NY Islanders – Boston 2:5 (kon.) | NY Rangers – Montreal 0:1 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 5:2 (kon.)
Tampa Bay – Detroit 5:1 (kon.) | Ottawa – Dallas 3:6 (kon.) | Florida – Columbus 3:2 (kon.)
Toronto – Arizona 1:3 (kon.) | St. Louis – Nashville 5:4 (2:1 po s.n.) | Calgary – Minnesota 0:1 (kon.)
Edmonton – Buffalo 3:2 (kon.) | San Jose – Anaheim 6:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Detroit Red Wings
Piatok 30.01.2015, 01:30 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:30.

Vítam Vás pri sledovaní ďalšieho zápasu Detroitu v NHL. Dnes sa Červené krídla predstavia na ľade Bleskov z Tampy. Dva tímy, ktoré dominujú Východnej konferencii si zmerajú sily v Times Forum, kde sa naposledy stretli vo februári minulého roka. Za kratší koniec ťahali hráči Detroitu, keď prehrali 2:4.

Tampa Bay Lightning okupuje druhé miesto v Atlantickej divízii práve za Detroitom. Od seba ich delí len jeden jediný bod. Aj z tohto hľadiska to bude zaujímavý duel. Blesky na čele so Stevenom Stamkosom majú po 49 dueloch 64 bodov. Posledný zápas odohrali na ľade Caroliny, ktorej podľahli 2:4. Majú sa teda za čo revanšovať. Najproduktívnejším hráčom je Tyler Johnson, ktorý má na svojom konte úctyhodných 48 bodov. Druhý v produktivite je Stamkos, ktorý je zároveň aj najlepším strelcom tímu s 26 presnými zásahmi. V bráne by sa mal predstaviť Ben Bishop, ktorý má 91,1% úspešnosť zákrokov. Uvidíme, či sa mu podarí vylepšiť tieto štatistiky.

Detroit Red Wings patrí medzi príjemné prekvapenia tohto ročníka. Prvá pozícia v Atlantickej divízii so 65 bodmi hovorí za všetko. Minuloročný ťah Mikea Babcocka s mladíkmi vyšiel. Z nich sa pomaly, ale iste stávajú hviezdy. Detroit po sérii prehier ťahá šnúru šiestich výhier v rade. Naposledy si po prestávke zapríčinenou All Stars Game poradili s Floridou tesne 5:4. Najproduktívnejším hráčom Red Wings je Henrik Zetterberg (45), ktorému sekunduje Gustav Nyquist. Slovenských fanúšikov však najviac teší to, že je Tomáš Tatar s 21 gólmi na čele streleckej produktivity Red Wings. V bráne by mal nastúpiť Petr Mrázek, ktorý je v organizácii až brankárom číslo tri. Aj Howard, aj Gustavsson sú totiž zranení. Do zápasu zrejme nenastúpi ani Jakub Kindl, Johan Franzen, či Tomáš Jurčo, ktorému prajeme skoré uzdravenie.

Posledný vzájomný zápas vyhrala Tampa až po nájazdoch 4:3.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Nabokov) – Hedman, Šustr, Stralman, Barberio, Nesterov, Garrison – Callahan, Stamkos, Filppula – Kučerov, Johnson, Palát – Drouin, Paquette, Killorn – Connolly, Boyle, Brown.

Detroit Red Wings: Mrázek (McCollum) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Quincey, Oullet, Smith – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Helm, Dacjuk, Tatar – Glendening, Sheahan, Weiss – Jurčo, Andersson, Miller.

Rozhodca: Joannette, St. Laurent – Amell, Grandt.

00:01

00:10
    Úvodné buly zápasu pre Tampu, ktorá sa však do pásma hostí nedostala. Hra je hneď po desiatich sekundách prerušená, vhadzuje sa v strednom pásme.

00:21
    Opäť hvizd rozhodcu. Buly v strednom pásme.

00:42
    Obrana Detroitu sa snažila rozvinúť útok nahodením puku do tretiny Tampy. Prihrávka však presná nebola.

01:21
    Prvýkrát na ľade aj Tatar, ktorý sa však k puku dostal len na chvíľu. Dnes ho Babcock prehodil k Dacjukovi, nechajme sa prekvapiť, či sa presadí.

02:03
    Tampa Bay Lightning dávajú gól! Studená sprcha pre Detroit po tom, čo po strele od Killorna z dorážky prekonáva Petra Mrázka CEDRIC PAQUETTE. Táto príležitosť bola vôbec prvá v dnešnom zápase! Asistencie: Alex Killorn, Jason Garrison.
    Cedric PAQUETTE - 1:0

03:07
    Tampa sa snaží aj naďalej atakovať súpera, zatiaľ to však na strelu nevyzerá.

