Novokuzneck – Chabarovsk 2:3 (kon.) | Omsk – Barys 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 3:0 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk – Kazaň 2:3 (kon.) | Togliatti – Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Soči 5:3 (kon.)
Jaroslavľ – Čerepovec 2:1 (kon.) | Nižnekamsk – Čeljabinsk 0:0 (odl.) | Petrohrad – D. Moskva 1:2 (kon.)
CSKA Moskva
5:3 (1:0, 2:3, 2:0)
HK Soči
Nedeľa 28.12.2014, 15:00 • CSKA Universal Sports Hall • KHL

Je tu záver stretnutia, v ktorom si poradilo CSKA Moskva s mužstvo nováčika z Soči 5:3. (17:21:24)

60:00

59:29
    Ešte je tu pokus Prochorkina, ale stým si Pöpperle poradil.
    Igor MAKAROV - 5:3

57:45
    CSKA Moska dala gól!
    A je definitívne zrejme rozhodnuté. Po góle IGORA MAKAROVA vedú domáci o dva góly.
    Asistencia: Ondrej Nemec.

57:16
    Postavenie mimo hry domáceho mužstva.

56:40
    Andronov našiel pred Pöpperlem Radulova, ale ten triafa brankára hostí.

56:00
    Soči zrejme začína pokus o záverečný nápor.

55:20
    Domáceho brankára preverila strela Krujkova. Stav sa nemení.

55:06
    Hra sa presúva pred Lalandu.

54:40
    Soči nemôže striedať. previnilo sa zakázaným uvoľneným pri pokuse o rýchly prechod do útočného pásma.

53:10
    Domáci zastavili rodiaci sa útok hostí.

52:50
    Pöpperle rozohral akciu hostí, ale tá ako začala tak aj skončila.

52:15
    Je tu koniec domácej početnej výhody.

51:39
    Soči vyhodilo puk cez všetky čiary a domáci musia začať od znovu.

51:00
    Po spolupráci Zajceva a Denisova nedokázal poslal A. Radulov puk do brány.

50:15
    Soči bude hrať v oslabení. Dve minúty pre Petterssona.

49:46
    Arťuchin hľadal pred Pöpperlem niekoho z hráčov CSKA, ale puk nikoho nenašiel.

49:24
    Domáci zavreli súpera pred Pöpperleho a tí sa nedokážu oslobodiť.

47:23
    Puk má na hokejke domáci Kiselevič a čaká na spoluhráčov.

46:32
    Radulov posiela do brejku spoluhráčov z útoku, lenže puku sa zmocnil Pöpperle.

45:11
    Nahodený puk pred bránu hostí sa odráža pred Pöpperlem od korčúľ.
    Alexander RADULOV - 4:3

43:56

Domáci využili presilovku. Pöpperle z ľavého kruhu prestrelil ALEXANDER RADULOV a posiela domácich do vedenia.
    Asistencia: Denis Denisov.

43:08
    Ani Hjalmarsson nieje úspešný.

42:54
    Prvý útok domácich si znovu vylámal zuby na Pöpperlem.

42:34
    Kombinácia prvého útoku CSKA končí na skvelom Pöpperlem.

42:23
    Ščitov je vylúčený za nedovolené bránenie.

41:30
    Domáci sa pokúšajú streliť gól a dostať sa do vedenia.

40:30
    CSKA vykorčuľovalo do tretej tretiny náporom.

40:01

Gólovo bohatá tretia tretina je na konci. Po 40. min. je stav nerozhodný 3:3. CSKA potom, čo viedlo na začiatku 2. tretiny 1:0 hneď v úvode inkasovalo následne v presilovke viedli. Potom prišli dva góly Soči. Gól na 2:3 bol z trestného strieľania a v závere sa domáci podarilo vyrovnať.

40:00

39:40
    V závere tretiny je pískané postavenie mimo hry domácich.

39:00
    Prochorkin a dostál znovu do zakončenia a znovu je neúspešný proti Pöpperlemu.

38:13
    Ďalšia snaha CSKA sa skončila neúspešne.
    Alexander RADULOV - 3:3

36:35

Domácim sa podarilo vyrovnať. Gól strelil pred malou chvíľou spomenutý ALEXANER RADULOV, keď využil prihrávku od Grigorenka.
    Asistencie: Igor Grigorenko, Andreas Engqvist.

