Jekaterinburg – Petrohrad 1:5 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Riga 5:4 (kon.) | Kazaň – Helsinki 1:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Jokerit Helsinki
Štvrtok 11.12.2014, 17:30 • TatNeft Arena • KHL

Ja sa s Vami nateraz lúčim, vážení športoví priatelia a teším sa na Vás pri ďalších športových prenosov, možno už dnes pri niektorom zo zápasov EL vo futbale. Dnešným zápasom Vás sprevádzal Tomáš Melicherčík. (19:43:19)

Napriek niekoľkým strelám na bránu v záverečnej tridsať sekundovke hostia udržali náskok a pripisujú si na svoje konto tri body. Musím povedať, že sú to zaslúžené body, aj keď tlak domácich bol v záverečnej časti hry miestami drvivý, za zaspaté prvé dve tretiny si dnes bodovať nezaslúžili.

STRELY: 28-21
    VYLÚČENIA: 2-4

60:00

59:29
    Zakázané uvoľnenie hostí, domáci majú ešte pol minútu na záverečný tlak a vyrovnanie.

59:00
    Puk je v strednom pásme.

58:45
    Domáci hrajú powerplay.

58:45
    Oddychový čas domácich. Jaakola teraz zle vyriešil situáciu a vyhodil puk na zakázané uvoľnenie, čo okamžite využil domáci tréner.

58:00
    Domáci sú teraz pevne usadení v útočnom pásme a snažia sa vyrovnať skóre dnešného duelu.

57:12
    Teraz sa aj Jokerit dostal do útoku a brankár Helenius si tak môže vydýchnuť a načerpať sily do záverečných minút.

56:15
    Hostia sa oslobodili teraz zo svojho pásma, ale prakticky okamžite sa opäť musia brániť. Domáci teraz hrajú na viac ako 100%.

55:27
    Hosťujúci Jokerit naďalej odoláva útočným snahám svojho súpera a srdnato bráni tri body.

54:30
    Domáci zakladajú ďalšiu ofenzívnu akciu, teraz hra spĺňa aj tie najprísnejšie kritériá.

53:35
    Tvrdá strela Oscara Mollera, Helenius je pozorný a likviduje jeho pokus.

53:00
    Hostia sa vymanili z tlaku domáceho tímu a sami teraz ohrozili brankára Nilssona.

52:03
    Teraz pálil nebezpečne z kruhu Linus Omark, aj Nilsson je však dneska sebaistý a drží svojimi zákrokmi domácich v hre.

51:05
    Tlak domácich sa stupňuje, Jokerit a najmä brankár Helenius však zatiaľ odolávajú.

50:15
    Aktívnejší sú domáci, ktorí predsa len viac potrebujú streliť gól.

49:29
    Hra teraz stupňuje svoje tempo, oba tímy sa snažia streliť gól, ale zároveň si uvedomujú riziko inkasovania.

Tomáš Melicherčík

Góly a asistencie: 47. Nikulin (Azevedo, Moller) – 7. Kapanen (Gunderson, Aaltonen), 8. Moses (Koukal)

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov)- Nikulin Korneyev, Glukhov Varnakov Azevedo- Brookbank Medvedev, Moller Burmistrov Petrov- Denisov Musin, Mirnov Pesonen Tkachyov- Obukhov Lukoyanov Arkhipov- Malykhin
    Tréner: Zinetula Bilyaledtinov

Jokerit Helsinki: Helenius (Karlsson)- Vaananen Jaakola, Hagman Kapanen Aaltonen- Layunen Ohtamaa, Wirtanen Huhtala Harju- Gunderson Saari, Moses Koukal Omark- Peltola, Ben-Amor Hahl Sallinen
    Tréner: Erkka Westerlund

Rozhodca: Bulanov, Olenin- Streltsov, Tarasov