03:47
    Prvá príležitosť aj na strane Red Wings a kto bol pri nej? Áno, bol to Tomáš Tatar, ktorý v strednom pásme ukradol puk súperovi, posunul ho Dacjukovi, ten sa pohral s obranou, bekhendom vystrelil a Bishopovi narobil problémy. Betón bol na mieste aj pri Tatarovej dorážke.

04:59
    Drouin sa chcel vyznamenať a podarilo sa, tretia strela na bránu v podaní Tampy, Mrázek si dal pozor.

05:43
    Connoly sa pustil do Quinceyho po tom, ako Kyle tvrdo narazil Browna na mantinel.

05:43
    Samozrejme – vylúčenie na strane Tampy. Connoly na trestnej lavici.

06:17
    Detroit v pásme, Tampa sa bráni čo to dá.

06:30
    Zetterbergova strela príklepom, ani následná dorážka sa za Bishopa nedostala.

07:04
    Dacjukova, ani Tatarova strela švihom neskončila za chrbtom brankára Bleskov. Dobrá presilovka v podaní Red Wings.

07:43
    Tampa hrá už s piatimi hráčmi. Strely na bránu 3:3. Skóre ale 1:0.

08:23
    Jason Garrison je dnes akosi pri chuti, ďalšia strela v jeho podaní, avšak teraz len mimo bránu.

08:40
    Na druhej strane sa v šanci ocitol Nyquist, už sa pripravoval na strelu, keď vtom mu puk ušiel z hokejky, škoda tejto šance.

09:36
    Opäť Tatarova formácia v pásme domácich. Helmova bomba od modrej opečiatkova alen zadný mantinel.

10:31
    Glendeningov bekhend len vysoko nad bránu, Bishop zatiaľ nemusel vyťahovať zázračné zákroky.

10:56
    Na ľade vidieť už aj navrátilva v zostave Red Wings – Tomáša Jurča!

11:47
    Abdelkaderova strela švihom skončila v Bishopovej lapačke.

11:59
    Detroit Red Wings dal gól!
    Tak tento gól bude určite považovaný za jeden z najkrajších gólov týždňa, ak nie mesiaca. DARREN HELM zachytil puk na zadnom mantineli, miešal si ho, vymiešal aj obrancov, pomaly, ale iste sa dostával pred bránu, kde medzi množstvom tiel našiel štrbinku a vymietol ľavý horný roh brány. Bishop sa nestíhal čudovať. Asistencie: Jonathan Ericsson, Pavel Dacjuk.
    Darren HELM - 1:1

13:15
    Po dlhom čase sa dostala do šance aj Tampa, konkrétne Stralman. Mrázek si dal pozor.

13:56
    Perfektná práca Tatara, ktorého nedokázali odzbrojiť až traja hráči Tampy! Škoda, že jeho prihrávka žiadneho adresáta nenašla.

14:34
    Prečíslenie 2 na 0. Glendening posunul puk v strednom pásme na Sheahana, ktorý chcel prekonať Bishopa strelou švihom. Lapačka, semafor a jasné nie od Bishopa. Stav ostáva nezmenený.

14:58
    V pásme domácich narobil poriadny vietor Tomáš Jurčo, pracoval pilne ako včelička v rohoch mantinelu.

16:13
    Filppulov pokus aj s dorážkou Mrázek vyriešil ľavou zadnou. Betóny boli na mieste.

17:11
    Tatar bol atakovaný zozadu Garrisonom. Rozhodcovia si nič nevšimli. Dokonca sa aj Babcock hnevá.

17:48
    Glendeningov pokus bekhendom v Bishopovej lapačke.

17:59
    Hra sa poriadne kúskuje. Icing Tampy.

18:30
    Kučerovov pokus len do pravého betónu, Mrázek pozorný.

19:12
    Killornov pokus z pravého kruhu len do Mrázka.

