Philadelphia – Columbus 3:4 (kon.) | Washington – NJ Devils 0:1 (kon.) | Detroit – Chicago 4:1 (kon.)
Toronto – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:4 (1:2 po s.n.) | Vancouver – Arizona 0:5 (kon.)
Boston – Carolina 2:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 1:2 (kon.) | LA Kings – Anaheim 3:2 (po pr.)
Toronto Maple Leafs
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Pittsburgh Penguins
cz Sobota 15.11.2014, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítám všechny hokejové fanoušky! Dnešní noc nabídne opět několik zápasů NHL, jedním z nich bude i souboj Toronta a Pittsburghu. Utkání začíná v 1:30.

Nejprve si představme hostující celek, tedy Pittsburgh Penguins. Tučňáci se po rozpačitém úvodu dostali do tempa a rázem se vyhoupli na přední příčky Východní konference. Aktuálně se nachází na 2. příčce s celkovým počtem 21 bodů. Pittsburgh až do minulého zápasu držel sérii sedmi výher v řadě, avšak poté přišel zkrat s Jezdci z New Yorku a podlehli jim hladce 0:5.

3. Jevgenij Malkin – 17 bodů (6+11)

Toronto také nezažilo úplně nejlepší začátek, diváci byli s výkony dost nespokojení a dokonce házeli na led dresy svého milovaného týmu. V posledních zápase se ale opět začalo dařit a tým stoupá tabulkou. Aktuálně se v tabulce Východní konference nachází na páté pozici s 20 body. Na kontě má aktuálně sérii tří výher, ve kterých dokázali nastřílet 16 branek.

15.03.13 Toronto – Pittsburgh 1:3

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Franson, Phaneuf, Polák, Gardiner, Robidas, Rielly – Kessel, Bozak, Van Riemsdyk – Clarkson, Kadri, Winnik – Santorelli, Holland, Komarov – Leivo, Smith, Pánik

Pittsburgh Penguins: Greiss (Fleury) – Letang, Martin, Bortuzzo, Ehrhoff, Despres, Scuderi – Dupuis, Crosby, Kunitz – Hornqvist, Malkin, Spaling – Downie, Sutter, Bennett – Adams, Goc, Comeau.

Utkání je zpožděno kvůli uvádění bývalých hvězd NHL do síně slávy.

Obě mužstva jsou již na ledové ploše a za malý okamžik budeme svědky úvodního vhazování.

00:01

00:09
    Na úvodní buly byli úspěšnější hostující hráči.

00:25
    Dupuis vypálil z levé strany, ale branku Toronta netrefil.

01:01
    Phil Kessel se snažil zavést kotouč do útočného pásma. To se mu ovšem nepovedlo a kotouč mají opět hosté.

02:27
    Despres mířil od modré mimo branku Toronta, domácí okamžitě otáčí hru a rozjíždí rychlý protiútok.

03:11
    Z levé strany vypálil tvrdě Adams, ovšem jeho dělovka mířila vedle levé tyče domácí klece.

03:38
    Střelu od modré vyslal Reilly. Greiss na jeho pokus neviděl, ale se štěstím ho vyrazil do rohu kluziště.

04:21
    Rána Downieho byla tečována a končí v útrobách hlediště.

04:54
    Malkin přenechal kotouč Hornqvistovi, jehož pokus byl zablokován a k Bernierovi se vůbec nedostal

05:47
    Za kotoučem se žene Winnik. U kotouče byli ovšem dříve hostující obránci, kteří poslali kotouč pouze na zakázané uvolnění.

06:08
    Před branku se probil Santorelli, ale kotouč za záda německého gólmana nedostal.

06:34
    Domácí hráči se provinili zakázaným uvolněním.

07:07
    Domácí jeli dva na jednoho, ale Kadrimu sjel kotouč z hole a bylo rázem po šanci.

