Tappara – Frölunda 1:5 (kon.) | Jyväskylä – Skellefteå 5:4 (kon.) | Kärpät – Vienna 3:1 (kon.)
TPS – Rauma 1:5 (kon.) | Sparta Praha – Linköping 1:2 (kon.) | Fribourg – IFK Helsinky 2:2 (kon.)
Ženeva – SaiPa 2:0 (kon.) | Luleå – Salzburg 2:4 (kon.)
Tappara Tampere
1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Frölunda HC
cz Utorok 04.11.2014, 17:30 • Tampere Ice Stadium • Liga majstrov

Vítáme vás u on-line přenosu z osmifinálového zápasu hokejové Ligy mistrů mezi Tappara Tampere a Frölunda Indians. Utkání začíná v 17:30.

Finský tým prošel do osmifinále přes skupinu E, kterou vyhrál před norským Stavangerem jen díky lepšímu skóre. Ve finské nejvyšší lize se však Tappara předvádí opravdu ve skvělém světle a po dvaceti zápasech je na 2.místě tabulky.
    Po horším začátku si domácí celek připsal 11 výher v řadě a prohrál až v minulém kole, kdy podlehl Hämmelinně 2:3 po samostatných nájezdech. Z posledních jedenácti zápasů tedy Tappara vždy bodovala a ztratila jen dva body.
    Nejproduktivnějším hráčem týmu je Olli Palola, který dosud nasbíral 15 kanadských bodů za osm branek a sedm asistencí.
    Za domácí chytá teprve dvacetiletý český talent Dominik Hrachovina.

Frölunda Indians
    Hosté ze Švédska do osmifinále postoupili rovněž z prvního místa, a to ze skupiny C, ve které prohráli jen jeden zápas. Stejně si vedl tým Servette Ženeva, ale ten se kvůli horšímu skóre umístil na druhé pozici.
    Ve švédské lize Frölunda pohybuje rovněž na druhém místě a má stejný bodový zisk jako první Skellefetea, kterou o víkendu hráči Frölundy porazili 1:3. Z posledních pěti zápasů hrála Frölunda třikrát prodloužení a celkově je s počtem osmi prodloužení nejčastěji prodlužující tým švédské ligy.
    Bodově hosty táhne především Mathis Olimb, který má na svém kontě pět branek a jedenáct asistencí.

Tappara: Metsola (Hrachovina) – Aalto, Mäntylä, Kolomatis, Saravo, Mäkinen, Kankaanperä, Puistola – Kuusela, Järvinen, Palola – Malinen, Karjalainen, Jormakka – Green, Peltola, Erkinjuntti – Da Costa, Marjamäki, Kaksonen – Rauhala

Frölunda Indians: Johansson (Fernström) – Persson, Fälth, Djuse, Backman, Gustafsson, Böhm, Larson – Lasu, Karlsson, Axelsson – Lehkonen, Figren, Janmark – Johnson, Olimb, Görtz – Widerström, Lundqvist, Bligh – Kahnberg.

Týmy jsou na ledové ploše, zápas každou chvílí začne.

Oproti úvodním předpokladům dochází u obou týmů ke změně brankářů. Za domácí bude chytat Dominik Hrachovina, za hosty nastoupí Linus Fernström. Nás tak může těšit, že jediný český zástupce v tomto utkání nastoupí ihned od začátku.

00:01

00:13
    Hosté se ihned dostali do pásma a rozjíždí útočnou akci.

00:49
    Teď už se však domácím podařilo dostat puk do středního pásma a oba celky střídají.

01:11
    Do první velké šance se dostal Jormakka, ale jeho střela byla sražena a následná dorážka Karjalainena končí těsně vedle tyče Fernstöma.

02:15
    Palola hledal spoluhráče před bránou, ale puk končí na hokejkách hostujících borců.

02:52
    Na druhé straně nahazoval od mantinelu Bäckman a Axelsson tečoval puk vedle a puk nakonec končí v ochranné síti.

03:24
    Další akci Tampere zastavuje ofsajd.

