Omsk – Novgorod 2:3 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | Jekaterinburg – Dinamo Minsk 4:3 (2:0 po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:3 (kon.) | Ufa – Čerepovec 4:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Soči – Viťaz 5:2 (kon.) | D. Moskva – Jaroslavľ 1:0 (kon.) | Helsinki – HC Slovan 4:0 (kon.)
Petrohrad – A. Mytišči 1:3 (kon.) | Riga – Záhreb 1:2 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
4:5 (2:0, 2:3, 0:2)
Severstaľ Čerepovec
Piatok 30.01.2015, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Skončil sa nám tento neuveriteľný zápas. Nepochopiteľný bude práve pre domácich hokejistov, ktorí vyhrávali v priebehu druhej tretiny 3:0 a zdalo sa, že tri body už majú vo svojich rukách. Potom však Severstal zmenil taktiku o 360 stupňov a strelil päť gólov, tri v druhej tretine a dva v poslednej časti hry.
    Hostia teda z Ufy berú tri body za tento skvelý výkon.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (17:13:08)

60:00

59:51
    Kutuzov vystrelil od modrej, ale puk bol zblokovaný. Toto už domáci neuhrajú.

59:37
    Domáci natlačení v útočnom pásme, snažia sa čo im len sily stačia.

59:18
    Brankár Sochtaský opúšťa svoju bránu!

59:00
    Minúta do konca stretnutia!

58:35
    Marek Kvapil zachytil puk v strednom pásme, následne ale len odstrelil puk do útočnej tretiny.

58:12
    Andrej Zubarev teraz rozohráva spoza Sochatského, čas sa domácim veľmi rýchlo skracuje.

57:44
    Hostia vyhodili, Pihlström začína akciu z obranného pásma.

57:27
    Ufa natlačená v útočnom pásme, domáci to skúšajú všelijakými spôsobmi.

56:48
    Prekvapiť Magarilova sa snažil Glukov, keď sa obtočil s pukom okolo brány, no tento počin sa mu nepodaril.

56:28
    Domáci hokejisti už hrajú v plnom počte a momentálne sú s pukom v útočnom pásme.

54:58
    Na pravej strane neprihral presne Kazakovcev, čo znamenalo, že sa puku zmocnili domáci a oslobodili sa.

54:09
    Presilovku majú k dispozícii hostia. Za podrazenie odchádza na dve minúty Anton Slepyšev.

53:55
    Buchnevič prišiel s pukom na pravý kruh, napriahol, potom si však všimol na opačnej strane lepšie postaveného Kovyršina, ale k nemu už puk nedoputoval.

53:06
    Skačkov mal puk vo svojej moci v strednom pásme, po ľavom krídle sa mu rozbiehal Pihlström, ale puk sa mu na neho nepodarilo presunúť.

51:40
    Domáci hráči získali puk do svojej moci a pokojne rozvíjajú svoju akciu z hĺbky obranného pásma.

50:49
    Kagarlický prehadzoval na pravú stranu, kde sa mu ukázal Černov, no aj tak to bolo neplatné, pretože si čiarový rozhodca všimol a odpískal ofsajd.

49:48
    Anton Slepyšev to teraz tiež skúsil individuálne po ľavej strane ihriska, no nič svetového sa mu nepodarilo. Obrancovia ho bezpečne zastavili na útočnej modrej čiare.

48:54
    Dmitrij Makarov sa snažil sám natlačiť po pravom krídle bekhendom, ale tesne pred bránou bol zastavený.

47:51
    Kajgorodov posunul z rohu klziska krížom ku pravej žrdi, kde bol Teemu Hartikainen, ktorý si však túto prihrávku nedokázal spracovať.

47:17
    Kirill Kolcov vypálil od modrej, ale jeho strela bola zblokovaná smerom do rohu hracej plochy.

47:01
    Domáci v útočnom pásme.

46:28
    V početnej prevahe budú hrať domáci. Za hákovanie odchádza na dve minúty Anatoly Nikoncev.

45:32
    Kagarlický posunul z rohu klziska puk krížne na pravý kruh, kde bol Černov, ale tomu sa podarilo zakončovať iba nad bránu.

45:06
    Černov hľadal spoluhráča pri pravej žrdi, ale napokon do týchto priestorov poslal iba nepresnú prihrávku.

