Atlant Mytišči
4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
HC Dinamo Minsk
Sobota 14.02.2015, 15:00 • Arena Mytišči - Ice Palace Mytišči • KHL

Máme tu koniec stretnutia. Aj napriek tomu, že posledná minúta bola pre Atlant Mytišči poriadne náročna, doviedol domáci celkom tento duel do veľmi dôležitého víťazstva 4:3. Gólov sme sa dočkali aj v poslednej tretine, ale len na strane domácich. V 47. minúte vyrovnal Tyulyapkin a v o dve minúty neskôr pridal víťazný gól Taratukhin. Minks po tomto góle nedokázal vymyslieť nič a preto domáce mužstvo dnes vyhráva zaslúžene.

To je odo mňa na dnes všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem vám príjemný zvyšok víkendu. Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia! (17:14:02)

60:00

59:48
    Dvanásť sekúnd pred koncom dostal prihrávku do perfektnej príležitosti Meleshko. On zoči voči brankárovi míňa!

59:30
    Taylor opustil bránu. Stane sa ešte niečo?

59:10
    Máme posledné sekundy zápas. Atlant Mytišči kontroluje dôležité víťazstvo.

58:44
    Minsk sa snaží usadiť v útočnom pásme, aby mohol ich brankár opustiť svoje miesto. Namiesto toho sa však hostia dopustili postavenia mimo hry.

58:00
    Máme posledné dve minúty tohto stretnutia. Brankár Taylor zatiaľ bránu neopustil a Atlant išiel opäť do kontry.

56:30
    Hráči hostí sú ku konci tretiny poriadne nepresný. Vďaka tomu sme videli už dve rýchle kontry, ktoré neboli až tak ďaleko od poisťujúceho gólu.

55:24
    Máme necelých päť minút pred koncom a zatiaľ nevidieť nejakú väčšiu snahu bieloruského mužstva o vyrovnanie. Práve naopak. V útoku sú hráči Mytišča.

54:51
    Dinamu Minsk sa konečne podarilo získať útočné pásmo. Pred bránkov Engrena však hráči hostí nič prevratného nevymysleli.

53:28
    Prekvapivo sa hrá v tejto tretine až príliš čisto. Videli sme v nej len jedno vylúčenie.

52:17
    Stačilo povedať a hneď sme sa dočkali niekoľkých striel. Minsk ohrozil Engrena dvakrát za sebou a následne strielal aj Szczechura na druhej strane.

51:38
    Dopredu sa preštrikovával Taratukhin, ktorý však bol odzbrojený. Momentálne nám mužstvá na ihrisku neponúkajú veľmi svižný hokej.

50:53
    Atlant Mytišči hru upokojil. Má puk na hokejkách a získava cenné minúty.

49:10
    Hra nám však už pokračuje ďalej a dnes sa môžeme dočkať ešte naozaj všetkého. V útoku sa teraz usadili hostia. Samozrejme sa pokúšajú čo najskôr vyrovnať.

48:21
    Po rýchlych dvoch góloch za sebou si tréner hostí vypýtal oddychový čas.
    Andrei TARATUKHIN - 4:3

48:21
    Atlant Mytišči dál gól!

Tak toto je neskutočné. Vreco s gólmi sa nám zrejme opäť roztrhlo. Po prihrávke od Chernova si ANDREI TARATUKHIN šikovne obišiel brániaceho Drozda a nikým nekrytý skóroval. Asistencie: Chernov, Leshchenko.

47:27
    Uvidíme, že čo nám privedie vyrovnávajúci gól. Rozhodne sa môžme tešiť na riadnu drámu.
    MIKHAIL TYULYAPKIN - 3:3

46:08

Po tretí raz v zápase máme vyrovnané. O vyrovnávajúci gól sa tentokrát postaral MIKHAIL TYULYAPKIN, ktorý sa z poriadneho uhla pri modrej čiare trafil naozaj obdivuhodne.

45:18
    Minsk sa dokázal na určitý čas oslobodiť a dokonca sa dostal aj pred brankára Engrena. Ich útočné snaženie je však už minulosťou.

