Jugra Chanty-Mansijsk – Záhreb 1:2 (po pr.) | Čeljabinsk – HC Slovan 3:2 (kon.) | Nižnekamsk – Dinamo Minsk 5:4 (po pr.)
Traktor Čeljabinsk
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Sobota 18.10.2014, 13:00 • Ľadová Aréna Traktor, Čeljabinsk • KHL

Slovan dnes prehral ďalší zápas, ktorý mal vo svojich rukách. Taký je šport, taký je hokej a taká je KHL. Nebudem písať, že škoda. Ideme ďalej, v pondelok máme ďalší zápas na tripe a snáď zabodujeme. Pekné popoludnie Vám želá Voladimír Korduliak. (15:17:40)

60:00

59:53
    Traktor posunul puk cez všetky čiary mimo svoje pásmo, zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po ľavici Garnetta.

59:20
    Od červenej čiary jeden z domácich minul bránku Janusa, Slovan sa opäť ponáhľa s pukom do pásma domácich.

59:04
    Nagy prehral buly a domáci poslali puk na zakázané uvoľnenie, vraciame sa späť pred Garnetta.

58:57
    Oddychový čas hostí, Matikainen mobilizuje sily v bielych dresoch, Janus na striedačke, táto prehra by bola krutá.

58:50
    Janus vykorčuľoval na striedačku, Slovan to predsa len skúsi.

58:25
    Slovan nahodil puk do pásma, no nemá ho pod kontrolou, na power play je to málo.

57:42
    Sigaletov puk od modrej bol zblokovaný obrancom domácich na ochrannú sieť, Slovan má pásmo a skúsime hru bez Janusa?

56:48
    Traktor s pukom v pásme hostí, pre Slovan to neveští nič dobré.

56:14
    Puk snkončil mimo hraciu plochu, vhadzovať budeme v centrálnom kruhu.

54:09
    Brejk domácich a puk dostal na ľavú stranu nikým nekrytý Růžička, ktorý nedokázal trafiť odkrytú časť Janusovej bránky.

53:25
    Opäť Traktor vyhodil puk na čas zo svojho pásma, hostia budú naďalej útočiť.

52:18
    Slovan tlačí súpera, hostia len vyhadzujú puk do pásma hostí, podarí sa belasím aspoň vyrovnať?

50:59
    Vondrka puk chcel dať za chrbát Garnetta z pravej strany, neuspel, dorážke Tičara na opačnej strane Michael vystavil stopku.

49:29
    Bartovič preveril pozornosť Garnetta, ten však svoj tím podržal a belasí musia zabrať.

49:06
    Starosta dostal puk na modrú, vystrelil, Garnett puk schoval vo svojej lapačke.

48:34
    Slovan zamkol domácich v pásme, točí ich, podarí sa vsietiť?

47:20
    Prihrávku pred bránku na Wilsona Janus zneškodnil, Slovan musí zabrať, tento zápas nie je ani zďaleka stratený.

47:10
    Hostia v plnom počte.

47:05
    Quint dostal spoza bránky puk na pravý kruh, pohotovo vystrelil, Janus puk ukryl do svojej lapačky.

46:05
    Traktor zamkol hostí v pásme, Slovan bráni svoje oslabenie zubami nechtami, podarí sa to?

45:10
    Štajnoch za hákovanie vyfasoval dve minúty, presilovka pre domácich.
    KUKUJOV - 3:2

44:51
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    No nie, ale je to tak. Z medzikruža vystrelil SEMJON KUKUJOV a prestrelil Janusa v bránke hostí. Asistencia: Oleg Piganovič.

44:27
    Nagy z ľavej strany preveril Garnetta, Tičar sa k dorážke nedostal.

43:01
    Bartovič poslal vpred Surového, ktorý sa za bránkou domácich presadiť nemohol, Traktor aspoň na čas puk poslal mimo pásmo, Slovan má hernú prevahu, tri body z ľadu Traktora budú...

41:45
    Puk na hokejkách hostí, ktorí tretiu tretinu držia od úvodu na svojich paliciach.

40:45
    Sigalet poslal vpred puk do pásma Vondrkovi, hostia však s pukom v pásme domácich neuspeli.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 14:40.

V druhej tretine bol priebeh hry vyrovnaný, Slovan sa ujal vedenia a napriek tomu, že chlapci v závere tretiny chybovali, veríme v ich úspech. Strely na bránku po dvoch tretinách 19:22, ešte jedna spod Tatier sa ujme.

40:00
    GLINKIN - 2:2

38:24
    Smola, smola a smola, ANTON GLINKIN posielal puk z ľavej strany popred bránku a napriek tomu, že Jaro dobre vykorčuľoval z bránky, Michal Sersen si dal pred bránkoviskom vlastenca. Asistencia: Andrej Popov.

