Boston – San Jose 5:3 (kon.) | NJ Devils – NY Rangers 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Toronto 2:5 (kon.)
Montreal – Detroit 2:1 (po pr.) | Winnipeg – Carolina 3:1 (kon.) | Nashville – Arizona 4:3 (2:1 po s.n.)
Chicago – Philadelphia 4:0 (kon.) | Dallas – Vancouver 6:3 (kon.) | Colorado – Florida 3:4 (po pr.)
Calgary – Tampa Bay 1:2 (po pr.)
Montreal Canadiens
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Detroit Red Wings
Streda 22.10.2014, 01:30NHL

To je odo mňa pre dnešnú noc všetko, ďakujem za pozornosť a verím, že nášmu portálu Onlajny.eu zachováte svoju priazeň. Niektorým z vás, vrátane seba, prajem ešte dobrú noc a tým z vás, ktorí už vstávate želám dobré ráno a úspešný pracovný deň. (04:15:18)

David DESHARNAIS - 2:1

60:56
    Montreal Canadiens dáva gól! A je rozhodnuté. Subban nahadzoval puk pred bránku Detroitu, kde na najlepšie zorientoval DESHARNAIS a zabezpečil tak víťazstvo pre svoj tím. Asistencia: P.K.Subban

60:36
    Puk je za bránkou Detroitu, červené krídla sa tlačia do útoku.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Je to tak. Skončila sa tretia tretina v ktorej sa podarilo hokejistom Montrealu vyrovnať zásluhou Alexa Galchenyuka. Po krátkej prestávke budeme pokračovať predĺžením.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:32
    Do konca tretej tretiny ostáva len pár sekúnd a je viac menej jasné, že dnes uvidíme predĺženie.

58:54
    Hostia sa ešte snažia s výsledkom niečo urobiť, no nasleduje rýchly útok domácich a Howard znovu zasahuje.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.
    Alex GALCHENYUK - 1:1

56:51
    Montreal Canadiens dáva gól! Obrovská smola v podaní Howarda. ALEX GALCHENYUK sa dostal k puku za bránkou Detroitu, natlačil sa pred Howarda, ktorý sa však pošmykol a spadol a hráč Montrealu nemal problém vyrovnať. Asistencia: Alexander Jemelin.

56:47
    Ďalšia strela v podaní Galchenyuka a znovu bezchybný Howard.

56:28
    Puk končí za bránkou Jima Howarda. Jedná sa o icing Montrealu a vhadzovať sa bude pred bránkou Careyho Pricea.

55:45
    Vylúčenie na oboch stranách, na strane Montrealu je to Pacioretty a na strane Detroitu, ak som dobre videl, Henrik Zetterberg.

55:32
    Puk majú na hokejkách hráči Detroitu, ktorí nechcú pustiť Montreal do záverečného tlaku.

55:01
    Začalo sa posledných päť minút riadneho hracieho času.

54:30
    Nasleduje reklamná prestávka.

54:11
    Po strele Tinordiho končí puk opäť v lapačke Jima Howarda a znovu vzniká pred bránkou Detroitu šarvátka.

53:52
    Kronwall len nahodil puk do pásma Montrealu a odchádza striedať, P.K.Subban to okamžite využíva a dostáva Montreal do útočného pásma.

53:30
    Detroit sa však nezatvoril do obrannej ulity, práve naopak. Využíva každú jednu možnosť na rýchly protiútok.

53:01
    Snaha sa dnes hokejistom Montrealu uprieť nedá, ale strelecky sa im dnes veru nedarí.

52:45
    Nuž, mohlo byť rozhodnuté, ale na druhej strane, čaká nás o to napínavejší záver zápasu.

51:52
    Detroit dal druhý gól v dnešnom zápase, keď Pricea prestrelil znovu Justin Abdelkader, no Pavel Dacjuk clonil Careymu Priceovi až tak, že bol jednou nohou v bránkovisku a hlavný rozhodca z tohto dôvodu gól neuznáva!

51:42
    Oba tímy už tvrdo dohrávajú všetky osobné súboje.

51:03
    Ďalší útok Montrealu zakladá Pacioretty, no domácim sa nedarí udržať sa v útočnom pásme.

50:35
    Nasleduje reklamná prestávka a oba tímy majú možnosť sa poradiť pred záverom dnešného skvelého zápasu.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Detroit stále vedie v Montreale 1:0.

49:58
    P.K. Subban ostáva na ľade skutočne dlho, jeho dnešný ice time pripomína Zdena Cháru v najlepších časoch.

49:25
    Subban preniká s pukom do útočného pásma, prihrávkou našiel Mannyho Malhotru, ktorý opäť páli len do dnes bezchybného Howarda.

