Lovosice – Litovel 23:24 (kon.) | Královo Pole – Jičín 30:24 (kon.)
HK FCC Město Lovosice
23:24 (13:17)
Tatran Litovel
cz Sobota 18.10.2014, 17:00 • SH Chemik • Chance Extraliga mužů (CZ)

To je ode mě s konstatováním první extraligové výhry Litovle pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, například u některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (21:50:56)

Ohlas Vladimíra Šumy, trenéra Lovosic: "Obrovské zklamání. V prvním poločase nám vůbec nefungovala obrana, dostali jsme 17 branek a nedokázali jsme být kompaktní. Nedokázali jsme se posouvat za míčem a soupeř toho náležitě využíval, navíc nám dal 5 branek z pivota, na což jsem hráče upozorňoval a v útoku jsme si sice šance vypracovali, ale neproměňovali je. Druhý poločas jsme deset minut před koncem zápasu změnili obranu na 1-5, dostali jsme se do náskoku o jednu branku, kterou jsme vzápětí ztratili. Nedokázali jsme pohlídat konec utkání – byli jsme vyloučeni a soupeř dokázal utkání otočit zase na vlastní stranu a vyhrát rozdílem jedné branky. Zasloužené vítězství Litovle, od úvodní minuty hráli výborně takticky a nehnali se do žádných zbytečných zbrklých situací a pro mě je to obrovské zklamání. Někteří hráči z naší strany si neuvědomují, že jde o strašně důležité body, protože tato soutěž je ještě strašně dlouhá a bude hrozně těžké se do nejlepší osmičky dostat. V domácím prostředí by se němělo rozhodně prohrávat."

Ohlas Lubomíra Krejříře, trenéra hostů: "Jsme štastní, že jsme dosáhli na první extraligové vítězství na lovosické půdě. Zůstáváme nohama na zemi a jsme si vědomi toho, že jsme v optimální pohodě a to bylo vidět od úvodních minut i v přípravě na toto utkání. My jsme toho náležitě využili. Prezentovali jsme se kvalitní útočnou hrou v prvním poločase a v momentě, kdy se utkání lámalo, tak jsme dokázali i defenzivou dostávat hráče domácích pod tlak. Bohužel jsme hodně šancí neproměňovali, ale rozhodující branku jsme dali, takže jsme ohromně šťastní za dosažený výsledek.

Ve druhém poločase začali Lovosice stíhací jízdu, která se zprvu zdála nemožná, ale postupem času domácí branku po brance odmazávali a z rukou všech hráčů na hřišti byla k vidění velká nepřesnost, své by o tom mohly povídat všechny tři tyčky, které se dnes mnohokrát rozezvučely během utkání. Lovosice svojí stíhací jízdu dokončili v 55. minutě, kdy se podařilo Lovcům dokonce obrátit vývoj zápasu. Ale Litovel velmi záhy srovnala skóre zápasu a 3 minuty před koncem si vytvořila mírný náskok, který už do dramatického konce zápasu dokázali Litovelští ubránit. Litovel si tedy připisuje první extraligovou výhru a v tabulce se posouvá o jednu výšku výš, právě za Lovosice.

60
    Konec zápasu. (23:24)

60
    Střela Jiřího Motla z bodu devíti metrů po uplynutí času zamířila nad bránu. Litovel tak slaví první výhru v letošní sezóně. (23:24) (23:24)

60
    Na 2 minuty je vyloučen Jakub Schmelz (LIT). (23:24) (23:24)

60
    Dvě sekundy do konce utkání a hra je přerušena při držení míče Lovců. (23:24) (23:24)

60
    Na 2 minuty je vyloučen Zdeněk Kuchař (LIT), pro kterého je to již třetí dvouminutový trest, což automaticky znamená červenou kartu. (23:24) (23:24)

60
    Jiří Motl (LOV) je nadvakrát zastaven. (23:24) (23:24)

60
    Probíhá poslední minuta dnešního zápasu. (23:24) (23:24)

59
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou domácí, kteří zkoušejí hru bez brankáře a zároveň oslabení. (23:24) (23:24)

59
    Oddechový čas pro HK .A.S.A. Město Lovosice. (23:24) (23:24)

59
    Pro nevoli všech domácích příznivců obdržel Jan Landa (LOV) červenou kartu. (23:24) (23:24)

59
    Odpískáno prorážení hostů. (23:24) (23:24)

59
    Hráči hostů jsou zastaveni jen za cenu faulu. (23:24) (23:24)

59
    Baránek vyrazil střelu Landy (LOV) z pozice pravé spojky. (23:24) (23:24)

58
    Domácí začínají hrát obranu 5-1, což evidentně dělá hostům problémy. (23:24) (23:24)

58
    Miloslav Sýkora vypíchl míč, ale ten nedokázal ideálně zpracovat a tak s ním zaběhl až do zámezí. (23:24) (23:24)

57
    Na ruce domácích hráčů se dostavuje nepřesnost, míč končí vedle brány. (23:24) (23:24)