44:40
    Od hornej časti pravého kruhu vypálil Jegor Dubrovský, ale Magarilov si ustrážil svoju svätyňu, keď puk bezpečne zachytil vo svojom náručí.
    Jurij TRUBAČOV - 4:5

43:27
    Severstal Čerepovec dal gól!
    Hostia sa po prvý raz v priebehu tohto zápasu dostávajú do vedenia! Trunov sa zastavil s pukom na pravom kruhu, následne v medzikruží prihrávkou šikovne našiel JURIJA TRUBAČOVA, ktorý nekompromisnou strelou prekonal Sochatského a je to 4:5!
    Asistencia: Maxim Trunov.
    Pavel BUCHNEVIČ - 4:4

42:21
    PAVEL BUCHNEVIČ sa rozkorčuľoval, v medzikruží si prehodil puk na bekhend a lišiacky pomedzi nohy prekonal brankára Sochatského!

42:21
    Pavel Buchnevič bol faulovaný pred bránou a hlavný rozhodca nariadil pre tohto hráča trestné strieľanie!

42:18
    Kagarlický prihral pred bránkovisko Buchnevičovi, ktorý zakončoval pohotovo, no brankár Sochatský reagoval taktiež veľmi rýchlo.

41:34
    Presilovka Salavatu sa v týchto chvíľach končí, puk majú bezpečne na hokejkách hosťujúci hokejisti v obrannom pásme.

41:15
    Od modrej vypálil príklepom Kutuzov, avšak nastrelil to iba do hráča Severstalu Čerepovec.

40:25
    V úvode sa Hartikainen hneď dostal do sympatickej šance z pravého kruhu, ale nepodarilo sa mu trafiť priestor brány.

40:01

V priebehu prostrednej časti hry to bolo na góly veľmi presné, padlo ich až päť! Najprv v 23. minúte navýšil vedenie Ufy Kolcov. Neskôr v priebehu od 32. po koniec 33. prišla blesková odpoveď a vyrovnanie. Postupne sa presadili Stasenko, Černov a Kovyršin. Domáci sa však vrátili do vedenia, keď po necelej minúte skóroval po druhýkrát v tomto zápase Kolcov.
    Tretia tretina začína približne o 16:43.

40:00

39:52
    Domáci hokejisti sa sami vyhodili z pásma a už nemajú veľa času na opätovný návrat tam.

39:32
    Znovu presilovka pre Ufu. Dmitrij Kagarlický dostáva trest za podrazenie.

38:48
    Sjomin ešte nahodil rýchlo do útočného pásma, ale ďalšiu akciu už domáci v presilovej hre nestihnú uskutočniť.

38:16
    Tolpeko si pekne narazil pred bránou s Kuldom, nakoniec lotyšský obranca z tesnej blízkosti pálil, ale Magarilov reflexívne vyrazil strelu.

37:56
    Z ľavého kruhu strieľal Kutuzov, ale jeho šikovná strela skončila schovaná v Magarilovom náručí.

36:52
    Presilovku si zahrajú domáci. Anatoly Nikoncev dostáva dve minúty za seknutie.

36:40
    Teemu Hartikainen sa dostal do medzikružia, odkiaľ vyslal veľmi šikovnú strelu, ktorá ešte Magarilovi vypadla z lapačky, ale napokon sa mu ju podarilo skrotiť a prikryť.

35:52
    Kutuzov strieľal z medzikružia švihom, no pozorný Magarilov bezpečne vyrazil strelu svojím betónom.

34:55
    Teraz sú na tom po psychickej stránke určite horšie hostia. Skvelé vyrovnanie im dalo nádej, no nie na dlhú dobu, keď domáci opäť skórovali. Predovšetkým to bude zaujímavo pokračovať ďalej...
    Kirill KOLCOV - 4:3

33:55
    Salavat Ufa dala gól!
    Domáci sa však v priebehu niekoľkých sekúnd otriasli a opäť sa dostávajú do vedenia! Kajgorodov potiahol akciu cez stred ihriska, v útočnom pásme šikovne prenechal na hokejku KIRILLA KOLCOVA, ktorý príklepom z medzikružia nedal šancu Magarilovi!
    Asistencia: Alexej Kajgorodov.

33:00
    No a v podstate sa nám hrá odznova. Domáci stratili skvelé vedenie. Kto by si pomyslel, že sa podarí hosťom v priebehu dvoch minút takto skvelo vyrovnať?
    Jevgenij KOVYRŠIN - 3:3

32:55
    Tak toto je teda naozaj bleskurýchle vyrovnanie stavu! Kovyršin potiahol akciu po ľavom krídle, následne z rohu klziska prihral Monakovovi pred bránku, ktorý však neskóroval. Zatiaľ JEVGENIJ KOVYRŠIN prekorčuľoval poza bránu a následne odrazený puk doklepol do odkrytej brány!
    Asistencia: Sergej Monakov.
    Pavel ČERNOV - 3:2

