Toronto – Washington 2:6 (kon.) | Pittsburgh – Boston 2:3 (po pr.) | Calgary – Detroit 2:3 (kon.)
Calgary – Detroit 2:3 (kon.) | Anaheim – NY Rangers 1:4 (kon.)
Calgary Flames
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Detroit Red Wings
Štvrtok 08.01.2015, 03:30 • Pengrowth Saddledome • NHL

Domáci hokejisti to už nestihnú. V dnešnom zápase víťazia po výsledku 3:2 hokejisti Detroitu Red Wings. O rozhodujúci gól "červených krídiel" sa postaral v 43. minúte Justin Abdelkader. To je na teraz odo mňa všetko. Ďakujem vám za pozornosť, a prajem vám príjemne vstávanie do nového dňa. (06:18:14)

60:00

59:45
    Datsyuk bojuje v útočnom pásme a získava drahocenné sekundy pre svoj tím.

59:30
    Oddychový čas domácich.

59:30
    Domáci to už v útočnom pásme nestihli. Vhadzuje sa opäť v strednom pásme.

59:22
    Oddychový čas hostí.

59:22
    Miller netrafil prázdnu bránu. Po zakázanom uvoľnení sa tak bude vhadzovať v obrannom pásme Detroitu.

58:55
    Hiller opäť opúšťa svoju bránu.

58:40
    Domáci sa už tešili z vyrovnania, ale ešte pred tým stratil Petr Mrázek svoju masku, takže hra musela byť prerušená. Vhadzuje sa v strednom pásme – tj. Hiller sa vracia do brány.

58:15
    Hiller ostáva na striedačke. Calgary Flames hrá bez brankára.

58:15
    Drew Miller sa ocitol v postavení mimo hry. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Calgary.

57:34
    Ďalší útok Detroitu môže založiť Tatar.

56:50
    Na druhej strane mohol rozhodnúť Nyquist ! Sám pred Hillerom skúšal bekhendový blafák, ale domáci brankár ho vychytal.

55:45
    A opäť skvelý zákrok Mrázeka. Tentokrát uspel zoči-voči Davidovi Jonesovi. Po jeho zákroku ešte výborne zapracoval aj Brendan Smith, ktorý puk odpálil do bezpečia.

55:22
    Ofsajd Detroitu.

55:03
    Justin Abdelkader vyhadzuje puk do stredného pásma. Tam zabojoval Nyquist ale v rozhodujúcej chvíli sa pošmykol.

54:39
    A ďalší zákrok pre Mrázeka. Tentokrát vyskúšal jeho pozornosť TJ Brodie. Po úspešnom zákroku českého gólmana nasleduje reklamná prestávka.

54:14
    Strelou zápästím sa teraz predviedol Mike Giordano, ale vyrovnať sa mu nepodarilo. Jeho strelu výborne vyrazil mladý český brankár.

53:33
    Po viac ako minúte sa domáci hokejisti oslobodzujú, a môžu tak vystriedať.

52:57
    Detroit zavrel domácich do svojho obranného pásma, za bránkou teraz bojuje Tatar.

52:13
    Henrik Zetterberg mohol rozhodnúť. V čistej šanci ale prestrelil Hillerovu bránu.

51:47
    Séria nepresností na oboch stranách.

51:06
    Po ďalšom zákroku Hillera nasleduje reklamná prestávka.

50:49
    Darren Helm vystrelil z ľavej strany. Našiel však iba pripraveného švajčiarskeho brankára, ktorý jeho strelu vyrazil.

50:01
    Prebieha posledná desaťminútovka riadneho hracieho času.

49:28
    Vhadzovať sa bude po ľavej ruke brankára Jonasa Hillera.

49:10
    Obrovská smola na strane Calgary ! Strela Matta Stajana skončila iba na ľavej tyči Mrázekovej brány.

49:02
    Hostia v plnom počte.

48:49
    Luke Glendening vyhadzuje puk cez všetky čiary.

48:05
    Tentokrát sa domáci hokejisti ocitli v postavení mimo hry, a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.

47:25
    Calgary sa zatiaľ nevie usadiť vo svojom útočnom pásme.

47:11
    Obrovské šťastie na strane Detroitu! Jonathan Ericsson puk vyhodil mimo hracej plochy, no ten bol na jeho šťastie tečovaný. Hrá sa tak stále 5 na 4.

