Boavista FC
1:3 (0:0)
Sporting Lisabon
cz Piatok 05.12.2014, 21:30 • Estádio do Bessa, Porto • Primeira Liga

Druhý poločas dnešního duelu už ovládli hráči Sportingu, kteří si odvážějí z Porta zasloužené vítězství 0:3. Na gól se na Estádiu do Bessa čekalo až do 54. minuty, kdy hosty poslal do vedení Carrillo. Stejný hráč se pak změnil v nahrávače, když o dvě minuty později připravil trefu na 0:2 pro Maného a deset minut před koncem ještě nahrával Joãovi Máriovi, jenž skóre duelu uzavřel. Sporting se tak již může těšit na středeční zápas Ligy mistrů na Chelsea. (23:28:16)

90+2

90+1
    Fredy Montero prohnal Montenegra, který míč raději odkopl do autu.

90+1
    Rozhodčí Sousa prodlouží zápas o dvě minuty.

90
    Už běží poslední minuta řádné hrací doby. Sportingu by už neměly tři body uniknout.
    JONATHAN - 1:3

87
    Boavista právě vstřelila branku!
    Domácí se dočkali čestného zásahu! O ten se paradoxně postaral obránce Sportingu JONATHAN SILVA, který centr Leozinha hlavou nešťastně uklidil za záda vlastního gólmana.

86
    Průnik Ucheba zastavil čistým zákrokem Miguel Lopes.

85
    Panteři zahrávali standardní situaci, pro centrovaný míč si ale došel Rui Patrício.

84
    Domácí celek se ubránil.

83
    Další útok Sportingu zastavil Fábio Ervões odkopem na roh.
    João MÁRIO - 0:3

81
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Hosté přidávají z brejku třetí gól! Carrillo vyvezl míč až před šestnáctku a poté nahrál JOÃOVI MÁRIOVI, který ranou do protipohybu gólmana zvyšuje na 0:3 pro Sporting.

79
    Další šance hostí, ze které je tentokrát jen rohový kop. Monterovo zakončení na něj přizvedl jeden z obránců Boavisty.

78
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Adrien, přichází Martins.

77
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Brito, přichází Bobô.

76
    Po centru Jonathana poslal míč do brány Montero, ale gól neplatí. Kolumbijský hráč Sportingu byl v ofsajdu.
    José Mario z penalty přestřeluje.

75
    A do brejku šli naopak hosté. Carrillo opět pronikl po pravé straně až do pokutového území, kde nahrál Joãovi Máriovi, jenž z penalty překopl bránu.

74
    Zdá se, že domácí nejsou schopni soupeře nějak zatlačit. Dnes měli hru založenou na rychlých protiútocích, ale Sporting získal dvougólové vedení a už se nemusí nikam hnát.

72
    Hosté kontrolují hru, nyní soupeři moc nepůjčují balón.

71
    Montenegro zastavil průnik Carrilla.

69
    William Carvalho se sice ve středu hřiště nechal připravit o míč Leozinhem, ale ten nedokázal nic vymyslet a hostující záložník vybojoval balón zpět pro svůj tým.

68
    Sporting se ujal dvougólového vedení dvěma slepenými góly a od té chvíle je hra kouskována fauly, žlutými kartami a střídáními.

66
    Hostující Adrien chytil za dres unikajícího Owusu-Abeyieho a je potrestán žlutou kartou.

65
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Slimani, přichází João Mário.
    Šance domácího týmu po rohovém kopu.

63
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Jonathan Silva, přichází Leozinho.

61
    Žlutou kartu dostává Jonathan Silva (Boavista FC).

60
    Další žlutá karta pro hosty. Tentokrát ji dostal Miguel Lopes.

59
    Žlutou kartu dostává Slimani (Sporting Lisabon).

58
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Ruben Gabriel, přichází Owusu-Abeyie.
    Carlos MANÉ - 0:2

56
    Prakticky po rozehrávce hosté udeřili znovu a opět u toho byl Carrillo, který se tentokrát změnil v nahrávače. Rychlonohý křídelník se z pravé strany dostal do šestnáctky průnikem přes tři bránící protihráče a poslal míč proti nohe CARLOSOVI MANÉMU, jenž přízemní ranou propálil brankáře Ba – 0:2.
    André CARRILLO - 0:1

54
    Hosté se dočkali vytouženého gólu! ANDRÉ CARRILLO přebral na pravé straně přihrávku, proběhl do vápna kolem Santose, a dělovkou pod břevno překonal bezmocného Ba.

