Chomutov – Most 2:3 (0:1 po s.n.) | Kadaň – Benátky n/J 0:1 (1:2 po s.n.) | Třebíč – Prostějov 5:1 (kon.)
Jihlava – Litoměřice 5:4 (po pr.) | Ústí n/L – Kladno 3:2 (kon.) | Šumperk – Havířov 4:5 (2:3 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Motor ČB 3:2 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
BK Havlíčkův Brod
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Banes Motor České Budějovice
cz Streda 22.10.2014, 18:00 • ZS Kotlina • 1. liga (ČR)

To je ode mne pro dnešek z Kotliny vše, srdečně se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek středečního večera. (20:35:39)

Rozuzlení zápasu přinesly až samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Tomáš Rousek a zařídil tak Rebelům bonusový bod navíc.

Rozhodující nájezd Tomáše ROUSKA
    Celé utkání můžete sledovat na vysilamezive.cz.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Rebel Havlíčkův Brod.
    Autorem vítězné branky je TOMÁŠ ROUSEK.

3. séria
    1:0
    Tomáš Rousek se trefil k pravé tyči Ondřeje Bláhy a rozhoduje utkání!

3. séria
    0:0
    CEB: Tomáš NOUZA neproměňuje – 0:0.

2. séria
    0:0
    Také pokus Jiřího Kuchlera skončil na betonu Ondřeje Bláhy.

2. séria
    0:0
    Josef Straka zkoušel rozhýbat Jana Dlouhého, ale ten si poradil svým betonem.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení se hrálo velice opatrně, žádný gól nepadl a tak rozhodnou až samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:53
    Hosté byli úspěšnější na vhazování, ale nikam se neženou.

64:41
    Pokus Jana Jaroměřského od modré čáry končí v lapačce Ondřeje Bláhy a vhazuje se po jeho pravici.

64:36
    Ondřej Bláha přikryl kotouč lapačkou po střele Rebelů z levého kruhu.

64:28
    Domácí hráči neriskují ztrátu kotouče a raději se s ním vracejí za vlastní bránu.

63:56
    Ani jeden z týmů nechce udělat chybu a hra je velice opatrná.

63:30
    Ani jejich útok neměl dlouhého trvání, hraje se ve středním pásmu.

63:11
    Dlouho si ho ale neužili a útočí zase Motor.

62:37
    Lukáš Chmelíř nahodil na Jana Dlouhého ze středního pásma, puku se chopí domácí hráči.

62:02
    Teď se jim to podařilo, ale o kotouč přišli a dopředu se hnali hosté, obrana Rebelů se k nim sice dokázala vrátit, ale Jan Dlouhý stejně musel zakročit pravým betonem.

61:34
    S kotoučem na holích hrají domácí, ale nedaří se jim prokombinovat do útočného pásma.

61:00
    Jan Dlouhý předvedl zákrok betonem po střele Michala Švihálka z pravé strany.

60:29
    David Kuchejda nabral kotouč na bekhend v prostoru mezi kruhy, jeho pokus byl ale příliš vysoký.

60:18
    Jejich útok skončil na modré čáře, když se provinili ofsajdem.

60:10
    Úvodní vhazování opět vyhráli hosté.

60:01

Ve třetí třetině byli mnohem aktivnější hosté a jejich snaha přinesla ovoce, když díky dvěma trefám Tomáše Nouzy vyrovnali stav utkání.

60:00

59:55
    Tomáš Nouza vyděsil diváky v Kotlině, když jeho střela z levé strany rozvlnila síť, bylo to ovšem z vnější strany.

59:51
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním a tak se hra stěhuje před Jana Dlouhého.

59:31
    Václav Tomek se snažil zakončit z levého kruhu, jeho střela ale bránu netrefila.

58:51
    Z levé strany zakončoval Martin Heřman, jeho přízemní střelu kryje Jan Dlouhý pravým betonem.

58:20
    Rebelové se dostali ke kotouči a zavážejí ho do pásma Českých Budějovic.

57:58
    Oddechový čas pro domácí!

