Boston – Florida 2:1 (po pr.) | Philadelphia – Edmonton 4:1 (kon.) | Washington – Calgary 3:4 (po pr.)
Columbus – Carolina 2:4 (kon.) | NJ Devils – St. Louis 0:1 (kon.) | Montreal – Chicago 0:5 (kon.)
Ottawa – Detroit 3:1 (kon.) | Minnesota – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 3:1 (kon.)
Dallas – LA Kings 1:3 (kon.) | Colorado – Vancouver 2:5 (kon.) | Arizona – Toronto 3:2 (kon.)
New Jersey Devils
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
St. Louis Blues
cz Streda 05.11.2014, 01:30 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Krásnou středeční noc vám při sledování online přenosu z kanadsko-americké NHL přeje Miroslav Vozdecký. Dnes je na programu utkání mezi St. Louis Blues a New Jersey Devils. Úvodní vhazování je v Prudential Centru naplánované na 1:30.

Ďáblové z New Jersey uzavřou duelem s Bluesmany třízápasovou šňůru domácích zápasů, z níž prozatím vytěžili plný počet bodů, když po samostatných nájezdech porazili Winipeg a o dva dny později vyzráli i na oslabený Columbus. DeBoerovi svěřenci, kterým momentálně patří pátá příčka ve Východní konferenci, si tak alespoň částečně dvěma vítězstvími v řadě spravili chuť po debaklu, jejž utrpěli na ledě Tučňáků. Body by se jim zcela jistě hodily i dnes v noci. V následujícím týdnu totiž na partu okolo kapitána Bryce Salvadora čekají tři těžké zápasy. Postupně vyzvou St. Louis, Detroit a nakonec Boston.

Nejproduktivnější hráči:
    1. Adam HENRIQUE (4+5)
    2. Jaromír JÁGR (2+6)
    3. Damon SEVERSON (4+4)

Poslední odehraná utkání:
    2. 11. 2014 N.Jersey – Columbus 3:2
    31. 10. 2014 N.Jersey – Winnipeg 2:1 (PP)
    29. 10. 2014 Pittsburgh – N.Jersey 8:3
    26. 10. 2014 Ottawa – N.Jersey 2:3 (PP)

Na dlouhou dobu poslední venkovní zápas čeká dnes v noci stlouiské Bluesmany. Tým, který pravidelně okupuje přední příčky Centrální divize, hraje i letos výborný hokej, o čemž svědčí patnáct získaných bodů z jedenácti odehraných utkání. Nejproduktivnějším hráčem celku z olympijského města je k překvapení všech prozatím ruský forward Vladimir Tarasenko, trošku za očekáváním pak zůstává první útočná formace se Schwartzem, Backesem a Lindstromem. Kouč Ken Hitchcock se navíc musí i nadále obejít bez Paula Stastneho, který na konci října utrpěl zranění v horní části těla.

1. Vladimir TARASENKO (7+6)
    2. Kevin SHATTENKIRK (1+9)
    3. Jaden SCHWARTZ (5+3)

4. 11. 2014 New York Rangers – St.Louis 3:4 (SN)
    2. 11. 2014 St.Louis – Colorado 3:2 (PP)

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Salvador, Židlický, Merrill, Larsson, Gelinas – Zubrus, Zajac, Jágr – Eliáš, Henrique, Ryder – Clowe, Josefson, Brunner – Ruutu, Gionta, Bernier

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Shatternkirk, Cole, Jackman – Schwartz, Backes, Lindstrom – Steen, Lehtera, Trasenko – Ott, Berglund, Jaškin – Porter, Lapierre, Reaves.

00:01

00:22
    Na úvodním vhazování úspěšnější Bluesmani. Domácí beci je ale sevřeli v rohu kluziště a zbavili je kotouče.

1:11
    Do útoku se propracovávají i Ďáblové. Marku Židlickému ale utekl na útočné modré kotouč.