44:23
    Domáci celok začal túto tretinu aktívne. Stále však chýba strela. Dokonca Babchuk počas súboja pri mantinely stratil puk a útok sa tak razom skončil.

43:07
    Hrá sa v plnom počte na oboch stranách. Po jednom zo súbojov padol na zem Shmelyov za čo sa diváci dožadovali faulu. Rozhodcovia však mali iný názor.

42:30
    Až na jednu strelu sme v presilovke od Atlantu nevideli v podstate nič. Povedal by som, že si túto presilovku prekombinovali.

41:43
    Domáci tak majú ideálnu príležitosť hneď na začiatku tretej treniny vyrovnať. Usadili sa v útočnej polovici a kombinujú čo to dá.

40:43
    Shinkevich si posedí na trastnej lavici 2 minúty za úder do tváre (hrubosť).

40:23
    Začala sa nám už aj posledná tretina tohto duelu. V nej sa do prvého útoku dostali domáci, avšak z protiútoku predviedol krásnu individuálnu akciu Linglet, ktorý sa dostal až pred brankára. Tejto akcii chýbal fakt len gól.

40:01

Pohľad na strely na bránu je nasledovný: 19:16 pre domáci tím.

Máme za sebou už aj druhú tretinu, ktorá nám ponúkla poriadne divadlo hlavne v jej strednej časti, kde sme za približne 3 minúty videli až tri góly. O prvý sa postaral Kulakov z Minska, v zápätí vyrovnal Chernov a po veľkej chybe Babchuka sa dostal do vedenia po góle Lingleta hosťujúci Minsk. Všetko je teda aj naďalej otvorené a tak verím, že s nami zostanete aj v tretej tretine.

40:00

39:22
    Presilovka sa nám už skončila a v tomto momente si niečo potrebovali vyjasniť Švarný so Soshnikov. Bolo z toho nakoniec len objímanie.

38:55
    Druhá časť presilovky však nedopadla podľa predstáv domácich hokejistov. Usadiť sa pred brankárom Taylorom sa už nedokázali.

37:50
    Atlant Mytišči sa okamžite usadil v útočnom pásme, kde sa k nebezpečnejšej strele dostal Bodrov. Brankár hostí však bol pozorný.

37:10
    Sergei Drozd je po hákovaní vylúčení. Ponúka tak možnosť Mytišči vyrovnať skóre stretnutia do konca tretiny.

36:11
    Linglet je dnes naozaj pri chuti. Pred bránkou opäť dostal puk a nebezpečne zakončil. Vybojoval útočné pásmo pre svoj klub.

35:23
    Dinamo je po góle aktívnejšie. Z jeho strany však vidíme veľa nepresných prihrávok, čím sa krátia o možnosť zakončiť.

34:38
    Hra sa nám naozaj poriadne rozbehla. Uvidíme, že koľkých gólov sa dočkáme.
    Charles LINGLET - 2:3

33:13
    Dinamo Minsk dal gól!

Tak to snáď nie je možné. Máme tu ďalší gól. Babchuk spravil obrovskú chybu, keď ako posledný hráč prišiel o puk, ktorý mu zobral CHARLES LINGLET. V samostanom nájazde skóruje druhýkrát v zápase.
    Artyom CHERNOV - 2:2

32:48

A je vyrovnané. Hostia sa dlho z vedenia netešili. Atlant totiž svoju presilovku využil a pokračovať sa bude za stavu 2:2. Shmelyov našiel pred brankárom ARTYOMA CHERNOVA, ktorý bol bránený Krajickom. To mu neprekážalo. Strelou k tyčke dáva druhý gól Mytišču. Asistencie: Shmelyov, Potapov.

31:38
    Celkom slušný pokus predviedol Taratukhin. Domáci zostali v útočnom pásme a ich útok zastavil až nedovoleným zákrokom Szczechura hákovaním.

31:16
    Domácemu tímu zatiaľ zápas a vlastne aj bol o play-off KHL nevychádza úplne podľa predstáv. Bude musieť zapnúť na vyššie obrátky.
    Alexander KULAKOV - 1:2

30:34

Nakoniec sa tam dostal a nečakane rýchlo skóroval ALEXANDER KULAKOV, ktorý najprv tečoval strelu z poza modrej čiary a nakoniec úspešne odrazený puk dorazil do brány. Asistencia: Krajicek, Stepanov.

