Newcastle – Liverpool 1:0 (kon.) | Arsenal – Burnley 3:0 (kon.) | Chelsea – QPR 2:1 (kon.)
Everton – Swansea 0:0 (kon.) | Hull City – Southampton 0:1 (kon.) | Leicester – West Bromwich 0:1 (kon.)
Stoke City – West Ham 2:2 (kon.)
Everton FC
0:0 (0:0)
Swansea City
Sobota 01.11.2014, 16:00 • Goodison Park • Anglická Premier League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

V anglickej Premier League náš čaká ďalší veľmi zaujímavý zápas. O dôležité body zabojujú na štadióne Goodison Park domáci Everton FC a Swansea City. Zápas sa začne v sobotu o 16:00.

Everton sa aktuálnej sezóne zatiaľ drží v strede tabuľky. Patrí mu 9. miesto s vyrovnanou bilanciou 3 výhry, 3 remízy a 3 prehry. V domácom prostredí sa mu ale darí podstatne horšie ako vonku. V domácom prostredí získal zo štyroch zápasov iba 4 body a inkasoval až 11 gólov. V posledných 2 zápasoch boli ale "toffees" úspešný. Po prvýkrát zvíťazil doma (nad Aston Villou 3:0) a takisto uspeli aj na pôde nováčika z Burnley (1:3). Zverenci trénera Roberta Martíneza v tejto sezóne pôsobenia aj v Európskej lige, kde vedú skupinu H. Najväčšími hviezdami tímu sú Belgičan Romelu Lukaku, Kamerunčan Samuel Eto'o či americký brankár Tim Howard.

Swansea City je na tom aktuálne lepšie ako ich sobotňajší súper. Labutiam patrí v tabuľke 6. miesto len o skóre za Arsenalom. Swansea mala výborný začiatok sezóny, z prvých 4 zápasov vyhrala tri, no od 4.kola prišiel na Swansea herný útlm. V ďalších piatich zápasoch si na svoje konto pripísali futbalisti Swansea už len jedno víťazstvo, keď v minulom kole uspeli na domácom ihrisku v súboji proti Leicesteru. Generálka na zajtrajší zápas labutiam ale nevyšla. V ligovom pohári narazili na Liverpool, v zápase síce dlho viedli, no nakoniec po výsledku 2:1 odchádzali z Anfield Road ako porazení. Najlepším strelcom hostí je so 4 gólmi Wilfried Bony, ktorého v tesnom závese nasleduje trojgólový Dyer . Každopádne na pôde Evertonu to bude pre "labute" veľmi náročný a dôležitý zápas.

Zostavy oboch tímov :

Everton: Howard – Baines, Jagielka (C), Alcaraz, Coleman – McCarthy, Barry – McGeady, Naismith, Barkley – Eto'o.
    Náhradníci: Robles – Hibbert, Bešić, Osman, Pienaar, Lukaku, Atsu.

Swansea: Fabianski– Rangel, Fernandez, Williams (C), Taylor – Routledge, Shelvey, Ki Song-jung, Montero – Sigurdsson – Bony.
    Náhradníci: Tremmel – Bartley, Shephard, Carroll, Emnes, Dyer, Gomis.

Hráči si už pripravený na hracej ploche. O malú chvíľu sa zápas začne.

1

1
    Hneď v úvode tú máme prvú šancu zápasu. V nebezpečnej pozícií strieľal Eto'o, no jeho strelu Fabianski kryje.

2
    Na opačnej strane pálil Bony, jeho strele ale chýbala presnosť.

3
    Hrá má od úvodu veľmi vysoké tempo, je zrejme otázkou času kedy sa dočkáme prvej vážnejšej šance.

4
    Opäť s asnažil ohroziť bránu domácich Bony, no jeho strelu zblokoval Jagielka.

5
    Obrovská šanca Swansea! Bony sa dostal sa chrbát obrany Evertonu a iba reflexívny zákrok Howarda mu zabránil skórovať.

6
    Ross Barkley stroskotal na dobrej obrane Swansea.

7
    Strela Barkleyho bola zblokovaná, uvidíme tak prvý rohový kop zápasu.

8
    Obrancovia Swansea si ale bez väčších problémov poradili ...

9
    Coleman bol zastavený pri svojom útočnom výlete. Everton bude vhadzovať.

10
    Aiden McGeady teraz výrazne ohrozil Fabianskeho. S jeho prízemnou strelou mal poľský brankár problémy a tak bude nasledovať ďalší roh.