31:56
    Tak žeby sa hostia zobudili a začali dávať góly? No je tomu tak, pretože v priebehu jednej minúty strieľajú už druhý gól. Thuresson posunul krátko na ľavý kruh Kagarlickému, ktorý smeroval poza bránu, no ešte predtým dokázal šikovne prihrať ku ľavej žrdi, kde bol pripravený PAVEL ČERNOV a ten z prvej skóroval!
    Asistencie: Dmitrij Kagarlický, Andreas Thuresson.
    Nikolaj STASENKO - 3:1

31:16
    Hostia znižujú! Tolpeko získal puk v strednom pásme, prihrávkou z otočky to však dobre nevymyslel. Puku sa zmocnil NIKOLAJ STASENKO, ktorý vyrazil sám na bránu, Sochatský sa mu hodil telom do jazdy, no Stasenko ešte predtým šikovne vystrelil a pekne obstrelil Sochatského a puk následne pokračoval až do brány!
    Bez asistencie.

30:35
    Kolcov vyrazil s Pihlströmom do rýchleho protiútoku, ale napokon obranca Stasenko dokázal vyriešiť situáciu ľahkým zastavením puku.

29:47
    Pred Sochatského bránou to po Stasenkovej bráne vyzeralo veľmi zaujímavo! Dorážalo tam viacero hráčov Čerepovca, najaktívnejší bol Kazakovcev, ale ani jemu sa na viac pokusov nepodarilo pretlačiť puk do bránky Ufy. Nakoniec všetko gólman domácich upokojil prikrytím puku.

28:46
    Urbom si nakorčuľoval na útočnú modrú čiaru, ale napokon mu bol ponúknutý len veľmi nepresný puk.

27:58
    A vylučuje sa. Alexej Kajgorodov (Ufa) dostáva dve minúty za faul lakťom a Dmitrij Kagarlický (Čerepovec) dve minúty za hrubosť.

27:34
    Antti Pihlström chcel otestovať Magarilovu pozornosť strelou z ľavého kruhu, no namieril to mimo brány.

27:02
    Obranca Chochlov skúsil šťastie strelou od modrej čiary, no jeho náboj bol zblokovaný smerom na ochrannú sieť.

26:35
    Presilovka Čerepovca sa končí. Jurij Trubačov zbytočne fauloval v útočnom pásme. Dostáva dve minúty za podrazenie.

26:25
    Urbom najprv napriahol na modrej, potom prihral na pravý kruh Trubačovovi, no ten zakončoval iba do bočnej konštrukcie.

25:47
    V početnej výhode budú hrať hostia. Kirill Kolcov dostáva menší trest za podrazenie.

25:15
    Teraz potiahol puk do útoku Černov, ktorý z ľavého kruhu servíroval pred bránkovisko práve Kagarlickému, no ten zakončoval mimo brány.

24:57
    Dmitrij Kagarlický to skúšal nahodením puku do tretiny, ale ani toto sa napokon nepodarilo.

24:02
    Hostia sa snažili zaútočiť, dostali sa do útočného pásma, ale tam sa už nepresadili. Domáci sú v aktuálnej situácii a za tohoto stavu veľmi odolní útokom súpera.
    Kirill KOLCOV - 3:0

22:38
    Domáci hokejisti prichádzajú s ďalším presným zásahom, tretím v poradí. Kolcov prihral z pravého kruhu do rohu klziska Skačkovovi, následne si KIRILL KOLCOV nakorčuľoval pred bránkovisko, vtedy mu Skačkov vrátil puk a strelou z prvej prekonal Kolcov jednoznačne Magarilova!
    Asistencia: Jevgenij Skačkov.

21:59
    Jevgenij Skačkov mal teraz k dispozícii dve vyložené šance z tesnej blízkosti brány, no na obe dokázal veľmi pohotovo reagovať skvelý brankár Magarilov!

21:36
    Denis Chlystov nahodil zo stredného pásma priamo na Magarilova, no ten okamžite bezpečne vyrazil.

21:13
    Domáci hokejisti vyhodili puk cez všetky čiary, čo pri plnom počte hráčov znamená zakázané uvoľnenie. Vhadzovanie po ľavej ruke brankára Sochatského.

20:32
    Prvé zakončenie v druhej tretine sme videli od Mareka Kvapila, ktorý strieľal z medzikružia, avšak jeho strela bola zblokovaná na ochrannú sieť.

20:01

V úvodnej časti hry sme videli pomerne vyrovnaný hokej, no gólovo sa dokázali presadiť iba domáci. Hneď na začiatku otvoril skóre Tolpeko a v 15. minúte pridal ďalší gól Sjomin.
    Druhá tretina začne približne o 15:49.