37:35
    Slovan puk vyhodil von zo svojho pásma, domáci musia vyrobiť svoju akciu.

36:48
    Hudáček za seknutie dostal dve minúty, presilovú hru bude hrať Traktor.
    JEGLIČ - 1:2

35:28
    Slovan Bratislava dal gól!
    Rok Tičar vybojoval puk za bránkou, poslal ho na modrú Fosterovi, ktorý vypálil a ŽIGA JEGLIČ puk usmernil do bránky Garnetta. Asistencie: Kurtis Foster a Rok Tičar.

34:53
    Nedorost od pravého kruhu pohotovo vystrelil, Garnett v pokľaku puk likviduje vo svojom náručí.

34:09
    Domáci sa veľmi ponáhľali do pásma, čiarový im akciu zastavil na modrej pre ofsajd.

33:20
    Akcia hostí nemala oči, no nič to, Slovan stále veľmi dobre predvádza svoju hru na ľade v aréne Traktor.

32:23
    Po ľavej strane sa do pásma dostal s pukom Sajustov, vystrelil, Janus puk zatočil do svojej lapačky.

32:10
    Traktor sa previnil proti pravidlám zakázaným uvoľnením, vhadzujeme pred Garnettom.

31:53
    Domáci v plnom počte, Slovan sa ubránil a ponuku na brejk v podaní Bartoviča nevyužil.

31:17
    Bartovič to chcel na kľučku a Garnett ho ľavým betónom vychytal!

31:17
    V brejku sa ocitol Bartovič, hákovanie Chlystova, trestné strieľanie.

29:53
    Na strane domácich za podrazenie Bulis a na strane hostí za filmovanie Surový, po dve minúty. Hráme piati proti štyrom.

29:14
    Podrazenie Fostera znamená presilovú hru pre Traktor, nuž čo už?

28:15
    Čistov a Piganovič narobili starosti v defenzíve hostí, Janus puk vyrazil na ľavú stranu za bránku a trma-vrma trvá.

27:19
    Chybná rozohrávka na Bližňáka, zakázané uvoľnenie, vhadzovať budeme pred Janusom.

25:44
    Nagy dostal puk pred bránkovisko, no nestihol zakončiť, je toto vôbec možné? Slovan má viac z hry a stále sa snaží o výhru v riadnom hracom čase.

25:28
    Vondrka dostal puk pred bránkovisko, no efektný čas na zakončenie nemal, Garnett jeho puk ukryl vo svojej lapačke.

23:55
    Mám pocit, že Vondrka sa dostal na pravej strane k zakončeniu, Garnett puk cez svoju lapačku poslal späť do hry.

23:12
    Slovan bol chvíľku s pukom v pásme domácich, nič tam však chlapci nevymysleli a Traktor tak puk poslal mimo svoje pásmo.

21:54
    Krásna strela Nedorosta spoza pravého kruhu, Garnett zatočil lapačkou a puk tam ukryl.

21:13
    Opäť zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po pravej ruke Janusa.

21:01
    Baranka bojoval za bránkou Janusa o puk, napokon hostia puk len vyhodili z pásma, hra sa vráti pred Janusa.

20:34
    Bulisov puk z ľavej strany len preplachtil medzi kruhmi, nič mimoriadne sa neudialo.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 13:47.

Ako rýchlo sa Slovan ujal vedenia, tak rýchlo v závere tretiny Traktor vyrovnal. Oba góly padli po náhode a tak si počkáme na druhú časť hry. V tej prvej mal jednoznačne navrch Slovan a treba len taktovku hry nepustiť z rúk.

20:00

19:17
    Neverme vlastným očiam, aj toto sa stáva, domáci nahodli puk pred bránku Čistovom, jemne ho tečoval JÁN BULIS a Jarovi puk prekĺzol pomedzi betóny do bránky. Asistencie: Stanislav Čistov a Konstantin Panov.

18:03
    Surový puk poslal do pásma domácich, oba tímy prestriedajú a dokončíme prvú tretinu.

17:10
    Z ľavého kruhu vystrelil Tičar, Garnett puk vyrazil pred seba a Roka defenzíva domácich k dobrej dorážke už nepustila.

15:55
    Hostia v plnom počte, a mohli vsietiť, Traktor hral presilovku dobre, defenzíva hostí na výbornú.

15:35
    Nedorost sa dostal dp brejku s Nagyom dva na jeden, Václav však prihrávkou Ladislava nenašiel, aká to škoda.

15:05
    Traktor stále drží hostí v tlaku, no strelu na bránku Janusa sme nevideli, kiež by to tak zostalo.

14:19
    Popov si z ľavej strany nakorčuľoval s pukom až pred Janusa, Jaroslav jeho puk cez hokejku poslal mimo bránkovisko.

13:55
    Presilovka pre domácich, Bližňák dostal dve minúty za seknutie.