35:57
    Veľmi krásny prienik Alexandra Radulova. Jeho strela je zblokovaná na ochrannú sieť.

34:45
    Prochorkin zakončil na Pöpperle, ale jeho strelu nik nedoráža.

33:23
    CSKA získava puk zadarmo potom ako bol za ich bránu nahodený.

32:57
    Soči dostáva puk z obrannej tretiny.

32:17
    Pöpperle si veľmi dobre poradil s nebezpečnou strelou Denisova.

32:05
    CSKA je v plnom počte.

30:45
    Domácim sa darí dobre brániť.

30:04
    Ďalšie problémy pre CSKA. Grigorenko sa posadil na trestnú lavicu.
    Jevgenij LAPENKO - 2:3

29:48
    Soči dáva gól!
    JEVGENIJ LAPENKO posiela hostí do vedenia po úspešnom trestnom strieľaní.

Je trestné strieľanie pre Soči.

28:50
    Teraz si musí dávať pozor Pöpperle, ale poradil si.

28:40
    Pöpperle si poradil s nepríjemnou strelou Hjalmarssona. Puk skončil v lapačke.

28:00
    Vyrovnávajúci gól Soči nakopol a hrá aktívne.
    Nikita ŠČITOV - 2:2

26:36
    Vedenie CSKA dlho netrvalo. Po necelých 90 sekundách je opäť vyrovnané. Postaral sa o to NIKITA ŠČITOV, ktorý od modrej čiary trafil presne medzi betóny Lalandeho.
    Asistencie: Clay Wilson.

26:00
    Domáci brankár Lalande prerušil hru potom, čo prikryl puk.
    Nikita ZAJCEV - 2:1

25:15

Domáci využívajú presilovku, keď je úspešný NIKITA ZAJCEV. Asistencie Igor Grigorenko, Alexander Radulov.

24:58
    Možnosť pre CSKA dostať sa do vedenia. Za hru vysokou hokejkou dostáva dve minúty Sčastlivij.

24:17
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, keď Andronov získal puk.

23:36
    CSKA zásluhou A. Radulova len nahodilo puk.

22:00
    Domáci po inkasovanom góle sú ako v šoku.
    Max WARN - 1:1

20:20
    Aj je bleskovo v druhej tretine vyrovnané. Postaral sa o to MAX WARN, keď využil prihrávku Emmertona.
    Asistencia: Igor Radulov, Cory Emmerton.

20:01

Je tu záver prvej tretiny, v ktorej sme videli jeden gól.Jeho autorom je domáci Andreas Engqvist. CSKA Moskva tak po 20. min vedie na Soči 1:0.

20:00

19:28
    Soči len nahadzuje puk v závere tretiny.

18:34
    Po strele Denisova sa puk dostáva k Grigorenkovi, ale ten Pöpperleho neprekonáva.

17:20
    Krikunov získava puk, ale ďaleko sa sním nedostal.

16:45
    Po prihrávke Emmertona zakončuje Igor Radulov bez prípravy, ale Lalande je pripravený.

15:47
    Štastie skúšal Lapenko. Domácemu brankárovi puk vypadol pre Ščastlivija, ktorý ho však neusmernil do siete.

15:11
    CSKA hrá v plnom počte.

15:00
    Domáci sa oslobodili a Soči tak zrejme nevyužije, ani druhú početnú výhodu.

14:00
    Prvá strela hostí v presilovke nenarobila Lalandemu problémy.

13:10
    Zlé striedanie CSKA Moskva posiela domácich do štyroch.

12:44
    Presilová hra CSKA sa skončila.

11:58
    Domácim sa v presilovke nedarí zvýšiť svoje vedenie.

10:43
    Whitney si nedal pozor a fauluje. Za podrazenie dostáva dve minúty.
    Andreas ENGQVIST - 1:0

09:32

V polovici prvej tretiny je tu prvý gól. Postaral sa oň ANDREAS ENGQVIST, keď z medzikružia prestrelil Pöpperleho.
    Asistencie Alexander Radulov, Nikita Zajcev.

09:00
    Soči sa pokúšali dostať do pásma, ale aj oni si nedali pozor na modrej čiare.

08:24
    Na druhej strane je hra prerušená pre postavenie mimo hry.

07:32
    Soči len nahadzuje puk za domácu bránu.

06:51
    Naumenkov je na ľade a presilovka Soči sa skončila.