20:00

19:56
    Zo stredného pásma ešte vypálil Kovyršin, ale brankár Sochatský bezpečne zachytil puk a následne už len vyčkal na klaksón.

19:26
    Hartikainen chcel zo stredného pásma prihrať rozbehnutému Kolcovovi, no napokon bezpečne priestor ustrážili hokejisti Severstalu.

18:13
    Skačkov strieľal z medzikružia na bránu, pred ktorou bol ešte dôrazný Pihlström, ale napokon sa mu dorážkou nepodarilo presunúť puk za Magarilovov chrbát.

17:50
    Kvapil z ľavého kruhu prihrával pred bránkovisko, kde mu smeroval Trubačov, no napokon sa jeho spoluhráčovi nepodarilo zachytiť puk.

16:21
    Dmitrij Makarov predviedol ukážkový forčeking, v nebezpečnej zóne pred bránou získal puk a okamžite strieľal, trafil hornú žŕdku brány!

15:33
    Hostia nahodili do útočného pásma, no domáci okamžite odstrelili puk mimo nebezpečenstva.
    Dmitrij SJOMIN - 2:0

14:35
    Domáci sa zmocňujú dvoj-gólového vedenia! Zubarev ešte v obrannom pásme prenechal DMITRIJOVI SJOMINOVI, ktorý sa šikovne a bez nátlaku dostal do medzikružia odkiaľ švihom vystrelil a prekonal Magarilova!
    Asistenciu si pripisuje Andrej Zubarev.

14:08
    Pavel Černov vydal zo seba úsilie v útočnom pásmo, ale veľa medu to teda neprinieslo. Domáci bezpečne odstrelili puk do stredovej tretiny.

13:23
    Nikolaj Stasenko nezachytil prihrávku na modrej čiare, a tak musia čerepoveckí hokejisti začínať akciu od vlastnej brány.

12:45
    Monakov chcel posunúť na Koneva na pravej strane, ale degenzíva Ufy znemožnila prechod tejto prihrávky.

11:35
    Do prečíslenia sa dostali domáci, Hartikainen mieril s pukom po pravom krídle a popred medzikružie chcel prihrať na Kajgorodova, no puk zastavil skvelo obranca Pyett.

11:08
    Marek Kvapil strieľal z ľavého kruhu, no mieril vedľa brány, pomaly sa presilová hra chýli ku koncu.

10:12
    Hostia si rozdávali puk v útočnom pásme, no veľa toho nevymysleli, respektíve nedospeli ku koncovke. Domáci vyhodili teda puk.

09:25
    Presilovku si zahrajú hostia. Teemu Hartikainen dostáva dve minúty za hákovanie.

09:22
    Hostia sa prezentovali nebezpečným protiútokom,v ktorom Kagarlický prihrával na pravú stranu Černovovi, ten mu vracal puk, ale následne už bol na mieste pripravený Sochatský.

08:23
    Hostia získali puk a bez váhania ho vyhodili až ku Sochatskému.

07:43
    Kajgorodov teraz chcel prihrávať na Kolcova, ale len veľmi nepresne, čo znamenalo vyhodenie puku až ku Sochatskému.

07:30
    Kajgorodov strieľal z pravého kruhu, ale bránu netrafil.

07:19
    Presilovku si zahrá Ufa. Iľja Chochlov dostáva trest za držanie.

06:50
    Hokejisti Čerepovca nahodili puk do pásma, ale napokon to znamenalo iba zakázané uvoľnenie.

06:25
    Hostia sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, na pravej strane mal puk Monakov, ku bráne mu korčuľoval Kagarlický, ale napokon sa rozhodol pre strelu, ktorú Sochtaský bezpečne schoval medzi betónmi.

05:31
    Zachar Arzamascev sa šikovne uvoľnil v medzikruží na forhend, ale následne jeho strelu perfektne vyrazil brankár Sochatský!

04:49
    Kazakovcev si spracoval puk v strednom pásme a len pokojne odovzdal puk súperovi do útočnej tretiny.

04:09
    Z ľavého kruhu sa snažil strelou prekvapiť Andrej Konev, no mieril nepresne.

04:41
    Thuresson vystrelil od modrej čiary, ale puk zblokovali domáci hokejisti a okamžite vyhodili puk do bezpečia.

02:48
    Na opačnej strane bol v príležitosti Alexej Glukov, ktorý sa pretlačil po ľavom krídle, z tesnej blízkosti zakončoval, ale pozorný Magarilov zachytil puk.