57:58
    David Kuchejda se prohnal po pravé straně a jeho tvrdou ránu chytá Jan Dlouhý do lapačky!
    NOUZA - 2:2

57:43
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    TOMÁŠ NOUZA se dokázal prokličkovat z levé strany až před bránu, kde se dokázal prosadit bekhendovou kličkou a svým druhým gólem využívá přesilovku a vyrovnává stav utkání! Asistence: Roman Vráblík, Dan Růžička.

57:16
    Útočná snaha Českých Budějovic je zastavena ofsajdem.

57:02
    Domácí se tak mohou osvobodit.

56:48
    Michal Švihálek posílal kotouč z rohu pásma před bránu, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

56:35
    Lukáš Endál (HBR) zavadil o Ondřeje Bláhu v jeho brankovišti a dostává 2 minuty za podražení.

56:33
    Jan Dlouhý vystrčil beton proti svižné střele Michala Švihálka z mezikruží.

55:53
    Václav Tomek dostal nabito u levé tyče, dokázal ale jen vyprášit betony Ondřeje Bláhy.

54:48
    Jan Heřman napřahoval ze stejného místa, jeho střela měla však stejné parametry, jenom letěla na druhou stranu.

54:20
    Roman Maliník se pokoušel o střelu z levého kruhu, kotouč ale mířil výrazně mimo.

54:00
    Jan Dlouhý kryje skákavý kotouč do lapačky, který na něj mířil po nahození Motoru.
    NOUZA - 2:1

52:58
    TOMÁŠ NOUZA se dostal ke kotouči v bezprostřední blízkosti domácí branky, před Janem Dlouhým zamíchal s pukem a poslal mu ho mezi betony! Asistence: Martin Heřman, Luboš Rob.

52:25
    Dopředu se hnali Jiří Kuchler a Tomáš Rousek, druhý jmenovaný však nedokázal kotouč vrátit Jiřímu Kuchlerovi.

51:53
    Ondřej Bláha kryje střelu domácích z pravé strany do své lapačky.

51:31
    Josef Straka (CEB) dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

51:28
    Tomáš Nouza mezi kruhy zlomil hokejku a jeho střela tak skončila mimo.

51:13
    Roman Přikryl s Pavlem Sedláčkem se hnali dopředu, prvně jmenovaný vystřelil od levého mantinelu, ale netrefil bránu.

50:52
    Domácí jen nahodili na Ondřeje Bláhu, ale za kotoučem spěchal Jakub Babka a tak brankář Motoru puk raději podržel.

50:43
    Velice tvrdou ránu od modré schytal Robin Staněk, za pochvaly Jana Dlouhého a pomoci svých spoluhráčů odjíždí na střídačku.

50:19
    David Kuchejda hledal mezírku v postoji Jana Dlouhého u levé tyče, žádná tam však nebyla a tak se opět vhazuje po levici domácího brankáře.

49:52
    Střela hostů z levého kruhu skončila v náručí Jana Dlouhého a ten přerušuje hru.

49:33
    Tomáš Rousek se prodíral obranou hostů středem hřiště, jeho zakončení z mezikruží zadunělo jen o zadní mantinel.

49:02
    Rychlý pokus po vhazování končí v připravené lapačce domácího gólmana.

Dnešní utkání sleduje 521 diváků!

48:53
    Jan Dlouhý další kotouč raději přikryl pod svoji lapačku a přerušuje hru.

48:37
    Střela Marka Vaniše z pravé strany škrtla o lapačku Jana Dlouhého a končí za bránou.

48:23
    Zakročit musel taky Ondřej Bláha, střela domácích z pravé strany končí v jeho lapačce.

47:47
    Mnohem útočnější jsou nyní hosté, střelu Lukáše Chmelíře od modré čáry našel Jan Dlouhý ve svém náručí.

47:15
    Do střely hostů od modré čáry se položil Jan Milfait a puk zamířil vysoko nad bránu.

46:43

46:09
    Josef Straka se opět natlačil před bránu a snažil se zakončit za beton Jana Dlouhého, to se mu ale nepodařilo.