47:02
    Josh Jooris sa ocitol v šanci, no ešte predtým bol faulovaný Colborne. Dvojminútový trest dostáva Kyle Quincey.

46:21
    Domáci hrajú v plnom počte.

45:37
    Aj v ďalšom priebehu presilovej hry Detroitu sa domáci tím dobre bráni.
    Mikael BACKLUND - 2:3

45:13
    Calgary Flames dalo gól!
    Domáci tím sa dostáva späť do hry. V oslabení sa po peknej akcií presadil MIKAEL BACKLUND a znižuje stav zápasu na 2:3. Asistencie: Paul Byron, TJ Brodie.

44:21
    Detroit bude hrať presilovku. Dve minúty dostáva za hákovanie Colborne.

44:10
    Teraz to skúšal Wideman, ale Mrázek jeho strelu chytá.

43:22
    Calgary sa nasťahovalo do útočného pásma, ale žiadnu šancu si nedokázalo vytvoriť.

42:52
    Následne pálil aj Andersson ale tentokrát si Jonas Hiller poradil.
    Justin ABDELKADER - 1:3

42:03
    Detroit Red Wings dal gól!
    Hostia vedú už o dva góly. Po skvelej prihrávke pred prázdnu bránu od Nyquista zvyšuje náskok Detroitu JUSTIN ABDELKADER. Asistencie: Gustav Nyquist, Henrik Zetterberg.

41:41
    DeKeyser nezachytil puk v útočnom pásme. Nakoniec je z toho ofsajd.

41:18
    Po prvýkrát si zahrá presilovku aj Detroit. Abdelkader sa dostával do šance, ale nakoniec bol faulovaný. Dve minúty za hákovanie dostáva Josh Jooris.

40:35
    Dennis Wideman nebezpečne pálil od modrej čiary. Puk poskakoval v bránkovisku Detroitu, ale Mrázek odolal.

40:16
    Hneď po 16 sekundách tu máme zakázané uvoľnenie v podaní Detroitu.

40:01

Tretia tretina sa začne približne o 5:30.

V Pengrowth Saddledome skončila druhá tretina. Po 40 minútach môžu byť spokojnejší hostia, ktorí sa zásluhou ich kapitána Henrika Zetterberga vedú 2:1. Domáci tím ale určite ešte nezložil zbrane, a tak nás čaká zaujímavá tretia tretina. Na jej sledovanie vás srdečne pozývam.

40:00

39:25
    Dennis Wideman ohrozil brankára Petra Mrázeka. Český brankár ale strelu videl a udržal svoj tím vo vedení.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:44
    Domáci sa okamžite snažia vyrovnať ešte v druhej tretine.

38:05
    Hokejisti Calgary okamžite pritvrdili. Dennis Wideman teraz pekne odstavil od puku Datsyuka.
    Henrik ZETTERBERG - 1:2

37:28
    Hostia sa zásluhou svojho kapitána dostávajú do vedenia. Po vyhranom vhadzovaní nahodil puk pred bránu Nyquist, a po skrumáži pred Hillerom sa nakoniec presadil HENRIK ZETTERBERG. Asistencie: Justin Abdelkader, Gustav Nyquist.

36:45

36:22
    Ďalšia nepresnosť v kombinácii Clagary končí odpáleným pukom až za Hillera.

36:02
    Následne sa hostia oslobodzujú.

35:55
    Nebezpečne strieľal z pravej strany Johny Gaudreau, ale Mrázek sa včas presunul a jeho pokus vyrazil svojimi betónmi.

35:22
    Domáci sa už nasťahovali pred Mrázeka, ale strela Monahana bola zblokovaná.

35:00
    Hokejisti Detroitu vyhrali úvodné buly a odstreli puk až za brankára Hillera.

34:45
    Vylúčenie na strane Detroitu je realitou. Na trestnú lavicu odchádza za držanie Justin Abdelkader.

34:20
    Bude sa vylučovať! Domáci hokejisti hrajú pri signalizovanej výhode v šestici.

33:47
    Po hre vysokou hokejkou je hra prerušená. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

33:19
    Po strele Joakima Anderssona si prvý úspešný zákrok pripisuje aj švajčiarsky brankár Jonas Hiller.