06:12
    Nepresné zakončenie obrancu Whitneyho. Domáci brankár zasahovať nemusí.

05:33
    CSKA získalo puk a vyhadzuje ho cez celé ihrisko.

05:15
    Soči sa snaží o presilovkové postavenie v útočnom pásme.

04:50
    Na konci piatej minúty prichádza prvé vylúčenie. Naumenkov ide na trestnú lavicu za sekanie.

03:47
    Ignatuškin posiela puk do útočného pásma, kde ho domáci získali zadarmo a môže založiť svoju akciu.

02:55
    Soči si poradilo ubránilo sa prvému záveru pred Pöpperlem.

02:40
    Domáci sa vytvárajú prvý útočný tlak pred Pöpperlem.

01:40
    Domáci brankár Lalande si hravo poradil s pukom po strele Petterssona.

00:52
    Pöpperle si na konci úvodnej minúty pripísal pripísal prvý úspešný zákrok v stretnutí.

00:20
    O prvú útočnú snahu sa pokúšal hosťujúci I. Radulov, ale po jeho prihrávke sa dostali k puku domáci.

00:01

Po hymne Ruska bude všetko pripravené k úvodu stretnutia.

Ako prvé mužstvo na ľad prišlo mužstvo nováčika zo Soči a po nich nasledujú domáci hráči.

CSKA Moskva: Lalande (Galimov) – Denisov, Zajcev, Grigorenko, Engqvist, A. Radulov – Nemec, Bondarev, Hjalmarsson, Da Costa, Makarov, Kiselevič, Panin, Andronov, Artjukin, Prochorkin – Naumenkov, Telegin, Korotkov, Žarkov – Kvartalnov. Tréner: D. Kvartalov

HK Soči: Pöpperle (Gavrilov) – Wilson, Derljuk, Whitney, Ščitov, Koledov, Pervyšin, Jarvinen – Warn, Emmerton, I. Radulov – Krikunov, Ignatuškin, Kosticyn – Sčastlivij, Pettersson, Lapenkov – Krjukov, Krutov, Šiškanov – Morozov.Tréner: V. Bucajev

Rozhodca: Bondar, Cyplakov – Maťuša, Petrov.

Vítam v tento sviatočný deň všetkých priaznivcov hokeja, ktorí sa rozhodli kliknúť na tento on-line textový prenos a sledovať tak všetko podstatné zo zápasu CSKA Moskva – HK Soči. Zápas a tak aj tento on-line textový sa začína o 15:00.

KHL pokračuje aj medzi najkrajšími sviatkami roka a Silvestrom. Súboj medzi CSKA Moskva – HK Soči môžme označiť za jeden z atraktívny, pretože sa proti sebe stretnú dve mužstvá, ktorým sa poslednom období darilo.

CSKA Moskva aktuálne okupuje prvé miesto v Západnej konferencii, keď má na svojom konte 95 bodov, 28 výhier, 5 výhier po predĺžení, 1 prehru po predĺžení a 5 prehier. Posledný zápas dokázali vyhrať, keďv piatok porazili v 3:1 Omsk.

HK Soči aktuálne posledné ôsme miesto vo Východnej konferencii, keď má na svojom konte 57 bodov, 15 výhier, 4 výhier po predĺžení, 4 prehier po predĺžení a 16 prehier. Poslednom zápase podľahli tesne 1:0 Čerepovcu. Pred poslednými zápasmi ťahali víťaznú šnúru, ale posledné štyri stretnutia ťahajú nepriaznivú šnúru.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Marek Antalík

Góly a asistencie: 10. Engqvist (A. Radulov, Zajcev), 26. Zajcev (Grigorenko, A. Radulov.), 37. A. Radulov (Grigorenko, Engqvist), 44. A. Radulov (Denisov), 58. Makarov (Nemec) – 21. Warn (I. Radulov, Emmerton), 27. Ščitov (Wilson), 30. Lapenko (t.s.)

CSKA Moskva: Lalande – Denisov, Zajcev, Grigorenko, Engqvist, A. Radulov – Nemec, Bondarev, Hjalmarsson, Da Costa, Makarov, Kiselevič, Panin, Andronov, Artjukin, Prochorkin – Naumenkov, Telegin, Korotkov, Žarkov – Kvartalnov.

Rozhodca: Bondar, Cyplakov – Maťuša, Petrov