Kladno – HC Plzeň 7:3 (kon.) | Zlín – Vítkovice 2:10 (kon.) | Sparta Praha – Slavia 7:8 (kon.)
Olomouc – HC Litvínov 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 6:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 3:2 (po pr.)
HC Olomouc
3:2 (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
HC Litvínov
cz Štvrtok 26.02.2015, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Play-out DHL extraligy juniorů (CZ)

Konec zápasu. (19:41:09)

60:34
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí chvíli kombinovali před litvínovskou brankou. Aleš Jeklič nahrál Betákovi vedle branky a olomoucký útočník poslal přesnou přihrávku DAVIDU NESVADBOVI, který z první překonal Spěšného střelou k tyči. Asistence: Šimon Beták, Aleš Jeklič.

60:01

60:00

59:42
    Nesvadba přihrál před bránu Janu Štefkovi, ten ale trefil jen betony hostujícího brankáře.

59:29
    Ještě těsně před koncem je vyloučen Cvrk (LIT) na dvě minuty za sekání.

58:59
    Hra se přesunula za olomouckou branku, puk ale mají pod kontrolou domácí.

57:40
    Pokus Fučíka z levého kruhu jen orazítkoval mantinel za Urbischem.

56:25
    Utkání se proměnilo spíš v soutěž gólmanů. Proti střele od modré Aleše Jekliče zasahoval Spěšný svými betony.

55:06
    Současně vyloučeni Čapek (LIT) na dvě minuty za hrubost a dvě minuty za vysokou hůl a Markl (OLO) za hrubost.

54:37
    Litvínovští se pokusili usadit v pásmu, u puku ale byli dřív domácí, kteří jej vyhodili přes celé hřiště a na chvíli se osvobodili.

53:56
    Na Kokešovu střelu z levého kruhu Urbisch dobře viděl a stejně jako jeho kolega v protější bráně, i on přerušil hru.

52:30
    Střelu jednoho z olomouckých obránců schoval Spěšný v lapačce a přerušil hru.

51:35
    Ve vlastním oslabení se až před branku Urbische dostal Mical. Olomoucký brankář ale srazil betony včas.

50:52
    Svou tvrdou střelou zkoušel ohrozit Spěšného Aleš Jeklič, avšak marně.

50:11
    Dvouminutový trest za vražení si odsedí Štěpka (LIT).

49:40
    Markl pro změnu z levé strany nastřelil betony Spěšného. Puk se pak odrazil před poloprázdnou bránu, kde ale nebyl nikdo z Olomouckých.

48:30
    Z podobné pozice jako Ministr o chvíli později střílel Konečný, ani s jeho pokusem ale neměl litvínovský brankář problém.

47:53
    Ministr z vrcholu pravého kruhu trefil jen betony Spěšného.

46:15
    Vostárek od modré o dost minul pravou tyč olomoucké branky.

45:13
    Po strkanici u pravého mantinelu byli k rozhodčím zavoláni Hes a Šesták, kteří byli napomenuti.

44:17
    O chvíli později ale trefil Nesvadba z prostředku modré čáry jen pravý beton litvínovského brankáře.

44:08
    Pro změnu se hra přesunula před Spěšného, ani Olomoučtí ale nejsou o moc šikovnější.

43:10
    Vhazování před Urbichem zvládli lépe hosté, nebezpečnou akci ale nevytvořili.

42:30
    Nesvadba obkroužil branku a na modrou nahrával dalšímu olomouckému obránci Klvaňovi. Ten ale nezpracoval puk podle svých představ a Olomoučtí se sami vyhodili z pásma.

41:22
    Po dohrání zůstal v obranném pásmu Olomouce ležet Šimeček. Po chvíli se ale zvedl a z části za pomoci spoluhráčů dojel na střídačku.

41:03
    Ani dohrávaná přesilovka další gól domácích nepřinesla.

40:07
    Po buly chtěl do útoku vyrazit Ostřanský, Litvínovští si ale puk dobře hlídali.

40:01

40:00

39:15
    Beták trefil z pravé strany jen boční síť brány hostů.

39:01
    Menší trest za držení protihráče si odpyká Sklenička (LIT). Olomoučtí si tak zahrají více než minutovou přesilovku ještě na začátku třetí třetiny.

38:52
    Beták to zkusil z vrcholu pravého kruhu, trefil ale jen výstroj hostujícího brankáře.