33:01
    Strelec jediného gólu Detroitu, Riley Sheahan sa nedokázal presadiť v súboji s Derykom Engellandom.

32:20
    Hrá sa teraz veľmi tvrdo a jeden tvrdý súboj strieda druhý.

31:44
    Ďalšiu útočnú akciu Detroitu rozohrá Niklas Kronwall.

31:10
    Henrik Zetterberg sa snažil prekľučkovať cez trojicu domácich hokejistov – neuspel.

30:56
    Darren Helm hľadal svojou prihrávku Pavla Datsyuka, ale obrana domácich si poradila.

30:11
    Zmena v bráne domáceho tímu. Karriho Räma vystriedal jeho náhradník Jonas Hiller.

30:11
    Drew Miller sa dostával do úniku, ale Karri Rämö vybehol až do oblasti kruhov na vhadzovania a akciu Detroitu zastavil. S fínskym brankárom to nevyzerá dobre, pri svojom zákroku sa zrejme zranil.

29:49
    Cleary dobre zblokoval strelu letiacu na českého brankára až na ochrannú sieť.

29:23
    V ofsajdovom postavení sa ocitli hokejisti Detroitu, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

29:06
    Na druhej strane to skúšal Darren Helm, ale ani na dvakrát neprekonal fínskeho brankára v službách Calgary Flames.

28:19
    Veľká šanca pre Calgary. Strelu Glencrossa najprv Mrázek iba vyrazil, a následne Monahan z dobrej pozície netrafil bránu.

28:04
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v útočnom pásme Detroitu Red Wings.

27:37
    Pavel Datysuk svojou strelou ohrozil domáceho brankára. Karri Rämö ale zmenu stravu nedopustil a strelu ruského útočníka vyráža.

26:34
    V druhej tretine sa hrá zatiaľ vyrovnaný hokej. Stav zápasu je stále 1:1.

25:52
    A opäť zasahoval Mrázek. Na svoje konto si pripisuje trinásty úspešný zákrok.

25:28
    Steve Monahan mohol poslať svoj tím do vedenia! Po chybe jedného z obrancov hostí na modrej čiare, sa dostal do samostatného nájazdu, ale českého brankára neprekonal.

25:10
    Ďalšie zakázané uvoľnenie v podaní Calgary Flames.

24:53
    Po zblokovanej strele Kronwalla sa bude vhadzovať v obrannom pásme Calgary.

24:05
    Danny DeKeyser teraz výborne zblokoval strelu obrancu Deryka Engerllanda.

23:47
    Od modrej čiary pálil Kris Russel. Jeho strelu ale Mrázek bez problémov vyráža.

23:00
    Pavel Datsyuk sa snažil zasunúť puk za fínskeho brankára, ale domáci gólman sa nenechal prekvapiť.

22:37
    Strela Darrena Helma netrafila priestor troch žrdí. Akcia Detroitu ale pokračuje.

22:24
    V krátkom časovom úseku tu máme druhé zakázané uvoľnenie domácich.

22:10
    Hra sa po zakázanom uvoľnení opäť presťahuje pred brankára Karriho Räma.

21:22
    Útočná akcia Calgary sa úspešne neskončila, vďaka výborne brániacej obrane Detroitu.

20:52
    Oba tímy posielajú na ľade čerstvé sily.

20:26
    Po prihrávke Helma sa k zakončeniu predral Tomáš Tatar, ale jeho bekhendové zakončenie domáci brankár vyrazil.

20:10
    Vylúčený Weiss sa vracia na ľadovú plochu, Detroit tak hrá v plnom počte.

20:01

Prvá tretina zápasu Calgary Flames – Detroit Red Wings sa skončila nerozhodne 1:1. Po necelých troch minútach sa síce domáci zásluhou Masona Raymonda dostali do vedenia, no o 5 minút neskôr vyrovnal po peknej individuálnej akcií Riley Sheahan. Druhá tretina sa začne približne o 15 minút.

20:00

19:24
    Nepresnosť v rozohrávke domácich využíva Joakim Andersson a získava drahocenný čas pre svoj tím.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:28
    Mason Raymond je dnes veľmi aktívny. Jeho strela ale tentokrát netrafila priestor troch žrdí.

18:15
    Na začiatku oslabenia sa hokejisti Detroitu oslobodzujú.

