Liberec – HC Plzeň 5:2 (kon.) | HC Litvínov – Zlín 4:5 (0:2 po s.n.) | Pardubice – Vítkovice 3:4 (kon.)
Kometa Brno – Sparta Praha 2:3 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 6:4 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 7:3 (kon.)
Olomouc – Slavia 3:2 (2:0 po s.n.) | Jihlava – Kladno 5:2 (kon.)
HC Motor České Budějovice
7:3 (1:1, 5:0, 1:2)
Piráti Chomutov
cz Štvrtok 08.01.2015, 18:00DHL Extraliga juniorů (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Motor České Budějovice: Kváča(Kadlec) – Škopek, Hanus, Kachyňa, Malovec, Matoušek, Křikava, Kutiš – Vráblík, Prokeš, Šuhaj, Marek, Točík, Švec, Vácha, Panáček, Vostřák, Rob, Koupal, Pašek, Suchánek.

Piráti Chomutov: Dvořák(Lukeš) – Meliško, Ringler, Hierman, Cestr, Havel, Černý, Drobný, Kozák – Wágner, Šťoviček, Tupý, Dimitrov, Tatár, Bednář, Kellerstein, Huňády, Macháček, Strunz

Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Poloyi..

Vítáme vás na dalším kole juniorské DHL extraligy. Zápas je hodně důležitý pro domácí tým, který dvakrát po sobě vyhrál a body potřebuje i nadále. Piráti jsou ve skupině B za vodou a budou spíše usilovat o play-off. Rozhodně domácí nečeká lehké utkání, ale nastupují v téměř nejsilnější sestavě.

00:01

00:21
    Do první šance se dostal Ladislav Marek, který si objel obránce i branku a snažil se nachytat Dvořáka u tyčky, ale to se mu nepovedlo.

01:14
    Piráti se neúspěšně pokusili založit útok a je z toho buly před Dvořákem.

02:05
    Jaroslav Vostřák se ocitl v nadějném nájezdu na branku a jeho beckhand Dvořák vyrazil vedle branky.

03:03
    Martin Šťovíček se probil do nájezdu na branku, ale Petr Kváča máchl lapačkou a puk v ní našel.

03:57
    Adam Kellerstein vypálil na branku a Kváča musel opět ukázat svoje schopnosti.

05:21
    O puk se bojuje za brankou Motoru a obě mužstva nejsou nyní schopna si lépe nahrát.

05:54
    Zatím sledujeme zajímavý zápas plný útočné snahy obou mužstev.

06:42
    Piráti právě vstřelili branku!
    Hosté měli situaci dva na jednoho a obránce Škopek srazil přihrávku Kellersteina přímo před PETRA MACHÁČKA a budějovický odchovanec se nemýlil. Asistence: Adam Kellerstein

07:57
    Hosté jsou nyní o něco aktivnější, Jihočechy branka trochu zmrazila.

08:16
    Střela Matouška od modré byla tečována a skončila na tyči chomutovské branky.

09:02
    Útočný faul Chomutova. Patrik Huňády (CHM) – 2 minuty – hákování – 5/4.

09:33
    Střela Hanuse od modré šla těsně vedle branky.

10:13
    Ladislav Marek místo přihrávky pálil hodně nad branku hostů.

10:36
    Radek Prokeš napálil v nájezdu zleva puk přímo do brankáře Dvořáka.

10:51
    Domácí nehrají přesilovku špatně, ale nemají moc klidu pro přihrávku a tak často situaci řeší individuálně.

11:02
    5/5.

12:20
    Motor se postupně dostal až do útočného pásma, ale tam se ke střele nedostal.

13:09
    Od mantinelu vyzkoušel pozornost Kváči hostující František Wágner.

13:47
    Budějovičtí opět usazeni před Dvořákem, ale nahánějí puk z jednoho rohu do druhého.

14:46
    Do nájezdu na branku se dostal Ladislav Marek a zkoušel najít mezírku mezi betony Dvořáka, ale ten byl připraven a nájezd zlikvidoval.

15:48
    Piráti po delší době před Kváčou, ale žádné nebezpečí pro domácí branku z toho nebylo.

16:48
    Opět se bojuje v rohu v domácí obranné třetině.

17:39
    Teď se pokoušel Motor o útočný výpad, ale vše bylo brzo odraženo.

18:07
    Luboš Rob si najížděl zleva a jeho tvrdá střela končí v náručí Dvořáka.

18:07
    Radek Havel (CHM) – 2 minuty.