08:20
    Z pravé strany zkusil překvapit Greisse Winnik, jehož rána končí pouze v ochranné síti a vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:38
    Scuderi vystřelil od červené čáry a Bernier raději podržel kotouč na své hrudi a nechal přerušit hru.

09:16
    Domácí zatlačili svého soupeře v pásmu, následně vyhodil jeden z domácích kotouč mimo ledovou plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:50
    Tučňáci operovali v útočném pásmu, ale domácím se podařilo vyhodit kotouč do středního pásma.

10:26
    Svou střelu schoval Bennett mezi bruslemi domácího obránce. Bernier se nenechal překvapit a kotouč lapil.

10:52
    Na druhé straně se dostal do dobré příležitost Van Riemsdyk, který vystřelil a Greiss ani nevěděl, jak kotouč vyrazil.

11:56
    Domácí Franson má kotouč na své hokejce za domácí brankou.

12:23
    Pittsburgh dobře napadá rozehrávku Toronta, které má problémy s rozehrávkou.

13:10
    Je tu první vyloučení v dnešním utkání. Na dvě minuty si jde odpočinout Downie na dvě minuty za hákování.

13:32
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč až za domácí branku.

14:01
    Penguins znovu vyhazují a obranná čtveřice odchází střídat.

14:43
    Od modré vystřelil Gardiner a jeho rána nadělala spousty zmatků v hostujícím brankovišti. Po teči jednoho z jeho spoluhráčů se otřel kotouč o pravou tyčku hostující svatyně.

15:10
    Pittsburgh hraje v plném počtu.

16:32
    Bozak nezpracoval přihrávku a hosté jdou dopředu.

17:08
    Kunitz zbytečně zajel do Berniera po pískání a ten také dostal od Poláka co proto. Český bek mu rázně vysvětlil, že takhle to nepůjde.

17:26
    Pittsburgh si také zahraje přesilovou hru. Na dvě minuty je vyloučen Phaneuf za sekání. Hosté tak mají výhodu přesilové hry před koncem první třetiny.

17:53
    Kunitz si potáhl kotouč a vystřelil tahem, ale branku Maple Leafs netrefil.

18:17
    Hornqvist byl příliš rychlý a byl přistižen v ofsajdovém postavení.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:26
    Domácí hrají v plném počtu. Phaneuf je zpět na ledě a ihned se zapojuje do hry.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Je za námi první třetina mezi Torontem a Pittsburghem. Sledujeme vyrovnané utkání na obě strany. Obě mužstva si dokáží připravit šance, ale zatím se nikdo neprosadil a proto tedy půjdeme do druhé části za bezbrankového stavu.

20:01

20:14
    Domácí se ujmuli kotouče na začátku druhé třetiny a ihned se dostali do útočného pásma.

21:36
    Malkin si jde odpočinout na dvě minuty za hákování. Ruský útočník tak nabídl šanci domácímu celku.

22:16
    Pens vyhazují kotouč přes všechny čáry.

22:49
    Phaneuf zachytil kotouč na modré čáře a Toronto pokračuje v tlaku.

23:11
    Greiss skvěle vyrazil pokus Kessela ramenem. Kotouč skončil v ochranné síti.

23:36
    Jevgenij Malkin je na ledě a Tučňáci jsou kompletní.

24:15
    Hráči v modrých dresech pokračují ve svém tlaku, ačkoliv je přesilová hra dávno pryč.

24:30
    Za držení je vyloučen Chris Kunitz na dvě minuty a hosté jdou opět do čtyř.

24:49
    Kadri dvakrát dorážel z pravé strany, ale na připraveného Greisse si nepřišel.

25:41
    Domácí hokejisté kombinují před brankou Pittsburghu, ovšem bez střeleckého efektu.

26:30
    Tučňáci přežili další oslabení. Kunitz je zpět na ledové ploše.

27:30
    Sidney Crosby se dostal mezi obránci do zakončení, kde ho zahákoval Santorelli, který tak oslabuje svoje mužstvo.

