Boston – Florida 2:1 (po pr.) | Philadelphia – Edmonton 4:1 (kon.) | Washington – Calgary 3:4 (po pr.)
Columbus – Carolina 2:4 (kon.) | NJ Devils – St. Louis 0:1 (kon.) | Montreal – Chicago 0:5 (kon.)
Ottawa – Detroit 3:1 (kon.) | Minnesota – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 3:1 (kon.)
Dallas – LA Kings 1:3 (kon.) | Colorado – Vancouver 2:5 (kon.) | Arizona – Toronto 3:2 (kon.)
New Jersey Devils
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
St. Louis Blues
cz Streda 05.11.2014, 01:30 • Prudential Center, Newark • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Přeji vám krásný čtvrtek. (04:29:07)

23 zákroků, 95,7% úspěšnost

Na branky nepříliš bohaté utkání skončilo nakonec zásluhou Vladimira Tarasenka vítězstvím St. Louis Blues. Ruský mladík vsítil již svůj osmý gól v sezóně, čímž potvrdil skvělou formu z předcházejících zápasů. Výtečným výkonem se blýskl i Jake Allen, který po utkání s Rangers vystřídal v brankovišti Briana Elliota. Čtyřiadvacetiletý kanadský gólman si připsal druhou nulu v řadě a poslal trenérovi jasný signál, že právě on by měl být klubovou jedničkou.

60:00

59:55
    Navíc se domácí ocitli při přechodu do útočného pásmu v ofsajdu. O osudu zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto.

59:41
    Skvělou prací ve středním pásmu ušetřili Bluesmani další cenné sekundy.

59:30
    Hosté se uvolňují. Ďáblové už mají pouhou půlminutu na vyrovnání skóre.

59:11
    Bluesmani zahrávají přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

58:44
    Kouč domácích si svolává své svěřence a udílí jim poslední pokyny. Ďáblům zbývá ještě něco přes minutu na vyrovnání.

58:25
    Domácím se podařilo usídlit v pásmu, Schneider opouští branku.

58:00
    Do konce základní hrací doby zbývají pouhé dvě minuty.

57:24
    Ďáblům se nedaří usídlit v obranné třetině soupeře. Zkouší to stále znovu a znovu...

56:29
    Bluesmanům se podařilo narušit souhru beků New Jersey a posílají kotouč do středního pásma.

55:53
    Seversonovu střelu Allen kryje. Kanadský gólman prožívá zatím veleúpsěšný večer.

55:33
    St. Louis vyhazují kotouč až na polovinu soupeře a spěchají vystřídat.

55:00
    Ďáblové mají pouhých pět minuty, aby alespoň vyrovnali. Dokážou to?

54:16
    Ďáblovi aktivně napadají rozehrávku soupeře, ti ale s ledovým klidem kombinují a propracovávají se do obranné třetiny soupeře.

53:35
    Hosté si neporozuměli při rozehrávce a zahrávají přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

53:32
    To však záhy končí. Bluesmani mají kotouč a chystají se na další útok.

53:10
    Devils vybojovali kotouč ve středním pásmu a zahajují další útočné snažení.

52:53
    Schneider podržel nahození hostů. Vhazovat se bude po pravici amerického gólmana.

52:13
    Bouwmeester se poprvé v zápase prezentoval tvrdou střelou od modré. Schneider jeho jedovku vyrazil před sebe.

51:48
    Eliášově formaci utíká kotouč z útočného pásma. Devils to musí zkusit znovu.

51:16
    Následuje komerční přestávka.

51:09
    Vyloučení Portera nedokázali domácí hráči potrestat. Hraje se opět v pěti na obou stranách.

50:40
    Ze středu pásma se snažil pálit Zajac. Jeho pokus skončil na bruslích prvního bránícího hráče.

50:23
    Eric Gelinas dostal nabídku na pravý kruh, Allen se dokázal bleskurychle sklouznout po brankovišti a pokus kanadského beka pokrýt.

