Jugra Chanty-Mansijsk – Togliatti 2:1 (1:0 po s.n.) | Nižnekamsk – Vladivostok 3:2 (kon.) | Riga – Jekaterinburg 1:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Lada Togliatti
Štvrtok 05.02.2015, 15:00 • Arena Jugra • KHL

Domáci hokejisti napokon vybojovali dva body v súboji proti Lade Togliatti. Jugra odohrala dobrú prvú tretinu, v ktorej sa dostala do vedenia, ale potom prebrali iniciatívu hostia. V druhej tretine dokázali vyrovnať a v tretej mali šance na rozhodnutie. Duel napokon dospel do nájazdového rozstrel, kde uspel jediný strelec, domáci Nikolaj Lemťugov. (17:31:23)

LEMŤUGOV - 2:1

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Jugra Chanty-Mansijsk.
    O rozhodujúci presný zásah sa postaral Nikolaj Lemťugov.

1:0
    Lemťugov premieňa. Ruský útočník predviedol krásny forsbergovský blafák.

Samostatné nájazdy začínajú.

Rolba pripravila ľad, a tak sa môže začať rozstrel.

Vzhľadom na to, čo hráči Lady a Jugry predviedli počas 65 minút, sa nájazdové rozuzlenie tohto zápasu dalo očakávať.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:53
    Sitnikov ostal úplne sám na modrej čiare, postupoval na Ivannikova, ale čiarový rozhodca mu odpískal ofsajd.

64:00
    Plynie posledná minúta predĺženia, v ktorom sa oba tímy sústredia na defenzívu, a tak sa šance tvoria len veľmi ťažko.

62:15
    Domáci stratili puk v obrannom pásme, získal ho Fiodorov, ktorý obkrúžil bránu, ale nedokázal nikomu prihrať.

60:40
    Šenfeld sa ocitol v úniku, no bol strážený jedným obrancom. Útočník hostí sa pohybom zbavil brániaceho hráča, no minul bránu.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 6. Jacenko (Gusev), rozh. náj. Lemťugov – 26. Fiodorov (Vorobiov)