37:50
    Kohouti se drželi chvíli před Spěšným, kde si přihrávali, litvínovští hráči ale dobře bránili.

37:17
    Ani tato početní výhoda Kohoutům nevyšla, když se dostali pouze k jedné střele na hostující svatyni.

36:15
    Litvínov ale drží Hanáky spíše u mantinelu a nedovoluje jim přiblížit se ke Spěšnému.

35:34
    Kropáč je zpátky, Olomoučtí jsou v pěti.

35:16
    Síly na ledě se na 18 vteřin srovnají. Na trestnou lavici musí Stříbrný (LIT) za sekání.

34:27
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Na střelu KARLA ŠEFLA z levého kruhu už byl ale přesunující se olomoucký brankář krátký. Asistence: Josef Stříbrný, David Šesták.

34:07
    Olomoučtí ale velmi dobře brání. Proti několika dorážkám hostů pak zasahoval skoro tygřím skokem Urbisch.

33:34
    Kohouti jdou do tří! Menší trest za nedovolené bránění si odpyká Kropáč (OLO). Litvínov tak má možnost zahrát si minutu a dvacet čtyři vteřin pět na tři.

32:58
    Hosté mají k dispozici další početní výhodu. Na trestnou lavici totiž zamířil Jan Štefka (OLO) za napadení.

32:42
    Po buly před Urbischem se k puku dostali hosté a z levého kruhu pálili. Domácí brankář byl ale pozorný.

31:50
    Konečný poslal puk těsně před brankou Marklovi, ten ale hlídaný bránícím hráčem nedokázal zakončit.

31:30
    Od modré to zkusil Nesvadba, jeho pokus ale skončil jen v klíně Spěšného.

30:48
    Hosté se drží před bránou domácích, recept na Urbische ale zatím podruhé najít nedokázali.

29:40
    Kropáč dobruslil jednoho z Litvínovských, který vyrazil za pukem. Olomoucký útočník se mu pokusil kotouč vzít, vznikla z toho ale jen přetlačovaná o puk u mantinelu.

28:40
    Po pravé straně dobruslil až ke kruhu Beták a střílel. Jeho pokus ale nebyl dostatečně razantní, navíc při něm srazil k zemi bránícího hráče Litvínova.

27:58
    O pár sekund později zkusil své štěstí Ujfaluši, jeho pokus ale Urbisch vyrazil.

27:37
    Přehodil litvínovskou branku se pokusil Pavlovský, hostující strážce svatyně byl ale pozorný.

26:53
    Střela Ostřanského z prostoru mezi vrcholy kruhů a modrou čárů skončila v připravené lapačce hostujícího gólmana.

25:30
    Do samostatného úniku se dostal Pavlovský, který ale zblízka a z pravé strany trefil jen betony Spěšného.

24:27
    Do situace jeden na jednoho se dostal Konečný, který za modrou obhodil bránícího hráče a mířil na litvínovskou svatyni. Spěšný byl ale pozorný.

23:50
    U levého mantinelu našel téměř zapomenutý puk Markl a vyrazil do směr litvínovská brána. Od pravé tyčky ale trefil jen Spěšného

22:59
    O chvíli později to zkusil Janás. K odražené střele se pak ale dostal Moravec, který vyrazil do útoku a zleva zkusil překvapit Urbische. Olomoucký brankář ale sklapl betony včas.

22:08
    Beták se obtočil kolem litvínovské branky a poslal přihrávku Ministrovi, ten ale trefil jen betony litvínovského brankáře.

21:10
    Tomek střílel od modré čáry, jeho pokus ale skončil jen na bránících hráčích a ani napodruhé střela olomouckého obránce Spěšného neohrozila.

20:52
    Čapek (LIT) si odsedí menší trest za hákování.

20:48
    Podél levého mantinelu to zkusil Konečný, Spěšného ale překonat nedokázal.

20:06
    Po úvodním buly druhé třetiny vyrazil do útoku kapitán Ostřanský, který ještě nahrával svému spoluhráči. Přihrávka ale k druhému z Olomouckých nenašla cestu.

20:01

20:00

19:55
    Jen těsně před sirénou ale přidělali Urbischovi starosti Čapek a Šimeček. Ti se dostali do situace dva na jednoho a Olomoučtí měli velké štěstí, že puk neskončil v síti.