45:52
    Domácí se osvobozují.

45:33
    Střelu Roka Pajiče z pravého kruhu Jan Dlouhý pokryl.

45:12
    Michal Švihálek našel na spodku levého kruhu Davida Kuchejdu, jehož střela do protipohybu Dlouhého těsně minula branku.

44:43
    Srážka však byla nezaviněná, protože Josef Straka byl podražen Robinem Staňkem (HBR), který si odsedí 2 minuty.

44:43
    Josef Straka se tlačil před bránu z levé strany, ale narazil do brankáře Dlouhého a posunul bránu ze své pozice.

44:13
    Hosté teď Rebely zamkli v jejich pásmu, ale domácím se nakonec podařilo zachytit přihrávku hostů a sami se snaží zaútočit.

43:37
    Jan Dlouhý si pohlídal prostor u své levé tyče a zasahuje hokejkou.

42:37
    Tomáš Nouza se bleskově dostal do pásma domácích, jeho pokus zastavil u levé tyče Jan Dlouhý svým betonem, poté ještě nadvakrát dorážel Josef Straka, ale ani ten domácího gólmana z bezprostřední blízkosti nepřekonal!

42:08
    Hosté se tlačili do šance před Janem Dlouhým, ale pomohli si přihrávkou rukou a jsou vykázáni do středního pásma.

41:40
    Rebelové vybojovali kotouč v rohu útočného pásma, pokus Romana Přikryla se ale mezi tři tyče nevešel.

41:23
    Jan Dlouhý předvedl další zákrok betonem po svižné ráně Michala Švihálka z levého kruhu.

40:48
    Tomáš Nouza se obtočil u pravé tyče kolem obránce, jeho bekhendový pokus skončil na levém betonu Jana Dlouhého.

40:07
    Jako tradičně v tomto utkání patří úvodní vhazování třetiny hostům.

40:01

Na hřiště první přišli hráči Motoru, Rebelové je zanedlouho následovali a třetí třetina tak může začít.

Další třetina začne přibližně v 19:41.

Převážná část druhé třetiny byla v režii domácích, České Budějovice se jen těžko dostávaly do lepších šancí. Převaha domácích vyústila v polovině periody přesilovkovým gólem Jakuba Babky a Rebelové se do další části hry ponesou dvougólový náskok.

40:00

39:40
    Rebelové hrají s kotoučem na hokejkách, jejich přihrávka ale končí za bránou Ondřeje Bláhy.

38:55
    Motor se usadil v útočném pásmu, ale přes obranu domácích se mu nedaří prosadit, Jan Dlouhý nemusí zasahovat.

38:18
    Ani hosté se nepotkali s přesností a jejich přihrávku sbírají Rebelové za svojí bránou.

37:35
    Do útoku se hnali domácí, ale špatná přihrávka před modrou čárou je zastavila.

37:18

36:57
    Dan Růžička se dostal ke střele mezi kruhy, jeho pokus Jan Dlouhý dokázal vytěsnit na bránu, poté se dostal k další střele do modré, ale bránu netrefil.

36:32
    Motor se dostal do pásma domácích, o kotouč ale rychle přišel a domácí se mohou opět osvobodit.

35:59
    Roman Maliník zachytil chybnou přihrávku hostů v jejich pásmu a nahrál Danielu Kolářovi, jehož tvrdou ránu chytil Ondřej Bláha ramenem.

35:47
    Domácím se ale podařilo vyhodit a osvobozují se.

35:18
    Další přesilová hra pro České Budějovice, Tomáš Rousek (HBR) dostává 2 minuty za vražení na hrazení.

34:56
    Motor se však znovu dostal do útoku, Michal Švihálek ale nezachytil na modré čáře přihrávku a hosté se musí tlačit dopředu znovu.

34:30
    Hosté vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění, vhazuje se tedy před jejich bránou.

34:01
    Po střele Jana Trummera se kotouč povaloval v brankovišti domácích, obrana Havlíčkova Brodu se ale dobře zorientovala a posílá ho do středního pásma.