49:44
    Prostor v přesilovce dostává druhá formace s Patrikem Eliášem. Je to pochopitelné, Jágrovi, Zubrusovi a Zajacovi se v dnenším utkání moc nedaří.

49:30
    Tvrdou střelu Marka Židlického z levého kruhu srazil jeden z bránících hráčů.

49:09
    Christ Porter podrazil Larsson a odsedí si dvě minuty. Devils mají obrovskou šanci vyrovnoat.

48:12
    Tuoma Ruttu prověřil střelou z uctivé vzdálenosti Knadský gólman si připisuje další úspěšný zákrok.

47:36
    Ne však na dlouho, St. Louis se stěhují zpátky přes Schneidera.

47:18
    Ďáblové ožili a masírují svého soupeře v útočné třetině.

46:21
    Vladimir TARASENKO - 0:1

45:40
    Devils si neporozuměli při rozehrávce a zahrávají zakázané uvolněí.

44:55
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Bluesmani využívají po pár sekundách početní výhodu a ujímají se v dnešním utkání vedení. Po vyhraném vhazování si přesilovková formace vyměňovala kotouč tak dlouho, až se to VLADIMIR TARASENKO rozhodl vzít na sebe. Dvaadvacetiletý ruský forward vybruslil od mantinelu a střelou do horní poloviny branky překonal Coryho Schneidera. Asistence: Jori Lehtera, Jaden Schwartz

44:38
    Marek Židlický si za držení Alexandra Steena posedí dvě minuty za katrem.

44:33
    David Backes teď nebezpečně ohrozil střelou přes Schneidera. Kanadský gólman ale zachoval chladnou hlavu a pokus kapitána hostů vykryl.

44:14
    O kotouč ale přicházejí u hrazení za Allenovou bránou.

43:58
    Urputný boj o kotouč u mantinelu zvládli lépe Devils, kteří nyní míří do útoku.

43:29
    Berglund teď sám dokázal zamotat hlavy čtyřem bránícím Ďáblům. Nechybělo moc a švédský forward se dostal ke střele.

42:58
    Po vyhraném vhazování pálil od modré Gunnarsson. Jeho nabídka k teči byla ztečována do rohu kluziště.

42:36
    První lajna Devils zahrává kotouč přes všechny čáry až za Allena. Zakázané uvolnění.

42:11
    Ďáblům se nepodařil přechod do útočného pásma. Ofsajd.

41:55
    Ani tentokrát se hosté nedokázali usadit v útočném pásmu. Jackman společně s Colem hledají cestu do třetiny soupeře.

41:08
    První zákrok ve třetím dějství si připisuje Cory Schneider. Lapačkou přikryl nahození od mantinelu.

40:49
    Do útočného se nadvakrát propracovávali i Bluesmani. Dvakrát je ale bleskurychle dokázali od kotouče odstavit domácí beci.

40:14
    Třetí třetinu zahajují Devils s kotoučem na holi. Jejich první útočné snažení ale střelou neskončilo.

40:01

Přestože ani druhá třetina nepřinesla gól, trošku více ze hry měli domácí Ďáblové, kteří vyslali na Allena celkem dvanáct střel. Největší příležitost v prostředním dějství ale shodou okolností měli hosté, když po Tarasenkově střele ve třiadvacáté minutě zacinkala opět branková konstrukce. Zda-li bude mít kanadský gólman Cory Schneider i ve třetí třetině dobře postavené tyče můžete sledovat zhruba od 3:23 v našem online přenosu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:52
    Kotouč se nachází v obranné třetině Blues, kde se dohraje druhá dvacetiminutovka.

39:34
    Ryder je jedním z nejlepších na hřišti. Neustále se nabízí, střílí a hledá své spoluhráče. Bohužel pro Devils však jeho aktivita prozatím k ničemu není.

39:03
    Bluesmani nedokázali sladit přechod přes útočnou modrou, rozhodčí tak museli odpískat ofsajd.

