A. Mytišči – Helsinki 3:4 (po pr.) | HC Slovan – Riga 5:1 (kon.) | Záhreb – Petrohrad 0:5 (kon.)
Atlant Mytišči
3:4 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Jokerit Helsinki
Streda 01.10.2014, 17:30 • Arena Mytišči - Ice Palace Mytišči • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Atlant Mytišči.
    Po desiatich zápasoch má Atlant 8 bodov a je na 13. mieste Východnej konferencie. Atlantu sa v tejto sezóne vôbec nedarí a svoj posledný zápas odohrali hráči Atlantu práve proti Jokeritu na ľade v Helsinkách a podľahli nováčikovi 2:4. Najproduktívnejším hráčom tímu je Andreas Engqvist (6+2) ktorý ma na svojom konte 8 kanadských bodov. Pred pár dňami sa SKA Petrohrad a Atlant Mytišči postarali o výmenu hráčov. Z Atlantu do SKA Petrohrad odišiel Alexander Kadejkin a z Petrohradu naopak do Atlantu prišiel Anton Malyšev.

Jokerit Helsinki.
    Fínsky nováčik je zatiaľ v úvode sezóny príjemným prekvapením a po jedenástich zápasoch Jokerit figuruje na 3. mieste Západnej konferencie so ziskom 23 bodov. Jokerit si v poslednom zápase poradil na domácom ľade s Dinamom Riga 3:2. Fínskemu celku sa zatiaľ darí veľmi dobre a na zápas proti Atlantu cestujú zverenci Erkku Westerlunda ako favoriti. Najproduktívnejšími hráčmi tímu sú Ryan Gunderson (2+13) a Niklas Hagman (12+3) obaja majú po 15 kanadských bodov a Hagman s 12 gólmi je druhý v tabuľke strelcov za Širokovom z Omsku, ktorý má na svojom konte 14 presných zásahov.

Atlant Mytišči: Engren (Šikin) – Dyblenko, Gilroy, Novopašin, Němec, Tjuljapkin, Rukavišnikov, Baldajev – Černov, Engqvist, Šmeljov – Majorov, Taratuchin, Gluchov – Potapov, Jašin, Koltsov – Leščenko, Levitskij, Sošnikov – Voronin

Jokerit Helsinki: Karlsson (Helenius) – Vaananen, Gunderson, Jaakola, Ohtamaa, Korpikari, Todd – Aaltonen, Kapanen, Hagman – Maki, Omark, Harju – Moses, Koukal, Huhtala – Ben-Amor, Hahl, Sallinen

Rozhodca: Belov Alexei, Kiselyov Vladislav – Komarov Pavel, Safiullov Ildar.

Domáci nastupujú tradične v modrom a hostia v bielych dresoch.

00:01

00:20
    Domáci začali aktívne a z bekhendu sa natláčal pred Karlssona Černov.

01:20
    Skvelá obranná robota domácich hráčov v strednom pásme zatiaľ robí veľké problémy hráčom Jokeritu pri prechode do útoku.

01:58
    Atlant Mytišči dál gól!
    IGOR LEVITSKIJ dostal puk na ľavú stranu a rýchlou klučkou na stred si zlepšil streleckú pozíciu a šikovnou strelou z poza obrancu Todda, prekonáva Karlssona. Asistencia: Matthew Gilroy.
    LEVITSKIJ - 1:0

03:00
    No domácim sa darí a sú zatiaľ lepším celkom.

04:11
    Hosťom sa stále smerom dopredu nedarí a všetky ich prieniky končia už v strednom pásme.

05:10
    Sallinen z modrej preveril Engrena a ten perrušuje hru a puk zviera v lapačke.

06:20
    Domáci teraz chybovali v rozohrávke, ale hráči Jokeritu to nedokázali využiť a neudržali sa v útočnom pásme.

07:20
    Jokerit začína ďalší útok z poza vlastnej brány a Jaakola čaká na čerstvých spoluhráčov zo striedačky.

08:25
    Todd teraz potiahol puk do útočného pásma a napriahol k nebezpečnej strele, ktorá len tesne minula Engrenovu bránu.

09:02
    Po Aaltonenovej zblokovanej strele sa bude vhadzovať v obrannom pásme Atlantu.

