Slovensko U19 – Nemecko U18 12:4 (kon.) | SR 18 – Švajčiarsko U18 5:1 (kon.)
Slovensko U19
12:4 (6:0, 5:0, 1:4)
Nemecko U18
Štvrtok 05.02.2015, 13:30 • EASTON Arena, Piešťany • Turnaj Vlada Dzurillu (U18)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:30 a my vám z neho prinesieme informácie o zmenách stavu..

Vítam vás pri sledovaní tradičného mládežníckeho turnaja. Memoriál Vlada Dzurillu sa v Piešťanoch koná už po štrnásty raz. Popri slovenskej osemnástke sa na ňom predstavia jej rovesníci zo Švajčiarska a Nemecka, a opäť výber hráčov Slovenska do 19 rokov. Zatiaľčo Anton Bartánus finišuje s prípravou pred majstrovstvami sveta, Ernest Bokroš si tak môže vyskúšať adeptov na budúcoročný projekt. V jeho tíme ale bude figurovať aj päť hráčov z projektu osemnástky.

Nominácia SR 19 na turnaj: Adrián Holešinský, Jakub Emil Mendrej, Stanislav Škorvánek, Matej Florek, Matej Moravčík, Maroš Surový, Peter Kuzmin, Christián Michalčin, Jakub Garay, Dávid Hrenák, Kristián Pospíšil, Jakub Meliško, Jakub Tatar, Jozef Huňa, Matej Paločko, Šimon Petráš, Dávid König

Slovensko U19: Hrenák, Škorvánek – Kuzmín, Meliško, Vidovič, Ma. Moravčík, Michalčin, Kleinedler, Pokorný, Mihalko – Huňa, Holešinský, Matej Paločko – J. Tatár, M. Surový, Š. Petráš – Florek, K. Pospíšil, D. König – Andrisík, Pataky, Sloboda.

Nemecko U18: Berger, Brenner – Schütz, Glässl, Halbauer, Tobias Schmitz, Huss, Kälble, Fohrler, Tom Schmitz – Körner, Daubner, Mayenschein – Spitzner, Drews, Glemser – Kopp, Dumont, Weingärtner – Postel, Eder, Reiter.

Rozhodca: Jonák, Novák – M. Orolin, J. Tvrdoň.

00:01

06:23
    Slovensko U19 dalo gól!
    ADRIÁN HOLEŠINSKÝ otvára skóre tohto stretnutia!
    Asistencie: Jozef Huňa a Matej Paločko.

07:25
    Starší reprezentanti už vedú o dva góly, presadil sa DÁVID KÖNIG.
    Asistencie: Kristián Pospíšil a Alexander Kleinedler.

08:49
    Slovensko – Peter Kuzmín – dve minúty za nedovolené bránenie v hre. Podarí sa Nemecku znížiť nepriaznivý stav v presilovke?

10:11
    Práve naopak! Dokonca aj v oslabení nerobí Slovákom problém prehrať súpera a JAKUB TATÁR pridáva už tretí gól.
    Asistencie: Dávid König.

16:59
    Smršť pokračuje! KRISTIÁN POSPÍŠIL je štvrtým hráčom, ktorý sa raduje z gólu.
    Asistencie: Marek Sloboda a Alexander Kleinedler.

18:19
    Tak toto vyzerá na debakel... PETER KUZMÍN pridáva piatu trefu.
    Asistencie: Matej Paločko a Jozef Huňa.

19:40
    Máme tu prvého dvojgólového strelca, DÁVID KÖNIG sa presadil aj gólom do šatne!
    Asistencie: Martin Andrisík a Kristián Pospíšil.

20:00

Strely na bránu prvej tretiny hovoria jasnou rečou: 16:6.

20:01

20:40
    Slovensko – Jakub Meliško – dve minúty za hákovanie.

22:00
    Slovensko – Filip Vidovič – dve minúty za hákovanie. Nemecko bude mať štyridsať sekúnd presilovku o dvoch hráčov!

24:00
    Slovensko ustálo obe prelínajúce sa oslabenia bez ujmy.