39:00
    Vstupujeme do poslední minuty druhé třetiny.

38:29
    První lajna se přece jen ve druhém dějství trošku rozehrála a před malou chvílí zamotala hlavy hostujících hráčů. Zajacův ostrý pokus ovšem brankou v Allenově síti neskončil.

38:06
    Další pokažená rozehrávka St. Louis vyústila původně v zakázané uvolnění. Rozhodčí jej ale nakonec odvolali a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.

37:44
    Eliáš zkoušel z bezprostřední blízkosti pálit bekhendem. Jeho pokus byl ale zblokován prvním bránícím hráčem.

37:27
    Damien Brunner pálil přes obránce. Jeho střela ale mířila pouze nad Allanovu svatyni.

36:50
    To se jim daří, Pietrangelo ale střelou od modré minul branku amerického reprezentanta.

36:10
    Opět hrajeme dlouho bez přerušení. St. Louis se snaží postupným útokem propracovat až před Schnedera.

35:59
    Po delší době i Bluesmani navštívili třetinu soupeře. Ne však na dlouho. Berglund musel z kotoučem ven z pásma, jinak by se pískal ofsajd.

35:28
    Damon Severson pálil od modré čáry. Jeho projektil ale nenašel cíl.

35:02
    Jágrovu střelu zblokovala bránící pětice St. Louis. První útočná formace střídá.

34:16
    Po ofsajdu Ďáblu následuje komerční přestávka. Sudí vrátí kotouč do hry ve středním pásmu.

33:51
    Židlický se snažil zpoza Allanovy brány rozdávat přihrávky. Jeho úmysl ale hostující pětice přečetla, zmocnila se kotouče a míří do útoku.

33:38
    Stejný scénář i nyní. Čeká nás další vhazování v obranném pásmu Blues.

33:27
    Navíc Bluesmani posílají neúmyslně kotouč až za Schneidera. Vhazovat se bude přes Allanem.

33:12
    Ani další početní výhoda nebyla využit. Larsson se vrací na ledovou plochu.

32:56
    Další z pokusů je zblokovaný. Přesilovka se pomalu chýlí ke konci.

32:20
    Devils nyní aktivně napadají rozehrávku soupeře a šetří cenný čas.

31:57
    Keven Shattenkirk po přihrávce od Steena tvrdě pálil od modré čáry. Schneider kryje.

31:28
    Devils se na začátku přesilové hry osvobozují. Hosté to musí zkusit znovu.

31:12
    Po prohraném vhazování Devils mohl jít do úniku Joakim Lindstrom. Toho však nedovoleně zastavil Adam Larsson, který si odsedí dvě minuty za držení.

31:11
    Rozehrávka St. Louis skončila až za Schneiderovou brankou. Zakázané uvolnění.

30:40
    Devils prohráli vhazování před Allenem. Bluesmeni se vrací zpátky do útoku.

30:29
    Následuje další komerční přestávka.

30:29
    Dělovkou od modré se prezentoval Andy Green. Žádný z jeho spoluhráčů se však nedokázal přes skvěle postavené hostující beky dostat k dorážce.

30:00
    Polovina základní hrací doby je za námi. Hrajeme stále bez gólů.

29:54
    Po delší době si na kotouč sáhl i Cory Schneider. Vhazovat se bude ve třetině Devils.

29:28
    Adam Larsson hned po vhazování prověřil Allena. Kanadská gólman byl ale připravený.

29:28
    Následuje komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před čtyřiadvacetiletým Jakem Allenem.

29:27
    Až nyní po střele Ďáblů od mantinelu rozhodčí přerušují hru.

28:39
    Přestože má hra opravdu rychlý spád, ani jeden z týmu se není schopen usídlit v obranné třetině soupeře.

28:02
    Opět se hraje pohledný hokej nahoru, dolů. Sudí nemuseli již nejméně tři minuty přerušovat.

27:51
    První pěknou akcí se blýskla první formace Devils. Travis Zajac však po Jágrově nahrávce na pravé křídlo Allena nepřekonal.