11
    Faulovaný Barkley, no hlavný rozhodca zatiaľ žltú kartu neudeľuje.

13
    Everton sa snaží niečo vymyslieť ale obrana Swansea je pozorná.

14
    Leighton Baines len tesne minul bránu hostí.

15
    V úvodnej štvrťhodine vidíme veľmi zaujimavý futbal, chýba tomu jedine gól.

16
    Akciu Evertonu teraz zakončil Gareth Barry. Jeho strela z 20 metrov ale brankára Fabianskeho nezaskočila.

18
    Everton bude opäť zahrávať rohový kop.

19
    S centrom Leightona Bainesa si ale poradil Fabianski.

20
    Dalšia šanca pre Everton. McGeady si nabehol do šestnástky no jeho zblokovaná strela zase končí iba na rohu.

21
    Po rohom kope domácich sa do rýchleho brejku dostávala dvojica hráčov Swansea. V poslednej chvíli ale výborne zakročil Jagielka.

23
    Do gólového zakončenia sa takmer dostal Eto', ale center McGeadyho v poslednej chvíli zastavila obrana Swansea.

24
    Prvým potrestaným hráčom zápasu je Jonjo Shelvey.

25
    Domáci futbalisti sú momentálne oveľa aktívnejší a vypracoval si ďalší rohový kop.

26
    Na zemi ostáva ležať po súboji s Bonym obranca domácich Alcaraz.

27
    Hlavný rozhodca Kevin Friend teraz dohovára obom tímom. Hrá sa zatiaľ veľmi tvrdo a nervózne.

29
    Veľmi dlho sa nehrá, Everton bude zrejme musieť striedať.

30
    Zápas opäť pokračuje, Everton hrá zatiaľ v desiatich.

31
    McCarthy bol faulovaný, Everton bude mať tak výhodu priameho kopu.

32
    Prvé striedanie zápasu. Zraneneého Alcaraza nahradzuje Bešič.

33
    Rozhodca Kevin Friend opäť vyťahuje žltú kartu. Tentokrát je napomínaný hráč Swansea – Bony.

35
    Po dlhšej dobe sa osmelili aj labute. S ich centrom si ale obrana "tofees" poradila.

36
    Opäť fauloval Bony. Ten si musí dávať pozor, keďže už videl žltú kartu

38
    Po faule na Sigurdssona vidí žltú kartu Barry.

39
    Akciu Evertonu výborne zastavil Taylor, Barkley ale bude zahrávať rohový kop.

40
    Veľký závar pred Fabianskim, Po rohovom kope sa dostal do k strele Aiden McGeady, no jeho strela bola zblokovaná.

41
    Máme pred sebou posledných 5 minút prvého polčasu i keď rozhodca Friend určite ešte niečo nadstaví.

43
    V poradí siedmy roh pre Everton, opäť rozohráva Baines.

44
    S centrom Bešiča mal mierne problémy Williams ale nakoniec loptu odkopol do bezpečia.

45
    Hlavný arbiter stretnutia nadstavuje v prvom polčase 3 minúty.

45+1
    Ani jeden z tímov už nechce v závere inkasovať, no aktívnejší je stále Everton.

45+2
    McCarthy centroval z pravej strane, no jeho center adresáta nenašiel.

Skončil sa prvý polčas zápasu medzi Evertonom FC a Swansea City. Videli sme veľmi zaujímavý polčas v ktorom boli predsa len aktívnejší domáci. Najväčšiu šancu ale spálil v 5. minúte hosťujúci Bony,keď v jasnej pozícií neprekonal Howarda. Druhý polčas sa začne približne za 15 minút.

46

47
    Jefferson Montero sa snažil ohroziť bránu Evertonu, no jeho strela bola nepresná.

48
    Na lavičke Evertonu vidíme Romela Lukakua, ktorý sa ide rozcvičovať.

49
    Naismith bol faulovaný, to znamená že Everton bude mať výhodu priameho kopu.

51
    Nádejnú akciu Evertonu zastavil hvizd postranného rozhodcu.

52
    Veľká šanca Swansea ! Bony sa výborne zorientoval v pokutovom území hostí, našiel Jonja Shelveyho, ktorý tesne minul bránu Howarda.

53
    Opäť v akcií Bony, tentokrát jeho hlavička minula bránu.

54
    Rozhodca Friend opäť ukazuje žltú kartu. Tentokrát ju vidí Ashley Williams.

55
    Z následného priameho kopu Baines netrafil priestor troch žrdi.

57
    Nevydarená rozohrávka kapitána "Toffees" Philla Jagielku, loptu budu mať labute.

58
    Colman teraz atakoval Montera v pokutovom území a spravil to najlepšie ako mohol. Odkopávať od brány bude Tim Howard.