27:05
    O "len" prvý v tejto tretine, ale celkove už siedmy gól sa postaral JOZEF HUŇA.
    Asistencie: Adrián Holešinský a Matej Paločko.

27:26
    Nemecko – Simon Weingärtner – dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Vôbec prvá presilovka pre Slovákov.

28:32
    Slováci využívajú presilovku gólom KRISTIÁNA POSPÍŠILA!
    Asistencie: Christián Michalčin a Alexander Kleinedler.

29:13
    Tak toto vyzerá na slušný debakel... OLIVER PATAKY si pripisuje prvý bod na turnaji za deviaty gól Nemecku.
    Asistencie: Matej Pokorný.

29:28
    A hneď po vhadzovaní padla desiatka! MATEJ PALOČKO napol sieť nemeckej brány.
    Asistencie: Jozef Huňa a Peter Kuzmín.

29:55
    A znova po vhadzovaní po góle sa naši nasťahovali dopredu a MAROŠ SUROVÝ pridáva už jedenásty gól!
    Asistencie: Šimon Petráš a Jakub Tatár.

36:00
    Tak sa nám to trochu upokojilo a sama som zvedavá už teraz na to ako bude vôbec prebiehať tretia tretina.

40:00

Strely na bránu v druhej tretine: 15:9. Celkove priebežne 31:15.

40:01

40:44
    Nemecko dalo gól!
    Tak predsa len sa podarilo pokaziť Nemcom nulu na slovenskej strane. Postaral sa o to JAKOB MAYENSCHEIN.
    Asistencie: Maximillian Glässl a Christoph Körner.

41:50
    ADRIÁN HOLEŠINSKÝ odpovedá rýchlo gólom.
    Bez asistencie.

43:28
    Hostia si vylepšujú štatistiku efektivity, do čierneho sa trafil JOSEF REITER.
    Asistencie: Simon Schütz a Niklas Postel.

46:40
    TOBIAS EDER upravuje na rozdiel, ehm, deviatich gólov... Výrazne tak kazí štatistiku nášmu brankárovi Hrenákovi.

50:51
    Slovensko – Kristián Pospíšil – dve minúty za hodenie hokejky.

51:51
    Presilovku po minúte využíva LOIS SPITZNER.
    Asistencie: Yannik Drews a Tobias Schmitz.

52:03
    Slovensko – Jakub Meliško – dve minúty za hrubosť.

54:03
    Meliško je späť, túto výhodu hostia nevyužili.

60:00

Tretia tretina už gólovo patrila Nemcom, ktorí dokázali len mierne upraviť hrozivý výsledok. Starší reprezentanti Slovenska ich sfúkli jasne 12:4. Ďakujem za pozornosť. (15:36:06)

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 7. Holešinský (Huňa, Paločko), 8. König (Pospíšil, Kleinedler), 11. Tatár (König), 17. Pospíšil (Sloboda, Kleinedler), 19. Kuzmín (Paločko, Huňa), 20. König (Andrisík, Pospíšil), 28. Huňa (Holešinský, Paločko), 29. Pospíšil (Michalčin, Kleinedler), 30. Pataky (Pokorný), 30. Paločko (Huňa, Kuzmín), 30. Surový (Petráš, Tatár), 42. Holešinský – 41. Mayenschein (Glässl, Körner), 44. Reiter (Schütz, Postel), 47. Eder, 52. Spitzner (Drews, Tob. Schmitz)

Slovensko U19: Hrenák (Škorvánek) – Kuzmín, Meliško, Vidovič, Ma. Moravčík, Michalčin, Kleinedler, Pokorný, Mihalko – Huňa, Holešinský, Matej Paločko – J. Tatár, M. Surový, Š. Petráš – Florek, K. Pospíšil, D. König – Andrisík, Pataky, Sloboda.
    Nemecko U18: Brenner (21. Berger) – Schütz, Glässl, Halbauer, Tobias Schmitz, Huss, Kälble, Fohrler, Tom Schmitz – Körner, Daubner, Mayenschein – Spitzner, Drews, Glemser – Kopp, Dumont, Weingärtner – Postel, Eder, Reiter.

Rozhodca: Jonák, Novák – M. Orolin, J. Tvrdoň