27:15
    St. Louis přežili i druhé oslabení bez úhony. Jsou v plném počtu.

26:41
    Na ledě se nyní objevuje druhá přesilovková pětice s Patrikem Eliáše. Střely Gilinas a Severson ze zadních řad byly ale zblokovány hostujícími hráči.

25:59
    První útočná formace Devils nemá prozatím svůj den. Jen stěží se usídluje v soupeřově třetině.

25:15
    Dvě minuty na trestné lavici si odpyká Kevin Shattenkirk poté, co nedovoleně bránila Stephena Gionta.

24:54
    Patrik Eliáš po přihrávce Rydera minul bekhendovou dorážkou Allenovu klec. Devils si však i přesto dokázali následně vybojoval vhazování v útočné třetině.

24:25
    A vzápětí se Bluesmani ocitají v dalším postavení mimo hru.

24:13
    Hráči St. Louis nepřešli přes útočnou modrou podle pravidel. Hra se vrací do středního pásma.

23:37
    Po delší době se do obranné třetiny soupeře propracovali i Devils. První útočná formace se však i přes vytrvalý tlak ke střele nepropracovala.

23:11
    Patrik Berglund pálil od modré čáry, Schneider si připisuje další úspěšný zákrok na své konto.

22:55
    Devils se v útoku moc dlouho neuhřáli. Bluesmani se vrací na polovinu soupeře.

22:09
    Vladimir Tarasenko opět potvrzuje svoje kvality. Po tvrdé střele z osy hřiště zacinkala opět branková kostrukce.

21:56
    Zubrus se vrací na ledovou plochu. Domácí výběr je v plném počtu.

21:10
    Ďáblové navíc vyhrávají další vhazování v obranném pásmu a šetří dobrých třicet sekund z početní výhody svého soupeře.

20:38
    Adam Henrique zapracoval skvěle v obranném pásmu a osvobozuje Ďábly.

20:19
    Devlis začínají druhou třetinu ve čtyřech. Na začátku prvního dějství je totiž oslabil Danius Zubrus.

20:01

Hrdiny dosavadního průběhu utkání jsou bezpochyby gólmani, kteří se v prvním dějství prezentovali několik výbornými zákroky. Především jejich zásluhou tak svítí na výsledkové tabuli stále dvě nuly. Nejblíže vstřelené branky byl přesto v deváté minutě Ian Cole. Jeho pokus z pravého křídla se však otřel pouze o tyčku Schneiderovy branky. Skvělou třetinu má za sebou i nejproduktivnější Bluesman Vladimir Tarasenko, když dvakrát nebo třikrát nebezpečně ohrozil kanadského gólmana ve službách Ďáblů. Prostřední část, který by vám neměla uniknout, začne zhruba v 2:30.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:56
    Svůj tým před koncem první třetiny oslabuje Danius Zubrus. Od rozhodčích si vysloužil dvě minuty za hákování Jori Lehtera.

19:38
    Po vyhraném vhazování v obranném pásmu se snažili Devils založit útok rychlý útok. Oblouček beků však skončil pouze na hokejkách hostů.

19:29
    Pietrangelo se snažil získat kotouč tak usilovně, až zahrál vysokou holí. Hra je přerušena.

18:55
    Z pravého křídla se snažil pálit Michel Ryder. Jeho střela prosvištěla vedle levé tyče Allenovy branky.

18:49
    Následuje dlouho očekávaná komerční přestávka. Rozhodčí vrátí kotouč do hry před kanadským gólmanem Blues.

18:48
    Snad po pěti minutách rozhodčí konečně přerušili hru. Jake Allen byl donucen přikrýt jedno z nahozeních domácích hráčů.

18:00
    Před námi jsou poslední dvě minuty úvodního dějství.

17:42
    První střelou v utkání prezentoval i Tuomo Ruuttu. Jeho bekhendový projektyl však Allen pokryl.

