NY Islanders – Ottawa 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – NJ Devils 1:0 (kon.) | Washington – Vancouver 3:4 (kon.)
Carolina – Nashville 2:1 (kon.) | Buffalo – Tampa Bay 2:1 (2:0 po s.n.) | Toronto – Dallas 5:3 (kon.)
Detroit – Florida 3:4 (kon.) | Calgary – Arizona 5:2 (kon.) | San Jose – Philadelphia 2:1 (kon.)
LA Kings – Boston 2:0 (kon.)
Calgary Flames
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Arizona Coyotes
cz Streda 03.12.2014, 03:15 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:15.

Útočníci Martin ERAT a Martin HANZAL, obránce Zbyněk MICHÁLEK.

Útočník Jiří HUDLER a obránce Ladislav ŠMÍD.

V dnešním utkání půjde tak trochu o odvetu z 30. listopadu, kdy Arizona hostila Calgary na svém ledě a v zajímavém utkání si proti Flames v podstatě ani "neškrtla". Hosté odehráli výtečnou taktickou partii, v níž zářil Čech Jiří HUDLER, který byl s bilancí 1+2 vyhlášen po zápase první hvězdou utkání. Výraznou postavou tohoto zápasu byl také gólman Flames Rämö, který držel domácí střelce doslova v šachu.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Calgary Flames přivítá na svém ledě Arizonu Coyotes.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Calgary Flames: Rämö (Hiller) – Giordano, Brodie, Russell, Wideman, Diaz, Engelland – Glencross, Monahan, Jones – Gaudreau, Jooris, Hudler – Ferland, Granlund, Byron – Bollig, Bouma, Baertschi

Arizona Coyotes: M. Smith (Dubnyk) – Ekman-Larsson, Z. Michálek, Yandle, Stone, Schlemko, Murphy – Korpikoski, Vermette, Boedker – Rieder, Gagner, Doan – McMillan, Hanzal, Erat – Chipchura, Vitale, Crombeen.

00:01

00:12
    Mike Smith si připisuje první zákrok po střele Granlunda, hra přerušena, vhazování po jeho pravici.

00:29
    Na druhé straně Erat vybruslil zpoza branky a střílí na branku, Zbyněk Michálek ale střelu zblokoval.

01:12
    Calgary právě vstřelilo branku!
    DAVID JONES se po zranění vrací do sestavy Flames a hned po pár vteřinách pobytu na ledě skóruje, jeho střela z mezikruží si našla cestu do branku, Smith máchl lapačkou naprázdno. Asistence: Curtis Glencross a Mark Giordano.
    David JONES - 1:0

03:03
    Ofsajd Arizony na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

03:38
    Puk ve středním pásmu, domácí nakonec nahazují do útočné třetiny.

04:35
    Útočná akce Flames, nakonec hosté odpalují puk na zakázané uvolnění.

05:30
    Hanzal vybojoval puk za brankou Flames, ale jen na chvíli.

06:10
    Po komerční přestávce se vhazuje se po levici Smitha, hosté úspěšnější.

06:42
    Domácí se nyní brání ve vlastní třetině, ale drží puk v rohu.

07:10
    A před Doanem zasahuje Rämö, který raději přerušuje hru, bude se vhazovat ve třetině Flames.

07:35
    Hosté zjednodušili hru a je to znát, dvě přihrávky a jsou v útočném pásmu, Doan pálí od modré, trefuje však pouze dobře postaveného Rämö.

08:25
    Arizona právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Martin Erat vybruslil zpoza branky Flames, přihrál na modrou OLIVERU EKMAN-LARSSONOVI, který pálí z voleje a prostřeluje Rämö. Asistence: Martin Erat a Brandon McMillan.
    Oliver EKMAN-LARSSON - 1:1

08:55
    Hosté si za zvýšenou aktivitu vyrovnání zaslouží, domácí to nyní zkouší po pravé straně.

09:35
    Závar u branky Arizony, Brodie se tam snažil dostat puk do branky, ten se nakonec dostal ze třetiny hostů.

10:31
    Bouma odehrál puk do třetiny soupeře, hosté nechávají dostřídat.

11:02
    Ferland v nebezpečném prostoru před brankou, puk se dostává vysoko nad branku, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

11:58
    Korpikoski pálí z levého kruhu pro vhazování, ale netrefuje branku.

12:45
    Hudler nenašel svou přihrávkou Gaudreaua, hrát tak mohou hosté.

12:57
    Před Gagnerem raději zasahuje Rämö, který přerušuje hru.

13:34
    Michálek nachází dlouhým pasem Hanzala, který zaváží puk do třetiny Flames.

13:47
    Tam ale neuspěl Martin Erat a domácí "otáčí".

13:56
    Je z toho střela Michael Ferlanda, kterou M. Smith chytá, hráči se tam pak do sebe pustili.

14:20
    Puk míří ze třetiny Arizony, Brodie ale odvedl dobrou práci ve vlastním pásmu.

