Chabarovsk – Nižnekamsk 0:2 (kon.) | Vladivostok – Togliatti 3:0 (kon.) | Novokuzneck – Jugra Chanty-Mansijsk 0:1 (kon.)
Novosibirsk – Čeljabinsk 0:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 2:3 (0:2 po s.n.) | Dinamo Minsk – Ufa 4:0 (kon.)
Záhreb – Barys 3:5 (kon.) | HC Slovan – Omsk 3:5 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Traktor Čeljabinsk
Pondelok 08.12.2014, 14:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Dnes nám KHL ponúka celkom slušnú porciu zápasov. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi HK Sibir Novosibirsk a Traktor Čeljabinsk. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 14:00 SEČ.

HK Sibir Novosibirsk

Domáci majú celkom slušnú formu a držia sa na postupovom mieste. Sibiru patrí v tabuľke Východnej konferencie 5.miesto so ziskom 55 bodov pri skóre 91:71. Z posledných piatich zápasov získali 9 bodov za 3 víťazstvá a 2 prehry. V poslednom ligovom kole vyhral na ľade Mytišči pomerom 2:5. Najproduktívnejším hráčom tímu je Kugryšev, ktorý nazbieral 27 kanadských bodov za 12 gólov a 15 asistencií.

Hostia sú stále na rozhraní postupu do play off a momentálne potrebujú pravidelne bodovať, čo sa im však príliš nedarí. Traktoru patrí v tabuľke Východnej konferencie 10. miesto so ziskom 37 bodov pri skóre 70:97. Z posledných piatich zápasov získali 5 bodov za 1 víťazstvo a 2 prehry po predĺžení alebo nájazdoch. V poslednom ligovom kole doma Čeljabinsk prehral s Kazaňou 2:3 po nájazdoch. Najproduktívnejším hráčom tímu je Glinkin, ktorý nazbieral 18 kanadských bodov za 8 gólov a 10 asistencií.

00:01

00:20
    Hostia sa ako prví dostali po úvodnom buly do útoku, ale dlho sa tam nezdržali.

00:45
    Prvá formácia sa nakoniec dostal do zakončenia. Spoza bránky preveril Ullstrom brankára Garnetta.

01:20
    Aktivita je stále väčšia na domácej strane, ale defenzíva Traktoru je stále pozorná.

01:44
    Strela Sannikova z prvej našla pripraveného Garnetta, ktorý puk úspešne vyrazil.

02:30
    Čeljabinsk sa nevie na dlhší čas usadiť v útočnom pásme a sú to domáci, ktorí sa držia pred Garnettom.

03:02
    Svoje príležitosti však majú aj hostia, ktorí spoza bránky preverili Bespalova. Ten si dokázali pokryť bližšiu tyčku.

03:26
    A takmer sa Traktor dostal do vedenia! Glinkin už strieľal do voľnej časti bránky, ale tam sa predviedol Bespalov.

04:55
    Na druhej strane pokúšal z medzikružia šťastie Bobrov, ale netrafil priestor Garnettovej bránky.

05:37
    Defenzíva Novosibirsku mierne zaváhala a tak to skúšal využiť Čistov, lenže jeho strela nebola presná.

06:53
    Hostia sú vyrovnaným súperom. Teraz skúšal strelu z kruhu Osnovin, ale trafil len obrancov súpera.

07:30
    Čeljabinsk je aktuálne stále pri puku, ale prihrávka spoza bránky neprešla a už idú dopredu domáci.

08:21
    Sibir mal k dispozícii prečíslenie, ktoré zakončil Koskiranta strelou len do brankára Garnetta. Bude sa vhadzovať.

08:49
    Bespalov musel rýchlo konať, keďže Gubarevova prihrávka sa odrazil do jeho priestoru.

09:41
    Do príležitosti sa dostával Ullstrom,ale jeho strela skončila len mimo bránky.

09:57
    Podobne skončil aj Koskiranta, ktorý z pravej strany minul tyč bránky Garnetta.

10:40
    Na modrej čiare napriahol k strele Piganovič a Bespalov dokázal zasiahnuť.

10:58
    Gubinovu strelu chcel dorážať Sannikov, ale obrana hostí veľmi dobre zasiahla a už sa hra prerušuje.