53
    William Carvalho hledal Slimaniho, kterému chyběl snad krok k tomu, aby šel sám na brankáře Panterů!

52
    Hodně nepovedený pokus Adriena Silvy. Brankář Ba jen kontroloval, jak se míč kutálí vedle jeho brány.

51
    Montero v ostrém souboji s domácími obránci. Do šestnáctky se hostující hráč nedostal.

49
    Domácí Ruben Gabriel zastavil nedovoleně Carvalha a dostává žlutou kartu.

49
    Adrien se nechal faulovat Ídrisem. Hosté budou rozehrávat zhruba od půlící čáry.

47
    Míč nakopl do šestnáctky Oliveira, tam ho sebral brankář Ba.
    Takto vypadal Estadio do Bessa v Portu o poločasové přestávce.

46
    Žlutou kartu dostává Montenegro (Boavista FC).

46

Hráči obou týmů se trousí zpět na trávník Estádia do Bessa. Za malou chvíli bude zahájena druhá půle.

První poločas gól nepřinesl. Blíže k němu měli přeci jen favorizovaní hosté, kteří si vypracovali tři dobré šance. Největší z nich měl Slimani, jehož hlavička skončila na tyči domácí brány.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Rozhodčí Sousa nastaví minutu.

44
    Boavista teď zahrávala standardku z levé strany. Míč skončil v rukavicích Patrícia.

43
    Po rohu se již hosté v klidu ubránili.
    Nani už vyhlíží středeční zápas Ligy mistrů proti Chelsea.

42
    Po standardce přišla šance Boavisty. Ruben Gabriel sklepl hlavou míč na Santose, který ho však napálil vysoko nad. Bylo to ale i proto, že mu do rány sáhl někdo z bránících hráčů a domácí tak budou zahrávat roh.

42
    Oboustranně hraniční souboj mezi Britem a Adrienem skončil faulem hostujícího hráče.

41
    Spolupráci Brita s Montenegrem překazil odkopem hostující stoper Oliveira.

39
    Sporting v závěru poločasu přidává na obrátkách, hosté by rádi ještě do pauzy skórovali.
    Slimaniho pohotová hlavička míří pouze do tyče.

37
    Nyní se jim to málem podařilo! Miguel Lopes nasadil míč na hlavu Slimanimu, který z malého vápna zamířil do tyče! O chvíli později se k balónu ještě dostal Montero, ten zpoza šestnáctky střílel pro změnu vedle.

37
    Hosté se nyní snaží překonat defenzivu Boavisty postupnou kombinací.

35
    Montero teď velice odvážně pronikal domácí obranou. Po pravé straně se dostal až do šestnáctky a snažil se najít před bránou Slimaniho. Jeden z domácích obránců míč včas odkopl.

34
    Hostující Fredy Montero si v souboji pomohl přidržením za dres a tak dostává žlutou kartu.

32
    Nákop z hloubi pole hledal Ucheba. Ten neměl nárok na vysoký míč doskočit, nicméně nakonec se z toho vyklubala docela nebezpečná situace, kdy přetažený balón zapadl jen těsně nad břevno brány, kterou hájí Rui Patrício.

31
    Tak Nani nakonec nemůže pokračovat. Střídá ho Carrillo.
    Rui Patrício a¨nastoupil ke svému 300 utkání v dresu Sportingu.

29
    Nani v šestnáctce doslova převálcoval bránícího Montenegra a jeho průnik utnul až vyběhnuvší brankář Ba. Hostující křídelník se při kontaktu s gólmanem zřejmě lehce zranil a nyní podstupuje v zámezí ošetření.
    Adrien po pěkné přihrávce spálil tutovku.

27
    Velkou šanci měl hostující Adrien, který z vápna jen těsně minul levou tyč brány Boavisty!

26
    Balón jen prolétl vápnem Sportingu. Hosté tak nemuseli čelit vážnějšímu nebezpečí.

25
    Domácí získali velmi zajímavou standardku.

22
    Domácí kapitán Fábio Ervões se s tím nepáral a raději odpálil míč až do zámezí.
    Na utkání je i početná skupinka hostí, toto je pohled z jejich sektoru.

20
    Za dvacet minut hry jsme zatím viděli jednu velkou šanci. Před pár okamžiky ji měl hostující Montero.
    Montero neuspěl proti Baovi.