15:46
    Ofsajd Arizony, rozhodčí pískají a nařizují vhazování ve středním pásmu, to vše ale až po komerční přestávce.
    Působivé světelné efekty před začátkem utkání

16:20
    Erat přihrává Hanzalovi, ten bojuje za brankou Flames.

16:35
    Rämö musel řešit dvě střely, obě zvládl, puk opět v rohu třetiny Flames.

16:55
    A domácí nakonec dostávají puk alespoň do středního pásma, povedlo se jim vystřídat.

17:15
    Vyrovnaná statistika střel: 8:8.

17:38
    Zbyněk Michálek bojuje o puk za vlastní brankou a je úspěšný, hosté útočí.

17:50
    Gagner se ale neprosadil na pravém křídle, puk se tak vrací zpět do třetiny Arizony.

18:36
    Rychlý protiútok domácích zakončuje JOSH JOORIS, který vytěžil z fantastického bekhendového pasu Russella a na pravé straně může zakončovat do odkryté branky soupeře, M. Smith neměl šanci se tak bleskově přesunout. Asistence: Kris Russell a Dennis Wideman.
    Josh JOORIS - 2:1

19:00
    Poslední minuta první třetiny, domácí vyhazují puk ze třetiny.

19:28
    Vhazování po pravici Smitha, domácí úspěšnější.

19:32
    A Jiří Hudler se dostává do šance, jeho pohotová střela z levého kruhu pro vhazování končí v lapačce Smitha.

19:52
    Ještě osm vteřin před koncem se vylučuje, na trestnou lavici odchází domácí Mark Giordano za hru vysokou holí, faulovaným hráčem je Sam Gagner.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Vteřinu před koncem úvodní dvacetiminutovky pálí od modré, z levé strany, Keith Yandle, ale branku Flames netrefil. Domácí odchází do kabin s jednobrankovým vedením, ovšem nedá se říci, že zaslouženým. Hosté totiž po vyrovnávacím gólu byli lepší, nicméně se těžko prosazují přes dobře bránícího soupeře, kterému se nakonec podařilo v závěru třetiny vstřelit vedoucí gól.

20:30
    V úvodu druhé třetiny mají hosté výhodu přesilové hry.

20:40
    Yandle zachytil na útočné modré puk, mířící ze třetiny Flames.

20:54
    Rämö nyní podržel svůj tým, hosté začali druhou třetinu výtečně, díky přesilové hře.

21:40
    Hosté v útočném pásmu, domácí se nemohou vymanit.

22:02
    Hosté pokračovali v tlaku, i po skončení přesilové hry a nakonec se prosazují, Martin Hanzal si všiml zcela volného SAMA GAGNERA, který z levé strany trefuje odkrytou branku Flames, Rämö byl povyjetý z branky, ale ani tak by se asi nestihl přemístit. Asistence: Martin Erat a Keith Yandle.
    Sam GAGNER - 2:2

22:55
    Giordano dlouhým pasem hledá Jiřího Hudlera, ten ale nezachytil na útočné modré, Zbyněk Michálek rozehrává.

24:40
    Ofsajdem končí útočná snaha Calgary, hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.

26:01
    Boedkerova střela končí v lapačce Rämö, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

26:38
    Domácí se opět brání ve vlastní třetině, Michálkova střela netrefuje branku Flames.

27:13
    JOSH JOORIS se prosazuje z bezprostředního prostoru před brankou, po předchozí velmi dobré akci celého útoku. Asistence: Johnny Gaudreau a Jiří Hudler.
    Josh JOORIS - 3:2

27:53
    Na druhé straně se z levé strany dostal do zakončení Gagner, Rämö vytěsnil mimo.

28:59
    Zbyněk Michálek rozehrává, nakonec je z toho ale pouze icing, hra se tak stěhuje zpět před Smitha.

29:32
    Erat s Hanzalem zaměstnávají defenzivu Flames, nakonec pomohl i bránící Hudler a domácí mohou zaútočit.

30:11
    Pohotová střela Hudlera, z levé strany, z vrcholu kruhu pro vhazování, M. Smith chytá, hra přerušena, komerční přestávka.

31:20
    Gagner nahazuje puk za branku Flames, ale hrají domácí, konkrétně Granlund, po pravém křídle.

31:42
    Ztroskotal za útočnou modrou a zaútočili hosté, Rämö chytá.

32:35
    Engelland nastřeluje puk do třetiny Coyotes, domácí bleskově střídají.

33:12
    Ladislav Šmíd zblokoval střelu Hanzala, puk míří ze třetiny Flames.

33:35
    Byla to již sedmnáctá zablokovaná střela Calgary!

33:50
    Tlak Coyotes, Gagneho střela neprošla do branky a domácí se osvobozují pouze vyhozením puku ze třetiny.

34:05
    Nakonec hosté nepřesně rozehrávají a je pískán icing, následuje komerční přestávka.

34:35
    Znovu Jiří Hudler v šanci, jeho střelu z mezikruží Smith chytá.

