Omsk – Metallurg Magnitogorsk 1:3 (kon.) | Ufa – Jekaterinburg 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Novokuzneck 3:2 (kon.)

Jekaterinburg dal gól!
    Je definitívne rozhodnuté! Domáci zle rozohrali v útočnom pásme, puku sa na pravom krídle zmocnil ANDREJ ANTONOV a bekhendovou strelou rozvlnil sieť!

59:26
    Teemu Hartikainen dostal ideálnu prihrávku na pravú stranu, pálil z prvej, no excelentný Kovář zasiahol svojou výstrojou v pravý čas!

59:05
    Prázdna brána domácich!

57:38
    Hostia majú k dispozícii presilovku. Hráčska lavica Ufy dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

57:27
    Domáci zle prestriedali, čo okamžite využil šikovný čerstvo naskočený Sami Lepistö, no následne zakončoval iba do protihráča.

52:37
    Hostia sa dostávajú do vedenia a možno to už je rozhodujúci gól! Rybakov posunul Lepistömu na modrú čiaru, ktorý vypálil prudko a jeho strelu pekne stečoval ANTON LAZAREV!
    Asistencie: Sami Lepistö, Alexander Rybakov.

52:14
    Presilovku si zahrajú hostia. Denis Chlystov dostáva dve mintúy za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

51:56
    Ankudinov strieľal prízemne ku ľavej žrdi, no pohotový Jakub Kovář prečítal jeho úmysel.

51:56
    Možnosť na vedúci gól! Triamkin hákoval tesne pred bránou Andreja Ankudinova, ktorý má trestné strieľanie!

50:01
    Začína sa posledná desaťminútovka tretej tretiny. Dočkáme sa ešte v priebehu nej rozhodnutia?

41:35
    Z tesnej blízkosti strieľal Alexander Rybakov, no na dvakrát sa mu nepodarilo preraziť puk poza Sochatského chrbát!

36:38
    Na dve minúty za nedovolené bránenie odchádza Alexej Glukov.

35:39
    Kolcov nabil z ľavej strany na opačnú stanu Hartikainenovi, no fínsky krídelník napálil len priamo do brankára Kovářa!

34:33
    Presilová hra pre Ufu. Dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Gleb Klimenko.

33:35
    A opäť máme vyrovnané po využitej presilovej hre hostí! Simakov vypálil od modrej čiary. Sochatský ešte túto strelu dokázal vyraziť betónom pred seba, no na následnú dorážku od TOBIASA VIKLUNDA z tesnej blízkosti už nemal nárok!
    Asistencia: Alexej Simakov.

32:31
    Anton Lazarev dostal skvelú možnosť na vyrovnanie, keď dostal ideálny puk ku pravej žrdi, no ležiaceho Sochatského napokon nepreoknal!

32:00
    Hostia si zahrajú 5 na 3. Na trestnú lavicu za vyhodenie puku by si mal sadnúť brankár Sochatský, no za neho tam ide Kutuzov.

30:40
    Presilovka pre Jekaterinburg. Alexander Pankov odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

24:53
    Presilovka pre Jekaterinburg. Za podrazenie odchádza na dve minúty Teemu Hartikainen.

22:35
    Salavat Ufa dala gól!
    Domáci opäť získavajú vedenie! Bodrov nekompromisne vypálil od modrej čiary. Pred bránou dobre clonil Tolpeko, ktorý následne posunul vyrazený puk na DENISA CHLYSTOVA a ten už bez ťažkostí z prvej zakončil!
    Asistencie: Denis Tolpeko, Denis Bodrov.

20:52
    Domáci budú nejaký čas hrať v presilovke o dvoch hráčov. Andrej Antonov dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

19:00
    Teraz sme videli ako brankár Jakub Kovář šikovne a zároveň aj nešikovne podrazil Skačkova, ktorý smeroval poza bránu. Za Kovářa odchádza na dve minúty Jevgenij Mitiakin.

17:58
    Gilbert Brule sa nenápadne pretlačil po pravej strane až pred bránu, no brankár Sochatský dokázal hokejkou reagovať v poslednej sekunde, keď Brulovi vypichol puk!

15:41
    A je znovu vyrovnané! Tak tento zápas sa nám pekne vyvíja a vyzerá to ešte na poriadnu gólovú nádielku! Hartikainen sa zmocnil puku za bránou a krásne z dolnej časti pravého kruhu našiel pred bránkoviskom ANTONA SLEPYŠEVA, ktorému už z prvej nerobilo problém prekonať gólmana Kovářa!
    Asistencia: Teemu Hartikainen.

14:48
    Hostia využívajú presilovú hru a dostávajú sa do vedenia! Rybakov posunul z ľavého kruhu za bránu Simakovovi, ktorý premiešal chvíľu puk, a potom pekne na pravom kruhu našiel TOBIASA VIKLUNDA, ktorý krásnou strelou do pravého vinklu rozvlnil sieť!
    Asistencie: Alexej Simakov, Alexander Rybakov.

14:00
    Presilová hra pre Jekaterinburg. Denis Bodrov dostáva menší trest za seknutie.

12:07
    Hostia prinášajú odpoveď v podobe vyrovnávajúceho gólu! Viklund posunul zo stredného pásma na pravé krídlo Garejevovi, ktorý prikorčuľoval ku pravému kruhu a následne šikovne prihral ku opačnej žrdi SERGEJOVI JEMELINOVI a ten už pohodlne zasunul do brány!
    Asistencie: Arťom Garejev, Tobias Viklund.

11:06
    Antonov vypálil od modrej čiary, následne ešte jeho strelu dorážal spred brány Lewandowski, ale Sochatský aj po druhýkrát uspel v zákroku!

09:09
    Anton Slepyšev si spracoval puk tesne pred bránkoviskom po ideálnej prihrávke od Hartikainena, no perfektného Kovářa neprekonal!

06:59
    Tak napokon po dlhej sérii neúspechov v tejto presilovke prichádza presný zásah! Bodrov sa najprv dostal s pukom na modrú čiaru, vypálil a Kovář vyrážal do skrumáže hráčov na ľavom kruhu. O puk sa tam bilo viacero hokejistov, no napokon ho získal zárukou spracovania prihrávky DENIS CHLYSTOV, ktorý potom nechytateľnou strelou z hornej časti ľavého kruhu otvoril skóre!
    Asistencia: Denis Bodrov.

02:39
    Jegor Žuravľov teraz škaredo narazil na mantinel Andreja Ankundinova. Žuravľov dostáva päť minút za úder do hlavy.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 7. Chlystov (Bodrov), 16. Slepyšev (Hartikainen), 23. Chlystov (Tolpeko, Bodrov) – 13. Jemelin (Garejev, Viklund), 15. Viklund (Simakov, Rybakov), 34. Viklund (Simakov), 53. Lazarev (Lepistö, Rybakov), 60. Antonov

HC Salavat Julajev Ufa: Sochatský (Irving) – Višnevský, Bodrov, Chlystov, Tolpeko, Glukov – Kulda, Heikkinen, Pihlström, Skačkov, D. Semin – Kolcov, Kutuzov, Makarov, Hartikainen, Slepyšev – Vasilevský, Pankov, Ankudinov, Golovanov
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Ustinský) – Lepistö, Viklund, Nesterov, Klimenko, Brule – Antonov, Metľuk, Lazarev, Rybakov, Simakov – Gusev, Loginov, Mitiakin, Michnov, Lewandowski – Žuravľov, Triamkin, Jefimov, Jemelin, Garejev

Rozhodca: Buturlin, Gusev – Kučava, Novikov