Columbus – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Chicago – NJ Devils 3:1 (kon.) | Dallas – Florida 2:0 (kon.)
Arizona – San Jose 2:4 (kon.) | Vancouver – Boston 5:2 (kon.) | Ottawa – Edmonton 7:2 (kon.)
Arizona Coyotes
2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
San Jose Sharks
cz Sobota 14.02.2015, 03:10 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Ode mne je to z tohoto duelu vše, přeji Vám hezký zbytek noci a hezký víkend. (06:01:28)

Češi v zápase:

Zbyněk Michálek (ARI): 0+0, -2, 2 střely, 3 hity, čas na ledě 23:00.
    Martin Erat (ARI): 1+0, -1, 2 střely, čas na ledě 14:28.
    Tomáš Hertl (SNJ): 0+0, +1, 0 střel, čas na ledě 8:04.

Tři hvězdy utkání:

1. Joe Pavelski (SNJ): 3+0, 5 střel, 2 hity, +2, čas na ledě 19:47.
    2. Antti Niemi (SNJ): 0+1, 34 zásahů, 2 obdržené góly, úspěšnost 94,1 %.
    3. Mark Arcobello (ARI): 1+0, 2 střely, 3 hity, +/- 0, čas na ledě 16:46.

Střely ve třetí třetině (celkem):

Arizona 10 (34)

San Jose 11 (26)

Je dobojováno! Zápas se zprvu vyvíjel lépe pro Kojoti, kteří po dvaceti minutách vedli díky brankám Arcobella a Erata 2:0. Ve zbytku utkání se ale ukázalo duo Joeů, a to nahrávající Thornton a zakončující Pavelski, jenž se dnes dočkal hattricku. Vítězný gól, tudíž třetí San Jose, ovšem obstaral ve 47. minutě Goodrow.

60:00

59:59
    Ještě brankář Niema se snažil trefit odkrytou klec, ale nestalo se tak.

59:52
    Pavelski se mohl stát zase o něco slavnějším, protože mohl přidat další branku, do střely z půlky kluziště mu ale na poslední chvíli vložil hůl obránce Arizony.

59:36
    Buly ve středovém kruhu, Kojoti stále v šesti.

59:30
    Už se zdálo, že to bude icing, ale hráč Žraloků puk dojel dříve než soupeř.

59:12
    A pozor, Arizonští hrají opět bez brankáře!

59:12
    Kojoti možná ještě něco zkusí, trenér Tippett si totiž bere oddechový čas.
    PAVELSKI - 2:4

58:34
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Ale tento risk se neoplatil, troufnu si napsat, je rozhodnuto. Na led létají čepice, protože autor gólu do prázdné branky je JOE PAVELSKI, jenž tedy dokonává hattrick svou trefou přes celé hřiště. Asistence: Joe Thornton.

58:24
    Kojoti riskují bez brankáře!

58:05
    Opět hráči Arizony zahnání až k vlastní svatyni.

57:43
    Žraloci stále šetří vteřinky v útočné třetině.

57:06
    Těsně před Smithem tečoval střelu svého spoluhráče Thornton, ale puk trefil jen muže v masce.

56:32
    Arizonští mají na vyrovnání už nějakých 210 sekund, čas rychle utíká.

55:57
    Souboj o kotouč ve středním pásmu.

55:38
    Z ničeho nic se Couteru dostal do střelecké pozice na pravý kruh, odkud ale trefil jen lapačku Smitha.

55:17
    Sharks své maléry v obraně vyřešilo vyhozením přes všechny čáry na icing.

54:48
    Arizonští si drží tlak v útočném pásmu.

54:30
    Další buly, a to v útočné třetině Kojotů.

54:19
    Ofsajd domácích borců.

53:50
    Dluhým pasem hledal Hertla Wingels, český forward ale dostal kotouč na paty.

53:23
    Hokej je rychlá hra, a kord tato pasáž, každých patnáct vteřin je hra na jiné polovině kluziště.

53:00
    Korpikoski našlápl a v útoku je zase tým domácích.

52:42
    Pavelski nyní dorážel střelu zpoza brány a brankář Smith si puk málem skopl do branky, naštěstí pro něj se puk zastavil o tyč!