18:25
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Domácí bleskově využívají přesilovku. Ve skrumáži před Dvořákem se nejlépe zorientoval RADEK PROKEŠ a vyrovnal. Asistence: Luboš Rob.

19:13
    U mantinelu se nezaviněně střetli Ladislav Marek a Václav Cestr a hostující hráč se jen pomalu zvedá z ledu.

20:00

První třetina byla herně i brankově vyrovnaná. Hosté dali první branku a chvíli byli na koni. Jihočeši se postupně rozehrávali a nakonec se dočkali zaslouženého vyrovnání při přesilovce.

20:01

20:25
    Opět se jako první dostal ke střele Ladislav Marek, ale tentokrát byla jeho střela zablokována.

20:58
    Před Dvořákem se snažil tečovat Emil Švec, ale hostující gólman puk nepustil.

22:04
    Domácí tým byl odměněn za útočnou snahu brankou. Před brankou se zorientoval LUBOŠ ROB a prostřelil Dvořáka. Asistence: Petr Škopek

23:14
    Piráti se už rozkoukali a snaží se držet puk na svých holých.

23:38
    Piráti byli v útočném pásmu a sami se o něj připravili přihrávkou na modrou, kde nikdo nebyl.

24:39
    Piráti se usadili před brankou domácích, ale puky jen létali třetinou a na Kváču nešlo nic.

25:21
    Od modré střílel Radek Havel, ale jen do Kváči.

26:01
    Krásný rychlý výpad domácích končí brankou. Jakub Šuhaj zavezl puk do pásma, našel najíždějícího EMILA ŠVECE a ten dotekem hole zvedl puk pod horní tyčku. Asistence: Jakub Šuhaj, Michael Kutiš.

27:45
    Jihočeši jsou při chuti a snaží se ještě přidat branku.

27:50
    Jakub Šuhaj (CEB) – 2 minuty – nedovolené bránění – 4/5.

28:05
    Ladislav Marek byl faulován v nájezdu na branku a je tu trestné střílení.

28:05
    LADISLAV MAREK ukázal šikovné ruce a hokejkou mezi nohami trefil pod horní tyčku.

28:45
    Karel Vácha(CEB) – 2 minuty ů držení hole – 3/5. 1:05.

29:07
    Hosté jsou usazeni před Kváčou a jejich střely létají zatím vedle branky.

29:41
    Ani další útoky Pirátů nevedou ke střele a čas jim ubíhá rychle.

29:45
    Antonín Dobrovolný napřáhl a jeho bomba doslova sestřelila Kváčovi masku z hlavy, ale puk skončil v ochranné síti.

29:50
    4/5.

30:13
    Jihočeši již ve čtyrech a postupně dostřídali a uklidnili se.

30:19
    Emil Švec hned po buly ve středním pásmu zamířil na branku a vyzkoušel pozornost Dvořáka.

30:35
    Vypadá to na vyloučení hostů za nesportovní chování lavičky. Pykat půjde Jakub Dimitrov (CHM),

30:55
    Motor hrál už přesilovku a bleskově ji proměňuje. Střela LADISLAVA MARKA od modré po ledě konči v brance. Asistence: Karel Vácha.

31:52
    Pirátům ujíždějí nervy a zbytečně hrubě faulují. Václav Cestr (CHM) dostává trest 2+ 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

32:21
    Václav Pašek si hrál s pukem v útočném pásmu a místo přihrávky volil lehkou střelu, kterou Dvořák vyrazil.

32:43
    Luboš Rob na modré našel ideálně Václava Paška, ale ten puk jen líznul a netrefil ho přesně. Moc pohledná akce.

33:54
    5/5. Jihočeši předvedli množství nádherných kombinací, které neskončily v brance.

34:42
    Radek Prokeš (CEB) 2 minuty – držení – 4/5.

35:39
    Piráti jsou před Kváčou a snaží se něco vymyslet, ale moc se jim to nedaří.

36:27
    Teď se domácí osvobozují.

36:42
    5/5.

36:55
    Domácí jeli sami dva na branku. Radek Prokeš nahrál na DOMINIKA TOČÍKA a ten trefil k tyči. Asistence: Radek Prokeš

38:13
    Snová třetina pro domácí tým se chýlí ke konci a hosté jsou dost nervózní.

38:37
    Václav Pašek trefil tyčku.

39:43
    Vyloučení na obou stranách. Karel Vácha(CEB) -2 minuty – držení a Petr Macháček (CHM) – 2 minuty – vysoká hůl, 4/4.

