Omsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Barys – Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 (po pr.) | Ufa – Nižnekamsk 2:3 (0:2 po s.n.)
Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 0:1 (kon.) | Jaroslavľ – Petrohrad 3:2 (2:1 po s.n.) | A. Mytišči – Vladivostok 2:3 (po pr.)
D. Moskva – Riga 3:4 (kon.) | Viťaz – Helsinki 0:2 (kon.) | Dinamo Minsk – Chabarovsk 3:2 (1:0 po s.n.)
Dynamo Moskva
3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
HC Dinamo Riga
Pondelok 27.10.2014, 17:30 • Lužniki • KHL

Dinamo Riga to nakoniec zvládlo a získalo cenné tri body na ihrisku Dinama Moskva. Lotyšský klub prehrával v druhej tretine 1:3, no potom troma gólmi v rade zápas otočil a zvíťazil. (19:45:04)

60:00

59:10
    Domáci bez brankára a nasťahovaní pred Sedláčkom.

58:30
    Posledných deväťdesiat sekúnd tretej tretiny. Bude sa vhadzovať v strednom pásme.

57:40
    Hossa vysunul do nájazdu Indrašisa, ktorý skúsil kľučku na bekhend, ale Jerjomenko dokázal spojiť betóny a jeho strelu chytil.

57:30
    Lotyšský tím pozorne bráni a posledné sekundy by mohol zvládnuť.

56:25
    Opäť tu bol brejk dvoch proti jednému. Teraz zvolil Genoway koncovku namiesto prihrávky a takisto neuspel.

55:30
    Obrovská šanca pre Rigu. Bičevkis v prečíslení dvoch proti jednému našiel Meiju, no ten z prvej trafil iba lapačku Jerjomenka.

54:30
    Hostia vystrelil iba 18-krát na Jerjomenka, ale stačilo im to na štyri góly.

53:55
    Jerjomenko musel po dlhšej dobe zasahovať, no s pokusom Ščastlivého si poradil.

53:30
    Sedláčkovi nevyšla rozohrávka, no dostal sa k puku a skryl ho do lapačky.

53:00
    Riga hrá veľmi účelne, netlačí sa zbytočne do útoku, iba sa snaží držať puk a zbierať sekundy.

52:00
    Dinamo Moskva sa počas posledných dvoch minút nedokázalo usadiť v útočnom pásme.

50:30
    Hostia sa stiahli do defenzívy a už iba desať minút ich delí od zisku cenných troch bodov.

49:45
    Ďalekonosnú strelu Tereščenka skryl Sedláček do lapačky, takže sa bude vhadzovať v obrannom pásme Rigy.

48:40
    Moskovčania dostali Rižanov pod tlak, ale tí sa dokázali ubrániť a hrajú v pätici.

47:20
    Sedláček musel viackrát zasahovať, ale svoj tím stále drží nad vodou.

46:40
    Vylúčenie Riga. 2 minúty pre Cibulskisa, ktorý nestíhal korčuľovať s rýchlym Žerdevom.

46:30
    Moskovčania zvyšujú aktivitu, no zatiaľ vážnejšie neohrozili Sedláčka.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 19. Cvetkov (Žerdev), 22. Volkov (Babenko, Mironov), 27. Pestuško (Daugavinš, Glazačev) – 8. Indrašis (K. Redlihs, Sedláček.), 35. Ščastlivyj (Genoway, Hossa), 35. Meija, 43. Ščastlivyj (Videll)

Dynamo Moskva: Jerjomenko – Višnevskij, Koriagin, Jalasvaara, Soloviov, Robinson, Mironov, Osipov – Daugavinš, Gorovikov, Pestuško – Cvetkov, Žerdev, Karsums – Volkov, Babenko, Glazačev – Kokarev, Tereščenko, Mosaľov.
    HC Dinamo Riga: Sedláček – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Pujačs – Darzinš, M. Redlihs, Džerinš – Videll, Ščastlivyj, Hossa – Indrašis, Meija, Bičevskis – Skvorcovs, Cipulis, Upitis.

Rozhodca: Naumov, Sergejev – Goľak, Deduľa