Omsk – Metallurg Magnitogorsk 1:3 (kon.) | Ufa – Jekaterinburg 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Novokuzneck 3:2 (kon.)
Nižnekamsk – Chabarovsk 2:1 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Amur Chabarovsk
Streda 14.01.2015, 17:00 • Športovo-kultúrny komplex Neftechimik, Nižnekamsk • KHL

Skončil nám zápas víťazstvom domáceho tímu, Amur mal v záverečnej tretine hernú aj streleckú prevahu, no zápas do predĺženia poslať nedokázal. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 9:14, celkom 33:27, tri body si do tabuľky KHL pripíše domáci Neftechimik. To je odo mňa na dnes z KHL všetko, pekný večer a dobrú noc všetkým želá Vladimír Korduliak, onlajny.eu (19:16:59)

60:00

59:12
    Maťuša sa dostal k zakončeniu, Kolppanen puk vyrazil späť do hry, Amur držal domácich v pásme a Kolppanen si poradil aj s pukom z hokejky Miklíka, ktorý svojim fans na východe radosť urobiť nedokázal.

58:22
    Borisov zostal na striedačke, Amur hrá power play v snahe o vyrovnanie.

58:22
    Oddychový čas hostí, tréner Jukka Rautakorpi dáva posledné pokyny svojim zverencom.

57:22
    Obe mužstva s plným počtom hráčov hráčov.

56:45
    Strelu do priestoru bránky sme teraz nevideli, čas ku klaksónu sa neúprosne blíži.

55:22
    Do seba sa pustili hosťujúci Achmetov a domáci Berezin, obaja vyfasovali po dve minúty za hrubosť.

55:11
    Arťom Zub to vyskúšal spoza pravého kruhu, Kolppanen mal zakrytý váhľad, puk však zrazil do rohu klziska.

54:38
    Riazancev sa prezentoval strelou spoza kruhov, ani tento puk v bránke domácich neskončil, Amur má viac z hry, podarí sa mu poslať zápas do predĺženia?

52:21
    Puk lieta z pásma do pásma, v tejto fáze hry sme však strelu do priestoru bránky nezaznamenali.

50:55
    Fisenko to vyskúšal takmer od modrej, Kolppanen zrazil betóny k sebe a puk z hokejky Michaila zlikvidoval.

48:56
    Na zadné dvierka si musia hostia dávať pozor, nateraz ich Sexton vďaka úspešnému zákroku Borisova nepotrestal.

48:21
    Hostia preberajú aktivitu v snahe o vyrovnanie, defenzíva hostí je pozorná a čo nevyrieši ona, to vyrieši Kolppanen, ako aj teraz, keď zlikvidoval puk z hokejky Ježova.

47:45
    Ani puk z hokejky Michela Miklíka sa neujal, Kolppanen ho zrazil do rohu klziska, hostia dohrávali akciu v pásme domácich, od modrej vystrelil Orlov, no ani on nebol nateraz úspešný.

46:53
    Domáci chybovali na modrej a čiarový im akciu zastavil pre ofsajd, vhadzujeme v strednom pásme.

46:42
    Lugin poslal na bránku domácich propagačnú strelu, Kolppanen puk zrazil pred seba a rozohral na hokejky svojim.

45:22
    Kulikov vystrelil po prechode modrou, Borisov mal odkyrytý výhľad a puk pohodlne ukryl vo svojej lapačke.

43:36
    Milovzorov vystrelil z pravej strany spoza kruhu, Borisov puk vyrazil pred seba a následne zneškodnil aj dorážku Milovzorova.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 8. Eronen (Sexton, Pujacs), 34. Milovzorov (Nikulin, Riasensky) – 9. Riazancev (Šafigulin, Miklík)

Neftechimik Nižnekamsk: Kolppanen (Sudnicin) – Kalašnikov, Kosmačov, Berezin, Riasensky, Eronen, Pujacs, Jevsejenkov, Bryncev – Rybin, Nikulin, Mnichovič – Ivanov, Milovzorov, Polygalov – Grigorenko, Sexton, Anderson – Kulikov, S. Aľševsky, J. Aľševsky
    Amur Chabarovsk: Borisov (Pečursky) – Ježov, Safronov, Mäntylä, Zub, Kurbatov, Velikov, Riazancev, Teriajev – Lugin, Fisenko, Haščák – Šafigulin, Tarasov, Miklík – Achmetov, Krysanov, Orlov – Baškirov, Litovčenko, Železnov

Rozhodca: Komarov, Drejev – Strelcov, Tarasov

Diváci: 3.500