NY Islanders – Ottawa 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – NJ Devils 1:0 (kon.) | Washington – Vancouver 3:4 (kon.)
Carolina – Nashville 2:1 (kon.) | Buffalo – Tampa Bay 2:1 (2:0 po s.n.) | Toronto – Dallas 5:3 (kon.)
Detroit – Florida 3:4 (kon.) | Calgary – Arizona 5:2 (kon.) | San Jose – Philadelphia 2:1 (kon.)
LA Kings – Boston 2:0 (kon.)
po s.n. (2:0)
Buffalo Sabres
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Tampa Bay Lightning
cz Streda 03.12.2014, 01:30 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Dobrý den, vítejte u online přenosu dalšího utkání NHL mezi týmy Buffalo Sabres – Tampa Bay Lightning.

Tampě se v posledních zápasech dařilo velmi dobře a výsledkem jejího snažení je momentální šňůra čtyř zápasů bez porážky, což vyneslo Cooperovým svěřencům pozici lídra konference. Největší oporou týmu je beze sporu Steven Stamkos, kterému zdatně sekunduji Tyler Johnson, Ryan Callahan, ale i duo mladíků Nikita Kučerov s Ondřejem Palátem.

Sabres si podobně jako loni prochází krizí a aktuálně se krčí až na 14. místě východní konference a v dnešním utkání jsou tak domácí outsideři. Z posledních šesti zápasů ale Buffalo zvítězilo hned pětkrát, což svědčí o velmi dobré momentální formě. Pro letošní rok navíc našlo i nového střelce, kterým je mladík Zemgus Girgensons. Lotyš letos zaznamenal 13 bodů a patří mu 2. příčka v klubové produktivitě.

Vzájemné zápasy:

30.03.14 Buffalo Sabres – Tampa Bay Lightning 3:4 po prodl.
    03.03.14 Tampa Bay Lightning – Buffalo Sabres 1:3

Československá stopa:
    Michal Neuvirth – Ondřej Palát, Andrej Šustr, Radko Gudas

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Buffalo Sabres: Enroth (Neuvirth) – Myers, Gorges, Zadorov, Ristolainen, Strachan, M. Weber – Ennis, Girgensons, Moulson – Gionta, Mitchell, Flynn – Stewart, Foligno, Deslauriers – Kaleta, Hodgson, McCormick

Tampa Bay Lightning: Nabokov (Bishop) – Stralman, Hedman, Šustr, Garrison, Gudas, Carle – Callahan, Stamkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Connolly, Filppula, Drouin – Paquette, Boyle, Morrow.

Zahajovací pětky už se staví na úvodní buly.

00:01

00:25
    Tampu zastavil v pohybu směrem dopředu ofsajd.

00:35
    Kučerov (TBL) dostává menší trest za nedovolené bránění.

01:36
    Gionta v rohu nic kloudného nevymyslel a hosté ho v pohodě obrali o kotouč.

02:35

03:12
    Ennis prověřil Nabokova z ostrého úhlu, gólman hostí se však překvapit nenechal.

04:00
    Lightining se prezentují icingem.

04:08
    Hedman se odhodlal ke střele, jeho pokus po teči jednoho z domácích končí v ochranné síti.

04:59
    Hodgson přejel modrou čáru rychleji než puk a Buffalu je tak odpískán ofsajd.

05:43
    Paquette (TBL) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

06:06
    Girgensons si udělal z obránců Tampy tréninkové kužely, mezi kterými se prokličkoval až před Nabokova, ale puk za jeho záda nedostal.

07:43

09:07
    Filppulův útok se zamkl v obranném pásmu domácích. Na Enrotha však nešla jediná střela.

10:37
    Palátův pokus byl přizvednut do ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočné třetině Tampy Bay.

11:21
    Myersovu střelu jemně tečoval Gionta, Nabokov byl v pohotovosti.

12:39
    Foligno šel se Stewartem prti jedinému obránci! První jmenovaný ale situaci řešil střelou, což nebylo dvakrát šťastné rozhodnutí.

13:56
    Icing domácích.

14:58
    Girgensonse nepustil do útočného pásma Barbeiro.

15:35
    Carle si najel z druhé vlny a jakmile dostal puk, neotálel a poslal ho na bránu, tedy přesněji řečeno těsně mimo domácí svatyni.

16:41
    Pohlednou kombinaci Lighting zakončoval Hedman, jeho zakončení v tísni však postrádalo gólové parametry.

