Bristol – West Ham 0:1 (kon.) | Aston Villa – Bournemouth 2:1 (kon.) | Brighton – Arsenal 2:3 (kon.)
Aston Villa FC
2:1 (0:0)
AFC Bournemouth
cz Nedeľa 25.01.2015, 16:00 • Villa Park, Birmingham • FA Cup

To je z tohoto atraktivního utkání vše. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy u online přenosu na shledanou. (18:00:57)

Je dobojováno! Do dalšího kola FA Cupu se nakonec probojovala Aston Villa, které k výhře 2:1 stačily 2 střely na branku!
    Hosté se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět. Zejména jejich počínání v prvním poločase sneslo měřítka Premier League. Bournemouthu se nepodařila v úvodní půli vstřelit branka, čehož využili hráči Villans. Nejprve se krásnou střelou uvedl do nového klubu Carles Gil, na kterého navázal po pěkné akci Andreas Weimann. Před koncem utkání ještě snížil Callum Wilson.

90+5

90+5
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Bacuna, přichází Grealish.

90+5
    Hráči AV se snaží zdržovat hru u rohového praporku.

90+4
    Bournemouth se nadechnul k závěrečnému tlaku, díky čemuž se mu vzadu otevřely vrátka, čehož mohl využít Westwood. Anglický záložník si však vylámal zuby na Campovi.
    Callum WILSON - 2:1

90+3
    Bournemouth právě vstřelilo branku!
    Hosté se přece jen dočkali! Po krásné kombinaci na jeden dotek se prosadil CALLUM WILSON. Najednou mají hosté ještě o co hrát!

90+1
    Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny 4 minuty.

90
    Francis se odhodlal ke střele, ta však skončila mimo Givenovu branku.

88
    Vypadá to, že si Aston Villa vítězství pohlídá.

87
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Gil, přichází Westwood.
    Dnešní návštěva ve Villa Parku činí 27 415 diváků

84
    Za tvrdý zákrok na Cooka obdržel žlutou kartu Bacuna.

83
    Wilson se řítil sám na brankáře, bohužel pro hosty ztratil rychlost a následně se nechal o míč obrat Richardsonem.

82
    Hráči Villans jsou evidentně při chuti, což se nedá říct o hráčích Bournemouthu, kteří jsou v útočné fázi velice bezzubí.

81
    Aston Villa vybojovala další kop od rohového praporku.

80
    Fraser se ocitl v ofsajdu.

79
    Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Stanislas, přichází Ritchie.

77
    Hostující hráči jsou hodně opařeni dvěma brankami Villans, v posledních minutách se totiž dostávají na útočnou půli jen zřídka.

75
    Stanislas se po krásném centru z levého křídla marně natahoval, toto smrdělo korigující brankou.

73
    Villans mají na svém kontě 2 střely a 2 góly. Tato statistika se musí Paulu Lambertovi líbit.
    Andreas WEIMANN - 2:0

71
    Aston Villa právě vstřelila branku!
    Domácí se po krásné akci dostávají již do dvoubrankového vedení! Hutton si výborně naběhl a následně poslal přesný centr do míst, kde se nacházel ANDREAS WEIMANN, jenž střelou z voleje nedal Campovi žádnou šanci.

70
    Hráči Bournemouthu se v posledních minutách nezvládají dostat na dostřel Givenovy svatyně.

68
    Po rohovém kopu Gila zakončoval Benteke, ale jeho střela byla zblokována na další roh.

66
    Arterův centr po rohu skončil v rukavicích Givena.

65
    Bournemouth není v druhém poločase tak nebezpečný jako v tom prvním. Uvidíme, zda se mu alespoň podaří vyrovnat.

64
    Villa dobře zakombinovala, ale pokazila finální fázi, když se ve vápně zbytečně ukličkoval Bacuna.

62
    Žlutou kartu dostává Okore (Aston Villa FC).

62
    Hutton uviděl žlutou kartu za jasný faul na Wilsona.

60
    Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Harte, přichází Francis.
    Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Kermorgant, přichází Wilson.

