Nitra – B. Bystrica 8:2 (kon.) | Skalica – Košice 6:3 (kon.) | Poprad – Piešťany 4:3 (po pr.)
Zvolen – Trenčín 3:0 (kon.) | Žilina – Martin 4:2 (kon.)
HK Nitra
8:2 (3:2, 3:0, 2:0)
HC MONACObet Banská Bystrica
Nedeľa 18.01.2015, 16:30 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR)

Z technických príčin vám dnes neprinesieme hlasy trénerov po zápase. Dnešný prenos sa končí, ďakujem za pozornosť. (18:54:12)

Skončilo sa stretnutie tabuľkových susedov, v ktorom po jasnej výhre 8:2 si Nitra do tabuľky pripíše tri body. Hrdinom stretnutia bol Henrich Ručkay, ktorý zaznamenal hetrik a Jozef Stümpel, ktorý je autor 4 asistencií.

60:00

59:15
    Potlesk postojačky v Nitra aréne v poslednej minúte.
    BAJTEK - 8:2

58:10
    Nitra dala gól!
    FILIP BAJTEK pridáva napokon ďalší domáci gól, ktorý odobril videorozhodca. Asistencie: Lukáš Novák.

58:10
    Nitra dala ďalší gól, ale bude sa telefonovať. Lukáš Novák prihral Bajtekovi, ktorý na dvakrát prekonal Wiikmana. O góle však rozhodne videorozhodca.

57:40
    Bystrica chybovala v rozohrávka, puk sa dostal k Lukášovi Novákovi, ktorého strelu príklepom chytá brankár hostí.

56:31
    Nervozita pred koncom stretnutia stúpa a pribúdajú osobné súboje. Vhadzuje sa pred Lakosilom.

56:06
    Obe mužstvá hrajú v plnom počte. Vhadzuje sa pred Lakosilom.

55:15
    Strkanica aj pred bránkou domácich po tom čo Lakosil skryl puk do svojej moci pred dobiedzajúcimi Bystričanmi.

54:03
    Bíro a Pupák si sadajú na trestnú lavicu za menšiu strkanicu za bystrickou bránkou.
    ŠTEFANKA - 7:2

52:16
    Branislav Mezei z nenápadnej akcie vystrelil na bránku hostí od modrej čiary, kedy dostal krížnu prihrávku od Lelkeša a puk podľa všetkého tečoval JURAJ ŠTEFANKA a dosiahol svoj druhý gól v zápase. Asistencie: Richard Lelkeš, Branislav Mezei.

51:35
    Domáci v plnom počte.

50:45
    Nitra vyhadzuje cez všetky čiary.

49:50
    Nedorozumenie Bystričanov pri vlastnej bránke nevyužil Štefanka.

49:31
    Banská Bystrica si zahrá presilovku pri vylúčení Bajteka a má tak šancu na zníženie.

48:51
    Dnešné stretnutie sleduje 3190 divákov.

48:01
    Hostia v plnom počte.

47:18
    Perfektná biliardova akcia domácich, na konci ktorej bol Stümpel, ale jeho pokus tesne minul bránku hostí.

46:45
    Nitra sa v tejto presilovke nevie dostať do útočného pásma a Bystrica sa dobre bráni.

46:00
    Slovák podrazený v útočnom pásme Peckhamom a Nitra si zahrá ďalšiu presilovku.

45:00
    Kuzma rozohráva spoza vlastnej bránky. Nitra sa nikam neponáhľa a kontroluje štvorgólový náskok.

43:42

43:08
    Nitra vytlačila Bystričanov do stredného pásma. Hosťom táto presilovka nevychádza podľa ich predstáv.

41:38
    Jakub Ručkay si sadá za seknutie na trestnú lavicu.

41:32
    Z podobného priestoru ako Slovák v úvode tretiny strieľa Jakub Ručkay a Wiikman jeho pokus chytá.

41:07
    Obranca Kuzma na útočnom výlete strieľa z medzikružia a jeho pokus chytá brankár hostí do lapačky.

40:14
    Slovák v úvode poslednej tretiny strieľa z prvej.

40:01

Po druhej tretine Nitra vyhráva už o 4 góly 6:2. Na 4:2 zvyšoval Branislav Mezei a ďalšie dva góly dosiahol Henrich Ručkay, ktorý zaznamenal hetrik. Pomer striel po dvoch tretinách je 23:18.

36:21
    Lakosil opäť podržal svoje mužstvo pri bekendovom zakončení Kaduru.

35:44
    Lamper sa takmer dostával do úniku ale v poslednom momente zasiahol Bednár.

