Ufa – Vladivostok 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Kazaň 2:3 (1:2 po s.n.) | Togliatti – Jekaterinburg 4:2 (kon.)
CSKA Moskva – Čerepovec 9:1 (kon.) | Soči – HC Slovan 4:1 (kon.) | Jaroslavľ – Dinamo Minsk 4:5 (kon.)
D. Moskva – Záhreb 2:3 (0:1 po s.n.) | Helsinki – Novokuzneck 6:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
Dynamo Moskva
2:3 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
KHL Medveščak Záhreb
Streda 03.12.2014, 17:30 • Lužniki Palace of Sports • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Prajem príjemný deň pri sledovaní najprestížnejšej hokejovej súťaži v Európe. Vrámci dnešného kola KHL sa stretne domáci tím Dinamo Moskva s tímom Medveščak Záhreb. Pozrieme sa do kabín oboch mužstiev.

Dinamo Moskva
    Domáci sa nachádzajú na 4.mieste Západnej konferencie so ziskom 65bodov. Ich strata na tretie Helsinki je ale 9bodov a náskok na Novgorod je až 12bodov. Ich forma je celkom slušná, keď z posledných deviatich zápasov prehrali iba raz v riadnom hracom čase a raz po predĺžení. V poslednom zápase porazili práve Novgorod doma s výsledkom 5:3.

Medveščak Záhreb
    Hostia sú na tom doslova tragicky, keď momentálne okupujú posledné miesto Západnej konferencie. Získali dokopy 41bodov a momentálne prežívajú zlé výsledkové obdobie. Z posledných 6zápasov vyhrali iba raz a posledný zápas prehrali na ľade Dinama Minsk 4:3.

Vzájomné zápasy
    Doteraz hrali spolu dva zápasy a v oboch prípadoch boli úspešnejší hokejisti Dinama, ktorí určite budú chcieť pokračovať v nastúpenom trende a zvíťaziť aj teraz.Všetko podstatné sa dozviete v našom online prenose, na ktorý Vás všetkých pozývam.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin)- Novák, Višnevskij, Jalasvaara, Korjagin, Solovjov, Mironov, Osipov- Daugavinš, Gorovikov, Pestuško, Cvetkov, Karsums, Karpov, Volkov, Kokarev, Mosaljov, Soin, Žerdev, Dugin, Brjukvin

KHL Medveščak Záhreb: Owuya (Dekanich)- Carle, Morrisonn, Martinovič, Flood, Kinrade, Popovich- Thomas, Pelletier, McLean, Kolanos, Leino, Wright, Murray, Bjorkstrand, Segal, Trotter, St. Pierre, Hedberg, Glumac

Rozhodca: Kadyrov, Sergejev- Dedulja, Goljak.

00:01

01:50
    V prvých minútach si domáci vytvárajú tlak, ale zatiaľ bez vážnejšieho ohrozenie Owuyu.

04:40
    Karsums našiel na modrej Cvetkova, ktorý hneď vystrelil, ale do jeho strely stihol vložiť hokejku jeden z hráčov hostí.

05:50
    Popovich sa snažil niečo vymyslieť, ale dopustil sa postavenia mimo hry a vhadzuje sa v strednom pásme.

06:35
    Jalasvaara hľadal prihrávkou Žerdeva, ale ten si po puk neprišiel a tak zakladajú útok hostia zo Záhrebu.

07:44
    Domáci si zahrajú prvú presilovku. Trotter(ZAG) ide na 2min. za seknutie.

08:45
    Záhreb sa ale zatiaľ veľmi dobre bráni a Dinamo sa do ničoho vážneho nedostalo.

09:44
    Záhreb v plnom počte, takže prvá presilovka ostáva nevyužitá.

10:54
    Mosaljov teraz tvrdo vystrelil a keďže domáci dobiedzali, tak jeden z hráčov Záhrebu odpálil puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.

12:48
    Bjorkstrand sa teraz snažil niečo vymyslieť, ale bol vytlačený k mantinelu a následne o puk prišiel.

13:52
    Žerdev pekne hľadal pred bránou Dugina a ten bol na poslednú chvíľu odzbrojený a ku strele sa nedostal.

16:00
    Owuya teraz musel byť v strehu, keď na neho nebezpečne vystrelil spoza obrancu jeden z domácich hráčov.

17:10
    Druhý útok pekne zakombinoval, ale Cvetkov o puk prišiel a tak sa musia vracať do svojho pásma.

18:30
    Teraz je hra nepresná a oba tímy len nahadzujú puky do pásma súpera.

20:00

Máme za sebou prvú tretinu a veľa hokejovej krásy v nej nebolo. Domáci súce boli trochu aktívnejší, ale výraznejšie šance si nevytvorili. Hostia toho ukázali ešte menej a tak je stav bezgólový. Druhá tretina začne približne o 18:19.

20:01

20:14
    Tím Dinamo Moskva práve strieľa gól!
    Hneď prvá akcia domácich končí v bráne Owuyu. Daugavinš puk pekne potiahol po ľavej strane, poslal prihrávku na pravú na MAXIMA PESTUŠKA, ktorý si ho sekol a zbavil sa obrancu a jeho strela prešla medzi betónmi Owuyu až do siete.
    Asistencie: Daugavinš a Gorovikov
    PESTUŠKO - 1:0

21:41
    Teraz mali domáci trochu šťastie, keď puk poskakoval pri bránkovej čiare, ale ani jeden z hráčov hostí ho nedokázal doklepnúť.

23:10
    Volkov dostal ťažkú prihrávku do dobrej pozície, ale korčuľou si ho nedokázal spracovať tak aby mohol ohroziť Owuyu.