48:58
    Pri rozohrávke Andreja Markova už hráči Detroitu napádali obrancu domácich veľmi vysoko, zrejme toto bude stratégia hostí do záverečných minút.

48:25
    Opäť sa hrá pomerne dlho bez prerušenia a tímy striedajú počas hry. Domáci Montreal ženú vpred aj fantastickí diváci.

47:58
    Galchenyuk zachytil puk na modrej čiare a udržal Montreal v útočnom pásme, Markov napokon pálil, no puk bol zblokovaný.

47:35
    Icing v podaní Detroitu, hra sa presťahuje pred Jimmyho Howarda.

47:05

46:21
    Nahodený puk pred Howarda v podaní Maxa Paciorettyho vyvolal zmätok v predbránkovom priestore, domáci sa snažia za každú cenu puk pretlačiť do siete Detroitu.

45:27
    Puk je za bránkou Careyho Pricea, opäť sa hrá s minimom prerušení a oba tímy striedajú počas hry.

44:28
    Na ľad mieri prvý útok Red Wings čo znamená, že hrať sa bude opäť prevažne pred bránkou Montrealu. A aj sa tak stáva.

43:49
    P.K. Subban pomerne dlho držal puk na svojej hokejke, Montreal bol v pásme a v tlaku, no Howard je dnes jednoducho famózny.

42:58
    Obrovská šanca Montrealu, Gallagher nahadzoval puk pred bránku Howarda, kde ho nešťastne tečoval ruský útočník Pavel Dacjuk a takmer prekonal vlastného gólmana! Howard opäť vytiahol skvelý reflexívny zákrok.

42:27
    Ďalší útok červených krídel ťahal Henrik Zetterberg, ale ďaleko sa nedostal. Max Pacioretty si vybojoval puk a okamžite sa ženie dopredu.

41:54
    Buly pred bránkou Pricea sa dvakrát opakovalo, hokejisti Detroitu sa snažia držať puk na dištanc od svojej bránky.

41:11
    Icing v podaní Habs.

41:02
    Domáci však vstúpili do tejto tretiny veľmi dominantne, Galchenyuk sa strelou od modrej čiary nepresadil a vzápätí vyvolal pred bránkou Detroitu ďalšiu potýčku.

40:48
    Nahodený puk na bránku Montrealu, Gallagher ešte dobiedzal pred Jimmym Howardom a tak brankár Red Wings radšej puk podržal v lapačke.

40:02
    Na úvodnom buly tretiny bol tentoraz úspešnejší center Detroitu Henrik Zetterberg.

40:01

Všetko je pripravené na štart záverečnej tretiny zápasu Montreal – Detroit.

Po druhej tretine máme v montrealskom Bell Centre stav 0:1, keď o úvodný gól stretnutia sa po dorážke postaral Justin Abdelkader. Domáci sa najmä v závere tretiny dostali do tlaku, no prekonať Howarda zatiaľ nedokázali. Záverečná tretina sa začne približne o 03:20.

40:00

39:28
    Hostia v plnom počte.

39:15
    Od modrej čiary pálil Randy Gallagher, Howard znovu chytá a opäť vzniká v obrannom pásme Detroitu potýčka.

39:07
    Séria striel v podaní Markova a Paciorettyho, Jim Howard však stále odoláva.

38:38
    Už to neplatí, puk je za bránkou Pricea, odkiaľ ho vyváža Markov.

38:08
    Vhadzuje sa pred Howardom, Montreal sa stále drží v útočnom pásme.

37:28
    Vylúčenie na strane Detroitu, Montreal si teda zahrá prvú presilovú hru v zápase.

37:28
    Subban nahadzoval puk na bránku Detroitu, ten sa podivuhodne odrazil a Howard ho mal problém zachytiť. Vzápätí vzniká pred bránke Red Wings nefalšovaná junácka pasovačka.

36:22
    Do striel červených krídel sa obetavo hádže najmä Manny Malhotra, tento chlapík dnes odvádza skutočné skvelú prácu v prospech Montrealu.

35:50
    Opraty zápasu však znovu preberajú hokejisti Red Wings, od modrej čiary znovu pálil Niklas Kronwall.

34:28
    Na opačnej strane však vrcholí tlak Montrealu, Habs sa ešte snažia vyrovnať a ženú ich k tomu aj fantastickí fanúšikovia v Bell Centre.
    Justin ABDELKADER - 0:1

33:42
    Detroit Red Wings dal gól!
    Henrik Zetterberg sa predral do pásma Montrealu, jeho strelu Price vyrazil pred seba. K dorážke sa však dostal JUSTIN ABDELKADER a poslal puk za bezmocného Pricea. Asistencia: Henrik Zetterberg.

33:34
    Opäť sa hrá pomerne dlho bez prerušenia.