1:25
    Do slibné šance se dostal nejrpoduktinější hráč Bluesmanu Vladimir Tarasenku. Ruský forward ale střelou z mezikruží na Schneidera nevyzrál.

2:07
    Hráči St. Louis posílají kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

2:34
    Po střele od modré se k dorážce dostal Dmitrij Jaškin. Jeho lehký pokus skončil na betonech amerického gólmana ve službách Devils.

3:07
    Carl Gunnarson založil po vyhraném vhazování v obranném pásmu další útok. Snažení Bluesmanů ovšem skončilo opět v rohu kluziště.

3:35
    Jake Allen se blýskl výtečným zákrokem, když v situaci dva na jednoho vychytal střílejícího Michaela Rydera. Jeho projektil vyškrábl lapačkou nad bránu.

4:29
    Patrik Eliáš schytal tvrdý hit před Allenovou bránou. Rodák z Třebíče se ale neprodleně zvedl z ledové plochy a snažil se hed tečovat jednu ze střel od modré čáry.

4:35
    První přesilovou hru v utkání si po faulu Jacka Allena zahrají domácí Ďáblové. Dvě minuty za podražení.

5:21
    K první střele se ale shodou okolností dostali Bluesmani. Schneider musel zasahovat proti Shattenkirkově střele zápěstím z oblasti mezikruží.

6:14
    New Jersey se nedaří usídlit v obranném pásmu soupeře. Na posledních dvacet vteřin to vyzkouší formace s Patrikem Eliášem.

6:35
    Bluesmani jsou zpátky v pěti. Trest Jaka Allena, který si odseděl jeden z jeho spoluhráčů, vypršel.

6:57
    Tarasenko v nadějné příležitosti přestřelil Schneiderovu bránu. Stále hrajeme bez gólů.

7:24
    Allen pro jistotu přikryl Ryderovu ránu od modré čáry. Čeká nás první komerční pauza v utkání.

8:03
    V obležení tří bránících hráčů se před Schneiderem dostal k dorážce Joakim Lindstrom. Osmadvacetiletý gólman byl však připravený.

8:25
    Po střele Iana Cola z pravého kruhu zacinkala tyč Schnederovy svatyně.

8:56
    První útočná formace Devils si neporozuměla při přechodu do útočného pásma a pouze odevzdala kotouč na hokejky Bluesmanů.

9:30
    Ani druhá útočná formace St. Louis se v útočném pásmu soupeře neohřála příliš dlouho.

10:00
    Úvodních deset minut je za námi. Zápas má zatím výtečné tempo a oba týmy si již dokázaly vypracovat slibné šance. Gól jsme však zatím neviděli.

10:38
    Ďáblové nedokázali projít do útočného pásma v souladu s pravidly. Rozhodčí jim odpískali ofsajd.

10:38
    Následuje komerční přestávka, po níž se bude vhazovat ve střední třetině.

11:20
    Přestože Dmitrij Jaškin srdnatě zabojoval u mantinelu a získal kotouč, jeho spoluhráči na modré o něj následně přišli.

11:51
    První útočná formace Devils si ani tentokrát nedokázala propracovat do útočného pásma a stále čeká na svoji první střelu v utkání.

12:25
    Velice aktivní je naopak druhý lajna Bluesmanů v čele s nejproduktivnějším mužem týmu z olympijského města Vladimirem Tarasenkem.

13:13
    K bekhendové střele z pádu dokázala propracovat Adam Henrique. Eliáš se v obležení obránců k dorážce nedostal.

13:31
    Devils si neporozuměli při rozehrávce a poslali kotouč přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

14:27
    Po vhazování ve středním pásmu se zpátky do útoku propracovali Bluesmani. Ne však na dlouho, třetí lajna s Dmitri Jaškinem přišla neprodleně po vjezdu do pásma o kotouč.

14:46
    Gunnarsson čeká za bránou, až vystřídají jeho spoluhráči.

