Omsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Barys – Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 (po pr.) | Ufa – Nižnekamsk 2:3 (0:2 po s.n.)
Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 0:1 (kon.) | Jaroslavľ – Petrohrad 3:2 (2:1 po s.n.) | A. Mytišči – Vladivostok 2:3 (po pr.)
D. Moskva – Riga 3:4 (kon.) | Viťaz – Helsinki 0:2 (kon.) | Dinamo Minsk – Chabarovsk 3:2 (1:0 po s.n.)
Dynamo Moskva
3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
HC Dinamo Riga
Pondelok 27.10.2014, 17:30 • Lužniki • KHL

Dinamo Riga to nakoniec zvládlo a získalo cenné tri body na ihrisku Dinama Moskva. Lotyšský klub prehrával v druhej tretine 1:3, no potom troma gólmi v rade zápas otočil a zvíťazil. (19:45:04)

60:00

59:10
    Domáci bez brankára a nasťahovaní pred Sedláčkom.

58:30
    Posledných deväťdesiat sekúnd tretej tretiny. Bude sa vhadzovať v strednom pásme.

57:40
    Hossa vysunul do nájazdu Indrašisa, ktorý skúsil kľučku na bekhend, ale Jerjomenko dokázal spojiť betóny a jeho strelu chytil.

57:30
    Lotyšský tím pozorne bráni a posledné sekundy by mohol zvládnuť.

56:25
    Opäť tu bol brejk dvoch proti jednému. Teraz zvolil Genoway koncovku namiesto prihrávky a takisto neuspel.

55:30
    Obrovská šanca pre Rigu. Bičevkis v prečíslení dvoch proti jednému našiel Meiju, no ten z prvej trafil iba lapačku Jerjomenka.

54:30
    Hostia vystrelil iba 18-krát na Jerjomenka, ale stačilo im to na štyri góly.

53:55
    Jerjomenko musel po dlhšej dobe zasahovať, no s pokusom Ščastlivého si poradil.

53:30
    Sedláčkovi nevyšla rozohrávka, no dostal sa k puku a skryl ho do lapačky.

53:00
    Riga hrá veľmi účelne, netlačí sa zbytočne do útoku, iba sa snaží držať puk a zbierať sekundy.

52:00
    Dinamo Moskva sa počas posledných dvoch minút nedokázalo usadiť v útočnom pásme.

50:30
    Hostia sa stiahli do defenzívy a už iba desať minút ich delí od zisku cenných troch bodov.

49:45
    Ďalekonosnú strelu Tereščenka skryl Sedláček do lapačky, takže sa bude vhadzovať v obrannom pásme Rigy.

48:40
    Moskovčania dostali Rižanov pod tlak, ale tí sa dokázali ubrániť a hrajú v pätici.

47:20
    Sedláček musel viackrát zasahovať, ale svoj tím stále drží nad vodou.

46:40
    Vylúčenie Riga. 2 minúty pre Cibulskisa, ktorý nestíhal korčuľovať s rýchlym Žerdevom.

46:30
    Moskovčania zvyšujú aktivitu, no zatiaľ vážnejšie neohrozili Sedláčka.

45:00
    Riga je lepším tímom už do momentu, kedy strelila dva góly v krátkom slede počas druhej tretiny. Domáci premárnili náskok a zatiaľ sa z toho nedokázali spamätať.

44:30
    Domáci v plnom počte.

43:40
    Rižanom sa nedarí usadiť v útočnom pásme, puk je pri Sedláčkovi.

42:30
    Vylúčenie Moskva. 2 minúty dostáva Jalasvaara.

42:08
    Dinamo Riga dalo gól!
    Jednoduchá akcia hostí končí pukom v sieti Jerjomenka. Videll prihral medzi kruhy a PIOTR ŠČASTLIVYJ strelou z prvej poslal Rigu do vedenia. Asistencia: Linus Videll

41:50
    Jurčina s Tereščenkom sa vrátili na ľad. Oba tímy sú v pätici.

41:00
    Obranca Redlihs sa pretlačil od mantinelu až pred Jerjomenka, no tiesnený nedokázal dobre vystreliť.

40:40
    Hra vo štvorici viac sedí domácim, pretože doteraz sa hralo iba pred Sedláčkom.

40:01

40:00

39:49
    V bránkovisku Rigy došlo k menšej šarvátke. Na trestnú lavicu putovali Tereščenko a Jurčina. Bude sa hrať 4 na 4.

39:30
    Posledné sekundy tejto tretiny patria domácim hokejistom, ktorí sú pred Sedláčkom.

38:20
    Hostia dostali domáceho favorita pod tlak. Krišjanis Redlihs sa však nedokázal natlačiť do zakončenia.

37:00
    Rižanom narástli krídla, čoraz viac sa tlačia do koncovky.