28:07
    Penguins jsou rozestaveni v útočné třetině, kde se snaží prokombinovat do šancí.

28:45
    Hráči z Air Canada Center se osvobozují a vyhazují kotouč až za branku Pens.

29:30
    Ani hosté nevyužili početní převahu. Hraje se opět s plným počtem hráčů na obou stranách.

30:43
    Despres zavezl kotouč do pásma, kde ho pouze odevzdal hráčům Toronta.

31:33
    Kessel se dostal z pravé strany sám před Greisse, kterého nepřekonal mezi betony.

32:17
    Na druhé straně nedokázal zasunout kotouč zpoza brány za záda Berniera hostující Sidney Crosby.

33:23
    Do útočného pásma nahazuje kotouč Letang. Domácí se snažili rychle rozehrát, ale nepřesná přihrávka končí pouze na zakázaném uvolnění.

34:18
    Malkinova formace uzamkla domácí hráče a kombinovala v útočné třetině. Bernier nakonec musel zasahovat a raději přerušil hru a nechal své hráče vystřídat.

34:45
    Thomas Greiss utlumil střelu jednoho z domácích hráčů od modré čáry.

35:07
    Bude se opět vylučovat. Přesilovou hru si zahrají domácí hráči. Bortuzzo vyfasoval dvouminutový trest za hrubost.

35:48
    Fransonova rána od modré neprošla skrze hradbu těl.

36:29
    Letang je bez hole a hosté tak brání takřka ve třech.

36:46
    Pittsburgh vyhodil kotouč a unavená čtveřice šla ihned vystřídat.

37:07
    Hraje se opět s plným počtem hráčů na obou stranách.

37:18
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic je tu první branka utkání. Kotouč se dostal na modrou čáru, kde se do kotouče opřel Ehrhoff, který vypálil a před brankou tečoval kotouč PASCAL DUPUIS, který posílá Penguins do vedení. Asistence: Christian Ehrhoff, Brandon Sutter.
    DUPUIS - 0:1

38:08
    Ve vyložené šanci se objevil o chvíli později ruský forward Malkin, ale svou šancí pohrdl.

38:39
    Kesselův pokus tahem z pravé strany zlikvidoval pozorný brankář Greiss.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:11
    Na levé straně se uvolnil Sutter, který svou střelou neprostřelil pozorného Berniera.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina je již minulostí. Šance se ve druhé části střídali na obou stranách. Chvíli měli ze hry více domácí, o chvíli později to byli zase hosté. Necelé tři minuty před koncem třetiny otevřel skóre utkání šikovnou tečí hostující Pascal Dupuis a poslal hosty do vedení 1:0.

40:01

40:08
    Chris Kunitz provětral hned z kraje třetí periody lapačku Berniera.

40:15
    Tak to je začátek třetí třetiny. Od mantinelu našel zadovkou Crosby volného PASCALA DUPUISE, který se z první trefil přesně a svým druhým gólem zvyšuje na 2:0. Asistence: Sidney Crosby, Robert Bortuzzo.
    DUPUIS - 0:2

41:17
    Clarkson vypálil z levé strany. Na jeho pokus si počkal Greiss, který vyrazil kotouč do rohu kluziště.

42:05
    Domácí se nemohou dostat do pásma, natož se tam usadit.

42:31
    Kotouč skončil na střídačce Tučňáků. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:21
    Rielly se dostal do pásma, ale proti dvou hostujícím obráncům toho příliš nezmohl a o kotouč přišel.

43:58
    Bernier raději přikryl kotouč před dotírajícími protihráči. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

44:34
    Na ledě je ukázkový rychlý hokej se šancemi na obou stranách.

45:17
    Rielly nahodil kotouč do útočné třetiny, kde se domácí usadili, ale po chvíli o kotouč přišli.