32:51
    Teraz sa nám to na oboch stranách strieda, minútku je v tlaku Detroit, minútku Montreal. Je to síce bez gólov, ale vidíme výborný hokej.

32:15
    Malhotra hľadal na modrej čiare Subanna, s bombou obrancu Habs si Howard poradil.

31:32
    Séria striel na bránku Pricea, ten si dnes drží čisté konto a podáva naozaj slušný výkon.

30:45
    Hostia z mesta motorov však majú v týchto sekundách navrch, nás môže tešiť i to, že veľmi aktívny je i slovenský forvard Tomáš Tatar.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápase, Montreal stále remizuje s Detroitom 0:0.

29:45
    Zetterberg sa po pravom krídle vrútil do pásma Canadiens, strelou švihom však netrafil bránku Careyho Pricea.

29:30
    V Bell Centre v Montreale máme ďalšiu reklamnú prestávku.

28:48
    Na počudovanie, pri hre 5 na 5 sa Detroit dokáže dostať do tlaku. Strela Niklasa Kronwalla od modrej čiary bola však viac menej propagačná.

28:01
    Tri presilové hry a žiadna poriadna šanca. Nuž, tréner Red Wings má nad čím premýšľať.

27:34

27:11
    Malhotra odvádza v oslabení neskutočnú prácu, prakticky z ľadu vymazal Henrika Zetterberga.

26:27
    Detroit sa snaží usadiť v útočnom pásme, no červeným krídlam sa to zatiaľ vôbec nedarí.

25:34
    Útočný faul Montrealu, jeden z hráčov Canadiens odchádza na trestnú lavicu za nedovolené bránenie v hre. Je to Gallagher.

25:26
    Pacioretty posielal puk na modrú čiaru, odtiaľ sa do puku oprel Markov, no Howard bol pozorný.

24:47
    Galchenyuk je dnes už po druhý raz v postavení mimo hru, terajšie rozhodnutie jedného z dvojice hlavných arbitrov sa mu vôbec, ale vôbec nepáči.

23:58
    Max Pacioretty je späť na striedačke Habs.

23:50

23:25
    Puk je opäť za bránkou Howarda, Zetterberg si ho berie a snaží sa preraziť obranou Montrealu, no to sa mu vôbec nedarí. Táto presilová hra veru Detroitu nevychádza.

22:42
    Nahodený puk za bránku Montrealu neslávi úspech, pretože prvý je pri ňom Price, ktorý ho posiela do stredného pásma.

22:01
    V oslabení sa odhodlal na útočný výlet Manny Malhotra, zastavila ho však píšťalka rozhodcu pre postavenie mimo hru.

21:50
    Vylúčenie Montreal, za faul lakťom dostáva trest Max Pacioretty, ktorý síce dostal trest na 2 minúty, ale zároveň odchádzal i do šatne.

21:25
    Hráči Red Wings začali túto tretinu náporom, no viacero ich striel zblokovala obetavá obrana Montrealu. Nyquist inkasoval zásah od Paciorettyho, Detroit bude hrať presilovú hru.

20:48
    Markov nahadzoval puk do tretiny Detroitu, no napokon bol z toho icing a vhadzovanie pred Priceom.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny bolo i súbojom Plekanca s Zetterbergom, vyhral český útočník v službách Canadiens.

20:01

Všetko je v Bell Centre pripravené na úvod druhej tretiny, o malú chvíľu pokračujeme.

Máme za sebou prvú tretinu, v ktorej sme gól nevideli. Viac z hry však mali hráči Canadiens, ktorí tak potešili divákov v domácom Bell Centre. Druhá tretina sa začne približne o 02:25.

20:00

19:35
    Ďalšiu aktivitu Montrealu zastavil Galchenyuk, ktorý bol v postavení mimo hru.

19:01
    Max Pacioretty vyhral súboj v útočnom pásme, predral sa cez jedného z obrancov hostí, no Howarda už prekonať nedokázal.

18:45
    Icing v podaní Canadiens, bude sa teda vhadzovať pred Priceom.

18:20
    Puk je za bránkou Howarda, oba tímy striedajú počas hry.

17:35
    Ku koncu prvej tretiny sa nám už objavujú aj čisté šance, stav je však stále 0:0.

16:41
    Zaujímavá situácia i na opačnej strane, v zakončení bol Manny Malhotra, no tentoraz vytiahol výborný zákrok Jim Howard.

15:43
    Rýchly útok Detroitu viedol Sheahan, ktorý aj zakončoval, no Price bol pripravený a nenechal sa prekvapiť.

15:00
    Aktuálne skóre šancí je podľa kanadskej réžie 4 ku 3 v prospech Montrealu a to by ma teda zaujímalo, kde tých 7 šancí v doterajšom priebehu našli.

14:45
    Opäť nasleduje reklamná prestávka.