35:08

34:31
    Bystrica bola blízko ku gólu, Lakosil však odoláva.

32:19
    Lakosil opať radšej počkal s rozohrávkou a vhadzuje sa po jeho pravici.

31:11

29:39
    Henrich Ručkay páli, brankár hostí pozorný.

28:08
    Lakosil kryje nahodený puk a nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.
    Ručkay H. - 6:2

26:45
    Bystrica už hrala so 4 hráčmi, puk dostal na pravej tyčke osamotený HENRICH RUČKAY od Jozefa Stümpela a domáci útočník prekonal padajúceho brankára hostí a dosiahol hetrik. Asistencie: Jozef Stümpel, Peter Ordzovenský.

26:22
    Stümpel striela z prvej nepresne.

25:46
    Nitra si zahrá 56 sekúnd presilovku 5 na 3 pri vylúčení Matoušeka.

24:41
    Čížek si sadá na trestnú lavicu a domáci si zahrajú presilovku.

24:11
    Oddychový čas Banská Bystrica.
    Ručkay H. - 5:2

24:11
    Gólová nádielka v Nitre pokračuje. Nitra už vedie o tri góly vďaka HENRICHOVI RUČKAYOVI, ku ktorému sa dostal puk po biliardovej akcii a strelou švihom zvyšuje stav stretnutia. Asistencie: Jozef Stümpel, Marek Slovák.

23:36
    Zigo sa ocitol osamotený pred Lakosilom ale ten podržal svoje mužstvo.

23:23

22:42
    Bystrica v snahe o zníženie stavu. Z pravého kruhu strieľa Matoušek.
    MEZEI - 4:2

21:40
    BRANISLAV MEZEI využíva druhú presilovku. Domácemu obrancovi sa dostal puk spoza bránky po akcii Tománeka a ten neváhal, vystrelil a prekonal brankára hostí. Asistencie: Roman Tománek, Richard Lelkeš.

21:10
    Zakrvavený Matoušek odkorčuloval po súboji v rohu klziska na striedačku.

21:01
    Posunutá bránka Bystrica a veľká šanca Nitry. Jozef Stumpel dorážal puk do prázdnej bránky, aale Peckman odstavil domáceho útočníka tak tvrdo, že posunul aj bránku.

20:22
    Nitra si zahrá ďalšiu presilovku pri vylúčení Rosandiča.

20:01

Pomer striel v prvej tretine je 11:8.

Skončila sa prvá tretina bohatá na góly. Nitra vďaka gólom Štefanku, Slováka a Henricha Ručkaya vyhráva 3:2. Za hostí dvakrát znižovali najskôr Michal Handzuš a neskôr Kafka.

20:00

19:38
    Puk končí opäť medzi divákmi.

19:09
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

18:55
    Lelkeš tvrdo ale čisto narazil na mantinel jedného z Bystričanov.

18:01
    Ofsajd Nitra.

17:34
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

17:27
    Puk skončil v hľadisku a vhadzuje sa v strednom pásme.

16:40
    Bystrica rozohráva od vlastnej bránky, Rosandič v súboji proti domácemu obrancovi neuspel.
    KAFKA - 3:2

14:41
    Banská Bystrica dala gól!
    Bystrica rýchlo znižuje, Nitra stratila puk v strednom pásme, PETR KAFKA sa zbavil v útočnom pásme protihráča a strelou švihom znižuje. Asistencie: Lukáš Handlovský, Nick Nicastro.
    Ručkay H. - 3:1

13:55
    HENRICH RUČKAY dostáva Nitru do dvojgólového vedenia, kedy puk prebral v strednom pásme, nabral rýchlosť až sa dostal pred brankára hostí a bol úspešný. Asistencie: Jozef Stümpel, Dušan Milo.

13:26
    Nitra po góle pri chuti.

11:12
    Po inkasovanom góle v bránke hostí nahradil Košarišťana Wiikman.
    SLOVÁK - 2:1

11:12
    Nitra využíva presilovku. MAREK SLOVÁK dostal prihrávku na os klziska, napriahol a strelou príklepom dostáva Nitru druhýkrát do vedenia. Asistencie: Jozef Stümpel, Peter Ordzovenský.

10:10
    Prvým vylúčeným hráčom je Matoušek a Nitra si zahrá presilovku.

09:37

09:11
    Prihrávka puku rukou.

08:36
    Bystrica bola blízko ku gólu. Kafka dorážal do opustenej bránky odrazený puk, ale jeho pokus bol zblokovaný.

08:15
    Bystrica rozohráva od vlastnej bránky.

07:27

07:12
    Vhazuje sa pred Lakosilom.

