Omsk – Novgorod 2:3 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | Jekaterinburg – Dinamo Minsk 4:3 (2:0 po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Ufa – Čerepovec 4:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | D. Moskva – Jaroslavľ 1:0 (kon.) | Helsinki – HC Slovan 4:0 (kon.)
Petrohrad – A. Mytišči 1:3 (kon.) | Riga – Záhreb 1:2 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
4:5 (2:0, 2:3, 0:2)
Severstaľ Čerepovec
Piatok 30.01.2015, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Skončil sa nám tento neuveriteľný zápas. Nepochopiteľný bude práve pre domácich hokejistov, ktorí vyhrávali v priebehu druhej tretiny 3:0 a zdalo sa, že tri body už majú vo svojich rukách. Potom však Severstal zmenil taktiku o 360 stupňov a strelil päť gólov, tri v druhej tretine a dva v poslednej časti hry.
    Hostia teda z Ufy berú tri body za tento skvelý výkon.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (17:13:08)

60:00

59:51
    Kutuzov vystrelil od modrej, ale puk bol zblokovaný. Toto už domáci neuhrajú.

59:37
    Domáci natlačení v útočnom pásme, snažia sa čo im len sily stačia.

59:18
    Brankár Sochtaský opúšťa svoju bránu!

59:00
    Minúta do konca stretnutia!

58:35
    Marek Kvapil zachytil puk v strednom pásme, následne ale len odstrelil puk do útočnej tretiny.

58:12
    Andrej Zubarev teraz rozohráva spoza Sochatského, čas sa domácim veľmi rýchlo skracuje.

57:44
    Hostia vyhodili, Pihlström začína akciu z obranného pásma.

57:27
    Ufa natlačená v útočnom pásme, domáci to skúšajú všelijakými spôsobmi.

56:48
    Prekvapiť Magarilova sa snažil Glukov, keď sa obtočil s pukom okolo brány, no tento počin sa mu nepodaril.

56:28
    Domáci hokejisti už hrajú v plnom počte a momentálne sú s pukom v útočnom pásme.

54:58
    Na pravej strane neprihral presne Kazakovcev, čo znamenalo, že sa puku zmocnili domáci a oslobodili sa.

54:09
    Presilovku majú k dispozícii hostia. Za podrazenie odchádza na dve minúty Anton Slepyšev.

53:55
    Buchnevič prišiel s pukom na pravý kruh, napriahol, potom si však všimol na opačnej strane lepšie postaveného Kovyršina, ale k nemu už puk nedoputoval.

53:06
    Skačkov mal puk vo svojej moci v strednom pásme, po ľavom krídle sa mu rozbiehal Pihlström, ale puk sa mu na neho nepodarilo presunúť.

51:40
    Domáci hráči získali puk do svojej moci a pokojne rozvíjajú svoju akciu z hĺbky obranného pásma.

50:49
    Kagarlický prehadzoval na pravú stranu, kde sa mu ukázal Černov, no aj tak to bolo neplatné, pretože si čiarový rozhodca všimol a odpískal ofsajd.

49:48
    Anton Slepyšev to teraz tiež skúsil individuálne po ľavej strane ihriska, no nič svetového sa mu nepodarilo. Obrancovia ho bezpečne zastavili na útočnej modrej čiare.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 1. Tolpeko (Kulda), 15. D. Sjomin (Zubarev), 23. Kolcov (Skačkov), 34. Kolcov (Kajgorodov) – 32. Stasenko, 32. Černov (Kagarlický, Thuresson), 33. Kovyršin (Monakov), 43. Buchnevič (t.s.), 44. Trubačov (Trunov)

HC Salavat Julajev Ufa: Sochatský (Irving) – Bodrov, I. Višnevský, Slepyšev, Hartikainen, Makarov – Zubarev, Kulda, Chlystov, Tolpeko, D. Sjomin – Kolcov, Kutuzov, Skačkov, Kajgorodov, Pihlström – Lekomcev, Setdikov, Glukov, Stepanov, Dubrovský
    Severstaľ Čerepovec: Magarilov (Smiriagin) – Arzamascev, Konev, Trubačov, Kvapil, Trunov – Urbom, Stasenko, Kovyršin, Buchnevič, Kazakovcev – Pyett, Chochlov, Kagarlický, Černov, Thuresson – Antropov, Nikoncev, Monakov, Berdnikov, Mons

Rozhodca: Drejev, Soin – Kučava, Nazarov