03:53
    Lehkonen zavezl puk do útočného pásma posunul ho k Figrenovi a ten vyzkoušel pozornost Dominika Hrachoviny v bráně Tampere.

04:25
    Olli Palola měl na hokejce úvodní gól utkání, ale svou střelu z mezikruží nasměroval vedle. Finský útočník byl úplně sám a tahle šance ho musí hodně mrzet.

05:21
    Karlssonovi se nepodařilo dostat do pásma a Tappara otáčí hru.

05:59
    Nahození Eliase Fältha sraženo do ochranné sítě nad Hrachovinou.

06:05
    Persson pálil od modré a Hrachovina musel zasahovat svým pravým betonem.

06:15
    Pekka Jormakka dobře pracuje v pásmu Frölundy, ale jeho spoluhráči ho nepodpořili a obránci mu odebrali kotouč.

08:06
    Hosté sevřeli domácí v jejich pásmu a vykoledovali si první faul utkání.

08:06
    Na trestnou lavici míří Markus Kankaanperä.

08:43
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Frölunda okamžitě sevřela domácí a puk se dostal až na modrou čáru, odkud pálil ERIK GUSTAFSSON a jeho střela se zastavila až v bráně Dominika Hrachoviny. Asistence: Andreas Johnson, Mathis Olimb
    GUSTAFSSON - 0:1

09:24
    Hrachovina měl další práci a po jeho zákroku se bude vhazovat v pásmu Tappara Tampere.

10:06
    A už je to o dva góly. Domácí obrana nechala trestuhodně neobsazeného CHRISTIANA BÄCKMANA, kterého před bránou našel Erik Karlsson a Bäckman v pohodě překonal přesouvajícího se Hrachovinu. Asitence: Erik Karlsson, Mattias Janmark
    BäCKMAN - 0:2

10:44
    Tohle je opravdu špatný začátek pro domácí a ti budou muset hodně přidat pokud chtějí snížit ještě do konce třetiny.

11:04
    Teď si dokázali vytvořit tlak a nakonec vybojovali i přesilovou hru.

11:04
    Na trestnou lavici usedá Christoffer Persson (FRO), který se provinil sekáním.

11:55
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, ale zatím se nedostali k žádné střele.

12:11
    Až teď pálil Mäntylä a Fernström má puk ve své výstroji.

13:00
    Hostům se daří hrát s pukem a šetřit tak čas.

13:04

13:32
    Frölunda je v plném počtu a zvyšuje už na 3:0! ANDREAS JOHNSON si sjel zpoza brány před Hrachovinu, kde ho přesnou přihrávkou našel Mathis Olimb a právě první zmiňovaný si položil domácího brankáře a v pohodě zakončil do prázdné brány. Asistence: Mathis Olimb, Max Görtz
    JOHNSON - 0:3

14:28
    Tohle je pro Tampere opravdu studená sprcha. Pokud se domácí rychle neoklepou budou mít velký problém něco udělat nejen s tímto výsledkem, ale i s výsledkem celého dvojzápasu.

15:53
    Hosté se už už řítili tři na dva, ale Johnsonovi sjel puk a ten berou domácí obránci.

16:33
    Další dva nahození letěly na domácí bránu, ale tentokrát zůstal Hrachovina nepřekonán. Následuje druhá komerční přestávka.

17:21
    Teď to vypadalo na to, že se domácí dostanou do útočného pásma, ale Karjalainen ztratil puk a zasahovat musí opět Hrachovina.

17:27
    Aktivní Olimb přihrával na střelu Görtzovi, ale jeho střela končí v síti nad Hrachovinou.

17:58
    Görtz ztratil puk a po brejku Kuusely, kterého fauloval Gustafsson bylo nařízeno trestné střílení.

17:58
    Kristian Kuusela se snažil najít mezírku mezi Fernströmovými betony, což se mu nepovedlo a nájezd skončil neúspěchem.

18:54
    Josh green vybojoval puk, natlačil se před Fernströma, ale byl příliš blízko švédskému gólmanovi a nedokázal pořádně zakončit.

19:39
    Johnson se svou snahou dostat se před Hrachovinu neuspěl a první třetina se pomalu blíží ke svému konci.