06:56
    Tvrdé súboje v rohu klziska za bránkou hostí.

06:29
    Zakázané uvoľnenie Banská Bystrica.

06:01
    Tománek si nakorčuloval spoza bránky pred Košarištana, ktorý puk vyráža.

05:51
    Henrich Ručkay páli z medzikružia nepresne.

05:09
    Košarišťan puk kryje vo svojej moci a nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.

04:15

03:06
    HANDZUŠ - 1:1

02:29
    MICHAL HANDZUŠ zostal osamotený medzi kruhmi, dostal prihrávku z rohu klziska a vyrovnáva skóre stretnutia. Asistencie: Michal Hudec, Dominik Kadura.

02:10
    Bystrica rozohráva od svojej bránky.

01:35
    Na druhej strane zasahoval Lakosil, vhadzuje sa v strednom pásme.
    ŠTEFANKA - 1:0

00:37
    Ihneď po buly Nitra otvára skóre duelu, kedy Štefanka vyhral buly a Milo strieľal od modrej, brankárovi hostí puk vypadol a JURAJ ŠTEFANKA dorazil puk za chrbát brankára hostí. Asistencie: Dušan Milo.

00:32
    Úvodný pokus Nádašdiho, nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme domácich.

00:01

Pár minút pred šlágrom dnešného kola je hľadisko v Nitra aréne slušne zaplnené, môžeme očakávať búrlivú kulisu.

HK Nitra: Lakosil – Milo, Nádašdi, Ordzovenský, Bačik, Bednár, Kuzma, Piačka – Bajtek, Lelkeš, Mráz, Novák L., Pupák, Ručkay H., Ručkay J., Slovák, Stümpel, Štefanka, Tománek, Novotný

HC 05 Banská Bystrica: Košarišťan – Rosandič, Nicastro, Bíro, Čížek, Peckham, Gachulinec, Bambúch, Bendík – Kadura, Handzuš, Hudec, Kafka, Preisinger, Handlovský, White, Kytrnár, Lunter, Lamper, Zigo, Matoušek

Rozhodca: Oskirko, Baluška – Stanzel, Výleta.

V 42. kole hokejovej Tipsport extraligy sa divákom v Nitre predstavia pred televíznymi kamerami tabuľkoví susedia Nitra a Banská Bystrica.

Domáci Corgoni v priebehu posledného týždňa chytali dvakrát zajaca za chvost v posledných minútach zápasu. Najskôr pred týždňom doma proti Košiciam zachraňoval remízu 38 sekúnd pred koncom pri powerplay Juraj Štefanka a bod navyše vybojoval v 91 sekunde predĺženia Henrich Ručkay. V piatkovom kole rovnako Juraj Štefanka poslal v 58 minúte stretnutie na zvolenskom ľade do predĺženia. O víťazovi zápasu rozhodol v 67 sekunde predĺženia Branislav Mezei.

Banská Bystrica sa naopak prezentovala v poslednom týždni kvalitnou hrou a dobrými výsledkami. V nedeľnom kole poslali Barani 5 gólový pozdrav hrdinovi juniorského šampionátu Denisovi Godlovi a zdolali Piešťany 6:1. V piatkovom zápase dosiahli Stredoslováci cenné víťazstvo na košickom ľade v pomere 2:0. K tomu im gólom a asistenciou dopomohol Michal Handzuš. Ten sa predstaví na nitrianskom ľade v súboji zlatých chlapcov z Göteborgu proti Jozefovi Stümpelovi a Dušanovi Milovi.

Kto sa bude tešiť na konci zápasu sa dozviete aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás srdečne pozývam. Zápas začína o 16:30.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Dalibor Sklár

Góly a asistencie: 1. Štefanka (Milo), 12. Slovák (Stümpel, Ordzovenský), 14. Ručkay H. (Stümpel, Milo), 22. Mezei (Tománek, Lelkeš), 25. Ručkay H. (Stümpel, Slovák), 27. Ručkay H. (Stümpel, Ordzovenský), 53. Štefanka (Lelkeš, Mezei), 59. Bajtek (Novák L.) – 3. Handzuš (Hudec, Kadura), 15. Kafka (Nicastro, Handlovský)

HC MONACObet Banská Bystrica: Košarišťan – Rosandič, Nicastro, Bíro, Čížek, Peckham, Gachulinec, Bambúch, Bendík – Kadura, Handzuš, Hudec, Kafka, Preisinger, Handlovský, White, Kytrnár, Lunter, Lamper, Zigo, Matoušek

Rozhodca: Oskirko, Baluška – Stanzel, Výleta