35:36
    Wideman vybojoval puk ve třetině Coyotes, ale po střele Russella, která byla zblokována, se hosté osvobozují, puk ve středním pásmu.

36:35
    Shane Doan odchází na trestnou lavici za bránění ve hře, dvouminutová přesilová hra Calgary.

37:25
    Puk ve středním pásmu, oba týmy střídají.

37:45
    Hosté se zatím dobře brání, Zbyněk Michálek s Ekmanem-Larssonem nepouští soupeře do třetiny.

38:15
    Až nyní se Flames usazují v útočném pásmu.

38:36

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Erat se neprosadil z levé strany.

39:28
    Puk za brankou Coyotes, Smith se zapojil do rozehrávky.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině padly dvě branky, po jedné na každé straně, domácí si tak stále drží těsné vedení. Nicméně dnes se hraje úplně jiný hokej, než před pár dny v Arizoně. Hlavně Coyotes jsou mnohem lepší a nebezpečnější, "řádí" Češi v sestavě hostů, vidět jsou Hanzal s Eratem, kteří často "víří" v útočném pásmu, znovu ční v defenzivě Kojotů Zbyněk Michálek, který v první pětce tvrdí muziku s Ekmanem-Larssonem, rozhodně se tak máme ve třetí třetině na co těšit!

41:32
    Hosté s pukem ve vlastní třetině, Doan zkouší proniknout po pravém křídle.

41:50
    Shane Doan nakonec získal útočné pásmo, ale střela Gagnera byla zblokována a puk míří ze třetiny Flames.

42:51
    Sám Bouma bojuje o puk za brankou Coyotes.

42:55
    A sudí nakonec pískají faul, na trestnou lavici zamíří Joe Vitale za faul na Lance Boumu.

43:43
    Hudler s Brodiem a Giordanem nyní "točí" bránící čtveřici.

43:58
    Hosté se stále urputně brání, čtveřice "statečných" je již unavená.

44:15
    Až po střele Gaudreaua, kterou Smith chytá, se přerušuje hra a oba týmy mohou prostřídat.

44:55

46:37
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez jakékoliv šance.

47:43
    Domácí stále pod mírným tlakem, Flames se soustředí na rychlé brejky.

48:46
    A z jednoho takového brejku domácí skórují, Wideman přihrává na pravém křídle SEANU MONAHANOVI, který také z pravé strany pálí a prostřeluje Smitha v brance Coyotes. Asistence: Dennis Wideman a Curtis Glencross.
    Sean MONAHAN - 4:2

50:00
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny, hosté již prohrávají o dva góly, zdramatizují ještě závěr třetiny?

51:04
    Vhazování ve třetině Coyotes, ale to vše až po komerční přestávce.

51:56
    Erat zavezl puk do útočného pásma, Yandle mu tam u pravého mantinelu pomáhá.

53:35
    Michálek vybízí Korpikoskiho na útočné modré, ten ale nezachytil puk.

54:54
    Bekhendový pokus Widemana končí vysoko nad brankou Coyotes, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

55:47
    Útočí domácí, hostům se povážlivě krátí čas.

56:10
    Zbyněk Michálek drží puk na útočné modré a čeká, až si někdo řekne o přihrávku.

56:46
    Puk míří do středního pásma, to domácím v závěru zápasu stačí.

57:43
    Boedker zaváží puk do útočného pásma a nakonec i pálí z pravé strany, Rämö chytá a přerušuje hru.

58:35
    Hosté to zkouší bez brankáře, Smith na střídačce.

58:52
    Martin Hanzal si "vyšlápl" na Widemana v útočném pásmu a je z toho roztržka.

58:52
    Martin Hanzal je po tomto zákroku vyloučen, domácí obránce je v pořádku.

58:52
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:14
    JOSH JOORIS kompletuje střelou do prázdné branky Coyotes svůj hattrick, je to jeho první hattrick v NHL, Jiří Hudler si připisuje druhý bod v zápase. Asistence: Johnny Gaudreau a Jiří Hudler.
    Josh JOORIS - 5:2

59:45
    Posledních patnáct vteřin, je rozhodnuto.

60:00

Dnešní utkání končí vítězstvím Flames 5:2, které se ale rozhodně nerodilo snadno. Hosté dnes předváděli velmi dobrý hokej, rozhodně lepší, než před pár dny na svém ledě. Pro Coyotes bylo dnes rozhodující, že neproměňovali své šance, navíc jim často v cestě stáli bránící hráči Flames, kteří dokázali zblokovat velké množství pokusů soupeře.

Dnešní utkání sledovalo 19 289 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:55:12)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 2. Jones (Glencross, Giordano), 19. Jooris (Russell, Wideman), 28. Jooris (Gaudreau, Hudler), 49. Monahan (Wideman, Glencross), 60. Jooris (Gaudreau, Hudler) – 9. Ekman-Larsson (Erat, McMillan), 23. Gagner (Hanzal, Yandle)

Rozhodca: Jackson, St. Pierre – Nansen, Cameron

Diváci: 19289