15:29
    Vladimir Tarasenko je prozatím bezpochyby nejnebezpečnějším mužem na hřiště. Schneider tentokrát musel proti jeho střele z první vytáhnout pravý beton.

15:44
    Devils kombinují v obranné třetině soupeře. Hostující beci ale odzbrojili Jágra a ženou se na půlku soupeře.

16:13
    Hra má rychlý spád, hraje se několik minut bez přerušení.

16:47
    Druhá útočná formace Ďáblu teď pořádně zatopila hostům ze St. Louis. Pokus Eliáše ani Rydera však brankou neskončil.

17:42
    První střelou v utkání prezentoval i Tuomo Ruuttu. Jeho bekhendový projektyl však Allen pokryl.

18:00
    Před námi jsou poslední dvě minuty úvodního dějství.

18:48
    Snad po pěti minutách rozhodčí konečně přerušili hru. Jake Allen byl donucen přikrýt jedno z nahozeních domácích hráčů.

18:49
    Následuje dlouho očekávaná komerční přestávka. Rozhodčí vrátí kotouč do hry před kanadským gólmanem Blues.

18:55
    Z pravého křídla se snažil pálit Michel Ryder. Jeho střela prosvištěla vedle levé tyče Allenovy branky.

19:29
    Pietrangelo se snažil získat kotouč tak usilovně, až zahrál vysokou holí. Hra je přerušena.

19:38
    Po vyhraném vhazování v obranném pásmu se snažili Devils založit útok rychlý útok. Oblouček beků však skončil pouze na hokejkách hostů.

19:56
    Svůj tým před koncem první třetiny oslabuje Danius Zubrus. Od rozhodčích si vysloužil dvě minuty za hákování Jori Lehtera.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Hrdiny dosavadního průběhu utkání jsou bezpochyby gólmani, kteří se v prvním dějství prezentovali několik výbornými zákroky. Především jejich zásluhou tak svítí na výsledkové tabuli stále dvě nuly. Nejblíže vstřelené branky byl přesto v deváté minutě Ian Cole. Jeho pokus z pravého křídla se však otřel pouze o tyčku Schneiderovy branky. Skvělou třetinu má za sebou i nejproduktivnější Bluesman Vladimir Tarasenko, když dvakrát nebo třikrát nebezpečně ohrozil kanadského gólmana ve službách Ďáblů. Prostřední část, který by vám neměla uniknout, začne zhruba v 2:30.

20:01

20:19
    Devlis začínají druhou třetinu ve čtyřech. Na začátku prvního dějství je totiž oslabil Danius Zubrus.

20:38
    Adam Henrique zapracoval skvěle v obranném pásmu a osvobozuje Ďábly.

21:10
    Ďáblové navíc vyhrávají další vhazování v obranném pásmu a šetří dobrých třicet sekund z početní výhody svého soupeře.

21:56
    Zubrus se vrací na ledovou plochu. Domácí výběr je v plném počtu.

22:09
    Vladimir Tarasenko opět potvrzuje svoje kvality. Po tvrdé střele z osy hřiště zacinkala opět branková kostrukce.

22:55
    Devils se v útoku moc dlouho neuhřáli. Bluesmani se vrací na polovinu soupeře.

23:11
    Patrik Berglund pálil od modré čáry, Schneider si připisuje další úspěšný zákrok na své konto.

23:37
    Po delší době se do obranné třetiny soupeře propracovali i Devils. První útočná formace se však i přes vytrvalý tlak ke střele nepropracovala.

24:13
    Hráči St. Louis nepřešli přes útočnou modrou podle pravidel. Hra se vrací do středního pásma.

24:25
    A vzápětí se Bluesmani ocitají v dalším postavení mimo hru.

24:54
    Patrik Eliáš po přihrávce Rydera minul bekhendovou dorážkou Allenovu klec. Devils si však i přesto dokázali následně vybojoval vhazování v útočné třetině.