52:23
    Ovšem chyba v rozehrávce Arizony znamená zakázané uvolnění a vhazování před Smithem.

52:13
    San Jose pouze poslalo puk do střední třetiny a jde střídat.

51:55
    Kojoti opět rychle přenesli hru a jsou v útočné třetině.

51:36
    Po komerční pauze se bude vhazovat před Smithem.

50:59
    Do útočného pásma se tedy po delší době podívají i hosté.

50:37
    Poslední dobu má navrch Arizona, ale větší šance si nevytváří.

50:16
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranné třetiny Sharks.

49:54
    Niemi si připisuje další úspěšný zásah, a to proti Gagnerovi.

49:18
    Chipchura nechal puk za sebou, akce Kojotů tak začíná od znovu.

48:53
    Další vhazování před Niemim, ale až po komerční přestávce.

48:22
    Doan byl důrazný a zajistil tak vhazování v útočné třetině pro svůj tým.

47:57
    Campbell střílel z mezikruží, ale gólman Niemi byl na svém místě.

47:21
    Žraloci jsou po vstřeleném gólu všude rychleji, Arizona ale brání modrou čáru.
    GOODROW - 2:3

46:23
    San Jose otáčí průběh zápasu! Žraloci jeli v přečíslení tři na dva, ale BRACLAY GOODROW to vzal na sebe a trefil se do horního růžku. Nahrávku si připisuje i gólman Niemi, jenž akci založil svým zákrokem. Asistence: Brent Burns, Antti Niemi.

46:07
    Čtvrtá lajna Žraloků nyní nahazuje puk do útočné třetiny.

46:00
    Pavelski mohl dokonat hattrick, ale v tom mu zabránila lapačka brankáře Smitha.

45:41
    Opět se do útoku ženou hráči v červeném, tudíž domácí.

44:52
    Velké štěstí nyní stálo při gólmanovi Žraloků, jenž se jen roztáhl po brankové čáře a čekal, jestli ho dorážky soupeřů trefí nebo ne.

44:39
    Stone nahozením ze středního pásma donutil Niemiho přikrýt kotouč.

44:16
    Moss čeká za svou bránou, než jeho spoluhráči vystřídají.

43:33
    Oba celky jsou v plném počtu.

43:14
    Ve střední třetině jsme viděli český souboj o puk mezi Hertlem a Eratem, úspěšnější byl druhý jmenovaný.

42:53
    Vhazování po pravici brankáře Smitha.

42:24
    Murphy chtěl pálit od modré, puk ho ale zaskočil, když náhle poskočil.

41:58
    Kojoti si nepřihráli přesně a sami se tak připravili o útočnou třetinu.

41:33
    Po zásahu Niemiho si to v pěstním souboji rozdal Irwin a Shinnimin, oba odstávají dvouminutový trest.

40:53
    Jeden z hostujících hráčů se dostal před Smitha a nebezpečně zakončoval bekhendem, na gólmana Kojotů si ale nepřišel.

40:30
    Puk mimo kluziště, vhazuje se ve středovém kruhu.

40:14
    Dillon nahazoval puk do útočné třetiny, trefil ale jen obránce soupeře.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině (celkem):

Arizona 12 (24)
    San Jose 8 (15)

V našem onlajn přenosu i ve hře divoká druhá třetina je za námi a stav je 2:2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:17
    Nyní vše vyřešili hosté vyhozením na zakázané uvolnění.

38:52
    Nieto zabránil nahrávce na Erata, ale i tak drží Kojoti útočnou třetinu.

38:25
    Další buly po pravici Niemiho.

37:47
    Napotřetí už bylo vhazování v útočné třetině Kojotů dobře a domácí tak mohou zkusit ještě udeřit před pauzou.

37:09
    Po střele Martinooka se strhla v brankovišti Niemiho menší roztržka, sudí ale vše uklidnili.

35:57
    Wingels byl nekompromisně odstaven od kotouče obráncem Campbellem.

35:16
    Hertl dobře pálil z úhlu, avšak mířil těsně nad branku muže v masce Arizony.