19:59
    V poslední vteřině si rovnal puk na střelu Görtz, ale trvalo mu to příliš dlouho a zastavila ho siréna označující konec třetiny.

20:00

První třetina je za námi a Frölunda zatím tomuto zápasu jasně dominuje. Tři ze třinácti střel totiž namířili hráči švédského celku za záda domácího brankáře a vedou tak 0:3!
    Skóre otevřel v deváté minutě Gustafsson pěknou ranou od modré, na něj o dvě minuty později navázal Bäckman a když si ve čtrnácté minutě vychutnal Hrachovinu Johnson, bylo jasné, kdo vládne tomuto utkání. Uvidíme zda se domácí zmátoží a dokáží zkorigovat stav prvního osmifinálového utkání.

Další třetina začne přibližně v 18:23.
    Hrejte hokej

Branka na 3:0

20:01

20:21
    Hrachovina zachytil nahození ze středního pásma a vhazovat se bude po jeho pravici.

20:53
    Domácí se probíjeli do útočného pásma, ale obránci Frölundy dobře zapracovali a berou puk na své hole.

21:58
    Christoffer Persson nevěděl, co s pukem a tak ho poslal Hrachovinovi do lapačky a vybojoval vhazování v útočném pásmu.

22:31
    Další zákrok domácího gólmana, avšak puk zůstává na holích hostujících hráčů.

22:48
    Opět musí Hrachovina na zem a přerušuje hru.

23:07
    Antti Erkinjuntti dojel dlouhou přihrávku, plácl do puku a ten po teči končí v ochranné síti.

23:40
    Johnson našel Görtze, který pálil z první a Hrachovina musel rychle vykopnout pravý beton, aby zastavil tuto střelu.

24:22
    Mathis Olimb byl osekáván dvěma hráči, ale udržel puk a hosté tak zůstávají v pásmu Tampere.

24:35
    Teď už se však hra přesouvá na druhou stranu a domácí zastavuje ofsajd.

25:40
    Po hodně neurovnané fázi měl na holi další gól Lehkonen, ale puk si nohou přikopl příliš do brankoviště a Hrachovina ho stihl zalehnout. K dorážce se hostující útočník nedostal díky dobré práci obránců.

25:50
    Hosté budou mít další šanci. Vyloučen je domácí Jan-Mikael Järvinen.

26:34
    Tampere se podařilo vyhodit, ale hostující pětice už zase kombinuje v útočném pásmu.

26:57
    Další vyhození domácího celku a trenér Jussi Tapola střídá svou bránící čtveřici.

28:00
    Z trestné lavice naskočil Järvinen, na druhé straně našel rozjetého Peltolu, jehož střelu s námahou zastavil Fernström.

28:41
    Po zakázaném uvolnění Frölundy následuje komerční přestávka.

28:49
    Järvinen sice vymýšlel pěknou kličku, ale hostující obránce mu ji nezbaštil a připravil ho o kotouč.

29:09
    Artturi Lehkonen střílel zblízka bekhendem a Hrachovina si připisuje další zákrok.

29:48
    Domácí ztratili kotouč, ale rodící se přečíslení dva na jednoho zastavil ofsajd Janmarka.

30:20
    Další chyba domácích a Olimb s Görtzem byli dva na jednoho obránce, ale Hrachovina se včas přesunul proti střele druhého jmenovaného a úspěšně zasáhl.

30:53
    Mathis Olimb (FRO) je druhým vyloučeným hráčem hostujícího celku. Dvě minuty za hákování.

31:31
    Dvakrát špatně rozehráli domácí obránci a Frölunda v klidu šetří čas.

32:06
    Kolomatis měl před sebou hodně místa, ale se střelou od modré dlouho váhal a poté trefil jen obránce před sebou.

32:19
    Nyní se bude vhazovat dokonce v pásmu Tampere.

32:38
    Další pokus Kolomatise končí vysoko nad.

32:53

33:02
    Magnus Kahnberg se krásně prokličkoval mezi třemi obránci až před Hrachovinnu, ale ten podržel svůj tým a zastavil akci finského útočníka. Ten následně vyhodil bránu a ta se musí pochopitelně opravit.