25:15
    Dvě minuty na trestné lavici si odpyká Kevin Shattenkirk poté, co nedovoleně bránila Stephena Gionta.

25:59
    První útočná formace Devils nemá prozatím svůj den. Jen stěží se usídluje v soupeřově třetině.

26:41
    Na ledě se nyní objevuje druhá přesilovková pětice s Patrikem Eliáše. Střely Gilinas a Severson ze zadních řad byly ale zblokovány hostujícími hráči.

27:15
    St. Louis přežili i druhé oslabení bez úhony. Jsou v plném počtu.

27:51
    První pěknou akcí se blýskla první formace Devils. Travis Zajac však po Jágrově nahrávce na pravé křídlo Allena nepřekonal.

28:02
    Opět se hraje pohledný hokej nahoru, dolů. Sudí nemuseli již nejméně tři minuty přerušovat.

28:39
    Přestože má hra opravdu rychlý spád, ani jeden z týmu se není schopen usídlit v obranné třetině soupeře.

29:27
    Až nyní po střele Ďáblů od mantinelu rozhodčí přerušují hru.

29:28
    Následuje komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před čtyřiadvacetiletým Jakem Allenem.

29:28
    Adam Larsson hned po vhazování prověřil Allena. Kanadská gólman byl ale připravený.

29:54
    Po delší době si na kotouč sáhl i Cory Schneider. Vhazovat se bude ve třetině Devils.

30:00
    Polovina základní hrací doby je za námi. Hrajeme stále bez gólů.

30:29
    Dělovkou od modré se prezentoval Andy Green. Žádný z jeho spoluhráčů se však nedokázal přes skvěle postavené hostující beky dostat k dorážce.

30:29
    Následuje další komerční přestávka.

30:40
    Devils prohráli vhazování před Allenem. Bluesmeni se vrací zpátky do útoku.

31:11
    Rozehrávka St. Louis skončila až za Schneiderovou brankou. Zakázané uvolnění.

31:12
    Po prohraném vhazování Devils mohl jít do úniku Joakim Lindstrom. Toho však nedovoleně zastavil Adam Larsson, který si odsedí dvě minuty za držení.

31:28
    Devils se na začátku přesilové hry osvobozují. Hosté to musí zkusit znovu.

31:57
    Keven Shattenkirk po přihrávce od Steena tvrdě pálil od modré čáry. Schneider kryje.

32:20
    Devils nyní aktivně napadají rozehrávku soupeře a šetří cenný čas.

32:56
    Další z pokusů je zblokovaný. Přesilovka se pomalu chýlí ke konci.

33:12
    Ani další početní výhoda nebyla využit. Larsson se vrací na ledovou plochu.

33:27
    Navíc Bluesmani posílají neúmyslně kotouč až za Schneidera. Vhazovat se bude přes Allanem.

33:38
    Stejný scénář i nyní. Čeká nás další vhazování v obranném pásmu Blues.

33:51
    Židlický se snažil zpoza Allanovy brány rozdávat přihrávky. Jeho úmysl ale hostující pětice přečetla, zmocnila se kotouče a míří do útoku.

34:16
    Po ofsajdu Ďáblu následuje komerční přestávka. Sudí vrátí kotouč do hry ve středním pásmu.

35:02
    Jágrovu střelu zblokovala bránící pětice St. Louis. První útočná formace střídá.

35:28
    Damon Severson pálil od modré čáry. Jeho projektil ale nenašel cíl.

35:59
    Po delší době i Bluesmani navštívili třetinu soupeře. Ne však na dlouho. Berglund musel z kotoučem ven z pásma, jinak by se pískal ofsajd.

36:10
    Opět hrajeme dlouho bez přerušení. St. Louis se snaží postupným útokem propracovat až před Schnedera.

36:50
    To se jim daří, Pietrangelo ale střelou od modré minul branku amerického reprezentanta.