34:34
    Ve střední třetině byli úspěšnější domácí a jdou tak do útočné třetiny.
    PAVELSKI - 2:2

33:09
    A je srovnáno. Couture našel na kruhu postaveného JOE PAVELSKIHO, jenž svým druhým gólem v zápase srovnává stav, když se trefil těsně pod horní tyč. Využitá přesilová hra. Asistence: Logan Couture, Joe Thornton.

32:47
    Ekman-Larsson (ARI) je potrestán dvěma minutami za hrubost, hosté tak budou hrát 10 sekund 5 na 3.

32:28
    Ale Žralokům je při přechodu do útočné třetiny odpískán ofsajd.

32:11
    Až nyní se Kojoti osvobozují a mohou vystřídat.

31:40
    Hosté zatím drží útočnou třetinu, ale bez jediné střely.

30:57
    Rozhodčí ještě udělil trest Stoneovi (ARI) za hákování.

30:57
    Ofsajd San Jose a komerční přestávka.

30:22
    Erat v rohu vybojoval kotouč a dopředu se žene Arizona.

29:49
    Žraloci ostřelují branku Smithse, jenž ale další puk za svá záda zatím nepouští.

29:25
    Michálek střílel z kruhu, Niemi byl ovšem pozorný a zalehl kotouč ve svém modrém půlkruhu.

28:10
    Hosté se dostali do útočné třetiny, obrana Kojotů byla ale pozorná.

27:37

27:07
    Vhazování ve střední třetině.

26:10
    Obrana Žraloků se zatím dobře brání a opět vyhazuje.

25:37
    Za sekání je vyloučen Dillon (SNJ).
    Joe PAVELSKI - 2:1

20:27
    To je ale nástup do druhé třetiny v podání Sharks! Thorton našel před brankou JOE PAVELSKIHO, jenž dostal puk za záda Smitha. Asistence: Joe Thornton, Scott Hannan.

20:01

Střely v první třetině:

Arizona 12
    San Jose 7

V první třetině jsem viděli dvě branky v síti Sharks, další třetina začne přibližně v 4:04.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:44
    Třetina se dohraje za brankou Smithse.

19:15
    Hosté mají problémy při rozehrávce ve vlastní třetině.

18:34
    Couture se prodral až před Smithse, jenž ovšem proti tomuto pokusu byl úspěšný.

17:44
    Erata gól nabudil a nyní svým spurtem přenesl hru před branku Niemiho.

17:31
    Smith přikryl kotouč, je tu další krátká pauza.

17:06
    Michálek nahazuje do útočné třetiny a odjíždí na střídačku.

16:39
    Očividný šok pro Žraloky, kteří se nyní na ledě pohybují dost zmateně.
    ERAT - 2:0

15:07
    Arizona právě vstřelila branku!
    Nakonec je z toho ještě využitá početní výhoda a dokonce gól s českou účastí! Přesilovkou kombinaci dovršil krásnou nahrávkou před branku Gagner, kde do puku plácl MARTIN ERAT a zvyšuje tak na 2:0 pro Arizonu. Asistence: Sam Gagner, Keith Yandle.

14:37
    Proti střele Stonea ukázal Niemi semafor, bude se vhazovat.

14:05
    A kotouč opět až za Smithem.

13:48
    Úspěšné vyhození hostujícího celku.

13:21
    Marleau v oslabení pláchl sám na Smitha, ale střelou na lapačku jej nepřekonal.

13:08
    A až nyní je přerušená hra, za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Tennyson (SNJ).

12:48
    Murphy dobře střílel, ale jen do zadního mantinelu.

12:16
    Ve středním pásmu byl faulován domácí hráč, Smith už upaluje na střídačku.

11:44
    Nepřesnost v rozehrávce Arizony znamená zakázané uvolnění.

11:15
    Stoneovi při přechodu do útočné třetiny odpískán ofsajd.

10:55
    Vermette svým důrazem získal útočnou třetinu pro Kojoty.

10:06
    Puk v ochranné síti a další komerční pauza.

09:48
    Goodrow dorážel pokus Hertla, ale dokázal vybojovat jen vhazování.

09:19
    A nyní je už střelec zatím jediné branky na ledové ploše.

08:46
    Moc se Žraloci neohřívají v útočné třetině, puk opět u Niemiho.