40:00

Neuvěřitelná třetina v podání domácího týmu zřejmě rozhodla o osudu zápasu. Motor si branky rozložil do celé třetiny a soupeře jasně přehrál. Piráti dělali mnoho chyb a byli za ně potrestáni. Škoda,že se na ledě přitvrzuje.

Do třetí části nastupuje v brance hostů Štěpán Lukeš.

40:01

40:43
    Obě mužstva pokračují ve čtyrech a zatím se hráči na ledě hledají.

41:03
    Patrik Huňady tvrdě vystřelil, ale jen trefil Kváču.

41:51
    5/5.

42:30
    Puk je sice v domácí síti, ale rozhodčí ukazují již předtím bylo pískáno.

42:45
    Ladislav Marek našel volného Jakuba Šuhaje, ale ten netrefil přesně.

44:08
    Luboš Rob nahodil puk na branku a Ladislav Marek se tam znenadání zjevil a jeho teč šla těsně nad branku.

44:46
    ADAM KELLERSTEIN se trefuje po ledě k tyči.

44:55
    Hosté dramatizují utkání, když hned po buly dokázali přidat další branku. JAKUB MELIŠKO překvapil Kváču.

45:58
    Petr Škopek (CEB) – 2 minuty – naražení na hrazení – 4/5.

46:24
    Motor dokázal vyvést puk až do útočné třetiny a tam ho zašlápnout.

47:00
    Pirátům se zatím nedaří dostat se do útočné třetiny.

47:36
    Radek Havel vystřelil od modré a Kváča puk drží.

47:58
    5/5.

48:52
    Ladislav Marek se opět prosadil až před branku, ale Lukeš byl pozorný.

49:13
    Jakub Tatár v nájezdu na branku jen trefuje domácího gólmana.

49:54
    Patrik Huňady(CHM) – 2 minuty – faul loktem – 5/4.

50:16
    Hosté vyhazují puk až za Kváču.

51:02
    Domácí hráli v šesti a tak mají po přesilovce. Sednout si jel Luboš Rob (CEB)-

51:54
    Hosté jsou kompletní a hrají přesilovku.

52:18
    Ve vlastním oslabení přidávají domácí další branku. Dominik Točík sebral puk ve vlastním pásmu, našel najetého RADKA PROKEŠE a ten svůj nájezd na branku proměnil střelou pod horní tyčku. Asistence: Dominik Točík.

52:39
    Jakub Malovec(CEB) – 2 minuty – hákování – 3/5.

53:02
    Domácí jsou ve čtyrech.

53:20
    Do samostatného nájezdu se dostal Dominik Točík, ale Lukeše nepřekonal.

54:39
    5/5.

54:58
    Od modré vystřelil Radek Havel a puk po ledě dojel až ke Kváčovi, který byl pozorný.

56:03
    Tom Ringler prudce vystřelil z místa pro buly a trefil jen Kváču do břicha.

57:23
    Piráti se navzdory nepříznivému stavu nevzdávají a stále se snaží útočit a ještě zápas třena zdramatizovat.

57:40
    Domácí rychlý protiútok zakončoval Točík pěknou dorážkou, ale jen do betonů Lukeše.

58:33
    Bojuje se za brankou Motoru a Piráti si drží útočné pásmo.

59:13
    Wágner ihned po buly pálí a Kváča se stačil přemístit.

59:52
    Ještě jedno buly v obranné třetině Motoru.

60:00

Brankový koncert v Budvar aréně skončil dobře pro domácí tým. Piráti dali sice dvě slepené branky ve třetí třetině, ale Motor přidal sedmou a tím se uklidnil. Jihočeši dnes ukázali svoje možnosti a pokud vydrží hrát takto, neměli by mít se záchranou potíže. Piráti sice pracovali až do konce, ale dnes hodně chybovali. Hezký večer. (20:15:26)

Miroslav Mayer

Góly a asistencie: 19. Prokeš (Rob), 23. Rob (Škopek), 27. Švec (Šuhaj, Kutiš), 29. Marek, 31. Marek (Vácha), 37. Točík (Prokeš), 53. Prokeš (Točík) – 7. Macháček (Kellerstein), 45. Kellerstein, 45. Meliško

Piráti Chomutov: Dvořák(41.Lukeš) – Meliško, Ringler, Hierman, Cestr, Havel, Černý, Drobný, Kozák – Wágner, Šťoviček, Tupý, Dimitrov, Tatár, Bednář, Kellerstein, Huňády, Macháček, Strunz

Rozhodca: Talpa – Kreuzer, Polonyi.