Omsk – Metallurg Magnitogorsk 1:3 (kon.) | Ufa – Jekaterinburg 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Novokuzneck 3:2 (kon.)
Nižnekamsk – Chabarovsk 2:1 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
3:2 (3:0, 0:0, 0:2)
Metallurg Novokuzneck
Streda 14.01.2015, 15:00 • Yunost Sport Palace • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Po 43 zápasoch patrí Traktoru 7. miesto vo východnej konferencii a na svojom konte má 61 bodov. V poslednom zápase si Traktor poradil doma s Admiralom Vladivostok 3:1. Aktuálne najproduktívnejším hráčom Čeljabinsku je Anton Glinkin,ktorý nazbieral 29 kanadských bodov. (11+18).

Po 44 zápasoch sa Novokuzneck krčí na predposlednom 13. mieste východnej konferencie a má na svojom konte 39 bodov. V poslednom zápase Metallurg podľahol v Nižnekamsku proti Neftechimiku 6:0. Aktuálne najproduktívnejším hráčom tímu je Ryan Stoa, ktorý nazbieral 21 kanadských bodov (10+11).

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Garnett) – Quint, Borodkin, Kondratev, Piganovič, Martynov, Davydov, Vasilčenko, Petrov – Čistov, Pare, Panov – Popov, Pestunov, Glinkin – Ružička, Osnovin, Penkovskij – Gubarev, Kručinin, Kokujov

Metallurg Novokuzneck: Ložkin (Chakimov) – Popov, Chlystov, Komarov, Gavrilyčev, Kapotov, Dorofejev, Drokov – Romanov, Malcev, Komaristyj – Mitrjakov, Kosourov, Malinovskij – Garifullin, Galimov, Plotnikov – Skladničenko, Senťurin, Turukin – Stoa.

Rozhodca: Deyev, Belov – Koršak, Černyšev.

00:01

01:00
    V úvodnej minúte sú prekvapivo aktívnejší hostia.

02:10
    Zatiaľ je hra v znamení pozornej defenzívy z oboch strán a oba celky prehusťujú stredné pásmo.

03:02
    Hostia teraz na chvíľu zavreli súpera v pásme, ale skúsená obrana domácich si dala pozor.

03:55
    Glinkin teraz dobre zaviezol puk do útočného pásma a následne hľadal spoluhráča na modrej čiare.

04:50
    Teraz zákrok jedného z obrancov hostí zaváňal hákovaním, ale hrá sa ďalej a zatiaľ takmer bez prerušenia.

05:46
    Veľmi pekný individuálny prienik Malceva, ale následná nahrávka pred bránu Demčenka žiadneho z jeho spoluhráčov nenašla.

07:20
    Na strane domácich teraz nebezpečne pálil Glinkin, ale Ložkin predviedol dobrý zákrok.

07:55
    Gavrilyčev teraz preveril Demčenka z uhlu a domáci brankár puk podržal a radšej prerušil hru.

08:26
    Demčenko znova na istotu a skackavý nahodený puk zo stredného pásma schoval do svojej lapačky a prerušuje hru.

09:16
    Piganovič teraz skúšal zaviezť puk do útočného pásma individuálne, ale jeden z obrancov hostí ho tvrdo, ale čisto poslal k ľadu.

09:55
    Glinkin z poza Ložkinovej brány našiel úplne voľného Popova medzi kruhmi a ten v dobrej pozícii neprokonal Ložkina.

11:11
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    Na konci krásnej útočnej kombinácie bol VJAČESLAV OSNOVIN a strelou z prvej prekonal ležiaceho Ložkina. Asistencia: Arťom Penkovskij, Martin Ružička.
    Vjačeslav OSNOVIN - 1:0

12:50
    No a domáci sú teraz na koni a drtia svojho súpera aktívnou hrou.

13:55
    Krásna kombinácia domácich bola zastavená faulom kapitána hostí Kosourova, ktorý sa previnil hákovaním a odsedí si dve minúty.

14:15
    Po strele Panova pri presilovej hre a blysol kvalitným zákrokom Ložkin a prerušuje hru.

14:36
    Piganovič len tesne minul po tvrdej strele z modrej čiary.

