Omsk – Novgorod 2:3 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | Jekaterinburg – Dinamo Minsk 4:3 (2:0 po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Ufa – Čerepovec 4:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | D. Moskva – Jaroslavľ 1:0 (kon.) | Helsinki – HC Slovan 4:0 (kon.)
Petrohrad – A. Mytišči 1:3 (kon.) | Riga – Záhreb 1:2 (kon.)

54:09
    Presilovku majú k dispozícii hostia. Za podrazenie odchádza na dve minúty Anton Slepyšev.

46:28
    V početnej prevahe budú hrať domáci. Za hákovanie odchádza na dve minúty Anatoly Nikoncev.
    Jurij TRUBAČOV - 4:5

43:27
    Severstal Čerepovec dal gól!
    Hostia sa po prvý raz v priebehu tohto zápasu dostávajú do vedenia! Trunov sa zastavil s pukom na pravom kruhu, následne v medzikruží prihrávkou šikovne našiel JURIJA TRUBAČOVA, ktorý nekompromisnou strelou prekonal Sochatského a je to 4:5!
    Asistencia: Maxim Trunov.
    Pavel BUCHNEVIČ - 4:4

42:21
    PAVEL BUCHNEVIČ sa rozkorčuľoval, v medzikruží si prehodil puk na bekhend a lišiacky pomedzi nohy prekonal brankára Sochatského!

42:21
    Pavel Buchnevič bol faulovaný pred bránou a hlavný rozhodca nariadil pre tohto hráča trestné strieľanie!

39:32
    Znovu presilovka pre Ufu. Dmitrij Kagarlický dostáva trest za podrazenie.

36:52
    Presilovku si zahrajú domáci. Anatoly Nikoncev dostáva dve minúty za seknutie.
    Kirill KOLCOV - 4:3

33:55
    Salavat Ufa dala gól!
    Domáci sa však v priebehu niekoľkých sekúnd otriasli a opäť sa dostávajú do vedenia! Kajgorodov potiahol akciu cez stred ihriska, v útočnom pásme šikovne prenechal na hokejku KIRILLA KOLCOVA, ktorý príklepom z medzikružia nedal šancu Magarilovi!
    Asistencia: Alexej Kajgorodov.
    Jevgenij KOVYRŠIN - 3:3

32:55
    Tak toto je teda naozaj bleskurýchle vyrovnanie stavu! Kovyršin potiahol akciu po ľavom krídle, následne z rohu klziska prihral Monakovovi pred bránku, ktorý však neskóroval. Zatiaľ JEVGENIJ KOVYRŠIN prekorčuľoval poza bránu a následne odrazený puk doklepol do odkrytej brány!
    Asistencia: Sergej Monakov.
    Pavel ČERNOV - 3:2

31:56
    Tak žeby sa hostia zobudili a začali dávať góly? No je tomu tak, pretože v priebehu jednej minúty strieľajú už druhý gól. Thuresson posunul krátko na ľavý kruh Kagarlickému, ktorý smeroval poza bránu, no ešte predtým dokázal šikovne prihrať ku ľavej žrdi, kde bol pripravený PAVEL ČERNOV a ten z prvej skóroval!
    Asistencie: Dmitrij Kagarlický, Andreas Thuresson.
    Nikolaj STASENKO - 3:1

31:16
    Hostia znižujú! Tolpeko získal puk v strednom pásme, prihrávkou z otočky to však dobre nevymyslel. Puku sa zmocnil NIKOLAJ STASENKO, ktorý vyrazil sám na bránu, Sochatský sa mu hodil telom do jazdy, no Stasenko ešte predtým šikovne vystrelil a pekne obstrelil Sochatského a puk následne pokračoval až do brány!
    Bez asistencie.

29:47
    Pred Sochatského bránou to po Stasenkovej bráne vyzeralo veľmi zaujímavo! Dorážalo tam viacero hráčov Čerepovca, najaktívnejší bol Kazakovcev, ale ani jemu sa na viac pokusov nepodarilo pretlačiť puk do bránky Ufy. Nakoniec všetko gólman domácich upokojil prikrytím puku.

27:58
    A vylučuje sa. Alexej Kajgorodov (Ufa) dostáva dve minúty za faul lakťom a Dmitrij Kagarlický (Čerepovec) dve minúty za hrubosť.

