Myjava – Nitra 1:1 (kon.) | Trenčín – Skalica 4:1 (kon.) | Myjava – Žilina 0:5 (kon.)
Slovácko – Třinec 3:0 (kon.) | Plzeň – Domažlice 3:1 (kon.) | Ruch Chorzów – Opava 2:1 (kon.)
Atletico Victoria – Jablonec 2:3 (kon.)
1.FC Slovácko
3:0 (1:0)
FK Třinec
cz Streda 14.01.2015, 15:00 • Stadion Na Lapači, Uherský Brod • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezké odpoledne z Uherského Brodu, utkáním bude provázet Marek Janoš.

Oba týmy čeká první přátelské utkání zimní přípravy.

Slovácko
    "Domácí" momentálně okupují v nejvyšší české soutěži sedmé místo se ziskem 21 bodů. Ve svém středu mají nejlepšího ligového střelce Libora Doška. Kádr Moravanů se v zimě zatím příliš nezměnil. V kolonce odchodů figuruje pouze jméno rebelujícího brankáře Melichárka. Stadion Miroslava Valenty naproti tomu uvítal gólmana Michala Daňka (příchod z Českých Budějovic) a s juniorským týmem trénuje Marián Kovář (příchod z Jablonce). Není vyloučeno, že se v zápase oba objeví. Na cestě je možná také kostarický útočník Gabriel Leiva Rojas. Podle zdrojů z Kostariky bude ve Slovácku hostovat 6 měsíců.

Třinec
    Třinec je po polovině sezóny třináctým týmem Fotbalové národní ligy (2. liga) se ziskem 16 bodů. Třinečtí fotbalisté se už několik dní připravují v Pozlovicích nedaleko Luhačovic. Management klubu nezahálel a pokusil se tým hned zkraje přestupového období posílit. Řady Slezanů rozšířil dosud Václav Tomeček, spolu s ním může zasáhnout do zápasu hned několik testovaných nováčků: Jan Krejčí (Brno), Pavel Malcharek (Zlín), Pavel Hloch (Prostějov), Jaroslav Poliach (Bánská Bystrica), Jiří Janoščin (Zbrojovka Brno) a Marek Gajdošík (Sereď).

Poslední vzájemné střetnutí proběhlo v červenci 2014, těsně před startem ligových souteží. V generálce před probíhající sezónou se zrodila remíza 2:2. Za Slovácko se tehdy trefili Došek a Kerbr, třineckými střelci byli Ceplák a Motyčka.

1

3
    Slovácko v úvodu utkání drží míč na útočné polovině, ale zatím bez vážnější šance.

4
    Zprava poslal centr Kuncl, ale Šimko nedokázal míč usměrnit na bránu.

6
    Kerb poslal kolmici na svého spoluhráče, ale před ním odkopl míč vyběhnuvší brankář.

7
    Nyní je v držení míče Třinec, ale kombinuje pouze na vlastní polovině.

8
    Třinečtí to zkusili po pravé straně, ale centr byl zblokovaný.

10
    Podobně si počínali i hráči Slovácka.

12
    Třinečtí faulovali Doška v blízkosti pokutového území. Přímý kop skončil centrovaným míčem do vápna, ale hosté odvracejí.

16
    Do zakončení se dostali třinečtí. Střela ze střední vzdálenosti skončila uprostřed branky.

18
    Aktivnější jsou nyní třinečtí hráči.

19
    Rada našel křižnou přihrávkou Kerbra ve vápně a ten ve vyložené šanci přestřelil!

23
    Třinečtí vybojovali rohový kop. Centr od rohového praporku však ukryl v rukavicích Heča.

24
    Třinecký Smetana utekl všem a zůstal před ním jediný obránce. Útočník Třince zasekl míč a dokázal vystřelit, ale míč zamířil nad branku.

26
    Došek sklepl Galuškovi, který poskakující míč na malém vápně netrefil.

32
    Třinec kombinuje kolem šestnáctky Slovácka.

33
    Šimko přetáhl centr a na zadní tyči číhal Galuška, ale bohužel netrefuje.