15:07
    Obrovksá nepríjemnosť pre hostí a po faule vysokou hokejkou Galimova to bude 5 na 3 pre Traktor.

15:20
    Glinkin nabil na vrchol kruhu MAXIMOVI KONDRATEVOVI a ten tvrdou bombou z prvej prepálil Ložkina. Asistencia: Anton Glinkin, Dmitrij Pestunov
    Maxim KONDRATEV - 2:0

16:45
    Traktor teraz pevne zviera svojho súpera a snaží sa využiť posledné sekundy presilovej hry.

17:07
    Galimov na ľade a hostia už sú v pätici.

18:28
    ANDREJ POPOV teraz ťažil zo šikovnej nahrávky Glinkina z poza Ložkinovej brány a pohotovou strelou prekonáva dezorientovaného brankára hostí. Asistencia: Anton Glinkin, Maxim Kondratev.
    Andrej POPOV - 3:0

18:28
    Hostia striedajú brankára a namiesto Ložkina prichádza do brány hostí Chakimov.

19:26
    Domáci s prehľadom kontrolujú záver prvej tretiny.

20:00

Po prvej tretine je stav 3:0 pre domácich a to úplne zaslúžene. Hostia síce začali sympaticky a aktívne, ale domáci potvrdzujú rolu favorita a kvalita je jednoznačne na ich strane. Uvidíme čo prinesie druhá tretina, ktorá začne približne o 15:50.

Pomer striel v prvej tretine:
    CLJ 12 – 8 NOV

20:01

21:14
    No v úvode druhej tretine znova lepšie začali hostia.

21:56
    Demčenko teraz podržal svoj tím sériou dobrých zákrokov.

22:01
    Za držanie je vylúčený Davydov (CLJ).

22:26
    Hostia zatiaľ hrajú presilovú hru veľmi dobre a majú tlak.

23:26
    Veľmi dobrou strelou sa teraz prezentoval Malinovskij a Demčenko zasahuje aj s prispením svojej brankárskej masky a hra je prerušená.

24:01
    Domáci v plnom počte.

24:50
    Ofsajd v podaní domácich.

25:20
    Teraz sa dostali do solidného tlaku domáci a skvelú prácu s pukom predvádza Ružička.

26:10
    Teraz domáci predviedli rýchli protiútok na ktorého konci bol Francis Pare, ktorý len tesne minul ľavú tyč Chakimovej brány.

27:36
    Domáci teraz aktívnejší smerom dopredu a hostia sa znova bránia vo vlastnom pásme.

28:50
    Osnovin teraz zaviezol puk do útočného pásma, ale domáci ho stratili.

29:11
    Do zakončenia sa teraz šikovne predieral Mitrjakov, ale Demčenko bol pozorný a puk zaľahol.

30:00
    Je za nami rovná polovica riadnej hracej doby a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu že hostia by mohli tento zápas otočiť.

30:45
    No a domáci majú možnosť presilovej hry a na trestnú lavicu usadá Plotnikov potom ako hostia hrali v šestici.

30:48
    Ale bude sa hrať 4 na 4, hneď po buly sa previnil podrazením Panov (CLJ).

32:20
    V hre 4 na 4 je hra pomerne vyrovnaná a oba celky si dávajú pozor najmä v defenzíve.

33:00
    Hostia teraz získali útočné pásmo a Senťurin sa dostal k strele medzi kruhmi, ale tá bola zblokovaná.

34:10
    Čistov teraz chyboval na modrej čiare, ale stihol ešte zachrániť situáciu a nepustil súpera do úniku.

34:42
    Nebezpečné zakončenie od Pareho a Chakimov drží svoj tím dobrými zákrokmi.

35:02
    Borodkin sa dostal k tvrdej strele z vrchola kruhu, ale Chakimov mu zmenšil uhol a prerušuje hru.

36:02
    Na opačnej strane pohrozili aj hostia, ale Demčenko nezasahoval.

36:43
    Po Gubarevovej strele Chakimov prerušuje hru.

37:01
    Prečíslenie 3 na 2 v podaní domácich, ale nahrávka Čistova na Pareho bola nepresná.

38:10
    V závere tretiny pri puku domáci a kontrolujú priebeh hry.