25:58
    Soin dostal perfektnú prihrávku medzi kruhy spoza brány a hneď príklepom vystrelil a iba vynikajúci zákrok Owuyu teraz hostí zachránil od druhého inkasovaného gólu.

26:59
    Tím Záhreb práve strieľa gól!
    A z ničoho nič je vyrovnané. Puk sa veľmi rýchlo dostal do pásma Dinama, kde si ho prevzal Wright a vystrelil. Jeho pokus Jerjomenko ešte vyrazil, ale MARK POPOVICH bol na správnom mieste a dorazil puk do brány.
    Asistencie: Wright
    POPOVICH - 1:1

29:06
    Aktívny Daugavinš bol teraz blízko ku gólu, ale s jeho dorážkou si Owuya poradil.

31:57
    Domáci teraz išli do prečíslenia, ale nezvládli ho najlepšie, kedže Kokarevova koncovka nekončí za chrbtom Owuyu.

33:08
    Obojstranné vylúčenie za hrubosť .Perkovič a Solovjov odchádzajú na 2min.

34:45
    Po chybe hráča domácich išiel sám na Jerjomenka Thomas, ale bol trochu z uhla a tak puk končí u Jerjomenka.

34:45
    Ďalšie obojstranné vylúčenie. Tentokrát odchádzajú Pelettier a Višnevskij.

35:08
    Prví hriešnici sú už na ľade.

35:50
    Karpov dlho krúžil s pukom a nakoniec si pozíciu na ohrozenie Owuyu ani nenašiel a prišiel o puk.

36:45
    Skončilo aj druhé vzájomná vylúčenie.

37:50
    Kokarev pekne nahadzoval na teč, ale bohužiaľ tam nikto nestrčil hokejku a tak si Owuya poradil bez problémov .

38:08
    Gorovikov vysunul Daugavinša, ale bol odtlačený mimo dobrej pozície na strelu.

39:15
    Tesne pred sirénou idú domáci do vedenia. Karsums sa pohral s pukom v pásme hostí, pekne si počkal na nabiehajúceho GLEBA KORJAGINA a poslal mu krížnu prihrávku a Korjagin už nemohol zaváhať do poloodkrytej brány a dáva svojmu tímu vedneie 2:1.
    Asistencie: Karsums a Karpov.
    KORJAGIN - 2:1

40:00

Koniec druhej tretiny a môžme konštatovať, že ani druhá tretina neponúkla pekný hokej. po otváracom góle domácich sa podarilo Záhrebu vyrovnať, ale gólom do šatne si Dinamo znovu berie vedenie na svoju stranu a uvidíme čo sa bude diať v tretej tretine, ktorá začne približne o 19:12.

40:01

41:25
    Žerdev sa predieral pred Owuyu, bol zastavený a podľa rozhodcov bolo všetko v poriadku.

42:35
    Višnevskij našiel Kokareva, ael jeho strela nebola presná a Owuya nemusel zasahovať.

43:20
    Segal sa teraz bezhlavo pustil do trojice hráčov domácich a tí ho upratali veľmi rýchlo.

44:45
    Hostia zatiaľ pokračujú viacmenej vo výkone z celého stretnutia, keď sa nevedia presadiť cez obranu domácich a ich snaha končí už v zárodku.

46:20
    McLean sa tlačil pred Jerjomenka, ale bol hneď vytlačený, aby ho výraznejšie neohrozil.

47:40
    Mosaljov obkorčuľoval bránu, ale nedokázal vystreliť. Puk sa však dostal ešte na hokejku Korjagina a ten švihom tesne míňa bránu.

49:48
    Carle(ZAH) ide na 2min. za seknutie a nepomáha tak veľmi svojmu tímu.

51:05
    Až po viac ako minúte prvá strela z hokejky Korjagina a Owuya ju vyrazil betónom.

51:48
    Hostia to zvládli a hrajú v plnom počte.

53:20
    Hostia nevyzerajú tak, že by chceli a potrebovali skórovať, vôbec netlačia a hrajú bezzubo.

54:55
    Karpov mohol potrestať veľkú chybu Owuyu za bránou, ale v rozhodujúcej chvíli mu puk ušiel.

56:02
    Kokarev teraz umne podržal puk v pásme Záhrebu a neatakovaný zbieral sekundy. Potom sa pokúsil aj o strelu, ale nebol úspešný.

58:01
    Začali nám posledné dve minúty zápasu.

58:30
    Flood teraz vystrelil z celkom dobrej pozície, ale Jerjomenko má puk vo svojej moci.

58:31
    Záhreb hrá bez brankára.

59:10
    Power play hosťom vyšla a KRYSTOFER KOLANOS prekonáva Jerjomenka a pravdepodobne posiela tento zápas do predĺženia.
    Asistencie: Leino
    KOLANOS - 2:2

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Stretnutia nám skončilo nerozhodne a o malú chvíľu sa začne predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:40
    Daugavinš šiel sám na Owuyu a mohol rozhodnúť. Ten ale vyťahuje parádny zákrok a drží svoj tím stále v hre.

61:45
    Veľká šanca pre domácich. Pelettier(ZAH) ide na 2min, za seknutie.

62:45
    Prvá minúta bez akejkoľvek šance.

63:45
    Katastrofálna presilovka domácich a hostia sú v plnom počte.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

V predĺžení sa nerozhodlo a tak sú na rade samostatné nájazdy.

DMS: Cvetkov nepremieňa – 0:1.

Záhreb si napokon pripisuje bod naviac a hrdinom rozstrelu je Kolanos. Ďakujem Vám za sledovanie online prenosu a teším sa na ďalšie zápasy. (20:06:14)

Michal Geľhoš

Góly a asistencie: 21. Pestuško (Daugavinš, Gorovikov), 40. Korjagin (Karpov, Karsums) – 27. Popovich (Wright), 60. Kolanos (Leino)