19:24
    Tampa Bay Lightning dávajú gól! Gól do šatne je veľmi nepríjemný. Strata puku v rohu, CEDRIC PAQUETTE využil nepozornosť hráčov v bielom a je z toho druhý dnešný gól. Zatiaľ jednoznačná hviezda zápasu! Asistencie: Jonathan Drouin, Alex Killorn.
    Cedric PAQUETTE - 2:1

20:00

Máme za sebou prvú časť, ktorá bola viac než zaujímavá. Tampa v nej vyhrala nad Detroitom 2:1, keď sa o oba góly domácich postaral člen tretej formácie Cedric Paquette. Zatiaľ jediný gól Detroitu strelil Darren Helm. Dobrý dojem zanechali aj obaja Slováci. Tomáš Tatar zazanamenal zatiaľ jednu strelu, na ľade strávil 5 minút a 41 sekúnd. Tomáš Jurčo si zahral niečo cez tri minúty. Nechajme sa prekvapiť, čo prinesie tretina číslo dva.

"It's glad to be back" – Som rád, že som späť. Takto reagoval Tomáš Jurčo v rozhovore počas prvej tretiny. Ani sa mu nečudujeme, veď vynechal až osem zápasov. Zápas proti Tampe si tak musí užívať.

20:01

20:10
    Prvý zákrok v podaní Mrázka v druhej tretine.

21:23
    Opäť tandem Dacjuk – Tatar neúspešný čo sa týka streľby na Bishopa.

22:55
    Zakázané uvoľnenie v podaní Red Wings.

23:30
    Andersson sa dobre uvoľnil za bránou, dokonca aj narobil problémy pred Bishopom, no potom zbytočne fauloval. Dve minúty a krušné chvíle za držanie.

23:53
    Stamkosova strela vez prípravy nenarobila Mrázkovi žiadne problémy.

24:18
    Tampa Bay Lightning dávajú gól! Dvakrát mu to nevyšlo, no ako sa hovorí. Do tretice všetko dobré. Prihrávka od modrej, STEVEN STAMKOS pripravený na strelu z ľavého kruhu. Príklep popod betóny – 3:1. Asistencie: Anton Stralman, Jonathan Drouin.
    Steven STAMKOS - 3:1

25:35
    Druhá formácia Red Wings dnes jednoznačne najaktívnejšia. Recept na Bishopa však zatiaľ neprichádza.

26:19
    Vysoké napádanie Sheahana, Bishop v miernych problémoch.

27:07
    Stamkos je po góle pri chuti, snažil sa vychutnať si Mrázka tým, že si obkorčuľuje bránu a zasunie puk do brány – Mrázek sa včas presunul.

28:10
    Súboje mimo oboch svätýň. Hrá sa v rohoch klziska.

28:31
    Abdelkader bol Barberiom vtlačený do Bishopa. To sa ale nesmie. Presilovka pre Tampu.

29:00
    Zatiaľ sa Tampa v pásme neusadila, Detroit dobre bráni.

29:52
    Tampa po dlhom čase v pásme Detroitu narobila poriadny vietor. Gól z toho nebol, Stamkos sa teraz nepresadil.

30:04
    Presilovka Bolts je na konci, Quincey bol tvrdo narazený na mantinel Callahanom – 2 minúty.

30:47
    Dnes chytá Bishop v úplnom kľude. Prečíslenie dvaja na jedného, Dacjuk posunul puk na Abdelkadera, ten švihom triafal horný roh brány – lapačka, semafor.

31:03
    Tampa Bay Lightning dávajú gól! Šiltovky na ľade, gól v oslabení a hetrik CEDRICA PAQUETTA! Zetterberg stratil puk, strelec hetriku si ho uchmatol , nakorčuľoval si na pravý kruh a strelou švihom napodobnil Abdelkadera na druhej strane. Mrázek ale taký istý nie je – 4:1. Bez asistencii.
    Cedric PAQUETTE - 4:1

31:47
    Ďalšie prečíslenie v oslabení, teraz sa ale Tatar stihol vrátiť.

32:09
    Tatarova strela príklepom takmer od modrej len do betónov.

33:10
    Abdelkader verzus Garrison – víťaz bitky hráč Bolts.

33:37
    Tvrdý boj o puk v rohu klziska.

34:47
    Stamkos sa dostal k puku a narobil ďalší víchor v obrane Detroitu. Tá dnes nijak neoslňuje.

35:26
    Sledujeme asi najnudnejšiu časť zápasu.

36:30
    Brankári zasahovať už dlhšiu dobu nemuseli, hrá sa na mačku a myš. Naháňa sa za pukom hore dole.

37:24
    Obraz hry sa stále nemení. Roh klziska, puk, šprint, súboje.