59
    Po jednom ze soubojů zůstává na zemi ležet záložník hostí Ryan Fraser, který má nějaký problém se zády.

58
    Richardson pokazil dobře rozjetou akci domácích nepovedeným centrem z levé strany.

55
    Sanchez si pomohl v souboji faulem. Kolumbijský záložník může být rád, že zatím v tomto zápase neobdržel žlutou kartu.

54
    Aston Villa je očividně vstřelenou brankou povzbuzena a nepouští Bournemouth vůbec k balonu.
    Carles GIL - 1:0

52
    Tak tomu se říká debut! CARLES GIL si navedl míč na svou levou nohu a krásnou střelou z dálky na zadní tyč posílá Villans do překvapivého veden.

51
    Bournemouth si opět vytvořil před brankou domácích velký tlak, z kterého ani tentokrát nepramenila branka.
    Gilova příležitost

48
    Aston Villa si vypracovala svou pravděpodobně největší šanci tohoto utkání. Benteke se dobře protáhl mezi obránci a ponechal míč Gilovi, jehož střela skončila pouze na boční síti!

46

Oba celky jsou již seřazeny na hrací ploše. Druhý poločas může začít.
    Statistiky první půle

Je za námi první půle velice atraktivního utkání FA Cupu mezi Aston Villou a Bournemouthem. Domácí drželi míč více na svých kopačkách, ale jednoznačně nebezpečnější byli hosté, kteří hrozili z každé situace. Givena ohrozily především střely MacDonalda a O´Kane. Branku jsme se zatím nedočkali, a tak oba celky odešly do šaten za vyrovnaného stavu 0:0.

45+1

45
    Nastavena byla 1 minuta.

44
    Bacuna převzal míč a následně se odhodlal k dalekonosné střele, ta však mířila pouze do desáté řady tribuny za brankou.

42
    O´Kane hledal výborným pasem za obranu Kermorganta, před kterým míč odklidil na roh dobrým obranným zákrokem Okore. Bournemouth je nebezpečný téměř z každé pozice.

40
    Stanislas prokázal na křídle svou rychlost a poté odcentroval do vápna, ale těsně před Kermorgantem míč odkopl do bezpečí Cleverley.

39
    Z rohového kopu domácích nevzniklo nic nebezpečného.

38
    The Cherries si již na své konto připsali 6 střel, 3 z toho šly na branku.

36
    Aston Villa je v posledních minutách pod obrovským tlakem.

34
    A další střela O´Kanea! Irský záložník tentokrát svou technickou střelu poslal mimo branku.

33
    Bournemouth zamkl svého soupeře ve vápně a během krátké chvílie rozehraje druhý rohový kop.
    Povedenou ránu O´Kanea vyrazil Given na roh

32
    O´Kane vyslal tvrdou ránu, kterou Given vyrazil na roh!

31
    Camp ukryl do rukavic střílený centr Bacuny.

30
    Držení míče je zatím 59% – 41% ve prospěch domácích.

29
    Arterův centr do vápna Given zlikvidoval.

28
    Okore si v souboji s Fraserem opět pomohl faulem a daroval tak hostům další přímý kop.

27
    Aston Villa nedokázala využít dobrého průniku Gila a branku hostí tak neohrozila.

25
    Bournemouth zatím předvádí velice sympatický výkon. Není divu, že se v druhé nejvyšší anglické soutěži nachází na 1. místě.

22
    Christian Benteke nedosáhl na dlouhý míč od Okoreho a Camp tak neměl žádnou práci.
    Weimannova nepřesná střela z dálky

19
    Z okamžitého protiútoku zahrozili domácí, ale Weimannova střela mířila těsně vedle.
    Obrovská šance Bournemouthu ke vstřelení úvodní branky

18
    Obrovská šance pro Bournemouth! Arter krásně uvolnil MacDonalda, ten obešel Givena, ale za něj na brankové čáře výborně zasáhl stoper Clark, který zachránil jasný gól.