18
    Velká šance hostí! Nani nahrál do šestnáctky rozběhnutému Monterovi, který však ztroskotal na brankáři Baovi. Ten ukázal výtečný reflex a souboj s hráčem Sportingu vyhrál.

16
    Domácí šli do rychlého protiútoku. Přihrávku Jonathana z pravé strany však sebral brankář Patrício. Tohle měli hráči Boavisty vyřešit lépe.

15
    Hostující Adrien Silva fauloval Andersona. Obešlo se to bez karty, přestože ji rozhodčí již držel v ruce.

13
    Nyní se nám na hřišti především hodně bojuje, hra se odehrává ve středu hřiště.

10
    Jonathan Silva si v šestnáctce hodil míč kolem obránce, ale předkopl si ho moc a balón skončil za brankovou čarou.

9
    Slimani napálil brankovou konstrukci, ale už předtím bylo pískáno. Carlos Mané totiž fauloval jednoho z domácích obránců.

8
    Z dálky to zkoušel Ídris, hostující bránu však hodně minul.

6
    Sporting v úvodu častěji drží míč, to se dalo asi očekávat. Domácí budou spoléhat na brejky.

4
    Hostující celek soupeře namáčkl před jeho bránu. Nakonec se míč dostal po přetaženém centru Lopese na kopačku Montera, jehož střelu obrana Panterů zablokovala.

3
    Uchebo dobře pronikl po pravé straně. Od brankové čáry pak posílal míč před bránu, ale tam už zapracovala defenziva Sportingu.

2
    O Slimaniho se dobře postaral obránce Santos a domácí budou rozehrávat od brány.

1
    Adrien byl hned v úvodu faulován Andersonem. Hosté u míče.

1
    Pohled na Estádio do Bessa

Takto by mělo vypadat rozestavení Sportingu.

Boavista FC: Ba – Dias, Fábio Ervões, Santos, Montenegro – Anderson, Ídris, Rúben Gabriel – Silva, Uchebo, Brito.

Náhradníci: Monllor – Rocha, Tengarrinha, Leozinho, Bobô, Quincy, Lima.

Sporting Lisabon: Rui Patrício – Miguel Lopes, Oliveira, Maurício, Jonathan – Carvalho, Adrien – Mané, Montero, Nani – Slimani.

Náhradníci: Boeck – Martins, Capel, João Mário, Carrillo, Sarr, Cédric

Rozhodčí: Sousa – Mesquita, Manso.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Boavista FC (13. místo, 3 výhry, 1 remíza, 7 porážek, skóre 7:22)
    Boavista se vrátila do nejvyšší soutěže po šesti letech a přeřazena do ní byla rovnou ze třetí ligy. Tento velký skok tak z portského klubu dělal jasného kandidáta na sestup. Hráči Boavisty se s tím však zatím perou statečně a v tabulce se pohybují mimo sestupové příčky. Z posledních pěti zápasů ovšem svěřenci kouče Petita zvítězili pouze jednou, naposledy dokonce utrpěli debakl 0:4 na trávníku Marítima. Většinu svých bodů Panteři uhráli na svém stadionu, a dá se očekávat, že ani proti Sportingu nebudou odevzdaným soupeřem.

Sporting Lisabon (6. místo, 5 výher, 5 remíz, 1 porážka, 21:10, 20 bodů)
    Lisabonský Sporting prohrál v letošním ročníku portugalské ligy pouze jednou, v 9. kole padl na trávníku Guimarãese 0:3. I tak je však v tabulce soutěže až šestý, protože hned pět jeho zápasů skončilo remízou. Naposledy ale Sporting doma přehrál Vitórii Setúbal 3:0 a pokud se chce dotáhnout na vedoucí trojici, musí vítězit i nadále. Dobře si klub z Lisabonu vede v Lize mistrů, kde útočí na postup do jarního osmifinále. Před posledními zápasy základních skupiny drží fotbalisté Sportingu druhé místo s dvoubodovým náskokem na třetí Schalke a k postupové definitivě jim stačí neprohrát na Chelsea.

Pěkný večer všem příznivcům fotbalu! Páteční předehrávku 12. kola portugalské Primeira Ligy obstará duel Boavisty se Sportingem Lisabon. Jasným favoritem zápasu je celek z Lisabonu, který v lize dosud prohrál pouze jednou, ale pět remíz ho v tabulce odsunulo až na šestou pozici. Nováček z Porta zatím plní předsezónní cíl, kterým je záchrana a v osmnáctičlenném pelotonu mu patří třináctá příčka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.