37:39
    Tampa Bay Lightning dávajú gól! Dnes to Mrázkovi nejde. 15 striel a 5 gólov. Buly, prihrávka na modrú a gól v podaní MARK BARBERIA! Asistencie:Andrej Šustr, Tyler Johnson.
    Mark BARBERIO - 5:1

38:49
    Dnes to je Bishopov zápas! Tomáš Tatar mohol byť druhým strelcom Detroitu v dnešnom zápase. Len to tak zahučalo. Strela z prvej a švihom len do lapačky. A to mieril Tomáš dobre – do ľavého horného rohu. Americkí komentátori v úžase – big save by Bishop!

39:14
    Tatar je poriadne aktívny, druhá šanca v priebehu pár sekúnd. Opäť neúspešná.

40:00

Druhá tretina patrila Bleskom. Okrem toho, že Paquette zavŕšil svoj prvý hetrik v NHL, strelil ďalší z perfektných gólov Steven Stamkos. Dnes je to zápas o brankároch. Kým na strane Detroitu sa Mrázkovi nedarí, Bishop hrá jeden z tých lepších zápasov. Slováci boli v akcii aj v druhej tretine. Tatar vyslal 3 strely počas 10 minút. Jurčo jednu počas 6 minút na ľade.

Do tretej tretiny v bráne s Tomom McCollumom!

40:01

40:27
    Prvá strela v podaní Kučerova na McColluma. Zatiaľ sa mladík drží.

40:49
    Detroit sa snažil udržať v pásme, no opäť sa hralo len pri rohoch.

41:23
    Tampa už v tlaku, prvá formácia si robí čo chce s hráčmi Detroitu, ktorým dnešný zápas vôbec nevyšiel.

42:21
    McCollum sa po Stralmanovej strele vyznamenal ďalším skvelým zákrokom, tentoraz lapačkou.

43:36
    Helm sa snažil pretlačiť pred Bishopa, ten dnes už zrejme neinkasuje.

44:39
    Tretia tretina nemá také nasadenie ako tie prvé dve, o zápase je už vlastne rozhodnuté. Musel by sa stať zázrak.

45:28
    Tampa opäť v pásme hostí, ktorí majú dnes vážne problémy s defenzívou.

46:11
    Kučerov prenechal puk Palátovi, ktorý to skúsil spoza obrancu, mimo.

47:06
    DeKeyserova delovka od modrej končí len u Bishopa.

47:45
    Stralmanov pokus od modrej len do brankára Red Wings, ktorý vyzerá byť viac v pohode ako jeho kolega.

48:15
    Poriadna skrumáž pred bránkou Detroitu, McCollum však všetko rieši s chladnou hlavou Angličana.

49:27
    Palát sa nedokázal presadiť ani tentoraz, zdá sa, že gólom do brány Detroitu odzvonilo.

50:10
    V pásme domácich už Detroit, ktorý sa snaží niečo so zápasom ešte urobiť. Zatiaľ sa im však nič zaujímavé nepodarilo vymyslieť.

51:57
    Obrovský tlak Detroitu hráči Red Wings nedokázali zúžitkovať. Opäť to bola lajna vedená Dacjukom a Tatarom. Obaja mali šance, pridal sa aj Helm, no nič z toho.

52:53
    Opäť boje v rohoch klziska.

53:21
    Jurčo vyprodukoval dobrú príležitosť pre Anderssona, ktorý ani spred Bishopa brankára Bolts prekonať nedokázal.

54:15
    Stamkos si dnešný zápas užíva! Vyškolil obrancu Red Wings a švihom sa snažil prekonať McColluma, ten si ale dal pozor!

54:57
    Nyquistov bekhend len do lapačky.

55:25
    Závar pred bránou Bishop vyriešil ľahko, posunul puk do rohu klziska, kde sa už odohrávala bitka o to malé čudo.

56:52
    Zápas sa už iba dohráva, pri puku Tampa.

57:49
    McCollum čaruje! Tyler Johnson sana seba môže právom hnevať. Ani na trikrát totiž brankára Wings neprekonal!

58:47
    Hrá sa v strednom pásme, raz pri puku jeden tím, hneď nato druhý.

59:08
    Ďalší z úspešných zákrokov McColluma.

60:00

Hetrik Paquetta, gól Stamkosa, či Barberia znamená koniec víťaznej série Red Wings. 5:1 hovorí za všetko. Dnes to bol večer Bena Bishopa. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a želám dobré ráno. (04:08:55)

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 3. Paquette (Killorn, Garrison), 20. Paquette (Drouin, Killorn), 25. Stamkos (Stralman, Drouin), 32. Paquette, 38. Barberio (Šustr, Johnson) – 12. Helm (Ericsson, Dacjuk)

Rozhodca: Joannette, St. Laurent – Amell, Grandt