16
    Z přímáku nic nebude, pomezní totiž zvedá svůj praporek a signalizuje ofsajd.

15
    Bacuna nedovoleně zastavil Fraser. Hosté budou zahrávat standardní situaci z velice nadějné pozice.

14
    Gilova střela z dálky končí nad branku Campa.

12
    Utkání zatím probíhá ve velice dobrém tempu.

10
    Hosté se dožadovali penalty po zákroku na Kermorganta, rozhodčí Dean však zůstává v klidu a nechává hru plynout dál.
    Weimannova šance

9
    Po centru Huttona hlavičkoval těsně vedle Weimann!

8
    Velice povedenou akci předvedli hosté. O´Kane si vyměnil míč s Arterem a ten jej posunul na MacDonalda. S jeho pokusem z dálky neměl Given žádný problém.

6
    Hutton si dobře zpracoval Sanchezův dlouhý pas, ale svůj centr poslal do zámezí.

5
    Po rohovém kopu byl odpískán faul na Givena. Rozehrávat budou domácí.

4
    První střelu si na své konto připsal Bournemouth. Z dálky napřáhl MacDonald, jeho střela však byla zblokována na první roh tohoto duelu.

2
    Centr Frasera v poklidu ukryl do rukavic brankář Given.

1

Obě mužstva se naposled utkala v roce 1988, kdy Aston Villa zvítězila 2:1. V FA Cupu dojde mezi těmito týmy k prvnímu střetnutí.

Těsně před výkopem se fanoušci domácích dozvěděli dobrou zprávu. Záložník Fabian Delph podepsal s AV novou smlouvu do roku 2019.

Zajímavé bude sledovat, jak si v tomto utkání povedou útoky obou celků. Aston Villa zatím vstřelila v Premier League pouze 11 branek, zatímco Bournemouth vstřelil v Championshipu celkem 57 gólů!

Svůj debut za Villans si v tomto utkání odbude španělský záložník Carles Gil, který do birminghamského celku přestoupil za 5 milionů eur ze španělské Valencie.
    Hosté dnes nastoupí v těchto bílých dresech

Aston Villa FC: Given – Hutton, Okore, Clark (C), Richardson – Bacuna, Cleverley, Sanchez, Gil – Weimann, Benteke
    Náhradníci: Guzan – Baker, Westwood, Cissokho, Lowton, Burke, Grealish

AFC Bournemouth: Camp – Smith, Elphick (C), Cook, Harte – Stanislas, Arter, O'Kane, MacDonald, Fraser – Kermorgant
    Náhradníci: Boruc – Francis, Ward, Surman, Ritchie, Wilson, Pitman

Rozhodčí: M. Dean – A. Nunn, S. Oldham (G. Sutton).
    Trénink Villans před dnešním pohárovým utkáním

Bournemouth

The Cherries zatím překvapují nejen celý anglický fotbal. I po 27. kole se zatím nacházejí na překvapivém 1. místě s 51 body a mají tak výborně nakročeno k postupu do Premier League.

Do 4. kola se Bournemouth dostal díky jednoznačné výhře 5:1 na půdě Rotherhamu.
    Perfektně připravený trávník ve Villa Parku 3 hodiny před výkopem

Aston Villa

Villans zatím tuto sezonu zaostávají za očekáváním. Svěřenci trenéra Paula Lamberta se zatím v Premier League nacházejí na 15. pozici s 22 body. Paradoxem je, že se Aston Ville ve 22 utkáních podařilo vsítit pouze 11 branek.

Domácí postoupili do 4. kola díky vítězství 1:0 doma nad Blackpoolem, když se v 88. minutě prosadil kanonýr Christian Benteke.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto klání bude Mike Dean, jemuž budou na čarách asistovat Adam Nunn a Scott Oldham. Pozici čtvrtého rozhodčího zaujme Garry Sutton.

Příjemné nedělní odpoledne všem fotbalovým příznivcům. Dnešním dnem pokračují souboje 4. kola anglického FA Cupu. V tomto onlajnu se zaměříme na souboj Aston Villy s Bournemouthem. Komentovaným přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.