18:10
    Calgary si zahrá druhú presilovú hru. Dve minúty za hákovanie dostáva Stephen Weiss.

17:34
    Danny DeKeyser hľadal svojou prihrávkou Weissa, ale nakoniec jeho prihrávku zachytil Raymond.

17:14
    Strela Niklasa Kronwalla bola zblokovaná, a tak sa po reklamnej prestávke bude vhadzovať pred brankárom Karrim Rämöm.

17:00
    Štvrtý útok Detroitu sa nasťahoval do svojho útočného pásma. Joakim Andersson hľadal pred bránou Glendeninga, ale nakoniec sa k nemu prihrávka nedostala.

16:17
    Po zakázanom uvoľnení Detroitu sa bude vhadzovať po ľavej ruke Petra Mrázka.

15:47
    Následne strieľal z pravej strany aj Gustav Nyquist, ale domácu bránu netrafil.

15:14
    Xavier Oullet pálil od modrej čiary, ale trafil iba betóny domáceho brankára.

15:00
    Na začiatku poslednej päťminutovky rozohrávajú svoju akciu hostia až zo svojho obranného pásma.

14:15
    Calgary sa dostávalo do prečíslenia 2 na 1, ale prihrávku Stajana skvele zblokoval Danny DeKeyser.

13:30
    Hokejisti Calgary sa ocitli v postavení mimo hry.

13:17
    Od modrej čiary strieľal Kris Russell, ale trafil iba hráčov stojacích pred Petrom Mrázekom.

12:35
    Po neúspešných útočných akciách na oboch stranách sa hrá opäť v strednom pásme.

11:40
    Drew Miller preveril pozornosť domáceho gólmana, ten si ale poradil. Nasleduje ďalšia reklamná prestávka.

10:57
    Breandan Smith predviedol parádny bodyček na Bouma.

10:34
    Hra má teraz veľmi vysoké tempo a hrá sa dlho bez prerušenia. Po strele Joorisa musel zasahovať Mrázek.

9:51
    Za Karrim Rämöm zvonila tyč! Z medzikruhov pálil Pavel Datsyuk, ale šťastie stálo pri domácom brankárovi.

9:10
    Kyle Quincey pálil od modrej čiary, ale trafil iba jedného zo svojich spoluhráčov.

8:31
    Séria nepresností na oboch stranách sa končí až ofsajdovým verdiktom rozhodcu.
    Riley SHEAHAN - 1:1

7:58
    A je vyrovnané. RILEY SHEAHAN sa krásne natlačil pred obrancu Engellanda a strelou pod brvno parádne prekonal domáceho brankára. Asistencie: Darren Helm.

7:31
    Aktivita je zatiaľ na strane Calgary, o čom svedčí aj štatistika striel na bránu – 8:1.

7:08
    Zetterberg hľadal pred bránou Abdelkadra, ale jeho prihrávka nakoniec nebola presná.

6:55
    Do rozohrávky hostí sa zapojil aj brankár Petr Mrázek.

6:26
    Ofsajd domácich. Nasleduje reklamná prestávka.

5:47
    Na druhej strane sa snažil presadiť Datsyuk, ale nakoniec z jeho akcie nebezpečenstvo nehrozilo.

5:21

5:00
    Úvodnú paťminutovku zakončili domáci veľkým tlakom, ale zvýšiť ich náskok sa im nepodarilo.

4:44
    Z ľavej strany opäť pálil Raymond, ale tentokrát nebol taký úspešný ako pred niekoľkými minútami.

4:13
    A opäť sa Detroit oslobodzuje.

3:57
    Hostia sa dobre bránia a vyhadzujú puk ďaleko od brány Petra Mrázeka.

3:21
    Prvé vylúčenie zápasu, dve minúty za hákovanie dostáva hráč Detroitu Justin Abdelkader.

3:15
    Na druhej strane musel zasahovať aj Karri Rämö, ale s ťažkou situáciou si nakoniec poradil.

2:47
    Zakázané uvoľnenie domácich.
    Mason RAYMOND - 1:0

2:27
    Krásnu akciu predviedol MASON RAYMOND, ktorý najprv ohrozil Mrázeka tvrdou strelou, no následne parádne zasunul puk za vybehnutého brankára Detroitu. Asistencie: David Jones a Mikael Backlund.