11:47
    Tempo hry sa pekne stupňuje. Na oboch stranách sme videli neúspešne pokusy, ale takýto hokej sa musí divákom páčiť.

12:30
    Štvrtá formácia Traktoru sa ocitla v ofsajdovom postavení a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.

12:53
    Gubarev dostáva 2 minúty za hákovanie a prvú presilovku si zahrajú domáci.

13:10
    A bude ešte horšie. Čistov putuje na 2 minúty za trestnú lavicu a Sibir bude hrať presilovku o dvoch hráčov.

14:14
    Hosťom sa dvakrát podarilo vyhodiť puk von z obranného pásma a domáci sa zatiaľ nedarí.

14:28
    Až teraz Garnett musel zasahovať po strele Ožiganova od modrej čiary.

14:47
    Brankár hostí uspel aj proti tečovanej strele a bude a vhadzovať.

15:10
    Traktor hrá v plnom počte.

15:40
    Nepresnosť zastavila rozbehnutých hráčov Čeljabinsku, rozhodca prerušil hru pre ofsajdové postavenie.

16:30
    Napriek tomu však musel Bespalov čoskoro zasahovať proti nepríjemnej strele Osnovina. Hra je prerušená.

17:02
    Taktiež aj obranca Piganovič nepríjemne strieľal od modrej čiary, ale Bespalov podržal domáci celok.

17:38
    Čistov oslabuje hostí, keď dostáva 2 minúty za krošček.

17:58
    Garnett úspešne zasiahol proti tečovanej strele Sannikova.

18:45
    Teraz po rýchlej akcii zvonila na bránke Garnetta tyč!

19:01
    Prebieha už posledná minúta prvej tretiny.

19:38
    Pred koncom oslabenia sa ešte dokázali hostia oslobodiť a už sú v plnom počte.

20:00

Za nami je prvá tretina dnešného stretnutia. Novosibirsk bol o niečo aktívnejší, ale nedokázal využiť dlhú presilovku 5 na 3. Hostia mali taktiež svoje šance, ale ich pre zmenu zastavil vynikajúci brankár Sibiru.

20:01

20:05
    Úvodné buly druhej tretiny vyhrali hostia z Čeljabinsku a pustili sa do útoku.

20:40
    Tí sa však k ničomu nedostali a potom Novosibirsk poslal puk na zakázané uvoľnenie.

21:10
    Garnett si v druhej tretine pripísal prvý zákrok, keď pokryl odrazený puk.

22:32
    Zakázaného uvoľnenie sa dopustili aj hráči Traktoru, Bude sa vhadzovať pred Garnettom.

23:40
    Spoza bránky to skúsil Čistov, ale nenašiel voľný priestor pri tyčke Bespalova.

24:48
    Akcia domácich sa končí po nepresnej prihrávke Monju a už môžu rozohrávať hostia.

25:52
    Veľmi dravo chcel preniknúť cez obranu Koskiranta, ale nakoniec jeho strelu Garnett vyrazil.

26:55
    V hre Novosibirsku je síce vidieť snahu, ale teraz ich trápia viaceré nepresností.

27:27
    Monja sa z ničoho nič zjavil pred Garnettom, ale nedokázal puk doraziť za jeho chrbát!

28:16
    Domáci zotrvali v útočnom pásme, ale ani Ullstromova dorážka nebola úspešná, dokonca ani presná.

29:18
    Aj štvrtý útok sa nechce nechať zahanbiť a pokúša sa o častú streľbu. Vorošilo donútil Garnetta k zákroku.

30:14
    Polovica riadnej hracej doby je za nami. Bespalov prerušuje hru po strele Bulisa.

31:55
    Alexejev dostáva 2 minúty za krošček a tak je tu presilovka pre Traktor.

32:13
    Rýchla akcia Čeljabinsku sa dostala až do zakončenia, ktoré obstaral Bulis.

32:40
    Domáci sa dokázali oslobodiť a puk vyhodili cez všetky čiary. Zatiaľ to nejde hosťom v presilovke podľa predstáv.

33:55
    Novosibirsk sa ubránil a už hrá v plnom počte.

34:03
    Martynov preveril strelou od modrej čiary lapačku brankára Bespalova.

34:47
    Hosťom nevyšla rozohrávka a tak sa po zakázanom uvoľnení bude vhadzovať pred Garnettom.