46:09
    Scuderi osvobodil svůj tým a kotouč vyhodil do středního pásma. Toronto je tak stále na kotouči.

46:32
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Domácí snižují na rozdíl jedné branky. Na modré čáře se do puku opřel CODY FRANSON a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence.
    FRANSON - 1:2

47:23
    Maple Leafs se provinilo zakázaným uvolněním.

48:05
    Domácí jdou ovšem do čtyř. Kadri si jde odpočinout na dvě minuty za podražení a domácí hráč tak nabídl šanci Pittsburghu.

48:37
    Kotouč je ve středním pásmu.

48:55
    V oslabení se dostali hráči v modrých dresech do přečíslení. Greiss musel být ve střehu, aby pokus Hollanda vykopl do bezpečí.

49:27
    Penguins se tato přesilová hra příliš nedaří.

49:55
    Sutter byl zasažen kotoučem do hlavy a je nyní ošetřován.

49:55
    S hostujícím hráčem to vypadá dobře.

50:05
    Domácí jsou v plném počtu a zbývá jim něco málo pod deset minut na to, aby vyrovnali skóre utkání.

50:59
    Bernier si nebyl při pokusu Spalinga jistý, ale nakonec kotouč udržel ve své výstroji.

51:29
    Hosté zatlačili Toronto v jejich obranném pásmu, ale Pens se ke střele vůbec nedostali.

51:38
    Hosté jdou do čtyř. Dupuis se provinil sekáním a oslabuje tak svůj tým.

52:32
    Kotouč je daleko od hostující svatyně. Čtveřice hráčů v bílém dresu si zatím vede výborně.

53:03
    Kotouč končí v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:38
    Domácí nevyužili přesilovou hru. Hosté jsou kompletní.

54:16
    Toronto pokračovalo v tlaku. Ačkoliv se hrálo v plném počtu, tak to vypadalo, jakoby domácí měli stále přesilovou hru. Nakonec se podařilo hostům vyhodit kotouč do středního pásma a osvobodit se.

55:01
    Je před námi posledních pět minut základní hrací doby. Dočkáme se vyrovnání?

55:17
    Greiss je ostřelován ze všech stran, ale pokusy domácích obránců míří z velké části mimo branku hostů.

56:04
    Dupuis to zkoušel z pravé strany, ale branku Toronta minul.

56:46
    Kotouč mají na svých hokejkách hráči Pittsburghu a nikam s ním nespěchají.

57:09
    Crosby se natlačil před branku domácích, ale k zakončení ho obrana Toronta nepustila. Hosté zůstávají v útočné třetině.

57:46
    Phaneuf byl v rozmíšce Malkinem. Oba bijci odchází na trestnou lavici. Domácí obránce dostává dvouminutový trest, Malkin vyfasoval 2+2 minuty. Všemu předcházel tvrdý zákrok Phaneufa na Hornqvista u mantinelu.

58:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:04
    Toronto to zkouší se šesti bruslaři v poli.

58:38
    Domácí jsou v pásmu a motají hlavy hostující čtveřici.

59:36
    Greiss drží naděje Pens nad vodou skvělými zákroky.

59:46
    Hosté hrají v plném počtu.

60:00

Je dobojováno. Na začátku třetí třetiny poslal do dvoubrankového vedení Pittsburgh svým druhým gólem Dupuis. Toronto se zmohlo na odpověď z hokejky Fransona, který parádní trefou od modré snížil na rozdíl jedné branky. V závěru utkání měli přesilovou hru domácí za vyloučení Malkina. Maple Leafs zkusilo hru bez brankáře. I přes drtivý tlak při power play se nepodařilo domácím vyrovnat a tak je tedy jasné, že si dnes odváží body Tučňáci z Pittsburghu za výhru 2:1. (04:20:39)

Alan Šrámek

Góly a asistencie: 47. Franson – 38. Dupuis (Ehrhoff, Sutter), 41. Dupuis (Crosby, Bortuzzo)