13:07
    Panov z ľavej strany len vyskúšal Jarovu pozornosť, ktorý puk vyrazil späť do hry, Slovan ho dostal pod kontrolu.

12:40
    Surový váhal s prihrávkou a Netík bol v pásme skôr ako puk, dvaja Tomášovia vyrobili ofsajd pre belasých.

11:53
    Domáci tím sa zatiaľ hokejovo nepredviedol, Slovan drží taktovku hry vo svojich rukách.

10:54
    Vondrka z ľavej strany prestrelil bránku, Slovan však operuje s pukom v pásme domáceho tímu.

09:55
    Obrovská šanca domácich, Růžička vystrelil, keď mu Popov poslal puk medzi kruhy, Janus vytiahol zákrok a puk poslal na pravú stranu klziska.

09:39
    Nahodený puk na bránku Garnett prikryl, Slovan aktívnejším tímom, domáci sa herne zatiaľ trápia.

09:25
    Hostia v plnom počte, ani strela z ľavého kruhu v podaní Fostera sa neujala, škoda.

08:36
    Štajnoch od modrej preveril Garnetta, Michael puk vyrazil, k dorážke sa zatiaľ hostia nedostali.

08:05
    Domáci sa dostali do brejku, defenzíva hostí ich k ohrozeniu Janusa nepustila.

07:39
    Slovan zamkol Traktor v pásme, podarí sa mu odskočiť na dva góly?

07:25
    Trest pre hráčsku lavičku domácich, niekto si predsa len pôjde sadnúť na lavicu hanby, teraz presilová hra pre Slovan.

06:01
    Hostia v plnom počte, Slovan si stále drží svoje vedenie na ľadovej ploche.

05:52
    Domáci v plnom počte a začína ich krátka presilová hra.

05:15
    Ani jedno z mužstiev pri hre štyroch proti štyrom nemá na viac z hry, čas z presiloviek beží obom tímom.

04:01
    Hudáček presilovku pokazil, za krosček dostal dve minúty, sily na ľadovej ploche sa vyrovnajú.

03:52
    Penkovsky vylúčený za hákovanie, presilová hra pre Slovan.

03:41
    Vondrka poslal puk na pravú stranu do pásma, Surový preveril pozornosť Garnetta, ktorý puk poslal za svoju bránku.

02:40
    Spoza bránky Garnetta rozohráva domáci tím svoj útok, dostáva sa však len po modrú čiaru.

01:55
    Sigalet z bránkovej čiary poslal puk na Garnetta, ten ho vyrazil a domáci tím sa bude snažiť dostať vpred.
    NETÍK - 0:1

00:27
    Čo viac si priať? Bartovič puk centroval spoza bránky do bránkoviska, Tomáš Surový zamestnal obrancov domácich v bránkovisku a druhý Tomáš, TOMÁŠ NETÍK z bránkoviska cez hradbu tiel poslal puk do bránky Garnetta. Asistencia: Milan Bartovič.

00:01

Na tribúne v Čeljabinsku sme videli mladý pár, ktorý držal pri hymne hostí našu zástavu v rukách, Slovan má v Traktor aréne minimálne dvoch svojich priaznivcov.

Na ľadovú plochu vykorčuľovali hráči hostí v bielych dresoch, počkáme si na domáci tím, Traktor nastúpi na zápas v čiernych dresoch, vypočujeme si hymny oboch krajín a môžeme začať.

Príjemné popoludnie v tento deň Vám želám, o pár minút to Slovan rozbalí na ľade Traktora, veríme, že šanca na zisk bodov tu je. V bránke hostí sa predstaví Jaroslav Janus, do zostavy sa vracia Václav Nedorost, Vladimír Mihalik, obranné dvojky sú zasa premiešané, ale Martinovi to s Jonathanom ide, konečne je Štajnoch v prvej lajne, myslím, že je to akurát dobre rozostavené k zisku troch bodov, či? Čo poviete? Vitajte priatelia...

Traktor Čeljabinsk:

HC Slovan Bratislava:

Rozhodca:

Akuzovsky, Karabanov – Lazarev, Maťuša.

HC Slovan sa vydal na štvorzápasový trip a na Sibíri odohrá prvý z nich. V Ľadovej aréne Traktor si v sobotu, krátko popoludní nášho času, skríži hokejky s miestnym klubom – Traktor Čeljabinsk.

Traktor Čeljabinsk – predminuloročný finalista Gagarinovho pohára. Hokejový klub datuje svoj vznik v roku 1947. Dvakrát menil svoj názov, terajší Traktor nesie od roku 1958. V KHL hráva klub od jej vzniku, postupne zaznamenal v jednotlivých ročníkoch 13., 15., 18. miesto. Vo štvrtom ročníku súťaže Traktor vyhral základnú časť súťaže s náskokom jedného bodu pred Petrohradom. V play – off vo finále Východnej konferencie však chlapci nestačili na Avangard Omsk a napokon zaznamenali krásne 3. miesto, čo bolo spolu s bronzovým stupienkom z rokov 1977, 1993 a 1994 najväčším úspechom klubu.