33:54
    Jan Dlouhý chytil střelu hostů z pravého kruhu a vhazuje se po jeho levici.

33:25
    Domácí se dobře bránili a jsou v plném počtu.

32:55
    Roman Maliník dostal v oslabení křížnou přihrávku k pravé tyči, z dobré pozice ale minul Bláhovu bránu!

32:13
    Motor se dostal ke střele od modré čáry, ta však trefila jen brusle bránícího hráče a domácí se osvobozují.

31:25
    Přesilovou hru si nyní zahrají České Budějovice, když Roman Přikryl (HBR) usedá na trestnou lavici na 2 minuty za sekání.

31:05
    Rebelové pokračují v útočné aktivitě, střelu od modré poslal na gólmana hostů Daniel Kolář.
    BABKA - 2:0

30:31
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Domácí využívají svoji přesilovou hru, po střele Václava Tomka se k dorážce u levé tyče dostal JAKUB BABKA, jenž dokázal trefit odkrytou část Bláhovy svatyně! Asistence: Václav Tomek.

30:15
    Martin Heřman vyvezl kotouč až do pásma Rebelů a zkoušel vystřelit, trefil ale jen obránce před sebou.

29:48
    Českým Budějovicím se podařilo dostat k puku a vyhodit jej ven z pásma.

29:26
    Ondřej Bláha předvedl další zákrok po střele Rebelů od levého mantinelu a bude se vhazovat.

29:16
    Roman Vráblík (CEB) dostává 2 minuty za hrubost.

29:16
    Tomáš Rousek poslal bekhendový pokus na bránu hostů, poté Ondřej Bláha chytil do lapačky dorážku od modré čáry.

28:37
    Motor se nastěhoval do pásma Rebelů na delší dobu, po pokusu Michala Švihálka se po dorážce natahoval Jan Trummer, ale byl odstaven domácími beky.

28:05
    Šance také na druhé straně hřiště, z pravé strany zkoušel vypálit David Kuchejda, Jan Dlouhý se ale nenechal zaskočit.

27:28
    V další šanci se objevil Pavel Sedláček, jehož ránu z mezikruží likviduje brankář Motoru.

27:10
    Větší aktivita je nyní na straně Rebelů, z pravého kruhu zakončoval Václav Tomek, jeho střela byla ale sražená hostující obranou do ochranné sítě.

26:42
    Chybnou rozehrávku hostů zachytil ve středním pásmu Jan Heřman a vypálil z prostoru mezi kruhy, trefil se ale přesně doprostřed brány, kde stál připravený Ondřej Bláha.

26:04
    Jeden z čárových rozhodčích obdržel tvrdý úder a zůstal ležet na ledě, rychle k němu chvátá lékař. I rozhodčí jsou však tvrdí chlápci, otřesený sudí se protáhl a staví se opět na své místo.

25:34
    Tomáš Chlubna ukázal svoji rychlost a tlačil se před bránu z pravé strany, Dan Růžička mu ale cestu zatarasil a zahnal ho za bránu, poté se ještě snažil nabízet kotouč před bránu, tam ale byli jen hráči ve žlutém.

25:21
    Jan Dlouhý přikryl nahozený kotouč před dojíždějícími útočníky Motoru a vhazuje se po jeho pravici.

24:54
    David Kuchejda střílel přes obránce z mezikruží, puk ovšem letí vedle levé tyče domácích.

24:20
    Nejprve ihned po vhazování střílel Jan Heřman, jenž trefil nastavený beton gólmana hostů, poté Ondřej Bláha předvedl další zákrok po střele od modré čáry.

24:01
    Hra je přerušena i nyní, tentokrát kvůli zakázanému uvolnění, jímž se provinili hosté.

23:48
    Jan Dlouhý kryje pokus Motoru od modré čáry a raději přerušuje hru.

23:34
    Tomáš Nouza zkoušel ukrýt střelu z levého kruhu do klubka těl, ale od skupinky hráčů se kotouč odrazil do rohu kluziště.