14:30
    Buly pred Priceom, Montreal má však dnes v tejto činnosti navrch.

13:53
    Hrá sa skutočne v rýchlom tempe, útok strieda útok, Tinordi bojuje s Tatarom o puk za bránkou Montrealu. Canadiens sa napokon ubránili aj za cenu icingu.

13:02
    Zaujímavá akcia sa črtala pre hokejistov Montrealu, no tí napokon zvolili radšej striedanie, než ohrozenie gólmana Detroitu.

12:32
    Aktuálne na ľade má pomerne veľa energie Malhotra, jeho aktivita však zatiaľ ohrozenie Howarda nepriniesla.

11:33
    Puk však napokon predsa len končí u Howarda, tentoraz po strele Desharnaisa.

11:07
    Tinordi vybojoval za bránkou Montrealu puk, snažil sa vysunúť Gallaghera, no to sa mu nepodarilo.

10:45
    Kindl je však pri chuti, aktuálne nastrelil puk do pásma Montrealu, no hra je napokon prerušená.

10:17
    Zaujímavá šanca v podaní českého obrancu Jakuba Kindla, ktorý dostal prihrávku od Dacjuka. Dobrou strelou otestoval pozornosť Pricea, no neuspel a ani následné dorážky neslávili úspech.

10:01
    Máme za sebou rušnú polovicu prvej tretiny, stav je stále 0:0 a nasleduje reklamná pauza.

09:18
    Krídelník Montrealu Gallagher sa z pravej strany pretlačil až pred Howarda, lenže puk namieril len do betónov brankára Detroitu. Vzápätí už drzého hráča Canadiens umravnila obrana Red Wings.

08:45

08:41
    Vzápätí obrovský závar pred bránkou Montrealu, Zetterberg však v dorážke neuspel.

08:26
    Dvojica hráčov Montrealu sa vyrútila v oslabení do prečíslenia, no neuspela.

08:00
    Detroit stále zviera Canadiens v obrannom pásme, ale puk už smeruje von z pásma.

07:22
    Lenže Detroit už je pred Priceom, prvú ranu na bránku vyslal Niclas Kronwall.

07:01
    Montreal sa však oslobodzuje hneď v úvode hry v oslabení.

06:45
    Vylúčenie Montreal, 2 minúty dostáva Tinordi za držanie.

06:30
    Detroit má stále na ľade o hráča viac a je nasťahovaný pred Priceom.

06:04
    Montreal sa dostal do prečíslenia, lenže došlo k útočnému faulu a Detroit bude hrať presilovú hru.

05:24
    Z ľavej strany švihom preveril pozornosť Jimmyho Howarda český útočník Tomáš Plekanec, puk si však cestu do siete nenašiel.

04:57
    Buly pred Howardom si hráči zopakujú, snaha Detroitu totiž znovu končí icingom.

04:51
    Icing v podaní hráčov Detroitu Red Wings.

04:09
    Montreal stále v útočnej tretiny, no o puk sa bojuje pri mantineli a odtiaľ sa góly dávajú len ťažko.

03:15
    Konečne je hra prerušená, vhadzuje sa pred Careym Priceom, no Montreal buly vyhral a okamžite sa ženie dopredu.

02:12
    Hrá sa v pomerne rýchlom tempe s minimom prerušení, oba tímy striedajú počas hry.

01:12
    Dopredu sa však tlačí aj Montreal, puk potiahol do útočnej jeden z útočníkov Montrealu, našiel prihrávkou na modrú čiaru Subbana, ktorý poriadne preveril pozornosť Howarda v bránke Detroitu.

00:35
    V úvode sú aktívnejší hokejisti Detroitu, Pavel Dacjuk však útočil proti presile v obrane Montrealu a nemal šancu na úspech.

00:01
    Úvodný puk prvej tretiny pre hokejistov Detroitu.

00:01

Zápasy kanadskoamerickej NHL už tradične začínajú o pár minút neskôr oproti oficiálne stanovenému začiatku, výnimkou nie je ani dnešný zápas.

Montreal Canadiens: Price – Jemelin, Subban, Markov, Gilbert, Tinordi, Weaver – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Parenteau, Plekanec, Galchenyuk – Weise, Eller, Bourque – Prust, Malhotra, Bournival.

Detroit Red Wings: Howard – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Smith, Quincey, Kindl – Abdelkader, Zetterberg, Dacjuk – Nyquist, Sheahan, Tatar – Jurčo, Helm, Nestrašil – Andersson, Glendening, Miller.

Rozhodca: Kimmerly, Joannette – Barton, Brisebois.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:30.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 57. Galchenyuk (Jemelin), 61. Desharnais (Subban) – 34. Abdelkader (Zetterberg)

Rozhodca: Kimmerly, Joannette – Barton, Brisebois