16:47
    Druhá útočná formace Ďáblu teď pořádně zatopila hostům ze St. Louis. Pokus Eliáše ani Rydera však brankou neskončil.

16:13
    Hra má rychlý spád, hraje se několik minut bez přerušení.

15:44
    Devils kombinují v obranné třetině soupeře. Hostující beci ale odzbrojili Jágra a ženou se na půlku soupeře.

15:29
    Vladimir Tarasenko je prozatím bezpochyby nejnebezpečnějším mužem na hřiště. Schneider tentokrát musel proti jeho střele z první vytáhnout pravý beton.

14:46
    Gunnarsson čeká za bránou, až vystřídají jeho spoluhráči.

14:27
    Po vhazování ve středním pásmu se zpátky do útoku propracovali Bluesmani. Ne však na dlouho, třetí lajna s Dmitri Jaškinem přišla neprodleně po vjezdu do pásma o kotouč.

13:31
    Devils si neporozuměli při rozehrávce a poslali kotouč přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

13:13
    K bekhendové střele z pádu dokázala propracovat Adam Henrique. Eliáš se v obležení obránců k dorážce nedostal.

12:25
    Velice aktivní je naopak druhý lajna Bluesmanů v čele s nejproduktivnějším mužem týmu z olympijského města Vladimirem Tarasenkem.

11:51
    První útočná formace Devils si ani tentokrát nedokázala propracovat do útočného pásma a stále čeká na svoji první střelu v utkání.

11:20
    Přestože Dmitrij Jaškin srdnatě zabojoval u mantinelu a získal kotouč, jeho spoluhráči na modré o něj následně přišli.

10:38
    Následuje komerční přestávka, po níž se bude vhazovat ve střední třetině.

10:38
    Ďáblové nedokázali projít do útočného pásma v souladu s pravidly. Rozhodčí jim odpískali ofsajd.

10:00
    Úvodních deset minut je za námi. Zápas má zatím výtečné tempo a oba týmy si již dokázaly vypracovat slibné šance. Gól jsme však zatím neviděli.

9:30
    Ani druhá útočná formace St. Louis se v útočném pásmu soupeře neohřála příliš dlouho.

8:56
    První útočná formace Devils si neporozuměla při přechodu do útočného pásma a pouze odevzdala kotouč na hokejky Bluesmanů.

8:25
    Po střele Iana Cola z pravého kruhu zacinkala tyč Schnederovy svatyně.

8:03
    V obležení tří bránících hráčů se před Schneiderem dostal k dorážce Joakim Lindstrom. Osmadvacetiletý gólman byl však připravený.

7:24
    Allen pro jistotu přikryl Ryderovu ránu od modré čáry. Čeká nás první komerční pauza v utkání.

6:57
    Tarasenko v nadějné příležitosti přestřelil Schneiderovu bránu. Stále hrajeme bez gólů.

6:35
    Bluesmani jsou zpátky v pěti. Trest Jaka Allena, který si odseděl jeden z jeho spoluhráčů, vypršel.

6:14
    New Jersey se nedaří usídlit v obranném pásmu soupeře. Na posledních dvacet vteřin to vyzkouší formace s Patrikem Eliášem.

5:21
    K první střele se ale shodou okolností dostali Bluesmani. Schneider musel zasahovat proti Shattenkirkově střele zápěstím z oblasti mezikruží.

4:35
    První přesilovou hru v utkání si po faulu Jacka Allena zahrají domácí Ďáblové. Dvě minuty za podražení.

4:29
    Patrik Eliáš schytal tvrdý hit před Allenovou bránou. Rodák z Třebíče se ale neprodleně zvedl z ledové plochy a snažil se hed tečovat jednu ze střel od modré čáry.

3:35
    Jake Allen se blýskl výtečným zákrokem, když v situaci dva na jednoho vychytal střílejícího Michaela Rydera. Jeho projektil vyškrábl lapačkou nad bránu.