35:01
    Prebieha už posledná päťminútovka druhej tretiny. Stále sme sa nedočkali úvodného gólu.

36:07
    Sibir sa veru v útočnom pásme dlho neohrial a tak sa môžu o niečo pokúsiť hostia.

37:30
    Ani jeden tím sa nevie presadiť proti pozorným defenzívam. Brankári teraz nemusia zasahovať.

38:32
    Garnett bude už musieť byť v permanencii, keďže sa po zakázanom uvoľnení hostí bude vhadzovať pred jeho bránkou.

39:01
    Začala sa už posledná minúta druhej tretiny.

40:00

V druhej tretine sme sa taktiež nedočkali gólov. Oba tímy sa v útoku snažili niečo vymyslieť, ale brankári Bespalov a Garnett sú zatiaľ ozdobou zápasu. Podarí sa niekomu v tretej tretine rozhodnúť?

40:01

40:10
    Úvodné buly získali domáci a snažili sa dostať do útočnej tretiny, lenže nič nedokázali vymyslieť.

40:46
    Traktor sa dopustil chyby v rozohrávke a je z toho zakázané uvoľnenie.

41:30
    Hostia sa pokúšali usadiť v útočnom pásme, ale Bespalov ešte nemal veľa práce v tejto tretine.

42:30
    Skutočne Čeljabinsk sa dokázal nakopnúť k tlaku a vedúci gól doslova vidí vo vzduchu.

43:27
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    Hostia sa dostávajú do vedenia a treba povedať, že za poslednú snahu zaslúženie. Z ľavej strany vystrelil DERON QUINT a je pokus prepadol cez lapačku Bespalova až do bránky. Asistencie: Ilja Davydov, Martin Ružička.
    Deron QUINT - 0:1

44:30
    Tento gól hostí ešte viac nabudil a tí sa snažia neustále podkurovať domácemu Bespalovovi.

45:01
    Za nami je už prvá päťminútovka tretej tretiny a hráči Sibiru sa stále nevedia na dlhšie usadiť pred Garnettom.

46:30
    Po komerčnej prestávke sa vhadzovalo v strednom pásme a domáci môžu založiť akciu.

47:05
    Spoza obrancu strieľal Bobrov, ale tento pokus dokázal Bespalov vyraziť do rohu.

48:30
    Aťjušov sa vrátil po puk do obranného pásma a svoj tím rýchlo dostal do útoku.

49:40
    Na druhej strane skúšal zakončiť Monja, ale Garnett na puk videl a za pomoci obrany zasiahol.

50:40
    Akcia hostí nebola dotiahnutá do úspešného konca a už môžu niečo spraviť domáci, ktorým sa kráti čas.

51:12
    Prvý útok Novosibirsku však nedokázal nič vymyslieť a Garnett nemal v tomto prípade prácu.

52:05
    Čeljabinsk dostal puk až pred Bespalova a ten musel hru prerušiť.

52:35
    Český útočník Bulis nedokázal nájsť spoluhráča a domáci môžu ísť do ofenzívy.

53:15
    Traktoru sa podarilo udržať v útočnom pásme celkom slušný čas a ušetriť cenné sekundy.

54:36
    Veľká šanca na vyrovnanie! Bobrov nedokázal pred bránkou presne zakončiť.

55:30
    Lenže Sibir často brzdí nepresnosť v prihrávkach a tak im trvá pokiaľ sa dostanú do útočného pásma.

56:08
    Pred bránkou hostí bolo poriadne rušno, ale Garnett dokázal nakoniec hru prerušiť.

57:15
    Pobyt domácich v útočnom pásme zakončuje nahodenie na bránku Bespalova a ten prerušil hru.

57:38
    Kvalitná defenzívna práca pomohla Traktoru. Ullstrom bol odstavený od puku.

58:35
    Novosibirsk sa drží v útočnom pásme a začína svoj záverečný tlak.

58:48
    Bespalov je na striedačke, domáci hrajú v šestici!

59:01
    Prebieha už posledná minúta riadnej hracej doby tohto zápasu.

60:00

Je dobojované! V tretej tretine sa podarilo hosťom z Čeljabinsku pridať rozhodujúci gól, o ktorý sa postaral Quint. Domáci mali v závere tlak, ale ten nedokázal využiť a tak si tri body pripisujú hostia. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (16:13:02)