35
    Třinec to zkusil po levé straně, ale akci nedokázali druholigisté zakončit střelou na branku.

38
    Slovácko právě vstřelilo branku!
    Odražený míč doskákal k PATRIKU ŠIMKOVI, který střelou ze střední vzdálenosti posílá Slovácko do vedení.

40
    Kerbr z úhlu vystřelil, ale brankáře se mu překonat nepodařilo.

41
    Galuška efektivní patičkou našel ve vápně Kaloudu, který svou střelu otřel o tyč!

43
    Třinečtí trefují břevno branky Slovácka!

45

46

50
    Slovácko si v úvodu druhého poločasu vytvořilo sérii rohových kopů a až ten čtvrtý skončil gólem. Prosadit se dokázal JAROSLAV DIVIŠ.

53
    Hosté se dostali k rozehrávce rohového kopu, ale Slovácko odvrátilo.

57
    Sadílek potáhl míč přes střed hřiště, předložil jej Divišovi, jehož centr byl přetažený.

60
    Třinec rozehrával rohový kop, který však nebezpečí nepřinesl.

62
    Po inkasování druhé branky se Třinec probral a je lepším týmem. Bohužel snížení zatím nepřišlo.

63
    Třinečtí hráči to zkusili po levé straně. Nakonec jeden z útočících hráčů zpoza vápna vystřelil, ale bohužel trefil jen boční síť.

65
    Civić utekl dvěma hráčům, ale jeho následný nízký centr lapil brankář Třince.

68
    Slovácko zahrávalo rohový kop, který končí v rukavicích brankáře.

71
    Slovácko vyrovnalo hru. Nyní to prvoligový celek zkusil po pravé straně, ale neúspěšně.

73
    Třinec to zkusil znovu po levé straně. Hosté se dostali i k centru, ale ten skončil jen v rukavicích Daňka.

74
    Kombinaci Třince kolem šestnáctky Slovácka zakončil jeden z hráčů střelou mimo branku.

77
    Hra už nemá takové tempo. Hraje se převážně ve středu pole. Více míč drží třinečtí.

80
    Slovácko zahrávalo dva rohové kopy. Po Hlúpikově centru se dostal k hlavičce Civić, ale našel jen připraveného Daňka.

82
    Dlouhý centr po přímém kopu odvrací Mezlík.

84
    Kupředu mířil Valenta s Civićem. Ze všeho byl nakonec centr na volného Sadílka, ale před ním třinečtí odvracejí míč do bezpečí.

86
    Břečka neodkopl míč zrovna ideálně. Kulatý nesmysl se na hranici vápna dostal na kopačky jednoho z třineckých. Bohužel jeho střela končí nad brankou.

87
    Přímý kop zahrával MAREK HAVLÍK, jehož střela byla tečována ve zdi zřejmě některým z třineckých hráčů a je z toho gól.

90

Úvodní přátelské utkání zimní přípravy dokázalo pro sebe získat Slovácko. V první půli se prosadil aktivní Patrik Šimko, jehož parádní rána proplula až do sítě. Vedení domácích navýšil po poločase Jaroslav Diviš a chvíli před koncem upravil na celkových 3:0 ze standardky Marek Havlík. (18:11:20)

Marek Janoš

Góly: 38. Šimko, 50. Diviš, 87. Havlík

1.FC Slovácko: I. poločas: Heča – Kuncl, Košůt, Rada, Šimko, Šumulikovski – Galuška, Trávník, Kalouda, Kerbr – Došek. II. poločas: Daněk – Reinberk, Mezlík, Břečka, Šimko, Valenta – Hlúpik, Havlík, Sadílek, Civić – Diviš. Trenér: Svatopluk Habanec.
    FK Třinec: I. poločas: Bruk – Velner, Hloch, Čelůstka, Sporysz – Tomeček, Kučera, Motyčka, Málek – Malcharek, Smetana.
    II. poločas: Brych – Matoušek, Poliach, Čelůstka (67. Hloch), Janoščin – Malíř, Hupka, Voves, Ceplák – Dedič, Joukl (80. Gajdošík). Trenér: Marek Kalivoda.