2:01
    Hostia sa usadili v útočnom pásme, ale žiadnu šancu si nevypracovali.

1:38
    Zakázané uvoľnenie domácich. Vhadzovať sa tak bude pre Karrim Rämöm .

1:03
    Prvýkrát musel zasahovať aj Petr Mrázek.

0:20
    Prvá útočná akcia Detroitu k úspechu neviedla. V prvom útoku vidíme po boku Pavla Datsyuka aj Tomáša Tatara.

00:01

Dozneli hymny oboch krajín, a tak nám do začiatku zápasu zostávajú už len sekundy.

Obe mužstvá sú už na ľadovej ploche. Nasledujú štátne hymny Kanady a USA.

Všetkým priaznivcom NHL prajem pekné skoré ráno. Začiatok zápasu sa už tradične oneskoril, no o malú chvíľu sa zápas začne.

Calgary Flames: Rämö (Hiller) – Giordano (C), Brodie, Wideman, Russell (A), Engelland, Diaz – Colborne, Monahan, Glencross (A), Jones, Jooris, Gaudreau, Byron, Backlund, Raymond, Bouma, Stajan, Bollig.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall (A), Ericsson, DeKeyser, Quincey, Ouellet, Smith – Weiss, Datsyuk (A), Helm, Nyquist, Zetterberg (C), Abdelkader, Cleary, Sheahan, Tatar, Andersson, Glendening, Miller.

Rozhodca: McCauley, Hanson – Alphonso, Cameron.

Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z kanadsko-americkej NHL. V dnešnom prenose sa budeme venovať zápasu medzi Calgary Flames a Detroitom Red Wings. Úvodné buly zápasu je naplánované o 3:30 hod.

Calgary Flames sa v Západnej konferencií NHL, aktuálne nachádzajú tesne mimo postupovej osmičky, teda na 9. mieste. Strata na ôsmy Winnipeg je ale minimálna, a dokonca na piaty Vancouver strácajú "plamene" len 4 body. V minulom kole, Calgary nestačilo v domácom prostredí na NY Islanders, a po prehre 1:2 tak ukončilo sériu 4 výhier v rade. Najproduktívnejším hráčom je 38- bodový Čech Jiří Hudler. Okrem spomínaného českého reprezentanta, sa skvelými štatistikami môže pochváliť aj Mark Giordano, ktorý je najproduktívnejším obrancom celej NHL.

Detroit Red Wings je na to o niečo lepšie ako jeho dnešný súper. "Červené krídla" sa so ziskom 51 bodov, nachádzajú vo Východnej konferencii NHL na piatom mieste. V aktuálnom ročníku sa ale Detroitu oveľa viacej darí v domácom prostredí ako vonku. Na ľade súperov získali v 17 zápasoch iba 19 bodov, s čím tréner Babcock nemôže byť spokojný. V posledných piatich stretnutiach Detroit pravidelne striedal výhry s prehrami, takže ani o nejakej "superforme" sa hovoriť nedá. Slovenských divákov môže tešiť aspoň to, že Tomáš Tatar je so 16 presnými zásahmi najlepším strelcom "červených krídiel."

Vzájomne zápasy
    20.12.13 Detroit Red Wings – Calgary Flames 3:2 pp
    02.11.13 Calgary Flames – Detroit Red Wings 3:4
    18.04.13 Calgary Flames – Detroit Red Wings 3:2
    14.03.13 Calgary Flames – Detroit Red Wings 5:2
    06.02.13 Detroit Red Wings -Calgary Flames 1:4

Verím že si dnešné stretnutie nenecháte ujsť. Na jeho sledovanie vás srdečne pozývam.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 03:30.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 3. Raymond (Jones, Backlund), 46. Backlund (Byron, Brodie) – 8. Sheahan (Helm), 38. Zetterberg (Abdelkader, Nyquist), 43. Abdelkader (Nyquist, Zetterberg)

Calgary Flames: Rämö (31. Hiller) – Giordano (C), Brodie, Wideman, Russell (A), Engelland, Diaz – Colborne, Monahan, Glencross (A), Jones, Jooris, Gaudreau, Byron, Backlund, Raymond, Bouma, Stajan, Bollig.

Rozhodca: McCauley, Hanson – Alphonso, Cameron