36:00
    Moskovčania sú zaskočení, pretože zápas mali pod kontrolou a zrazu je vyrovnané.

34:49
    Je vyrovnané. GINTS MEIJA si hodil puk medzi troch hráčov domácich a s kúskom šťastia ho dopravil do brány. Bez asistencie.

34:24
    Genoway sa pohral s obrancami, no Jerjomenka neprekonal. Puk sa však odrazil k PIOTROVI ŠČASTLIVÉMU, ktorý ho upratal do siete. Asistencia: Chay Genoway, Marcel Hossa.

34:20
    Opäť pálil Hossa, Jerjomenko puk len vyrazil, no tam nebol nikto na dorážku.

33:30
    Hossa dostal prihrávku, vypálil z prvej, ale brankár Moskovčanov bol na mieste.

33:00
    Hostia majú zaujímavú možnosť na skórovanie v štvorminútovej presilovke, no najskôr sa musia usadiť pred Jerjomenkom.

32:23
    Vylúčenie Moskva. 2 minúty za podrazenie dostáva Nikolaj Žerdev. Navyše si domáci útočník odsedí 2+10 minút za napadnutie hlavy a krku.

31:30
    Tieto momenty hry patria hosťom, no Jerjomenko nemá veľa práce.

30:40
    Cibulskis dostal puk na modrú čiaru, potiahol si ho bližšie k bráne, ale nevystrelil dobre.

30:00
    Hosťom sa nedá uprieť snaha, no chýba im najmä kvalita.

28:40
    Rižania dlho krúžili pred Jerjomenkom a zdalo sa, že nič nevymyslia, no napokon ohrozil domáceho brankára aspoň Gints Meija.

27:20
    Moskovčania sú dnes veľmi efektívni. Z niekoľkých šancí strelili tri góly a teraz kontrolujú priebeh hry.

26:27
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Tesne po naskočení Jurčinu na ľad sa zjavil pred bránou MAXIM PESTUŠKO, ktorý po Daugavinšovej prihrávke nezaváhal. Asistencie: Kaspars Daugavinš, Konstantin Glazačev.

26:00
    Rižania sa bránia výborne.

25:20
    Hostia sa oslobodili, no stále je tu minúta dvojnásobnej presilovky pre Moskovčanov.

25:00
    Dinamo Moskva sa nevie usadiť v útočnom pásme.

24:25
    Vylúčenie Riga. 2 minúty pre Milana Jurčinu. Presilovka domácich piatich proti trom.

24:00
    Vylúčenie Riga. Domáci si vytvorili tlak a vypýtali si presilovku. Faulom sa previnil Georgijs Pujačs, ktorý si odsedí 4 minúty, pretože sa dopustil dvoch prehreškov.

23:10
    Daugavinš sa dostal do brejku dvoch proti jednému so Žerdevom, no tomu prihral neskoro, a tak Sedláček nemal veľa práce.

22:20
    Favorit sa dostal do vedenia, teraz je na rade Riga, ktorá sa svojou pasivitou pripravila o náskok.

21:05
    Domáci dvoma gólmi v rade otáčajú skóre vo svoj prospech. Glazačev sa pred Sedláčkom nedostal k zakončeniu, no KONSTANTIN VOLKOV si s koncovkou poradil lepšie. Asistencie: Jurij Babenko, Andrej Mironov

20:58
    O prvú strelu druhej tretiny sa postaral Nikolaj Žerdev, ktorý od mantinelu nahodil puk na Sedláčka.

20:01

20:00

19:10
    Opatrná hra sa hosťom vypomstila a v posledných sekundách tretiny prišli o jednogólové vedenie.

18:29
    Obrovská chyba Indrašisa, ktorý robil zbytočnú kľučku, stratil puk vo vlastnom pásme a pustil do brejku Žerdeva. Ten ešte neprekonal Sedláčka, no dorážajúci ALEXEJ CVETKOV poslal puk do siete. Asistencia: Nikolaj Žerdev.

18:05
    Vďaka strelenému gólu sa Rižania môžu sústrediť iba defenzívu. Kvalite hry to však neprospieva.

17:30
    Hostia čakajú na obrannej modrej čiare a nepúšťajú súpera pred Sedláčka.

16:00
    Kokarev vystrelil spoza obrancu, ale Sedláček bol na mieste. Dinamo Moskva si stále nevypracovalo vážnejšiu príležitosť.

15:20
    Žerdev poslal puk do ohňa pred Sedláčka, ale tam nebol žiaden z jeho spoluhráčov, aby sa pokúsil o dorážku.

14:30
    Daugavinš mieril z krídla sám na Sedláčka, ale za záhadných okolností nedokázal vystreliť.

14:20
    V hľadisku jej bývalý tréner Dinama Moskva Olegs Znaroks, ktorý nemôže mať radosť zo svojich bývalých zverencov.