02:33
    Anataloy Nikoncev si spracoval peknú prihrávku do svojho spoluhráča, no následne z prvej mieril iba do Sochatského!

02:07
    Jevgenij Skačkov (Ufa), 2 minúty, nedovolená hra s vysokou hokejkou.

01:48
    Hosťom sa teraz podaril pekný manéver, Thuresson potiahol puk po pravej strane, a tým presvedčivo nazbieral cenné sekundy.

01:37
    Od modrej vypálil Kirill Kolcov, no jeho tvrdá delovka smerovala iba do Magarilovej lapačky.

01:20
    Presilovka pre Ufu. Iľja Chochlov dostáva dve minúty za podrazenie.
    Denis TOLPEKO - 1:0

00:57
    Bleskurýchly otvárací gól dnešného stretnutia! Kulda pekne vysunul na pravé krídlo DENISA TOLPEKA, na ktorého obrana hostí akosi pozabudla, Tolpeko sa vyrútil sám na bránu a šikovne prekonal Magarilova strelou do ľavého horného rohu!
    Asistencia: Arturs Kulda.

00:25
    Hosťom sa podarilo podniknúť prvý útok, no v útočnom pásme stroskotali, a tak sa môžu pokúsiť zaútočiť domáci hráči.

00:01

Oba tímy už nastupujú na ľadovú plochu. Domáci sa dnes predvedú v zelených dresoch, hostia v bielych.

HC Salavat Julajev Ufa: Sochatský (Irving) – Bodrov, I. Višnevský, Slepyšev, Hartikainen, Makarov – Zubarev, Kulda, Chlystov, Tolpeko, D. Sjomin – Kolcov, Kutuzov, Skačkov, Kajgorodov, Pihlström – Lekomcev, Setdikov, Glukov, Stepanov, Dubrovský

Severstal Čerepovec: Magarilov (Smiriagin) – Arzamascev, Konev, Trubačov, Kvapil, Trunov – Urbom, Stasenko, Kovyršin, Buchnevič, Kazakovcev – Pyett, Chochlov, Kagarlický, Černov, Thuresson – Antropov, Nikoncev, Monakov, Berdnikov, Mons

Rozhodca: Drejev, Soin – Kučava, Nazarov.

Prajem príjemné piatkové popoludnie a vítam Vás pri sledovaní zápasu KHL medzi HC Salavat Julajev Ufa a Severstalom Čerepovec. Všetko sa začne o 15:00 a zápasom Vás prevedie Lukáš R. Ovšonka.

Tabuľkovo sú na tom momentálne lepšie domáci hokejisti, ktorí sa vo Východnej konferencii nachádzajú na postupovom 5. mieste so ziskom 77 bodov a až priepastnou 16-bodovou stratou na štvrtý Omsk. Dokopy Ufa nastrieľala 137 gólov a 145 inkasovala. V posledných piatich zápasoch sa jej vcelku darilo, vyhrala tri duely. Naposledy však doma trpko prehrala s Novgorodom, a to 0:6.
    Hosťom aktuálne patrí až 13. miesto v Západnej konferencii so ziskom 63 bodov a gólovým skóre 125:146. Pre Čerepovec je play-off je len tabu, pretože tomuto tímu sa dávajú naozaj minimálne šance. Z posledných piatich zápasov vyhral Severstal iba jeden. V poslednom vystúpení v KHL prehral na ľade Barysu Astana 3:2 po predĺžení.

V tejto sezóne na seba tieto tímy ešte nenarazili, a tak uvidíme po roku aj niečo ďalší súboj. Kluby proti sebe hrali naposledy 13. decembra 2013, keď Čerepovec doma zdolal Ufu 5:3.

Ako sa bude postupne tento duel vyvíjať sa dozviete prostredníctvom nášho on-line prenosu na webe Onlajny.eu. Želám Vám príjemné sledovanie a pekný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 1. Tolpeko (Kulda), 15. D. Sjomin (Zubarev), 23. Kolcov (Skačkov), 34. Kolcov (Kajgorodov) – 32. Stasenko, 32. Černov (Kagarlický, Thuresson), 33. Kovyršin (Monakov), 43. Buchnevič (t.s.), 44. Trubačov (Trunov)

Severstaľ Čerepovec: Magarilov (Smiriagin) – Arzamascev, Konev, Trubačov, Kvapil, Trunov – Urbom, Stasenko, Kovyršin, Buchnevič, Kazakovcev – Pyett, Chochlov, Kagarlický, Černov, Thuresson – Antropov, Nikoncev, Monakov, Berdnikov, Mons

Rozhodca: Drejev, Soin – Kučava, Nazarov