Novokuzneck – Chabarovsk 2:3 (kon.) | Omsk – Barys 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 3:0 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk – Kazaň 2:3 (kon.) | Togliatti – Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Soči 5:3 (kon.)
Jaroslavľ – Čerepovec 2:1 (kon.) | Nižnekamsk – Čeljabinsk 0:0 (odl.) | Petrohrad – D. Moskva 1:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Lada Togliatti
4:3 (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Nedeľa 28.12.2014, 14:00 • Arena Lada • KHL

Zápas plný zvratov sa končí víťazstvom Lady Togliatti. Domáci sa síce ujali vedenia v prvej tretine, no Jugra dvoma gólmi zápas otočila. Za stavu 1:2 mali viac z hry hostia, ale potom domáci dvakrát udreli a boli blízko zisku trochu bodov. 48 sekúnd pred koncom tretej tretiny však vyrovnal Gusev. V predĺžení gól nepadol, a tak rozhodol úspešný nájazd v podaní Petrova. (16:37:26)

J. PETROV - 4:3

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Lada Togliatti. Jediným úspešným strelcom bol Jurij Petrov.

Samostatné nájazdy začínajú.

Po krátkej úprave ľadovej plochy prídu na rad samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:00
    Plynie posledná minúta predĺženia, v ktorom mohol najskôr rozhodnúť Magogin a následne Lada nevyužila početnú prevahu.

62:43
    Domáci hokejisti nedokázali využiť presilovku na strelenie gólu. Jedinú vážnejšiu strelu vyslal na Brusta Peter Podhradský.

62:00
    Hostia sa úspešne bránia aj v trojici.

60:43
    Oddychový čas pre Ladu Togliatti.

60:43
    Vylúčenie Jugra. 2 minúty za hákovanie dostáva Lukáš Kašpar.

60:25
    Magogin mohol rozhodnúť, keď mieril sám na brankára Ivannikova, no v koncovke nepochodil.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 7. V. Streľcov (A. Streľcov), 41. Podhradský (Mastriukov), 51. Černikov (Mastriukov), rozh. náj. Petrov – 14. Koroľuk (Kašpar, Larsen), 24. Gusev (t.s.), 60. Gusev (Kašpar)