22:56
    Hosté hrají s pukem na svých holích za svou bránou velice rozvážně a čekají na vhodnou příležitost k rozehrávce.

22:21
    Z vrcholku pravého kruhu střílel Jan Milfait, jeho pokus končí v náručí připraveného Ondřeje Bláhy.

21:34
    Z mezikruží zkoušel střílet Pavel Sedláček, jeho pokus ale minul svatyni hostů.

21:23
    Na druhé straně se dostali ke střele z pravého kruhu domácí, se kterou si Ondřej Bláha dokázal poradit.

21:12
    Střela Dana Růžičky od modré čáry byla tečovaná a jen těsně přelétla břevno domácí brány.

20:53
    Jan Dlouhý raději přidržel kotouč po nahození Motoru a vhazuje se po jeho levici.

20:13
    Jejich rozehrávka byla ale velice nepřesná a tak můžou hrát České Budějovice.

20:08
    Na úvodním buly druhé třetiny byl úspěšnější Josef Straka, k puku se ale poté dostali domácí.

20:01

První se na ledové ploše objevili hosté, nyní nastoupili i domácí a tak může další třetina začít.

Další třetina začne přibližně v 18:50.

V první třetině sledujeme poměrně vyrovnané výkony obou mužstev, s lepší náladou ale odcházejí do kabiny domácí, když se hned ve druhé třetině dostali zásluhou Lukáše Endála do vedení. Rebelům byla nabídnuta přesilová hra pěti proti třem, ale v ní si nedokázali vytvořit vážnější šanci.

20:00

19:36
    Havlíčkobrodští jsou nastěhovaní v pásmu Motoru, ten se ale pozorně brání a nepouští na svého gólmana žádný projektil.

18:53
    Tomáš Rousek s Romanem Maliníkem chtěli vymyslet, jak by ohrozili Ondřeje Bláhu zpoza jeho brány, ale obrana hostů je o kotouč obrala.

18:19
    Domácí jen nahazují na Ondřeje Bláhu a oba týmy střídají.

17:46
    Michal Švihálek ujel domácí obraně a dral se do zakončení z levé strany, jeho střelu švihem ale schoval Jan Dlouhý do své lapačky.

17:35
    Václav Tomek se snažil zakončit z pravého kruhu, ale jeho střela trefila jen obránce Českých Budějovic.

17:08
    Střela Jiřího Kuchlera z levé strany skončila v lapačce Ondřeje Bláhy a bude se vhazovat po jeho pravici.

16:48

16:11
    Rebelové vyvážejí kotouč ven ze svého pásma a jdou střídat.

15:51
    Pokus Dana Růžičky od modré čáry se zastavil v klubku těl před Janem Dlouhým a na bránu neprošel.

15:13
    Domácím bekům se podařilo eliminovat kombinaci hostům a puk vyhazují až za bránu Ondřeje Bláhy.

14:48
    Další vyloučení, tentokrát si na trestné lavici odpočine Martin Janáček (HBR) na 2 minuty za hákování.

14:42
    Martin Heřman se natlačil do pásma domácích po pravém mantinelu, jeho bekhendový pokus končí ve výstroji Jana Dlouhého.

14:09

14:01
    A Motor se dokázal zmocnit puku a vyhodit ho ven ze svého pásma.

13:34
    Teď už jsou Rebelové opět nastěhovaní v pásmu hostů, puk však putuje jen podél mantinelů.

13:10
    Hra se přerušila poté, co v útočném pásmu zůstal ležet jeden z domácích hráčů.

12:56
    Po dlouhé kombinaci se ke střele odhodlal Roman Přikryl, jehož rána od modré čáry našla připravenou vyrážečku Ondřeje Bláhy.

12:21
    Hostům se ale podařilo okamžitě poslat kotouč až na Jana Dlouhého.

12:09
    Domácí si zahrají 51 sekund přesilovou hru pět na tři, na trestnou lavici usedá Lukáš Kříž (CEB) na 2 minuty za hrubost.