3:07
    Carl Gunnarson založil po vyhraném vhazování v obranném pásmu další útok. Snažení Bluesmanů ovšem skončilo opět v rohu kluziště.

2:34
    Po střele od modré se k dorážce dostal Dmitrij Jaškin. Jeho lehký pokus skončil na betonech amerického gólmana ve službách Devils.

2:07
    Hráči St. Louis posílají kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

1:25
    Do slibné šance se dostal nejrpoduktinější hráč Bluesmanu Vladimir Tarasenku. Ruský forward ale střelou z mezikruží na Schneidera nevyzrál.

1:11
    Do útoku se propracovávají i Ďáblové. Marku Židlickému ale utekl na útočné modré kotouč.

00:22
    Na úvodním vhazování úspěšnější Bluesmani. Domácí beci je ale sevřeli v rohu kluziště a zbavili je kotouče.

00:01

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Salvador, Židlický, Merrill, Larsson, Gelinas – Zubrus, Zajac, Jágr – Eliáš, Henrique, Ryder – Clowe, Josefson, Brunner – Ruutu, Gionta, Bernier

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Shatternkirk, Cole, Jackman – Schwartz, Backes, Lindstrom – Steen, Lehtera, Trasenko – Ott, Berglund, Jaškin – Porter, Lapierre, Reaves.

22. 1. 2014 N.Jersey – St.Louis 7:1

Na dlouhou dobu poslední venkovní zápas čeká dnes v noci stlouiské Bluesmany. Tým, který pravidelně okupuje přední příčky Centrální divize, hraje i letos výborný hokej, o čemž svědčí patnáct získaných bodů z jedenácti odehraných utkání. Nejproduktivnějším hráčem celku z olympijského města je k překvapení všech prozatím ruský forward Vladimir Tarasenko, trošku za očekáváním pak zůstává první útočná formace se Schwartzem, Backesem a Lindstromem. Kouč Ken Hitchcock se navíc musí i nadále obejít bez Paula Stastneho, který na konci října utrpěl zranění v horní části těla.

Nejproduktivnější hráči:
    1. Vladimir TARASENKO (7+6)
    2. Kevin SHATTENKIRK (1+9)
    3. Jaden SCHWARTZ (5+3)

Poslední odehraná utkání:
    4. 11. 2014 New York Rangers – St.Louis 3:4 (SN)
    2. 11. 2014 St.Louis – Colorado 3:2 (PP)
    31. 10. 2014 St.Louis – Anaheim 2:0
    29. 10. 2014 Dallas – St.Louis 3:4 (PP)

Ďáblové z New Jersey uzavřou duelem s Bluesmany třízápasovou šňůru domácích zápasů, z níž prozatím vytěžili plný počet bodů, když po samostatných nájezdech porazili Winipeg a o dva dny později vyzráli i na oslabený Columbus. DeBoerovi svěřenci, kterým momentálně patří pátá příčka ve Východní konferenci, si tak alespoň částečně dvěma vítězstvími v řadě spravili chuť po debaklu, jejž utrpěli na ledě Tučňáků. Body by se jim zcela jistě hodily i dnes v noci. V následujícím týdnu totiž na partu okolo kapitána Bryce Salvadora čekají tři těžké zápasy. Postupně vyzvou St. Louis, Detroit a nakonec Boston.

1. Adam HENRIQUE (4+5)
    2. Jaromír JÁGR (2+6)
    3. Damon SEVERSON (4+4)

2. 11. 2014 N.Jersey – Columbus 3:2
    31. 10. 2014 N.Jersey – Winnipeg 2:1 (PP)
    29. 10. 2014 Pittsburgh – N.Jersey 8:3
    26. 10. 2014 Ottawa – N.Jersey 2:3 (PP)

Krásnou středeční noc vám při sledování online přenosu z kanadsko-americké NHL přeje Miroslav Vozdecký. Dnes je na programu utkání mezi St. Louis Blues a New Jersey Devils. Úvodní vhazování je v Prudential Centru naplánované na 1:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.