26:35
    Presilovka Čerepovca sa končí. Jurij Trubačov zbytočne fauloval v útočnom pásme. Dostáva dve minúty za podrazenie.

25:47
    V početnej výhode budú hrať hostia. Kirill Kolcov dostáva menší trest za podrazenie.
    Kirill KOLCOV - 3:0

22:38
    Domáci hokejisti prichádzajú s ďalším presným zásahom, tretím v poradí. Kolcov prihral z pravého kruhu do rohu klziska Skačkovovi, následne si KIRILL KOLCOV nakorčuľoval pred bránkovisko, vtedy mu Skačkov vrátil puk a strelou z prvej prekonal Kolcov jednoznačne Magarilova!
    Asistencia: Jevgenij Skačkov.

21:59
    Jevgenij Skačkov mal teraz k dispozícii dve vyložené šance z tesnej blízkosti brány, no na obe dokázal veľmi pohotovo reagovať skvelý brankár Magarilov!

16:21
    Dmitrij Makarov predviedol ukážkový forčeking, v nebezpečnej zóne pred bránou získal puk a okamžite strieľal, trafil hornú žŕdku brány!
    Dmitrij SJOMIN - 2:0

14:35
    Domáci sa zmocňujú dvoj-gólového vedenia! Zubarev ešte v obrannom pásme prenechal DMITRIJOVI SJOMINOVI, ktorý sa šikovne a bez nátlaku dostal do medzikružia odkiaľ švihom vystrelil a prekonal Magarilova!
    Asistenciu si pripisuje Andrej Zubarev.

11:35
    Do prečíslenia sa dostali domáci, Hartikainen mieril s pukom po pravom krídle a popred medzikružie chcel prihrať na Kajgorodova, no puk zastavil skvelo obranca Pyett.

09:25
    Presilovku si zahrajú hostia. Teemu Hartikainen dostáva dve minúty za hákovanie.

07:19
    Presilovku si zahrá Ufa. Iľja Chochlov dostáva trest za držanie.

05:31
    Zachar Arzamascev sa šikovne uvoľnil v medzikruží na forhend, ale následne jeho strelu perfektne vyrazil brankár Sochatský!

02:48
    Na opačnej strane bol v príležitosti Alexej Glukov, ktorý sa pretlačil po ľavom krídle, z tesnej blízkosti zakončoval, ale pozorný Magarilov zachytil puk.

02:33
    Anataloy Nikoncev si spracoval peknú prihrávku do svojho spoluhráča, no následne z prvej mieril iba do Sochatského!

02:07
    Jevgenij Skačkov (Ufa), 2 minúty, nedovolená hra s vysokou hokejkou.

01:20
    Presilovka pre Ufu. Iľja Chochlov dostáva dve minúty za podrazenie.
    Denis TOLPEKO - 1:0

00:57
    Bleskurýchly otvárací gól dnešného stretnutia! Kulda pekne vysunul na pravé krídlo DENISA TOLPEKA, na ktorého obrana hostí akosi pozabudla, Tolpeko sa vyrútil sám na bránu a šikovne prekonal Magarilova strelou do ľavého horného rohu!
    Asistencia: Arturs Kulda.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 1. Tolpeko (Kulda), 15. D. Sjomin (Zubarev), 23. Kolcov (Skačkov), 34. Kolcov (Kajgorodov) – 32. Stasenko, 32. Černov (Kagarlický, Thuresson), 33. Kovyršin (Monakov), 43. Buchnevič (t.s.), 44. Trubačov (Trunov)

HC Salavat Julajev Ufa: Sochatský (Irving) – Bodrov, I. Višnevský, Slepyšev, Hartikainen, Makarov – Zubarev, Kulda, Chlystov, Tolpeko, D. Sjomin – Kolcov, Kutuzov, Skačkov, Kajgorodov, Pihlström – Lekomcev, Setdikov, Glukov, Stepanov, Dubrovský
    Severstaľ Čerepovec: Magarilov (Smiriagin) – Arzamascev, Konev, Trubačov, Kvapil, Trunov – Urbom, Stasenko, Kovyršin, Buchnevič, Kazakovcev – Pyett, Chochlov, Kagarlický, Černov, Thuresson – Antropov, Nikoncev, Monakov, Berdnikov, Mons

Rozhodca: Drejev, Soin – Kučava, Nazarov