33:21
    Dlouhé přihrávka na Kuuselu končí icingem domácích.

33:43
    Série přerušení pokračuje, tentokrát se provinili hosté, kteří se vystavili do ofsajdu.

34:18
    Marjamäki nahazoval před bránu, ale puk končí na bočním mantinelu.

35:10
    Hlavní rozhodčí opět píská a za hákování vylučuje Antti Erkinjunttiho.

35:45
    Domácím se daří vyhodit, ale hosté už jsou zase před Hrachovinou.

36:10
    Joel Lundqvist se snažil tečovat a poté dorážet nahození od modré, ale místo puku trefil Hrachovinu a bude vyloučen.

36:16
    Joel Lundqvist (FRO) inkasuje dvě minuty za sekání.

37:10

37:35
    Hráči Tampere sice byli na chvíli v pásmu Frölundy, ale puk ihned letí na druhou stranu ledové plochy.

38:21
    Kolomatisovu nabídku od modré tečoval Kuusela těsně vedle.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny a domácí se snaží dostat do útočného pásma.

39:22
    Nakonec se jim to povedlo, ale střela Kankaanpery končí na chráničích jednoho z obránců.

39:33
    Dalším vyloučeným je Erik Gustafsson, který se provinil rovněž sekáním.

39:44
    Domácí jsou po přihrávce rukou vykázáni z útočného pásma.

39:57
    Obrovskou chybu domácího brankáře hosté trestají a střílí gól ve vlastním oslabení! Hrachovina se snažil zastavit puk za vlastní bránou, ale puk mu přeskočil hůl a odrazil se přesně na čepel ANTONA BLIDHA, který, sice nadvakrát, překonal domácího brankáře. Asistence: Christian Bäckman
    BLIDH - 0:4

40:00

Druhá třetina nám nepřinesla příliš atraktivní podívanou. Domácí sice po první periodě prohrávali o tři branky, ale rozhodně nemohu říct, že by se s tímto stavem něco snažili udělat. Navíc místo toho udeřil tři sekundy před koncem třetiny Anton Blidh a zvýšil již na 0:4!

Další třetina začne přibližně v 19:17.
    Frölunda zatím dominuje
    Frölunda dominates in Europe.

40:01

40:25
    Domácí pokračují v nepovedené přesilové hře a k zakončení se dostal Axelsson, který však trefil jen místo, kde byl připravený Hrachovina.

41:05
    Nahození Kolomatise Fernström dobře viděl a v pohodě ho vyrazil.

41:33
    Další pokus amerického beka kryje hostující brankář a hosté jsou v plném počtu.

42:07
    Axelsson se nedostal do útočného pásma a na druhou stranu rychle spěchají hráči Tampere.

42:55
    Ze souboje několik hráčů u střídačky Frölundy vybojoval puk Olimb a rozehrál ho na hole svých spoluhráčů.

43:49
    Palola mohl dorážet do prázdné brány, ale ač se natahoval jako mohl, k puku se nedostal.

44:39
    Hostům se nyní nedařilo dostat z pásma, čehož využil Jormakka, ale jeho slabý bekhendový pokus kryje Fernström.

45:16
    Obránci Frölundy v pohodě zastavují další pokus domácích o přechod do útočného pásma.

46:07
    Tampere se usadilo v pásmu Frölundy a ostřeluje Fernströma.

46:31
    Pokus Kolomatise nemířil mezi tři tyče a hosté posouvají kotouč pryč ze svého pásma.

47:40
    Domácí neproměnili dobrou šanci a hosté opět trestají. K neobsazenému Lehkonenovi se stáhl obránce, čímž uvolnil místo pro přihrávku na MATTIASE JANMARKA, který měl před sebou prázdnou bránu a tu v pohodě trefil. Asistence: Artturi Lehkonen, Robin Figren

48:00
    Domácí jsou opravdu na ručník. Jestli tohle je srovnání finského a švédského hokeje, tak jsem hodně zvědavý na reprezentační souboj v rámci blížícího se Karjala cupu.

