Omsk – Metallurg Magnitogorsk 1:3 (kon.) | Ufa – Jekaterinburg 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Novokuzneck 3:2 (kon.)
Nižnekamsk – Chabarovsk 2:1 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Avtomobilist Jekaterinburg
Streda 14.01.2015, 15:00 • Ufa Aréna • KHL

Tak to bol teda pekný a napínavý zápas. V tretej tretine to bolo dynamické, hral sa rýchly hokej, no navrch mali predsa len hostia. Tí sa dostali do vedenia v 53. minúte zásluhou Viklunda, a potom 22 sekúnd do konca zmaril snahu domácich Antonov.

Ja sa s vami lúčim a prajem príjemný zvyšok večera. (17:26:39)

60:00

59:38
    Jekaterinburg dal gól!
    Je definitívne rozhodnuté! Domáci zle rozohrali v útočnom pásme, puku sa na pravom krídle zmocnil ANDREJ ANTONOV a bekhendovou strelou rozvlnil sieť!

59:26
    Teemu Hartikainen dostal ideálnu prihrávku na pravú stranu, pálil z prvej, no excelentný Kovář zasiahol svojou výstrojou v pravý čas!

59:14
    Višnevský pálil, jeho strela zblokovaná.

59:05
    Prázdna brána domácich!

58:02
    Jekaterinburg rozohráva spoza brány.

57:38
    Hostia majú k dispozícii presilovku. Hráčska lavica Ufy dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

57:27
    Domáci zle prestriedali, čo okamžite využil šikovný čerstvo naskočený Sami Lepistö, no následne zakončoval iba do protihráča.

56:55
    Žuravľov vypálil od modrej čiary, ale nedokázal nájsť priestor brány.

56:25
    Michnov sa ešte otočil okolo brány a potom servíroval Antonovi pred bránkovisko, no útočník druhého útoku bol zblokovaný a nemohol tak strieľať.

56:12
    Teemu Hartikainen skúšal z ostrého uhlu prekonať Kovářa, no ten reagoval veľmi pohotovo aj voči tejto strele.

56:01
    Nesterov strieľal z medzikružia po Brulovej prihrávke, no netrafil priestor brány.

55:20
    Alexander Kutuzov otestoval Kovářa strelou švihom od modrej čiary, no český gólman si ustrážil svoju svätyňu.

54:46
    Viklund nahodil od modrej čiary, ale jeho strela bola zablokovaná.

54:26
    Hostia držia puk na svojich hokejkách a pomaly začnú útočnú akciu.

52:37
    Hostia sa dostávajú do vedenia a možno to už je rozhodujúci gól! Rybakov posunul Lepistömu na modrú čiaru, ktorý vypálil prudko a jeho strelu pekne stečoval ANTON LAZAREV!
    Asistencie: Sami Lepistö, Alexander Rybakov.

52:14
    Presilovku si zahrajú hostia. Denis Chlystov dostáva dve mintúy za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

51:56
    Ankudinov strieľal prízemne ku ľavej žrdi, no pohotový Jakub Kovář prečítal jeho úmysel.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 7. Chlystov (Bodrov), 16. Slepyšev (Hartikainen), 23. Chlystov (Tolpeko, Bodrov) – 13. Jemelin (Garejev, Viklund), 15. Viklund (Simakov, Rybakov), 34. Viklund (Simakov), 53. Lazarev (Lepistö, Rybakov), 60. Antonov

HC Salavat Julajev Ufa: Sochatský (Irving) – Višnevský, Bodrov, Chlystov, Tolpeko, Glukov – Kulda, Heikkinen, Pihlström, Skačkov, D. Semin – Kolcov, Kutuzov, Makarov, Hartikainen, Slepyšev – Vasilevský, Pankov, Ankudinov, Golovanov
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Ustinský) – Lepistö, Viklund, Nesterov, Klimenko, Brule – Antonov, Metľuk, Lazarev, Rybakov, Simakov – Gusev, Loginov, Mitiakin, Michnov, Lewandowski – Žuravľov, Triamkin, Jefimov, Jemelin, Garejev

Rozhodca: Buturlin, Gusev – Kučava, Novikov