Liberec – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Kladno – Olomouc 5:2 (kon.) | HC Plzeň – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Vítkovice – Třinec 3:4 (po pr.) | Chomutov – Slavia 2:4 (kon.) | Pardubice – Sparta Praha 4:1 (kon.)
Č. Budějovice – HC Litvínov 3:2 (po pr.)
Piráti Chomutov
2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
HC Slavia Praha
cz Štvrtok 22.01.2015, 17:30 • SD ARÉNA • DHL Extraliga juniorů (CZ)

Slávisté si v dnešním utkání připisují tři body za výhru 2:4. O té rozhodli v poslední pětiminutovce. Toto je ode mě vše a zase někdy u onlajnu na počtenou. (19:27:05)

60:00

59:36

59:20
    Chomutováci jsou v pásmu pražského celku. Ale zatím bez střelby.
    KAREL DRAHORÁD - 2:4

58:20
    Slavia právě vstřelila branku!
    KAREL DRAHORÁD trefuje opuštěnou chomutovskou branku z vlastního pásma. Asistence: Radek Sovák.

57:56
    Slávisté posílají kotouč do středního pásma.

57:36
    Piráti jsou v šesti, Dvořák na střídačce.

Dnešní utkání sleduje 80 diváků.

57:36
    Oddechový čas pro domácí.

57:36
    Jakub Procházka (SLA) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

57:27
    Wágner trefuje v ponechané výhodě tyčku Sovákovy branky.

56:39
    Jirušek vyjel před Sováka, ale nebyl úspěšný.

55:58
    Sovák kryje kotouč. Vhazuje se po jeho pravici.

55:19
    Huňady našel přesnou nahrávkou najíždějícího Šťovíčka, jenže chomutovský kapitán trefil pouze připraveného Sováka.

54:50
    Zakázané uvolnění sešívaných.
    PATRIK ČERVENÝ - 2:3

53:54
    PATRIK ČERVENÝ tečoval před Dvořákem pokus Bureše a vrací Slavii vedení. Asistence: Josef Bureš a Filip Hlinka.
    PATRIK HUŇADY - 2:2

52:37
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácí se dočkávají vyrovnání. PATRIK HUŇADY se zmocnil kotouče ihned po buly a zpoza brankové čáry našel skulinku mezi betony Sováka. Asistence: Martin Šťovíček.

52:28
    Sovák ukryl kotouč ve své moci. Vhazuje se po jeho levici.

52:05
    Kasalovu přihrávku na volného spoluhráče vyškrábl jeden z chomutovských obránců.

51:28
    Wágner se nyní neprobil do střeleckého pokusu.

50:01
    Strunzův pokus míří mimo slávistickou branku. Nutno dodat, že to byla celkem razantní střěla, leč pouze do hrazení.

49:17
    Zakázané uvolnění Pirátů.

48:51
    Hlinka našel Kasala, jenže ten puk ztečoval mimo chomutovskou branku.

48:40
    Zakázané uvolnění Slavie.

48:28
    Meliškovo dělovku vyráží Sovák helmou do ochranné sítě.

47:09
    Furch zavezl kotouč do třetiny a hledal přihrávkou najíždějícího Procházku. Ten se ale k černé pryži nedostal.

46:04
    Buly před Sovákem.

45:50
    Domácí začínají další útok až z vlastního pásma.

45:02
    Sovák kryje kotouč před Petrem Macháčkem.

44:08

43:32

43:09
    Slávisté kombinují ve třetině domácích.

42:38
    Slávistům početní výhoda zatím nevychází.

41:32
    Na trestnou lavici míří Petr Macháček (CHM) – 2 minuty za hrubost.

41:15
    Sovák kryje kotouč před dotírajícím hráčem Chomutova.

40:01

40:00

39:33
    Bude se vhazovat před Dvořákovo brankou.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhého dějství.

38:59
    Puk byl zašlápnut v útočné třetině.

38:22
    Šťovíčkův pokus byl zbytečný, neboť hrál kotouč vysokou holí.

37:46
    Mušo se probíjel do šance, ale byl zastaven dříve než stačil vystřelit.
    MARTIN PATZELT - 1:2

36:18
    Slávisté doslova vyšachovali domácí. MARTIN PATZELT už měl snadnou práci a uklízel kotouč do prázdné klece. Asistence: Filip Ječený a Petr Josefus.

35:46
    Dvořák kryje puk po slávistické střele. Vhazuje se před jeho brankou.

34:02
    Slávisté začínají od vlastní branky.
    PATRIK HUŇADY - 1:1

32:27
    PATRIK HUŇADY vyslal projektil na bližší tyč a s velkým štěstím se dostal za záda Sováka. Slávisté se rozčilují, že gól nebyl, jenže sudí Turčan po dohodě s brankovým gól uznal. Asistence: František Wágner.

32:05
    Po střele Meliška se strhla mela před brankářem Sovákem, který ale puk udržel.

30:20
    Chomutovští s velkým štěstím udrželi kotouč před brankovou čárou. Dvořák již ležel ale obránci puk do branky nepustili.

29:29
    Wágnerovu nebezpečnou střelu kryje Sovák.

28:26
    Slávisté posílají puk na zakázané uvolnění.

27:55
    Střela Petra Macháčka z první šla mimo tři tyče pražského celku.

27:34
    Jirušek nedosáhl na přihrávku svého spoluhráče, a píská se icing.

26:33
    Aleš Furch střílel zápěstím, ale díky chomutovského zadáka končí kotouč mimo.

25:41
    Icing Slavie, hra se stěhuje před Sováka.