11:51
    Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

11:29
    Rebelové kombinují v pásmu Motoru, ale ke střele se prozatím nedostali.

11:00
    Přesilovou hru si zahrají také domácí, na trestné lavici mizí Martin Heřman (CEB) na 2 minuty za krosček.

10:43
    Další zákrok Ondřeje Bláhy po střele Daniela Koláře od modré čáry.

10:37
    Druhá útočná formace domácích motala hlavy hostujícím obráncům, hru přerušil až svým zákrokem Ondřej Bláha.

09:47
    Teď už můžou útočit domácí, ale Václav Tomek málem namazal do dobré šance hostujícím útočníkům, nakonec své zaváhání dokázal napravit.

09:20
    Po menším tlaku hostů si domácí obránci pomohli vyhozením na zakázané uvolnění.

09:08
    David Kuchejda se šikovně uvolnil přes obránce v levém kruhu, jeho zakončení ale netrefilo bránu domácích.

08:35
    Útočná akce Rebelů je zastavena na modré čáře kvůli ofsajdu.

07:56
    Lukáš Endál chvátal z trestné lavice rovnou do útoku, kde se v souboji střetl s Jakubem Suchánkem, který zůstává ležet na ledě a na střídačku odjíždí za pomoci svých spoluhráčů.

07:43

07:35
    Josef Straka se proháčkoval domácí obranou a dostal se až do zakončení, jeho blafák však pokryl Jan Dlouhý svým pravým betonem.

07:21
    Hosté vyhodili jen na zakázané uvolnění ve své přesilové hře.

06:43
    Z pravého kruhu zakončoval Jiří Bárta, ale Jan Dlouhý jeho pokus vyrazil do rohu.

06:24
    Domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

06:06
    U pravé tyče se po dorážce natahovali Tomáš Nouza s Michalem Švihálkem, ale ani jeden na kotouč nedosáhl.

05:43
    Motor se dostal z útočného pásma, ovšem Lukáš Endál (HBR) se provinil podražením a posílá svůj tým do čtyř.

04:57
    Nejprve si musel dávat pozor Jan Dlouhý na závar před jeho bránou, následně v podobné situaci na druhé straně přikryl kotouč pod lapačku Ondřej Bláha a bude se vhazovat.

04:12
    Dan Růžička se dostal ke střele z pravého kruhu, ale zamířil příliš vysoko a vylekal pouze brankového rozhodčího za plexisklem.

03:55
    Domácím nevyšel přechod do útočného pásma, když je zastavil ofsajd.

03:33
    Tomáš Rousek se dostal do útočného pásma středem hřiště a vybídl ke střele Jiřího Kuchlera, jehož pokus zápěstím končí vedle levé tyče Ondřeje Bláhy.

02:55
    Jan Dlouhý předvedl bravurní zákrok špičkou levého betonu, když kotouč směřoval do odkryté části domácí branky!
    ENDÁL - 1:0

01:55
    Po vyhraném buly se snažil zakončit Roman Přikryl z velice ostrého úhlu z levé strany, puk se poté dostal až na pravou stranu k úplně volnému LUKÁŠI ENDÁLOVI, jenž neměl problém zamést kotouč do odkryté klece! Asistence: Roman Přikryl, Pavel Sedláček.

01:36
    Ani tentokrát se jim nepodařilo dobře založit útok a další kotouč končí na zakázaném uvolnění.

01:26
    České Budějovice se dostaly k puku a rozvážně rozehrávají.

00:56
    Rebelové kombinují v útočném pásmu, obrana hostů je však úspěšně vytlačuje do rohů.

00:36
    V útočném pásmu se ovšem kvůli špatné přihrávce dostali za modrou čáru a museli začít znovu, jenže jim nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

00:06
    První vhazování zápasu vyhráli hosté a připravují si útočnou akci.

00:01

Obě mužstva se pozdravila a po svých rituálech u vlastních branek se pomalu staví k úvodnímu buly, utkání za malou chvíli začne.