19:28
    Konec první třetiny se dohrává převážně ve středním pásmu.

18:59
    Po pravé straně se až do útoku protáhl Jan Štefka, v rohu přenechal puk Betákovi a ten zkusil zakončit, trefil ale jen betony připraveného Spěšného.

18:23
    Litvínovští jsou teď střelecky aktivnější, proti dalšímu gólu je ale jistota v bráně Olomouce, Jakub Urbisch.

17:36
    Štěpku ale špatná muška dlouho mrzet nemusela. O chvíli později se k odraženému puku u pravé tyčky dostali JAROSLAV ŠIMEČEK a Dominik Čapek, párkrát si prohodili puk, zamotali hlavy domácí obraně a první jmenovaný našel skulinku mezi pravou tyčkou a Urbischem. Asistence: Dominik Čapek.

17:28
    Štěpka to zkusil z levé strany, nemířil ale vůbec přesně.

17:08
    Hra se ale po útočné akci přesunula před Urbische a olomoucký gólman musel hned po buly krotit puk v lapačce.

16:20
    Pavlovský je v oslabení velmi aktivní. Nejprve se hnal za Litvínovským stojícím na modré, aby mu vypíchl puk, poté se sám dostal až před bránu Spěšný. Zakončit ale nedokázal.

15:45
    Chvíli na to však Kohouti mířili přesně i ve vlastním oslabení. Když olomoucké vedení navýšil MATĚJ PAVLOVSKÝ. Asistence: David Nesvadba.

15:20
    Hanákům se podařilo udržet Litvínov chvíli mimo svou obrannou třetinu.

14:46
    Příliš dlouho si ale Kohouti v pěti nezahráli. Za sekání zamířil na trestnou lavici na dvě minuty Beták (OLO).

14:12
    Ani Litvínovským se jejich první přesilová hra nepovedla a Škoda je zpátky.

13:40
    Šesták to zkusil od modré, jeho střela ale mířila o pár centimetrů vedle. Odrazila se ale od levé tyčky, a tak Urbisch poskakující puk raději přikryl a přerušil hru.

12:50
    Hned po další střele Litvínovských z blízka musel vytasit Urbisch efektní zákrok, za který si vysloužil potlesk fanoušků.

12:12
    A právě Šimečka ještě musel vlastním tělem zastavit Škoda (OLO), který je tak vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

12:10
    Šimeček se dostal až téměř do mezikruží a zkusil vystřelit. Trefil ale jen bránícího hráče.

11:15
    Po buly to zkusil Janás, trefil ale jen výstroj připraveného Sroky.

10:30
    Tak tohle si Kohouti za rámeček nedají. Z bezprostřední blízkosti sice Sroku ještě nepřekonali, litvínovský brankář se ale dostal mimo tři tyče a na domácí zívala prázdná brána. Ani obrovskou šanci ale z několika dorážek zužitkovat nedokázali.

09:45
    Domácí se dostali do útoku. Konečný objel branku a z pravé strany zkusil z otočky zakončit, jeho pokus ale minul tři tyče.

08:40
    Kohouti měli veliké štěstí! Micek se dostal nikým nehlídán až před bránu a trefil jen levou spojnici Urbischovi svatyně. O chvíli později zasahoval domácí brankář horní částí hole.

08:03
    Početní výhoda se Hanákům vůbec nepovedla, nadále tak drží jen jednobrankový náskok.

07:15
    Olomoučtí jsou pod tlakem i ve vlastní přesilovce. Litvínov se usadil v pásmu a čekal, co Kohouti vymyslí, ti ale chvíli nemohli ani od vlastní brány.

06:38
    Hráči v tmavých dresech ale drží hru dál od vlastní brány. Hanáci tak musí akce zakládat až z vlastní třetiny.

06:03
    A je tu první přesilovka utkání. Tu si zahrají Kohouti, když byl za krosček na dvě minuty vyloučen Čapek (LIT).

05:40
    Mical se doslova nacpal až těsně k Urbischovi a čekal na přihrávku. Ta z levé strany přišla, ale ani z dorážky Mical na domácího strážce svatyně nevyzrál.

05:10
    Kohouti teď jen těžko dostávají aktivní Litvínov ze svého pásma. Trochu jim k tomu pomohl ofsajd, který přesunul hru do střední části.