No všetko sa to ešte zlepšilo v piatej sezóne KHL, vo finále Východnej konferencie nastúpil Traktor proti kazašskému Barys Astana. Prehrával už 1:3 na zápasy, v Astane šiel piaty zápas do predĺženia a v čase 79:52 Petri Kontiola natiahol sériu. Šiesty zápas Traktor vyhral 3:2, v tom rozhodujúcom siedmom bol stav nerozhodný 1:1, keď sa už-už zdalo, že zápas pôjde do predĺženia, v poslednej minúte zápasu, v čase 59:31, našiel Petri Kontiola výborného Andreja Kosticyna a ten sa postaral o fakt, že v celom Kazachstane zavládol obrovský smútok a v Čeljabinsku vytryskol gejzír radosti. Traktor vyhral Východnú konferenciu a o Gagarinov pohár si to rozdal s víťazom Západnej konferencie, Dinamom Moskva. Tam sa mu už husársky kúsok z finále Východnej konferencie nepodarilo zopakovať, aj keď bol scenár veľmi podobný. Dinamo viedlo v sérii 3:1 na zápasy a ten piaty sa hral v Moskve. Všetci očakávali korunováciu domácich, Traktor nastúpil do zápasu s odhodlaním – nemá čo stratiť a po prvej tretine viedol v Moskve 0:3. V druhej sa stiahol do defenzívy a po štyridsiatich minútach bolo 3:3. V čase 55:02 sa ale Andrej Kosticyn postaral, že Moskovčania ešte budú musieť vycestovať na východ do Čeljabinska. Šiesty zápas série šiel do predĺženia, Aleksej Cvetkov v čase 65:57 ukončil piaty ročník KHL, Gagarinov pohár obhájil tím Dinamo Moskva.

V uplynulej sezóne sa Traktor do play-off nedostal a napokon zaznamenal v celkovom účtovaní 19. miesto.

Čierno-bielo-červený klubový dres obliekajú hráči z Ruskej federácie, doplnení jedným hráčom z USA a dvomi hráčmi z Kanady a Českej republiky – Ján Bulis a Martin Růžička. Traktor hráva svoje domáce zápasy v Ľadovej aréne Traktor s kapacitou 7.500 divákov. Hlavným trénerom tímu je Karri Kivi z Fínska.

V aktuálnej tabuľke formy Traktor zaknihoval 5 bodov za 1 víťazstvo v riadnom hracom čase v Soči a 2 prehrách, po predĺžení s Ufou a po samostatných nájazdoch v Jekaterinburgu. HC Slovan získal 3 body za víťazstvo v Rige.

Najproduktívnejším hráčom v domácom tíme Andrej Popov nazbieral doposiaľ 9 kanadských bodov (4+5), na chrbát mu dýchajú Deron Quint 8 (3+5) a Anton Glinkin 8 (2+6). V tíme hostí je doposiaľ najproduktívnejším Ladislav Nagy so 16 kanadskými bodmi (11+5) s odstupom pred Michalom Vondrkom 9 (5+4) a Mattom Murleym 8 (4+4). Gólman domácich Vasilij Demčenko disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne s 90,4% úspešnosťou zásahov, na druhej strane Jaroslav Janus s 91,0% úspešnosťou. Komu sa štatistiky po zápase v Čeljabinsku budú meniť smerom nahor?

Srdečne Vás všetkých pozývam k sledovaniu ďalšieho duelu KHL, v Ľadovej aréne Traktor v Čeljabinsku sa predstaví slovenský účastník v súťaži – HC Slovan Bratislava. Aj z tohto zápasu Vám v sobotu napoludnie krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
    Ľadová Aréna Traktor

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 20. Bulis (Čistov, Panov), 39. Glinkin (Popov), 45. Kukujov (Piganovič) – 1. Netík (Bartovič), 36. Jeglič (Foster, Tičar)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Quint, Katičev, Borodkin, Piganovič, Aťušov, Chlystov, Kostromitin – Panov, Čistov, Bulis – Penkovsky, Wilson, Kokujov – Růžička, Glinkin, Popov – Sajustov, Toluzakov, Mokin
    HC Slovan Bratislava: Janus (Backlund) – Štajnoch, Sigalet, Baranka, Sersen (A), Foster, Starosta, Mihalik – Netík, Surový, Bartovič (C) – Vondrka, Nedorost, Hudáček – Nagy (A), Tičar, Jeglič – Bližňák, White, Lunter

Rozhodca: Akuzovsky, Karabanov – Lazarev, Maťuša