37:27
    Damien Brunner pálil přes obránce. Jeho střela ale mířila pouze nad Allanovu svatyni.

37:44
    Eliáš zkoušel z bezprostřední blízkosti pálit bekhendem. Jeho pokus byl ale zblokován prvním bránícím hráčem.

38:06
    Další pokažená rozehrávka St. Louis vyústila původně v zakázané uvolnění. Rozhodčí jej ale nakonec odvolali a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.

38:29
    První lajna se přece jen ve druhém dějství trošku rozehrála a před malou chvílí zamotala hlavy hostujících hráčů. Zajacův ostrý pokus ovšem brankou v Allenově síti neskončil.

39:00
    Vstupujeme do poslední minuty druhé třetiny.

39:03
    Bluesmani nedokázali sladit přechod přes útočnou modrou, rozhodčí tak museli odpískat ofsajd.

39:34
    Ryder je jedním z nejlepších na hřišti. Neustále se nabízí, střílí a hledá své spoluhráče. Bohužel pro Devils však jeho aktivita prozatím k ničemu není.

39:52
    Kotouč se nachází v obranné třetině Blues, kde se dohraje druhá dvacetiminutovka.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Přestože ani druhá třetina nepřinesla gól, trošku více ze hry měli domácí Ďáblové, kteří vyslali na Allena celkem dvanáct střel. Největší příležitost v prostředním dějství ale shodou okolností měli hosté, když po Tarasenkově střele ve třiadvacáté minutě zacinkala opět branková konstrukce. Zda-li bude mít kanadský gólman Cory Schneider i ve třetí třetině dobře postavené tyče můžete sledovat zhruba od 3:23 v našem online přenosu.

40:01

40:14
    Třetí třetinu zahajují Devils s kotoučem na holi. Jejich první útočné snažení ale střelou neskončilo.

40:49
    Do útočného se nadvakrát propracovávali i Bluesmani. Dvakrát je ale bleskurychle dokázali od kotouče odstavit domácí beci.

41:08
    První zákrok ve třetím dějství si připisuje Cory Schneider. Lapačkou přikryl nahození od mantinelu.

41:55
    Ani tentokrát se hosté nedokázali usadit v útočném pásmu. Jackman společně s Colem hledají cestu do třetiny soupeře.

42:11
    Ďáblům se nepodařil přechod do útočného pásma. Ofsajd.

42:36
    První lajna Devils zahrává kotouč přes všechny čáry až za Allena. Zakázané uvolnění.

42:58
    Po vyhraném vhazování pálil od modré Gunnarsson. Jeho nabídka k teči byla ztečována do rohu kluziště.

43:29
    Berglund teď sám dokázal zamotat hlavy čtyřem bránícím Ďáblům. Nechybělo moc a švédský forward se dostal ke střele.

43:58
    Urputný boj o kotouč u mantinelu zvládli lépe Devils, kteří nyní míří do útoku.

44:14
    O kotouč ale přicházejí u hrazení za Allenovou bránou.

44:33
    David Backes teď nebezpečně ohrozil střelou přes Schneidera. Kanadský gólman ale zachoval chladnou hlavu a pokus kapitána hostů vykryl.

44:38
    Marek Židlický si za držení Alexandra Steena posedí dvě minuty za katrem.

44:55
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Bluesmani využívají po pár sekundách početní výhodu a ujímají se v dnešním utkání vedení. Po vyhraném vhazování si přesilovková formace vyměňovala kotouč tak dlouho, až se to VLADIMIR TARASENKO rozhodl vzít na sebe. Dvaadvacetiletý ruský forward vybruslil od mantinelu a střelou do horní poloviny branky překonal Coryho Schneidera. Asistence: Jori Lehtera, Jaden Schwartz

45:40
    Devils si neporozuměli při rozehrávce a zahrávají zakázané uvolněí.
    Vladimir TARASENKO - 0:1

46:21
    Následuje komerční přestávka.