04:18
    Hostující hráči se dál tlačí před Urbische. První střelu olomoucký obránce vyrazil jen před sebe a v domácí obraně nastal tak trochu zmatek, než se puk podařilo odehrát pryč.

03:27
    Litvínovští zkouší rychle odpovědět, přihrávka Micala byla ale pro Stříbrného příliš dlouhá. Celou akci si navíc dobře pohlídali domácí obránci.

02:59
    Od modré to zkusil Cvrk, jeho střelu ale přizvedl některý z bránících hráčů a puk tak přeletěl bránu.

01:51
    A Kohouti chyby hostů dokázali využít. Po buly se dostali až před branku, kde po několika dorážkách dostal puk kolem levé tyčky až do sítě ŠIMON BETÁK. Asistence: Jan Štefka, Aleš Jeklič.

01:40
    Další pokus Litvínovských zastavuje až hvizd rozhodčího signalizující zakázané uvolnění.

00:30
    Hned po tom se ale až před bránu Urbische přesunul Ujfaluši, zakončit ale nedokázal.

00:08
    Po úvodním buly se hra na chvíli přesunula do středního pásma, poté se však Kohoutům podařilo alespoň nahodit puk do útočné třetiny.

00:01

HC Olomouc: Urbisch (Slezák) – Klvaňa, Nesvadba, Tomek, Brandýs, Hes, Škoda, Jeklič A. – Štefka J., Ostřanský (C), Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Horák J., Beták, Kropáč, Konečný, Janás.

HC Litvínov: Sroka (Spěšný) – Moravec, Šesták, Fučík, Cvrk, Kokeš, Sklenička, Vostárek, Šefl – Čapek, Stříbrný, Ujfaluši, Mical, Šimeček, Štěpka (C).

Rozhodčí: Vaněk – Kašík, Holibka.

Vzájemné zápasy Olomouce a Litvínova:
    5. kolo: Olomouc – Litvínov 4:3
    20. kolo: Litvínov – Olomouc 2:1sn
    33. kolo: Olomouc – Litvínov 4:3
    40. kolo: Litvínov – Olomouc 2:1sn

I Litvínov zatím zvládl odehrát jen jediné kolo play-out. Ještě před ním si ale v těch posledních dvou nadstavbových připsal tři body za těsnou výhru nad Kladnem (4:3), poté nedovolil chomutovským hráčům vstřelit ani jednu branku a slavil další vítězství (2:0). Do třetice ale dokázali v přestřelce nakonec dotáhnout gólovou ztrátu a po nájezdech si připsat dva body i v utkání s Českými Budějovicemi.

Hanákům patří s 53 body první příčka v tabulce play-out a starosti se sestupem mít nemusí. Utkání tak bude pravděpodobně spíše ve znamení testování hráčů pro příští rok. Před Litvínovem ale mají jen jednobodový náskok.

Olomouci poslední tři zápasy příliš nevyšly. Po dobře rozehraném začátku nejdříve podlehli Chomutovu vysoko 2:7, poté si ale poradili se Zlínem a po gólu v 60. minutě slavili těsné vítězství 2:1. Z posledního dosud odehraného kola si ale tři body opět odvezl hostující tým. Zápas s Jihlavou se změnil v gólovou přestřelku, ve které Kohouti dotahovali i dvakrát vedli. Z vítězství se ale po šedesáti minutách radovala Dukla (4:6).

Od prvního a zároveň posledního utkání Kohoutů ve třetí části juniorské extraligy uplynulo dlouhých šestnáct dní. Jak Litvínov, tak České Budějovice, se kterými měli Olomoučtí odehrát zápasy, totiž ohlásili velkou marodku, a obě kola se tak musela přesunout. Nyní už ale Litvínovští doléčili zdravotní problémy a dorazili na olomoucký stadion.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30

Zuzana Spurná

Barbora Wolfová

Góly a asistencie: 2. Beták (Štefka J., Jeklič A.), 16. Pavlovský (Nesvadba), 61. Pavlovský (Beták, Jeklič A.) – 18. Šimeček (Čapek), 35. Šefl (Stříbrný, Šesták)

HC Litvínov: Spěšný (Sroka) – Moravec, Šesták, Fučík, Cvrk, Kokeš, Sklenička, Vostárek, Šefl – Čapek, Stříbrný, Ujfaluši, Mical, Šimeček, Štěpka (C).

Rozhodca: Vaněk – Kašík, Holibka