38:46
    Kondratev sa teraz dostal pod tlak za vlastnou bránou, ale situáciu zvládol veľmi dobre.

39:25
    Na strane domácich teraz pohrozila aktívna dvojica Glinkin a Popov, ale Chakimov znova dobre zasiahol.

39:56
    Posledné sekundy už domáci držia puk za svojou bránou.

40:00

Skončila sa druhá tretina a v nej žiaden gól nepadol. Domáci kontrolujú svoje vedenie a naďalej sú aktívnejším celkom, ale hostí drží ešte v hre brankár Chakimov, ktorý v tejto tretine previedol niekoľko dobrých zákrokov. Uvidíme čo prinesie tretia tretina, ktorá začne približne o 16:37.

Pomer striel v druhej tretine:
    CLJ 6 – 7 NOV
    Pomer striel celkom:
    CLJ 18 – 15 NOV

40:01

40:21
    Panov sa dral dopredu a pýtal si od rozhodcov faul, ale píšťalky mlčia a hrá sa ďalej.

40:58
    Piganovič čaká na čerstvých spoluhráčov a rozohráva novú útočnú akciu.

41:40
    Demčenko teraz vyrazil strelu z modrej čiary do rohu klziska.

42:30
    Hra v tretej tretiny je zatiaľ pomerne vyrovnaná.

43:40
    No v tretej tretine veľa hokejovej krásy k videniu nieje domáci kontrolujú hru nikam sa netlačia a hosťom sa smerom dopredu nijak nedarí.

44:12
    Zblokovaná strela Ružičku a vhadzovať sa bude pred Chakimovom.

44:45
    Domáci neudržali útočné pásmo a je tu rýchli protiútok hostí a situácia 2 na 2, ale domáci obrancovia to zvládli s prehľadom.

45:50
    Hra je teraz rozháraná a plná nepresností a čas ubieha a to domácim vyhovuje.

46:30
    V útočnom pásme teraz hostia, ale domáca obrana je dnes veľmi pozorná.

47:00
    Kondratev sa teraz dostal k tvrdej bombe z modrej čiary a puk zmizol niekde vo výstroji Chakimova.

47:32
    Glinkin sa skúšal individuálne predrať dopredu, ale stroskotal na modrej čiare súpera.

48:23
    Po nevydarenej strele hostia strácajú útočné pásmo a ak chcú zo zápasom ešte niečo robiť, smerom dopredu budú musieť pridať.

49:32
    Krásnym prienikom sa teraz prezentoval Kokujov, ale tiesnený už nedokázal dobre zakončiť.

50:38
    Pare zaviezol puk do útočného pásma a strelou z poza obrancu prestrelil Chakimovovu bránu a puk sa ešte nebezpečne odrazil od zadného plexiskla, ale obrana hostí si dala pozor.

51:30
    Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu že domáci dnes svoj náskok už udržia a sú na najlepšej ceste za troma bodmi.

52:25
    Kapitán hostí Kosourov teraz bojoval v rohu útočného pásma o puk a napokon ho získali domáci.

52:49
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Medzi kruhmi sa dostal k puku MIKHAIL PLOTNIKOV a pohotovou strelou z poza obrancu prekvapil Demčenka a dramatizuje tak ešte záver tretej tretiny. Asistencia: Ansel Galimov.

54:49
    Za vysokú hokejku je vylúčený Davydov a to je veľmi dobrá šanca pre hostí.

55:45
    Hostia majú dobrý tlak, ale Demčenko nemusel vážnejšie zasahovať.

56:23
    Zblokovaná strela Malinovskijho a hostia sa stále držia v útočnom pásme.

56:43
    Až teraz sa domáci oslobodzujú a hostia strácajú pásmo.

56:49

57:23
    Po dobrej strele z modrej čiary sa do dorážky tlačil Plotnikov, ale Demčenko puk udržal a prerušuje hru.

58:25
    Kručinin vyhral buly v útočnom pásme, ale hostia sa rýchlo dostali k puku.

58:42
    Dmitrij Malcev dostal puk medzi kruhy a tiesnený sa natlačil pred Demčenka do bekhendového zakončenia a šikovne ponad rameno Demčenka znižuje na 2:3. Asistencia: Alexander Komaristyj.