08:13
    Smith v problémech při rozehrávce za brankou, naštěstí pro Arizonu ale vše končí dalším vyhozením.

07:50
    Kojoti se osvobozují.

07:19
    Marc Arcobello (ARI) dostává menší trest za hákování.

07:01
    Hosté mají signalizovanou výhodu, u puku Irwin.

06:29
    Po komerční pauze sudí vhodí puk opět v obranné třetině Sharks.

06:02
    Pokus Ekmaa-Larssona trefil jen chrániče bránícího hráče a od něj puk putuje do středního pásma.

05:28
    Riederova střela zblokovaná do ochranné sítě, buly po levici Smithe.

04:52
    Nahození Žraloků do útočné třetiny moc úspěchu nepobralo, Hertl tak své střídání velice brzy ukončil.

04:08
    Moss se tlačil do zakončení z levé strany, Niemi ovšem zasáhl ramenem.

02:53
    Dva na jednoho bylo k vidění i na druhé straně, ale Goodrow svou střelou nedostal puk mezi betony Smitha.
    Mark ARCOBELLO - 1:0

01:42
    První vážnější šance zápasu končí brankou! Ve střední třetině se k puku dostal MARK ARCOBELLO, jenž jel se svým spoluhráčem v přečíslení, vše vzal ale na sebe a puk trefil přesně k tyči. Asistence: Sam Gagner.

01:21
    A je z toho buly v útočné třetině.

01:05
    Na ledě čerstvé síly Arizony, která nyní zakládá protiútok.

00:34
    Kojoti špatně rozehráli a San Jose tak drží útočnou třetinu.

00:07
    Domácí se hned v úvodu dopustili zakázaného uvolnění.

00:01

Zdravím všechny ponocující fanoušky NHL! Zápas mezi Kojoty a Žraloky nám za moment začne, takže už nikam nechoďte!

Arizona Coyotes: M. Smith (McKenna) – Z. Michálek, Ekman-Larsson, Stone, Yandle, Murphy, Campbell – Doan, Vermette, Rieder – Gagner, Arcobello, Lessio – Erat, Chipchura, Korpikoski – Moss, Shinnimin, Martinook.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Hannah, Burns, Dillon, Müeller, Irwin, Tennyson – Karlsson, Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Nieto – Sheppard, Hertl, Wingels – Scott, Tierney, Goodow.

Rozhodčí: Jackson, Pochmara – Heyer, Henderson.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Česká stopa v utkání:

Tomáš Hertl (SNJ): 56 zápasů, (10+12), +/- -6.
    Martin Erat (ARI): 53 zápasů, (7+17), +/- -13.
    Zbyněk Michálek (ARI): 51 zápasů, (2+6), +/- -4

Vzájemné zápasy těchto celků:

SNJ – ARI 3:4 po pr.
    ARI – SNJ 2:3

Kojoti se potácejí po celou sezónu u dna, jak v Pacifické divizi, tak v Západní konferenci je za nimi už pouze Edmonton. Arizona od začátku února odehrála šest utkání, z toho čtyřikrát Kojoti bodovali. Za celou sezónu mají na kontě 47 bodů (20 – 7 – 28), které nasbírali v 55 zápasech.

Žraloci jsou v Pacifické divizi postaveni výše než svůj dnešní soupeř, patří jim třetí příčka, což dělá v Západní konferenci pozici sedmou. Hertl a jeho spoluhráči doposud odehráli 56 utkání, ve kterých nasbírali 63 bodů (28 – 7 – 21). San Jose se poslední dobou moc nedaří, v únoru odehrálo sedm střetnutí, z čehož získalo pouze šest bodů.

Ani tuto noc se nám americko-kanadská NHL nezastaví, společně shlédneme utkání Arizony a San Jose! Úvodní vhazování je naplánováno na tři hodiny po půlnoci českého času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jakub Kudláč

Góly a asistencie: 2. Arcobello (Gagner), 16. Erat (Gagner, Yandle) – 21. Pavelski (Thornton, Hannan), 34. Pavelski (Couture, Thornton), 47. Goodrow (Burns, Niemi), 59. Pavelski (Thornton)

Rozhodca: Jackson, Pochmara – Heyer, Henderson