29:38
    Minsk tak hrá ďalšiu presilovku, ale opäť to tomuto bieloruskému mužstvu nevychádza podľa predstáv. Prvá minúta sa pominula a útočné pásmo poriadne ani nevidel.

Čoho sme sa však dočkali je ďalšie vylúčenie. Yarulin je vylúčený za hákovanie. Hákovaným hokejistom bol Pavlovich.

28:43
    Minsk zostal v útoku, ale ponevieral sa len pri mantinelocha tak sme sa zakončenia nedočkali.

27:50
    Minsk vo veľkej príležitosti na gól. Bailen sa pustil do kontry spolu s Razvadovskym. Druhý menovaný dostal prihrávku do dobrej pozície, kde sa pokúsil aj vystreliť. Strelu v poslednej chvíli zblokoval jeden z domácich obrancov.

27:04
    Soshnikov si to skúsil cez troch hráčov. Trochu neodhadol svoje schopnosti a o puk prišiel.

26:34
    Na klzisko sa vrátil už aj Szczechura a tak máme opäť počet hráčov na ihrisku vyrovnaný 5-5.

25:26
    Domáci hokejista Potapov je už späť a mi ešte uvidíme presilovku hostí.

24:28
    Dokonca sa hostia dopustili aj faulu. Szczechura ide na trestnú lavicu za hákovanie. Bude sa hrať štyria na štyroch.

24:20
    Naďalej pokračuje v tlaku, avšak k nebezpečnému zakončeniu sa Minsk nedostal. Teraz hľadal spoluhráča Linglet, no nebol úspešný.

23:47
    Hosťujúci klub sa okamžite natlačil pred brankára Engrena a obieha ho z každej možnej strany.

23:28
    Domáci hráč Potapov je prvým vylúčeným hokejistom v druhej tretine. Je vylúčený za držanie. Presislovka pre Minsk.

22:34
    Druhá tretina nám začal v podstatne menšom tempe ako ten prvá. Hra je teraz prerušená po súboji Drozd, Taratukhin. Druhý menovaný leži mierne otrasený na zemi.

21:39
    Ďalší vzruch pred gólmanom hostí. Strelu však bez problémov pokryl a my pokračujeme za stavu 1:1.

20:49
    Soshnikov ohrozil bránu Taylora z väčšieho uhla.

20:03
    Hneď v úvode druhého polčasu Minsk vyhral vhadzovanie a dopustil sa zakázaného uvoľnenia.

20:01

Prvá tretina sa nám práve skončila. Po nej svieti na svetelnej tabuli remíza 1:1 po góloch Chernova na strane domácich a Lingleta na strane hostí. Remíza je to zatiaľ v celku spravodlivá. Ani jeden tím momentálne veľmi nedominuje nad druhým.

20:00

19:24
    Blíži sa nám koniec prvej tretiny. Puk má na hokejkách Atlant Mytiščí a veľmi sa dopredu nenáhli.

18:45
    Momentálne je to z pohľadu striel 9:7 pre domáci celok.

18:01
    Hra bola teraz ku koncu prvej tretiny viackrát prerušená a je aj teraz po strele Taratukhina z väčšej diaľky.

17:15
    Najprv predviedol nádherný obranný zákrok Goroshko, no aj po ňom ešte hrozili domáci. Nepodarilo sa im už však zakončiť.

16:21
    Na puk si tentokrát nabiehal hosťujúci Kitarov po dlhej prihrávke. Rýchlejšie však bol pri ňom brankár Engren.

15:23
    Veľmi šikovne vybojoval puk Szczechura a dokonca sa mu ho aj podarilo posunúť Shinkevichovi. Jemu puk ušiel a tak sa Atlant takmer dostal do veľkej gólovej príležitosti.

14:33
    Medzi štvoricou hráčov sa predral Drozd a dokonca sa mu aj podarilo vystreliť. Bol však v príliš veľkom uhle.

13:36
    Teraz sa však už konečne dostali pred brankára a začali roztáčať kolotoč na konci ktorého zakončoval Chernov. Neúspešne.

