Lazio – Neapol 0:1 (kon.) | AC Miláno – Bergamo 0:1 (kon.) | Cesena – Turín 2:3 (kon.)
Chievo – Fiorentina 1:2 (kon.) | CFC Janov – Sassuolo 3:3 (kon.) | Parma – Sampdoria 0:2 (kon.)
Udinese – Cagliari 2:2 (kon.) | Juventus – Hellas Verona 4:0 (kon.)
Lazio Rím
0:1 (0:1)
SSC Neapol
Nedeľa 18.01.2015, 12:30 • Stadio Olimpico • Talianska Seria A

Je dobojované, víťazom dnešného duelu sa stáva Neapol. Gól Higuaína z 19. minúty sa ukázal byť ako rozhodujúci. V druhom polčase mali opäť jasne navrch domáci hráči, ich útočnú snahu ale v gól nepretavili.

Po dnešnom zápase si tak tímy vymenia pozície v tabuľke. Neapolu bude po novom patriť 3. miesto v tabuľke, Lazio Rím bude 4.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem Vám pekný zvyšok víkendu. (14:26:05)

90+6

90+6
    Po priamom kope sa lopta odrazila ku Keitovi, ten z cca 20 metrov vypálil z voleja tesne pod brvno, kde však výborne zasiahol Rafael.

90+5
    Posledná šanca pre Lazio Rím. Po faule prichádza možnosť v podobe priameho kopu, avšak z pomerne veľkej vzdialenosti od brány.

90+4
    Hostia takticky udržujú loptu pri rohovej zástavke, zbierajú cenné sekundy, zdá sa, že už to Neapol ustojí.

90+3
    Naopak domácej obrane teraz problémy narobila dvojica Hamšík – Callejón! Hamšík spoluhráča našiel krásnou krížnou prihrávkou pri vzdialenejšej žrdi, jeho zakončenie bolo zrazené iba na roh.

90+2
    V nadstavenom čase pokračuje zúfalá snaha domácich hráčov o vyrovnanie, Neapol ale aj naďalej pokračuje vo výbornom bránení a hráčom sa darí držať loptu ďaleko od brány.

90+1
    Rozhodca nám signalizuje, že nad rámec riadnej hracej doby sa bude nadstavovať ešte extra 5 minút navyše.

90
    Vyzerá to na vyrazený dych, brankár hostí bude v poriadku, v hre sa konečne pokračuje, Rafael môže znova rozohrať.

89
    Center na Đorđevića zachytil Rafael, ten ale zozadu narazil do Koulibalyho, Rafael sa zo zeme nezdvíha najrýchlejšie, na ihrisku sa nachádza už aj lekársky tím.

88
    Naopak teraz vďaka dobrej hre Hamšíka získava Neapol vhadzovanie na súperovej polovici ihriska. S tým sa pochopiteľne Maggio vôbec neponáhľa.

87
    Čas do konca stretnutia rýchlo ubieha, pri lopte sa momentálne nachádza tím hostí, ten svojho súpera stále nepúšťa do väčšieho tlaku.

86
    Posledné striedanie v zápase, zatiaľ jediného strelca zápasu Higuaína na trávniku nahradí Zapata.

85
    Neapol hráčov do šestnástky nepúšťa, strely z väčšej vzdialenosti hráči dobre blokujú. Na domácich hráčoch je vidieť frustrácia.

84
    Lazio sa stále akosi nevie nadýchnuť k záverečnému tlaku, naopak Neapol sa stále úspešne bráni a všetky lopty hráči posielajú dlhým odkopom čo najďalej od brány.

83
    Toto prerušenie na striedanie využíva aj Neapol, zápas predčasne končí pre de Guzmána, na cca 10 minút si zahrá Jorginho.