Kärpät – Liberec 3:1 (kon.) | Košice – Kölner Haie 4:3 (kon.) | Sparta Praha – Mannheim 6:3 (kon.)
Vålerenga – Färjestad 1:2 (2:3 po s.n.)
HC Košice
4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Kölner Haie
Streda 08.10.2014, 17:30 • Steel Aréna, Košice • Liga majstrov

V tretej časti hry sa podarilo ešte znížiť Tjernqvistovi, no následne už nebol Melicherčík do štvorice prekonaný.

Košičania teda po víťazstve 4:3 nad Kolínom finišujú na tretej priečke v skupine Ligy majstrov, kde odohrali dvojzápasy proti Kärpät Oulu, Bílím Tigrom z Liberca a nemeckému Kölneru Haie.

Po poslednom zápase, ktorý sa skončil pred pár minútami ďakujú košickí hokejisti za priazeň a povzbudzovanie svojim fanúšikom v Steel Aréne.

Ja vám taktiež spoločne s Veronikou Pancurákovou ďakujem za pozornosť a prajeme vám príjemný večer. Dočítania priatelia! (19:50:28)

60:00

59:50
    Hostia sa snažia dať gól všemožnými spôsobmi, no pozorného Melicherčíka už neprekonajú.

59:22
    Jenčík už bol pri puku v strednom pásme, no napokon sa mu ho nepodarilo vystreliť ho na bránu.

58:51
    Stefaniszin opúšťa bránu!

58:44
    Marek Bartánus vypálil z hornej časti ľavého kruhu, no jeho tvrdý príklep smeroval mimo brány.

58:03
    Matej Češík sa pripravoval na spracovanie puku na útočnej modrej čiare, už aj videl na opačnej strane Matúša Chovana, no najprv by musel puk zachytiť, a tak ho rozdať svojmu spoluhráčovi. Nepodarilo sa mu to.

57:19
    Gól na hokejke mal po Spilarovej prihrávke z ľavého kruhu Adam Jánošík, ktorý však z medzikružia z prvej triafal mimo brány!

57:06
    Spilar nabil Martinovi Štrbákovi na modrú čiaru, no jeho tvrdé zakončenie príklepom smerovalo mimo brány.

56:25
    Elitný druhý útok Košíc nerozostavil presilovkový kolotoč v útočnom pásme, po nepresných prihrávkach hostia odstrelili puk cez všetky čiary.

55:33
    Hrnka chcel od dolnej časti pravého kruhu prehodiť puk ku opačnej žrdi Erikovi Černákovi, no hráči Kölner Haie boli pozorní a puk zachytili a následne vyhodili cez všetky čiary.

55:19
    Košice budú hrať presilovku. Za nedovolené bránenie odchádza na dve minúty John Tripp.

55:14
    Philip Riefers sa už púšťal do zakončenia na hornej časti pravého kruhu, no medzitým čiaroví rozhodcovia odpískali postavenie mimo hry.
    TJERNQVIST - 4:3

54:12
    Kölner Haie dal gól!
    Hostia znižujú skóre necelých šesť minút do konca tretej tretiny! DANIEL TJERNQVIST si spracoval prihrávku na modrej čiare a tvrdo vypálil do pravého horného rohu čím nedal Melicherčíkovi žiadnu šancu!
    Bez asistencie.

53:47
    Juraj Cebák získal puk po nepresnej rozohrávke Kolína v strednom pásme a poslal ho až ku Stefaniszinovi.

53:13
    Peter Bartoš získal cenné sekundy, keď puk vyviezol až do útočného pásma, následne to budú skúšať hosťujúci hokejisti odznovu.

52:48
    Teraz však prichádza možnosť na zníženie. Na trestnú lavicu odchádza Martin Štrbák za podrazenie.

52:10
    Matej Češík poslal v týchto chvíľach puk cez všetky čiary, vhadzovať sa teda bude v obrannom pásme Košíc. Ešte dodám, že v týchto minútach je už tempo hry veľmi slabé. Hostia sa pravdepodobne zmierili s tým, že na východe našej krajiny nezískajú body.

Veronika Pancuráková

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 5. Jenčík (Spilar), 17. Spilar (Bartoš, Jenčík), 30. Bartánus (Philipp, Černák), 37. Hrnka (Chovan) – 7. Minard, 23. Rankin (Luedemann), 55. Tjernqvist

HC Košice: Melicherčík (Hylák) – Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák (C), Macejko, Philipp (A), Drgoň, Šeda – Lapšanský, Hrnka, Bartánus – Spilar (A), Bartoš, Jenčík – Chovan, Češík, Sojčík – Hinďoš, Kolena, Stupka.
    Kölner Haie: Stefaniszin (Aus den Birken) – Luedemann, Ankert, Johnson, Minard, Rankin – Krupp, Riefers, Muller, Falk, Gogulla (A) – Zerressen, Tjernqvist (A), Stephens, Tripp (C), Weiss – Pfohl, Schmolz

Rozhodca: Oskirko (RUS), Baluška (SVK) – Šefčík (SVK), Výleta (SVK)