12:45
    Úvodnú minútu presilovky hráči Mytišča doslova preflákali. Nedokázali vymyslieť absolútne nič.

11:52
    Domáci hráči sú už pokope, avšak vylúčený bol teraz pre zmenu na druhej strane Kaznadei za podrazenie.

10:53
    Mytišči teraz dokonca dokázal založiť aj rýchly protiútok na konci ktorého zakončoval Potapov. Brankár hostí bol však pozorný.

10:05
    Minsk sa okamžite osadil v útočnom pásme, avšak domáci sa dokázali oslobodiť.

09:20
    Za držanie si išiel sadnúť hráč domácich Taratukhin.
    Charles LINGLET - 1:1

08:00

Hneď ako sa dlhšie usadil hosťujúci tím v pásme domácich dokázal aj skórovať. Po perfektnej prihrávke z ľavej strany od Ellisona sa ocitol CHARLES LINGLET zoči voči brankárovi. Svoju príležitosť premenil na jednotku. Asistencie: Ellison, Szczechura.

07:27
    Hra sa už v tejto fáze ukľudnila. Dinamo už nečelí sústavnému tlaku a práve naopak zakladá útočné akcie.

06:44
    Meleshko sa predral do útočnej polovici, no prihral za modrú čiaru. Akciu ukončilo postavenie mimo hru.

05:28
    Brankár Taylor si zatiaľ nemôže oddýchnuť ani na chvíľu. Atlant útočí a tak sa musí mať riadne na pozore.

05:00
    Domáci po góle ožili ešte viac a už sa ženú do útoku za ďalším gólom.
    Artyom CHERNOV - 1:0

03:32

Tak to bolo rýchle. Presilovku poriadne rýchlo využilo domáce mužstvo. Potapov našiel ARTYOMA CHERNOVA a ten bez problémov otvára skóre dnešného duelu. Asistencie: Potapov, Shmelyov.

02:55
    Ešte neskončili ani tri minúty a už máme prvého vylúčeného hráča. Za držanie si išiel sadnúť Goroshko.

02:24
    Hra sa nám v úvode prelieva z jednej strany na druhú. Na premakanejšiu akciu si budeme musiť počkať.

01:14
    Prvé ohrozenie brány a dokonca aj vážnejšie ako v prvom prípade nám ponúkol hosťujúci hokejista Stepanov. Pálil z modrej čiary.

00:30
    Zápas sa nám začal s menším oneskorením, avšak už je v plnom prúde. Úvodné buly vyhrali hráči hostí. Prvý však chytal Engren ľahšiu strelu.

00:01

Hráči sú už nastúpení na ihrisku. Aktuálne sú ešte pustené hymny Ruska a Bieloruska. O chvíľu začíname.

Atlant Mytišči: Engren (Krasikov) – Korobov, Golroy; Potapov, Soshnikov, Shmelyov – Novopashin, Babchuk; Bodrov, Levitsky, Yashin – Tyulyapkin, Yarullin; Kozlov, Taratikhin, Chernov – Sorokin; Khlopotov, Voronin, Yunkov, Leshchenko.

HC Dinamo Minsk: Taylor (Milchakov) – Krajicek, Goroshko; Linglet, Ellison, Szczechura – Shinkevich, Bailen; Kulakov, Meleshko, Materukhin – Lisovets, Švarny; Demkov, Pavlovich, Kitarov – Kaznadei; Drozd, Stepanov, Razvadovsky.

Rozhodca: Dejev, Ščenjov – Maitak, Šichanov..

HC Dinamo Minsk vstúpil do tohto ročníka celkom rozhárane. Jeho výkony sa pohybovali ako na striedačke. Prvú víťaznú vlnu zaznamenal od pólky októbra do jeho konca. Pre zmenu však zažil katastrofálny november, v ktorom veľa bodov rozhodne nenazbieral. V decembri a až do pólky januára však zaznamenal fantastickú formu, počas ktorej z neuveriteľných 16 zápasov prehral len 2.

Postup do play-off bol takmer istý a to spôsobilo u hráčov stratu motivácie. Nasledovali 4 prehry, 2 víťazstvá a teraz majú za sebou opäť 2 prehry.