Na ledovou plochu přicházejí jako první domácí Rebelové v červeném, následují je hosté z Českých Budějovic, kteří oblékli žluté dresy.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dlouhý (Svoboda) – Jaroměřský, Pavlíček, Kolář, Janáček (A), Staněk, T. Semrád, Kadela – Rousek, Kuchler (A), Maliník (C) – Tomek, J. Heřman, Babka – Endál, Přikryl, Sedláček – Půlpán, Milfait, Chlubna. Trenér: Miroslav Barus.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Punčochář, Kříž, Suchánek, Vráblík, Růžička, Chmelíř (A), M. Semrád – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza (A), Straka (C), Švihálek – M. Heřman, Rob, Vaniš – Trummer, Bárta. Trenér: Petr Rosol.

Rozhodčí: Petr Úlehla – Karel Lukš, Jiří Novák.

Vzájemná bilance v 1. lize (od 2006/07)

Počet odehraných zápasů: 5
    Bilance: 4-0-0-1
    Výslekdy: 3:0, 3:2, 2:1, 4:1, 1:3
    Skóre: 13:7

Oblékali dres soupeře:

Na soupisce Rebelů se již protočila početná skupina jmen, a tak mezi nimi najdeme i dost takových, která se objevila na soupisce Motoru. Dominik Boháč a David Pavlíček nastupovali na jihu Čech minulou sezonu, Tomáš Micka v ročníku 2009/10. Mezi Rebely najdeme také pět odchovanců Českých Budějovic, jimiž jsou Tomáš Prokop, Ivo Kotaška, René Piegl, Jakub Babka a Tomáš Rousek.

Na druhé straně najdeme takové případy dva. Michal Švihálek vypomáhal Rebelům na konci loňské sezony v osmi zápasech, ve kterých se prezentoval jedním gólem a sedmi asistencemi. Druhým útočníkem, jenž oblékal dres Havlíčkova Brodu v přípravném období na tuto sezonu, je Jan Trummer.

Minulá utkání:

AZ Havířov – HC Rebel Havlíčkův Brod 3:2
    ČEZ Motor České Budějovice – SK Horácká Slavia Třebíč 3:4

ČEZ Motor České Budějovice
    Jihočechům se také vstup do sezony nepovedl optimálně. Z úvodních pěti kol se radovali z výhry jen dvakrát, přičemž ta první přišla právě proti Havlíčkovu Brodu. Poté však přišla série šesti zápasů bez porážky, která Motor posunula výš. V posledním utkání se Českobudějovičtí utkali v domácí Budvar Aréně proti rozjeté Třebíči, se kterou svedli velmi vyrovnanou bitvu. Domácí si třikrát užívali vedení, ale ne příliš dlouho, Horácká Slavia dokázala pokaždé velice rychle vyrovnat a v samotném závěru sama rozhodla. Motor nakonec padl těsně 3:4 a v tabulce je s 25 body na sedmé příčce.

HC Rebel Havlíčkův Brod
    Minulou středu se Rebelové utkali na domácím ledě s Ústím nad Labem. Díky gólům Romana Maliníka a Tomáše Rouska se domácí radovali z vítězství 2:1, které bylo teprve druhé v sezoně. Tři body vydolované z tohoto utkání daly Rebelům naději posunout se z posledního místa, jelikož ztráta na předposlední Prostějov se ztenčila na jediný bod. V sobotním kole však Havlíčkobrodští prohráli těsně 2:3 v Havířově, naopak Prostějov si doma poradil s Jihlavou, a tak je situace podobná té před týdnem, Rebelové jsou poslední se ztrátou čtyř bodů na soupeře před sebou.

Vítáme vás u on-line přenosu šestnáctého kola 1. ligy, ve kterém proti sobě nastoupí domácí HC Rebel Havlíčkův Brod a ČEZ Motor České Budějovice. Utkání začíná v 18:00.

Milan Sochor

Góly a asistencie: 2. Endál (Přikryl, Sedláček), 31. Babka (Tomek), rozh. náj. Rousek – 53. Nouza (Heřman, Rob), 58. Nouza (Vráblík, Růžička)