22:40
    Za modrou čárou vystřelil Dubeň, ale brankář Sovák kotouč vyráží do plexi za brankou.
    JAKUB PROCHÁZKA - 0:1

21:29
    Furch nedostal kotouč za záda ležícího brankáře, ale JAKUBOVI PROCHÁZKOVI se to mu již povedlo a otevírá skóre. Asistence: Aleš Furch.

20:01

V první třetině jsme se branky nedočkali. Oba týmy ale pár šancí. Zejména slávisté několikrát ohrozili branku Dvořáka. Chomutovský brankář ale vždy skvěle podržel svůj celek. Druhé dějství začne za nějakých 13 minutek.

20:00

19:40
    Chomutovští získali díky Šťovíčkovi útočné pásmo, jenže nic z toho nevytěžili.

19:01
    Započala poslední minuta v první periodě.

18:46
    Ječného pokus trefil pouze holeně Bednáře.

17:57
    Kasala dostal přihrávku do mezikruží, kde byl osamocen, jenže trefil opět brankáře Dvořáka.
    Aleš Furch nedokázal skórovat

16:32
    Aleš Furch se dostal rychle za pirátskou obranu, jenže svým pokusem si na Dvořáka nepřišel. Trefil pouze jeho připravenou lapačku.

15:55
    Icing Slavie.

15:24
    Domácí získali díky napadání kotouč v útočné třetině. Jenže Černého beknedový pokus byl slabý.

14:40
    To se jim příliš nepovedlo, neboť je pískáno zakázané uvolnění.

14:31
    Slávisté musejí rozehrát od vlastní klece.

13:50
    Mušo se ocitl sám před brankářem Dvořákem, jenže trefil pouze hruď chomutovského strážce klece.

13:06
    Huňady vybojoval kotouč na hostujícím obránci, avšak žádné větší ohrožení branky Slavie z toho nebylo.

12:10

11:52
    Sáňova střela končí zblokována v rohu plochy.

11:12
    Chomutovský Bendář nyní na několikrát zaměstnal slávistického brankáře.

10:32
    Po kombinaci dostal nabito Havelka, jenže jeho pokus k Dvořákovi nedošel.

10:10
    První vyloučení v dnešním střetnutí. Na trestnou lavici míří Lukáš Dubeň (CHM) – 2 minuty za nedovolené bránění.

09:50
    Patzelt byl zastaven těsně za útočnou modrou čárou. Postaral se o to Cestr.

09:23
    Burešovu střelu kryje Dvořák.

08:27
    Pirátům se nevydařila rozehrávka a kotouč končí na zakázaném uvolnění.

07:45
    Josefus zavezl kotouč do útočného pásma, avšak záhy o něj přišel, neboť ho zastavil domácí obránce.

07:15
    A další střelu kryje slávistický brankář.

07:06
    Chomutovské nahození ze střední třetiny kryje Sovák. A tak je tu bule před jeho brankou.

06:34
    Střela Bednáře končí ztečována v ochranné síti.

06:30
    Sovák ukryl kotouč ve své moci. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

05:51
    Šťovíček obral slávistického zadáka o kotouč a rychle vrátil hru před Sovákovu branku.

05:15
    Wágner nyní předvedl dobrou individuální akci, avšak k zakončení se nakonec nedostal.

04:25
    Domácí předvedli chybu v rozehráce, hosté z Edenu to ale nedokázali potrestat.

03:49
    Piráti se dobrým napadáním dostali k několika pokusům.

01:41
    Procházkovu střelu s vytěsnil Dvořák mimo. Slávisté jsou stále v okolí domácí klece.

00:50
    A opět posílají hosté kotouč přes všechny čáry.

00:45

00:38
    Huňady našel před brankou Wágnera, ten ale nezakončil příliš razantně.

00:07
    Sovák kryje kotouč před Šťovíčkem.

00:01

Máme za sebou úvodní zdravice, utkání za pár chvil začne.

Piráti Chomutov: Dvořák – Meliško, Ringler, Hierman, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Černý "A", Drobný – Wágner, Šťovíček "C", A. Macháček, Jirušek, Tupý, Bednář, Kellerstein, Huňady "A", P. Macháček, Strunz.

HC Slavia Praha: Sovák – Zderadička, Saňa "C", Havelka, Drahorád "A", Bureš, Hejda – Červený, Patzelt, Mušo, Kasala, Ječný, Josefus, Vyskočil, Hlinka "A", Procházka, Furch.

Kladno 6:2 Slavia

Piráti Chomutov hráli v posledních pěti zápasech čtyřikrát venku. Na výsledcích to avšak nejde nějak zásadně poznat. Celek Roberta Kašeho je ve skupině B nadstavby na prvním místě s vyrovnaným skóre 125:125. Dohromady si chomutovští junioři připsali 67 bodů.

HC Slavia Praha se jak jsme již zmiňovali nachází na čtvrté pozici ve B skupině nadstavby. Pražský celek získal devětapadesát bodů a na svém kontě mají velmi vyrovnané skóre 108-109. V posledních čtyřech zápasech se z výhry radovali celkem třikrát.

Dnes se v chomutovské SD ARÉNĚ odehraje dvanácté kolo nadstavby v DHL extralize juniorů – skupiny B. V tomto utkání hosté první Piráti Chomutov čtvrtou Slavii Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marcel Holl

Góly a asistencie: 33. Huňady (Wágner), 53. Huňady (Šťovíček) – 22. Procházka (Furch), 37. Patzelt (Ječný, Josefus), 54. Červený (Bureš, Hlinka), 59. Drahorád (Sovák)

Rozhodca: Turčan – Coubal, Kokrment