13:35
    Skvorcovs sa chcel natlačiť do koncovky cez jedného z domácich obrancov, ale nevystrelil.

13:00
    Na ľade sa prakticky nič nedeje. Moskovčania majú snahu nasťahovať sa pred Sedláčka, ale vôbec im to nevychádza.

11:30
    Minimum striel a šancí na oboch stranách. Riga vsadila na pevnú defenzívu a nikde sa netlačí.

10:40
    Daugavinš ostal nekrytý medzi kruhmi a švihom vystrelil na Sedláčka.

10:20
    Prvá polovica úvodnej tretiny bola veľmi rýchla, no teraz sa hra kúskuje.

09:30
    Domáci hokejisti sa zatiaľ len hľadajú a nedokážu zatlačiť svojho súpera.

08:00
    Pôvodne mal stáť v bránkovisku Rigy Masalskis, ale napokon chytá Čech Sedláček.

07:35
    Rýchly brejk hostí končí gólom. Do samostatného nájazdu sa dostal MIKS INDRAŠIS, ktorý bekhendom prekonal Jerjomenka. Asistencia: Krišjanis Redlihs, Jakub Sedláček.

07:15
    Sedláček zatiaľ nemusel ani raz zasahovať, Moskovčania v útoku príliš špekulujú.

06:00
    Marcel Hossa chcel prekvapiť brankára domácich spoza brány, ale nebol úspešný.

05:37
    Dinamo Moskva sa bez problémov ubránilo v prvom oslabení zápasu.

04:30
    Okrem jednej slabej strely Darzinša je zatiaľ Jerjomenko bez práce.

03:37
    Vylúčenie Moskva. Bičevskis bol tvrdo narazený na mantinel. 2 minúty si odsedí Alexander Osipov.

02:57
    Až teraz sa hra prerušila, pretože puk opustil ľadovú plochu. Bude sa vhadzovať pred bránou Moskovčanov.

02:30
    Hrá sa rýchlo, bez prerušení, ale aj streleckých pokusov.

01:45
    Rižania na nasťahovali pred Jerjomenka, ale nedokázali ho ohroziť.

01:00
    Ani jeden z tímov sa nedokázal usadiť v útočnom pásme. Brankári sú bez zásahu.

00:01

Dinamo Moskva: Jerjomenko – Višnevskij, Koriagin, Jalasvaara, Soloviov, Robinson, Mironov, Osipov – Daugavinš, Gorovikov, Pestuško – Cvetkov, Žerdev, Karsums – Volkov, Babenko, Glazačev – Kokarev, Tereščenko, Mosaľov.

HC Dinamo Riga: Sedláček – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Pujačs – Darzinš, M. Redlihs, Džerinš – Videll, Ščastlivyj, Hossa – Indrašis, Meija, Bičevskis – Skvorcovs, Cipulis, Upitis.

Rozhodca: Naumov, Sergejev – Goľak, Deduľa.

Vítam vás pri sledovaní prenosu zo zápasu Dinamo Moskva – HC Dinamo Riga, duelom vás prevedie Tomáš Lengyel.

Dinamo Moskva
    Moskve patrí v tabuľke Západnej konferencie 4.miesto so ziskom 43 bodov pri skóre 55:43. Z posledných piatich zápasov získali štyri víťazstva a jednu prehru. V poslednom ligovom kole Moskva zvíťazila v Novosibirsku 3:5.

Posledných 5 zápasov:
    Novosibirsk – Dinamo Moskva 3:5
    Novokuzneck – Dinamo Moskva 3:2sn
    Chabarovsk – Dinamo Moskva 2:3
    Vladivostok – Dinamo Moskva 1:4
    Dinamo Moskva – Čerepovec 5:1

Rige patrí v tabuľke Západnej konferencie 12.miesto so ziskom 23 bodov pri skóre 44:60. Z posledných piatich zápasov získali tri prehry a dve víťazstva. V poslednom ligovom kole Riga vonku podľahla Helsinkám 3:2.

Helsinki – Riga 3:2
    Riga – Omsk 3:2sn
    Riga – Ufa 2:1
    Riga – Astana 2:3
    Helsinki – Riga 5:2

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 19. Cvetkov (Žerdev), 22. Volkov (Babenko, Mironov), 27. Pestuško (Daugavinš, Glazačev) – 8. Indrašis (K. Redlihs, Sedláček.), 35. Ščastlivyj (Genoway, Hossa), 35. Meija, 43. Ščastlivyj (Videll)

Dynamo Moskva: Jerjomenko – Višnevskij, Koriagin, Jalasvaara, Soloviov, Robinson, Mironov, Osipov – Daugavinš, Gorovikov, Pestuško – Cvetkov, Žerdev, Karsums – Volkov, Babenko, Glazačev – Kokarev, Tereščenko, Mosaľov.

Rozhodca: Naumov, Sergejev – Goľak, Deduľa