48:46
    Hosté posílají puk na zakázané uvolnění, což je však při vedení 0:5 rozhodně nemusí trápit.

49:11
    Kahnberg dohrál po odpískání Kaksonena, což se domácímu útočníkovi nelíbilo, ale vše se obešlo bez vyloučení a potyčky.

49:51
    Nepřesná přihrávka končí na holi hostujících obránců a jelikož byl Malinen dříve v útočném pásmu a pokračoval v útoku, je mu odpískán ofsajd.

50:57
    Velká šance Frölundy! Axelsson však zblízka nezakončil přesně a puk berou domácí.

52:04
    Domácí pětici se sice podařilo usadit v pásmu, ale žádná střela zatím nepřišla.

52:40
    Hosté teď dvakrát atakovali domácí obránce, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá.

53:08
    Po delší době zasahuje Hrachovina, který likviduje Olmibův pokus.

53:34
    Zmar domácího celku potvrzuje Atte Mäkinen, který je vyloučen za hákování.

54:30
    Domácím se daří vyhodit a hosté rozjíždí další akci až od vlastní brány.

54:49
    Tappara právě vstřelila branku!
    Stejně jak Frölunda, i domácí se prosazují ve vlastním oslabení. Jukka Peltola poslal puk před Fernströma, kde byl úplně volný ANTTI ERKINJUNTTI a ten si vychutnal hostujícího brankáře. Asistence: Jukka Peltola, David Kolomatis
    ERKINJUNTTI - 1:5

56:00
    Domácí se snaží přidat další branku a vytvořit si tak lepší pozici do odvety.

56:49
    Z tlaku vytěžili domácí přesilovou hru. Na trestnou lavici usedá Jacob Larsson (FRO), který dostal dvě minuty za vysokou hůl.

57:15
    Hosté vyvezli puk pryč, ale Tampere je zpět v útočném pásmu.

57:42
    Přesilovky dnes domácím vůbec nejdou a puk je opět v jejich vlastním pásmu.

58:11
    Ihned po vhazováním pálil z mezikruží Peltola, ale jeho pokus končí vedle.

58:45
    Obrovská šance na snížení! Mäntylä našel spoluhráče před Fernströmem, ale Josh Green nedokázal dostat puk do zcela odkryté brány a poslal ho vedle.

59:00
    Ohlášena poslední minuta zápasu.

59:25
    Možná poslední zákrok si připisuje Hrachovina a vhazovat se bude u jeho brány.

59:37
    Tak domácí brankář musí ještě jednou na zem po zakončení Olimba.

60:00

Je konec dnešního utkání, které vyhrává Frölunda jednoznačně 1:5! V poslední třetině nejdříve zvýšil Janmark a dostal hosty do pětigólového vedení, ale pět minut před koncem snížil Erkinjuntti a vykřesal tak aspoň malou šanci do odvety. V té však bude mít Tampere opravdu těžkou práci a muselo by vyhrát o pět branek, což je na hřišti Frölundy téměř nemožné a finský celek je tak prakticky již teď vyřazen.

Pro dnešek se s vámi loučím a u dalších přenosů z hokejové Ligy mistrů napočtenou. (19:51:55)

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 55. Erkinjuntti (Peltola, Kolomatis) – 9. Gustafsson (Johnson, Olimb), 11. Bäckman (Karlsson, Janmark), 14. Johnson (Olimb, Görtz), 40. Blidh (Bäckman), 48. Janmark (Lehkonen, Figren)

Tappara Tampere: Hrachovina (Metsola) – Aalto, Mäntylä, Kolomatis, Saravo, Mäkinen, Kankaanperä, Puistola – Kuusela, Järvinen, Palola – Malinen, Karjalainen, Jormakka – Green, Peltola, Erkinjuntti – Da Costa, Marjamäki, Kaksonen – Rauhala
    Frölunda HC: Fernström (Johansson) – Persson, Fälth, Djuse, Backman, Gustafsson, Böhm, Larson – Lasu, Karlsson, Axelsson – Lehkonen, Figren, Janmark – Johnson, Olimb, Görtz – Widerström, Lundqvist, Bligh – Kahnberg