47:18
    Ďáblové ožili a masírují svého soupeře v útočné třetině.

47:36
    Ne však na dlouho, St. Louis se stěhují zpátky přes Schneidera.

48:12
    Tuoma Ruttu prověřil střelou z uctivé vzdálenosti Knadský gólman si připisuje další úspěšný zákrok.

49:09
    Christ Porter podrazil Larsson a odsedí si dvě minuty. Devils mají obrovskou šanci vyrovnoat.

49:30
    Tvrdou střelu Marka Židlického z levého kruhu srazil jeden z bránících hráčů.

49:44
    Prostor v přesilovce dostává druhá formace s Patrikem Eliášem. Je to pochopitelné, Jágrovi, Zubrusovi a Zajacovi se v dnenším utkání moc nedaří.

50:23
    Eric Gelinas dostal nabídku na pravý kruh, Allen se dokázal bleskurychle sklouznout po brankovišti a pokus kanadského beka pokrýt.

50:40
    Ze středu pásma se snažil pálit Zajac. Jeho pokus skončil na bruslích prvního bránícího hráče.

51:09
    Vyloučení Portera nedokázali domácí hráči potrestat. Hraje se opět v pěti na obou stranách.

51:16

51:48
    Eliášově formaci utíká kotouč z útočného pásma. Devils to musí zkusit znovu.

52:13
    Bouwmeester se poprvé v zápase prezentoval tvrdou střelou od modré. Schneider jeho jedovku vyrazil před sebe.

52:53
    Schneider podržel nahození hostů. Vhazovat se bude po pravici amerického gólmana.

53:10
    Devils vybojovali kotouč ve středním pásmu a zahajují další útočné snažení.

53:32
    To však záhy končí. Bluesmani mají kotouč a chystají se na další útok.

53:35
    Hosté si neporozuměli při rozehrávce a zahrávají přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

54:16
    Ďáblovi aktivně napadají rozehrávku soupeře, ti ale s ledovým klidem kombinují a propracovávají se do obranné třetiny soupeře.

55:00
    Ďáblové mají pouhých pět minuty, aby alespoň vyrovnali. Dokážou to?

55:33
    St. Louis vyhazují kotouč až na polovinu soupeře a spěchají vystřídat.

55:53
    Seversonovu střelu Allen kryje. Kanadský gólman prožívá zatím veleúpsěšný večer.

56:29
    Bluesmanům se podařilo narušit souhru beků New Jersey a posílají kotouč do středního pásma.

57:24
    Ďáblům se nedaří usídlit v obranné třetině soupeře. Zkouší to stále znovu a znovu...

58:00
    Do konce základní hrací doby zbývají pouhé dvě minuty.

58:25
    Domácím se podařilo usídlit v pásmu, Schneider opouští branku.

58:44
    Kouč domácích si svolává své svěřence a udílí jim poslední pokyny. Ďáblům zbývá ještě něco přes minutu na vyrovnání.

59:11
    Bluesmani zahrávají přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

59:30
    Hosté se uvolňují. Ďáblové už mají pouhou půlminutu na vyrovnání skóre.

59:41
    Skvělou prací ve středním pásmu ušetřili Bluesmani další cenné sekundy.

59:55
    Navíc se domácí ocitli při přechodu do útočného pásmu v ofsajdu. O osudu zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto.

60:00

Na branky nepříliš bohaté utkání skončilo nakonec zásluhou Vladimira Tarasenka vítězstvím St. Louis Blues. Ruský mladík vsítil již svůj osmý gól v sezóně, čímž potvrdil skvělou formu z předcházejících zápasů. Výtečným výkonem se blýskl i Jake Allen, který po utkání s Rangers vystřídal v brankovišti Briana Elliota. Čtyřiadvacetiletý kanadský gólman si připsal druhou nulu v řadě a poslal trenérovi jasný signál, že právě on by měl být klubovou jedničkou.