59
    Útočnú akciu domácich prerušuje hvizd hlavného rozhodcu Kevina Frienda.

60
    Striedanie v tíme Swansea. Nastupuje hráč s číslom 18 Gomis a odchádza hráč s číslom 10 Bony Wilfried.

62
    Domáci sa naďalej snažia streliť vytúžený vedúci gól no ich snaha zatiaľ nie je odmenená.

63
    Z pravej strany opäť nebezpečne centroval McGeady ale žiadneho spoluhráča v šestnástke nenašiel.

64
    Hráči Evertonu sa teraz rútili do predčíslenia. Naismith síce akciu trocha spomalil ale nakoniec našiel McGeadyho, ktorý svojou ľavačkou tesne minul bránu Swansea.

65
    Kevin Friend opäť siaha do svojho vrecka. Žltú kartu udeľuje Gylfimu Sigurdssonovi i keď mohol ponechať výhodu pre "Toffees".

67
    Ross Barkley na poslednú chvíľu stihol z pravej strany odcentrovať, no s jeho centrom si bez problémov poradil Fabianski.

68
    Po druhýkrát strieda aj Roberto Martinez. Z ihriska odišiel McGeady a na ihrisko vybehol Romelu Lukaku.

69
    V zápätí vidíme ďalšie streíedanie domácich. Odchádza Steven Naismith. ktorého nahradzuje Steven Piennar.

71
    Nebezpečne pálil Sigurdsson ale stav stretnutia ostáva 0:0.

72
    Takmer 20 minút bude hrať Everton presilovku. Po druhej žltej karte opúšťa ihrisko Jonjo Shelvey.

73
    Priamy kop zahral Samuel Eto'o, no trafil iba múr hráčov Swansea.

74
    Baines je opäť pripravený zahrať ďalší priamy kop.

75
    Lopta nebezpečne skákala pred bránou Swansea, no Jagielka svojím koníčkom minul bránu.

76
    Tréner Monk reaguje na červenú kartu Shelveyho. Z ihriská sťahuje ofenzívneho Sigurdssona a na ihrisko posiela defenzívnejšieho Carrolla.

77
    Everton teraz tlačí svojho súpera, Eto'o vybojoval ďalší roh.

79
    Posledné striedanie zápasu. Na posledných 10 minút vybehne Dyer, ktorý nahradí Jeffersona Montera.

80
    Priamy kop aj pre Swansea. Zahral ho Ki Sung-Yong ale obrana domácich si poradila.

81
    Swansea sa zrejme sústredí na udržanie bezgólového stavu, obranca Williams iba odkopáva loptu cez celé ihrisko až k Howardovi.

83
    Everton tlačí svojho súpera ale zatiaľ si nedokáže vytvoriť vážnu gólovú príležitosť.

84
    Voči pravidlám sa teraz previnil striedajúci Steven Pienaar a tak si môžu labute aspoň na chvíľu vydýchnúť.

85
    Dnešné stretnutie sleduje 39149 divákov.

87
    Baines dnes zahrával veľké množstvo štandartných situácií ale podobne ako teraz z toho vážnejšie šance neboli. Obrana Swansea stále odoláva útokom "Toffees".

88
    Nebezpečný center Bainesa, Domáci obranca poslal z ľavej strany parádny center na Lukakua, no obranca Ashley Williams na poslednú chvíľu zabránil takmer istému gólu.

89
    Hosťujúci Gomis sa dostával do brejku, no výborne si počínal domáci kapitán Phil Jagielka.

90
    Kevin Friend nadstavuje ešte 4 minúty.

90+2
    Steven Pienaar mohol rozhodnúť ! V šestnástke hostí sa dostal k zakončeniu ale bránu Fabianskeho netrafil.

90+3
    Leighton Baines strieľal z veľkej diaľky, no trafil iba jedného zo svojich spoluhráčov.

90+4
    Posledným hráčom, ktorý dnes uvidí žltú kartu je Muhamed Bešić.

90+5
    Romelu Lukaku mohol byť hrdinom ! Samuel Eto'o poslal presnú prihrávku do päťky ale Belgičan ju sklzom nedokázal usmernil do brány.

Vážení priaznivci onlajnov, videli sme veľmi zaujímavý zápas v ktorom mal väčšinu času prevahu domáci Everton, no napriek množstvu šancí i 20 minútovej presilovke nedokázal skórovať. Po výsledku 0:0 sa tak body delili. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na ďalšie zápasy v spoločnosti onlajny.eu (18:01:07)