Dokopy si zatiaľ za sezónu nazbierali 94 bodov za 25 víťazstiev, 7 víťazstiev po predĺžení, 5 prehier po predĺžení a 18 prehier pri skóre 162:144. Západnej divízii mu patrí 5. miesto a s vysokou pravdepodobnosťou na tomto mieste aj skončí.

Uvidíme, či "Bizónov" dostatočne namotivuje slovenský tréner Ľubomír Pokovič, ktorý v tomto tíme pôsobí, aspoň na to, aby splatili svojmu súperovi nedávnu prehru. Klub, v ktorom sa nachádzajú prevažne hráči z Bieloruska zamestnáva aj ďalšieho Slováka, konkrétne obrancu Ivana Švarného. Ten však nezažíva veľmi úspešnú sezónu. Doposiaľ nastúpil do 14 duelov a pripísal si len jednu asistenciu.

Atlant Mytišči začal ročník nemastne, neslane. Po prvom odohranom miesiaci so sebou hráči byť spokojní určite nemohli. Trochu sa chytili v októbri, avšak november bol opäť zlý. V nasledujúcom období snaha bola, no výsledky sa nedostavili zakaždým.

Keď to už v strede januára vyzeralo tak, že sa Atlant môže s play-off nadobro rozlúčiť sa mu začalo dariť. Euforicky naladený tím začal vyhrávať až sa aktuálne dostal do fázy, že mu chýbajú len dva body na siedem Torpedo, či ôsme Soči. Treba však spomenúť, že domáci klub má odohrané o dva zápasy viac, ako spomenutí dvaja súperi.

Dokopy si za ročník nazbieral 76 bodov za 20 víťazstiev, 4 víťazstvá po predĺžení, 8 prehier po predĺžení a 24 prehier pri skóre 144:152. Do konca základnej časti mu chýbajú odohrať už len štyri zápasy. Stále to pre tento klub nevyzerá ideálne, ale určite uvidíme aj v najbližšom duely oduševnený výkon, v ktorom body v žiadnom prípade nebudú chcieť pustiť.

Finalista Gagarinovho pohára zo sezóny 2010/2011 patril od začiatku kontinentálne hokejovej ligy medzi lepšie celky. Počas tejto sezóny ho však postihli finančné problémy vďaka čomu reálne hrozí, že sa v ďalšom ročníku nepredstaví. Aj vďaka tomuto faktu to budú mať hokejisti v boji o postup do play-off ťažké.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

V sobotu máme na programe len jeden zápas KHL a ten si budete môcť pozrieť práve tu. O 15:00 proti sebe nastúpia Atlant Mytišči a HC Dinamo Minsk. Oba kluby patria do Západnej konferencie a Bobrovovej divízie. Kým domáci celok srdcervúco bojuje o postup do play-off, tak hostia majú účasť vo vyraďovacej fáze istú, avšak isté je aj to, že budú chcieť oplatiť svojmu súperovi prehru z pred dvoch dní. Myslím si, že to je najlepšia pozvánka na to, aby ste si tento zápas užili s nami. Stretnutím vás bude sprevádzať Milan Vrábeľ.

Dnešní súperi sa stretli v aktuálnej sezóne už štyrikrát. Bilancia je z týchto zápasov vyrovnaná. Dvakrát sa tešil z víťazstva domáci tím a dvakrát uchmatlo víťazstvo mužstvo hostí. Pripomínam, že posledný duel sa odohral len pred nedávnom, vo štvrtok.

12.02.2015 Minsk – Atlant 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
    05.01.2015 Atlant – Minsk 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
    14.10.2014 Minsk – Atlant 2:3 Sn (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1)
    12.09.2014 Minsk – Atlant 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Milan Vrábeľ

Góly a asistencie: 4. Chernov (Potapov, Shmelyov), 33. Chernov (Shmelyov, Potapov), 47. Tyulyapkin, 49. Taratukhin (Chernov, Leshchenko) – 8. Linglet (Ellison, Szczechura), 31. Kulakov (Krajicek, Stepanov), 34. Linglet

Rozhodca: Dejev, Ščenjov – Maitak, Šichanov.

Diváci: 6 500