Tappara – Frölunda 1:5 (kon.) | Jyväskylä – Skellefteå 5:4 (kon.) | Kärpät – Vienna 3:1 (kon.)
TPS – Rauma 1:5 (kon.) | Sparta Praha – Linköping 1:2 (kon.) | Fribourg – IFK Helsinky 2:2 (kon.)
Ženeva – SaiPa 2:0 (kon.) | Luleå – Salzburg 2:4 (kon.)
Tappara Tampere
1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Frölunda HC
cz Utorok 04.11.2014, 17:30 • Tampere Ice Stadium • Liga majstrov

Pro dnešek se s vámi loučím a u dalších přenosů z hokejové Ligy mistrů napočtenou. (19:51:55)

Je konec dnešního utkání, které vyhrává Frölunda jednoznačně 1:5! V poslední třetině nejdříve zvýšil Janmark a dostal hosty do pětigólového vedení, ale pět minut před koncem snížil Erkinjuntti a vykřesal tak aspoň malou šanci do odvety. V té však bude mít Tampere opravdu těžkou práci a muselo by vyhrát o pět branek, což je na hřišti Frölundy téměř nemožné a finský celek je tak prakticky již teď vyřazen.

60:00

59:37
    Tak domácí brankář musí ještě jednou na zem po zakončení Olimba.

59:25
    Možná poslední zákrok si připisuje Hrachovina a vhazovat se bude u jeho brány.

59:00
    Ohlášena poslední minuta zápasu.

58:45
    Obrovská šance na snížení! Mäntylä našel spoluhráče před Fernströmem, ale Josh Green nedokázal dostat puk do zcela odkryté brány a poslal ho vedle.

58:11
    Ihned po vhazováním pálil z mezikruží Peltola, ale jeho pokus končí vedle.

57:42
    Přesilovky dnes domácím vůbec nejdou a puk je opět v jejich vlastním pásmu.

57:15
    Hosté vyvezli puk pryč, ale Tampere je zpět v útočném pásmu.

56:49
    Z tlaku vytěžili domácí přesilovou hru. Na trestnou lavici usedá Jacob Larsson (FRO), který dostal dvě minuty za vysokou hůl.

56:00
    Domácí se snaží přidat další branku a vytvořit si tak lepší pozici do odvety.
    ERKINJUNTTI - 1:5

54:49
    Tappara právě vstřelila branku!
    Stejně jak Frölunda, i domácí se prosazují ve vlastním oslabení. Jukka Peltola poslal puk před Fernströma, kde byl úplně volný ANTTI ERKINJUNTTI a ten si vychutnal hostujícího brankáře. Asistence: Jukka Peltola, David Kolomatis

54:30
    Domácím se daří vyhodit a hosté rozjíždí další akci až od vlastní brány.

53:34
    Zmar domácího celku potvrzuje Atte Mäkinen, který je vyloučen za hákování.

53:08
    Po delší době zasahuje Hrachovina, který likviduje Olmibův pokus.

52:40
    Hosté teď dvakrát atakovali domácí obránce, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá.

52:04
    Domácí pětici se sice podařilo usadit v pásmu, ale žádná střela zatím nepřišla.

50:57
    Velká šance Frölundy! Axelsson však zblízka nezakončil přesně a puk berou domácí.

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 55. Erkinjuntti (Peltola, Kolomatis) – 9. Gustafsson (Johnson, Olimb), 11. Bäckman (Karlsson, Janmark), 14. Johnson (Olimb, Görtz), 40. Blidh (Bäckman), 48. Janmark (Lehkonen, Figren)

Tappara Tampere: Hrachovina (Metsola) – Aalto, Mäntylä, Kolomatis, Saravo, Mäkinen, Kankaanperä, Puistola – Kuusela, Järvinen, Palola – Malinen, Karjalainen, Jormakka – Green, Peltola, Erkinjuntti – Da Costa, Marjamäki, Kaksonen – Rauhala
    Frölunda HC: Fernström (Johansson) – Persson, Fälth, Djuse, Backman, Gustafsson, Böhm, Larson – Lasu, Karlsson, Axelsson – Lehkonen, Figren, Janmark – Johnson, Olimb, Görtz – Widerström, Lundqvist, Bligh – Kahnberg