokázali.

31:30
    Od modré to zkusil Nesvadba, jeho pokus ale skončil jen v klíně Spěšného.

31:50
    Konečný poslal puk těsně před brankou Marklovi, ten ale hlídaný bránícím hráčem nedokázal zakončit.

32:42
    Po buly před Urbischem se k puku dostali hosté a z levého kruhu pálili. Domácí brankář byl ale pozorný.

32:58
    Hosté mají k dispozici další početní výhodu. Na trestnou lavici totiž zamířil Jan Štefka (OLO) za napadení.

33:34
    Kohouti jdou do tří! Menší trest za nedovolené bránění si odpyká Kropáč (OLO). Litvínov tak má možnost zahrát si minutu a dvacet čtyři vteřin pět na tři.

34:07
    Olomoučtí ale velmi dobře brání. Proti několika dorážkám hostů pak zasahoval skoro tygřím skokem Urbisch.

34:27
    Na střelu KARLA ŠEFLA z levého kruhu už byl ale přesunující se olomoucký brankář krátký. Asistence: Josef Stříbrný, David Šesták.

35:16
    Síly na ledě se na 18 vteřin srovnají. Na trestnou lavici musí Stříbrný (LIT) za sekání.

35:34
    Kropáč je zpátky, Olomoučtí jsou v pěti.

36:15
    Litvínov ale drží Hanáky spíše u mantinelu a nedovoluje jim přiblížit se ke Spěšnému.

37:17
    Ani tato početní výhoda Kohoutům nevyšla, když se dostali pouze k jedné střele na hostující svatyni.

37:50
    Kohouti se drželi chvíli před Spěšným, kde si přihrávali, litvínovští hráči ale dobře bránili.

38:52
    Beták to zkusil z vrcholu pravého kruhu, trefil ale jen výstroj hostujícího brankáře.

39:01
    Menší trest za držení protihráče si odpyká Sklenička (LIT). Olomoučtí si tak zahrají více než minutovou přesilovku ještě na začátku třetí třetiny.

39:15
    Beták trefil z pravé strany jen boční síť brány hostů.

40:00

40:01

40:07
    Po buly chtěl do útoku vyrazit Ostřanský, Litvínovští si ale puk dobře hlídali.

41:03
    Ani dohrávaná přesilovka další gól domácích nepřinesla.

41:22
    Po dohrání zůstal v obranném pásmu Olomouce ležet Šimeček. Po chvíli se ale zvedl a z části za pomoci spoluhráčů dojel na střídačku.

42:30
    Nesvadba obkroužil branku a na modrou nahrával dalšímu olomouckému obránci Klvaňovi. Ten ale nezpracoval puk podle svých představ a Olomoučtí se sami vyhodili z pásma.

43:10
    Vhazování před Urbichem zvládli lépe hosté, nebezpečnou akci ale nevytvořili.

44:08
    Pro změnu se hra přesunula před Spěšného, ani Olomoučtí ale nejsou o moc šikovnější.

44:17
    O chvíli později ale trefil Nesvadba z prostředku modré čáry jen pravý beton litvínovského brankáře.

45:13
    Po strkanici u pravého mantinelu byli k rozhodčím zavoláni Hes a Šesták, kteří byli napomenuti.

46:15
    Vostárek od modré o dost minul pravou tyč olomoucké branky.

47:53
    Ministr z vrcholu pravého kruhu trefil jen betony Spěšného.

48:30
    Z podobné pozice jako Ministr o chvíli později střílel Konečný, ani s jeho pokusem ale neměl litvínovský brankář problém.

49:40
    Markl pro změnu z levé strany nastřelil betony Spěšného. Puk se pak odrazil před poloprázdnou bránu, kde ale nebyl nikdo z Olomouckých.

50:11
    Dvouminutový trest za vražení si odsedí Štěpka (LIT).

50:52
    Svou tvrdou střelou zkoušel ohrozit Spěšného Aleš Jeklič, avšak marně.

51:35
    Ve vlastním oslabení se až před branku Urbische dostal Mical. Olomoucký brankář ale srazil betony včas.

52:30
    Střelu jednoho z olomouckých obránců schoval Spěšný v lapačce a přerušil hru.

53:56
    Na Kokešovu střelu z levého kruhu Urbisch dobře viděl a stejně jako jeho kolega v protější bráně, i on přerušil hru.

54:37
    Litvínovští se pokusili usadit v pásmu, u puku ale byli dřív domácí, kteří jej vyhodili přes celé hřiště a na chvíli se osvobodili.

55:06
    Současně vyloučeni Čapek (LIT) na dvě minuty za hrubost a dvě minuty za vysokou hůl a Markl (OLO) za hrubost.

56:25
    Utkání se proměnilo spíš v soutěž gólmanů. Proti střele od modré Aleše Jekliče zasahoval Spěšný svými betony.

57:40
    Pokus Fučíka z levého kruhu jen orazítkoval mantinel za Urbischem.

58:59
    Hra se přesunula za olomouckou branku, puk ale mají pod kontrolou domácí.

59:29
    Ještě těsně před koncem je vyloučen Cvrk (LIT) na dvě minuty za sekání.

59:42
    Nesvadba přihrál před bránu Janu Štefkovi, ten ale trefil jen betony hostujícího brankáře.

60:00

60:01

60:34
    Domácí chvíli kombinovali před litvínovskou brankou. Aleš Jeklič nahrál Betákovi vedle branky a olomoucký útočník poslal přesnou přihrávku DAVIDU NESVADBOVI, který z první překonal Spěšného střelou k tyči. Asistence: Šimon Beták, Aleš Jeklič.

Konec zápasu. (19:41:09)

Zuzana Spurná

Barbora Wolfová

Góly a asistencie: 2. Beták (Štefka J., Jeklič A.), 16. Pavlovský (Nesvadba), 61. Pavlovský (Beták, Jeklič A.) – 18. Šimeček (Čapek), 35. Šefl (Stříbrný, Šesták)

HC Litvínov: Spěšný (Sroka) – Moravec, Šesták, Fučík, Cvrk, Kokeš, Sklenička, Vostárek, Šefl – Čapek, Stříbrný, Ujfaluši, Mical, Šimeček, Štěpka (C).

Rozhodca: Vaněk – Kašík, Holibka