17:03
    Zahrozilo i Buffalo! Girgensons hledal spoluhráče před bránou a našel skvěle postaveného Enise, který sice překonal Nabokova, ale vzápětí ztroskotal na brankové konstrukci.

18:46
    Tampa v ofsajdu.

19:25
    Johnson trochu netypicky střílel od modré, Enroth měl však dobrý výhled a vyrazil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Hráči Tampy sice měla puk na svých hokejkách častěji než soupeři, nicméně za dvacet minut se hosté zmohli na pouhé dvě střely na bránu. Jinak jsme příliš hokejové krásy neviděli. Další třetina začne přibližně ve 2:34.

20:01

20:53
    Po minele domácí obrany se zcela sám zjevil před Enrothem Johnson, naštěstí pro Sabres švédský brankář nepustil puk za svá záda.

21:13
    Nabokov si dovolil hodně riskantní rozehrávku, ta mu vyšla.

22:02
    Foligno mířil do horního růžku hostující klece, bránu Lightning přestřelil jen o nepatrný kousek.

23:51
    Znovu Johnson! Tentokrát dorážel Stralmanovu ránu od modré, marně.

25:05
    Callahan ujel obraně domácích a řítil se sám na Enrotha, který se ale obalamutit nenechal.

27:10
    Strachan si počínal při útočné snaze velmi nebojácně a dokonce i vystřelil. Nabokov dál drží čisté konto.

28:46
    Stewart mohl hned dvakrát skórovat, ale ani jeden z jeho pokusů k ruskému brankáři nedoplachtil.

30:10
    Garrison pálil od modré a pořádně protáhl Enrotha.

31:21
    Puk mimo hřiště.

32:21
    Gorges nastřelil jen Callahana.

32:37
    Garrison se do toho opřel na modré čáře a jeho střela jen těsně minula cíl.

34:02
    Icing hostů.

35:43
    Také Buffalo vyhazuje přes všechny čáry.

37:04
    Moulson našlápl ve středním pásmu, namířil si to přímo k Nabokovovi a už se zdálo, že bude hledat spoluhráče před bránou, když z ničeho nic překvapil střelou. Rus v bráně pozorný.

37:51
    Weber (BUF) dostává dvě minuty za zdržování hry.

38:30
    Stamkos vypálil střelu zápěstím, ta šla těsně mimo.

39:30
    Callahanova okružní jízda kolem brány Enrotha nepřekvapila, švédský gólman proti americkému forvardovi vytrčil hůl.

39:51

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ani ve druhé části se nic zajímavého nedělo a do kabin se jde za bezbrankového stavu 0:0. Třetí třetina přijde na řadu zhruba ve 3:26.

40:01

49:52
    Tampa právě vstřelila branku!
    Autorem branky je ONDŘEJ PALÁT. Asistence: Tyler Johnson a Nikita Kučerov.
    Ondřej PALÁT - 0:1

56:06
    Sabres právě vstřelili branku!
    Autorem branky je ZEMGUS GIRGENSONS. Asistence: Tyler Myers a Josh Gorges.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině jsme viděli na každé straně po jedné brance a za stavu 1:1 tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:40
    Garrison to zkusil od modré, Enroth vyráží.

61:40
    Neskutečné! Hosté promarnili přečíslení tří na jednoho!

63:57
    Myers se prokličkoval až před Nabokova, jeho střele však chyběla razance.

64:19
    Domácí se usadili před hostující klecí, ale Tampa se zatím brání.

2:0
    Callahan neunesl tíhu okamžiku a nedal. To znamená, že vítězem dnešního klání je tým Buffalo Sabres.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Buffalo Sabres.
    Vítěznou trefu si připsal CODY HODGSON.
    Cody HODGSON. - 2:1sn

Napínavé střetnutí těchto dvou celků nebylo dlouho zajímavé pro oko hokejového fandy, ale nakonec si přišli na své i milovníci samostatných nájezdů, ve kterých rozhodl utkání Cody Hodgson a Buffalo si tak i díky němu odnáší z duelu o bod navíc.

Ode mě je to dnes vše. Budu se zase těšit u dalšího hokejového přenosu. (04:22:58)

Jan Kousal

Góly a asistencie: 57. Girgensons (Myers, Gorges), rozh. náj. Hodgson. – 50. Palát (Johnson, Kučerov)