10:10
    Hra je teraz veľmi vyrovnaná a ani jeden z tímov sa nedokáže výraznejšie útočne presadiť.

10:45
    Jokerit teraz zavrel súpera v pásme a Todd nahrával na Korpikariho a ten poslal na bránu strelu po ľade, no bola to skôr taká strielaná nahrávka, ale žiaden z hráčov hostí ju nedokázal tečovať.

12:00
    Hráči Jokeritu teraz dosiahli gól, ale puk do bránky zamieril po odraze od Huhtalovej korčule a rozhodca Belov už vytrvale telefonuje.

12:04
    Jokerit Helsinki dáva gól!
    A hostia vyrovnali na 1:1! Po Mosesovej strele sa puk od Engrenovho betónu odrazil do korčule TOMMIHO HUHTALU a od nej puk zamieril do brány a rozhodca po krátkom telefonáte gól uznal za regulérny. Asistencia: Steve Moses.
    HUHTALA - 1:1

13:00
    Hostia teraz mierne ožili a v posledných minútach majú miernu hernú prevahu.

14:06
    Teraz hráči Jokeritu chybovali pri rozohrávke a na ich šťastie tam nebol žiaden hráč domácich, ktorý by chybu potrestal.

15:02
    Ofsajd v podaní domácich a nasleduje komerčná prestávka.

15:34
    Majorov teraz fauloval prenikajúceho Huhtalu a rozhodca veľmi správne nariadil trestné strieľanie.

15:34
    TOMMI HUHTALA pri samostatnom nájazde pár krát obkrúžil čepeľou hokejky puk a napokon ho krásne podvihol pod hornú tyčku Egrenovej brány a je to 2:1 pre hostí. Bez asistencie.
    HUHTALA - 1:2

16:30
    Domáci veľmi dobre začali túto tretinu, ale postupne hostia získavajú stále väčšiu hernú prevahu.

17:40
    Za sekanie je vylúčený Gluchov (ATL) a hostia majú šancu zvýšiť vedenie.

18:10
    Z modrej pálil Todd, ale strela mu nesadla a Engren prerušuje hru.

19:00
    Todd znova pálil z modrej a tentokrát nebezpečne zápästím a puk sa odrazil ešte k Aaltonenovi, ktorý sa ho snažil vrátiť späť pred bránu, ale neprešiel a domáci sa napokon oslobodili.

19:37
    Tobi Maki (JHL) sa previnil podrazením a putuje na trestnú lavicu.

19:40
    Domáci v plnom počte.

19:54
    V posledných sekundách je puk za bránou domácich a Gilroy už počká na koniec tretiny.

20:00

Po prvej tretiny je stav 1:2 v prospech hostí a domáci napriek skvelému začiatku prehrávajú. Úvod tretiny patril domácim, ale po inkasovanom góle sa rozbehol fínsky stroj a dvomi gólmi Huhtalu Jokerit otočil výsledok prvej tretiny. Uvidíme čo prinesie druhá tretina, ktorá začne približne o 18:25 a domáci v nej budú mať k dispozícii ešte minútu a 37 sekúnd trvajúcu presilovú hru.

20:01

20:35
    Jokerit vyhadzuje cez všetky čiary a zatiaľ sa bráni skvele.

20:55
    Atlant znova začína z poza vlastnej brány.

21:37
    Hostia v plnom počte.

22:20
    Veľmi vysoké napádanie hostí teraz narobil domácim veľké problémy pri rozohrávke a k puku sa rýchlo dostali hostia.

23:22
    Kombinácia na slepo v útočnom pásme teraz hráčom Jokeritu nevyšla.

24:23
    Huhtala teraz peknou nahrávkou hľadal spoluhráča pred bránou súpera, ale Engren si dal pozor a prerušuje hru.

25:10
    Domáci začínajú ďalší útok z poza vlastnej brány a Novopašin čaká na striedajúcich spoluhráčov.

26:25
    Altant teraz zakombinoval v útočnom pásme, ale hostia si dali pozor a pri puku už obranca Todd.

26:50
    Harju teraz tečoval strelu z modrej čiary a takmer prekvapil Engrena, ale ten má puk vo výstroji a prerušuje hru.

27:12
    Hagman sa od mantinelu natlačil na stred pásma a nebezpečnou strelou preveril Engrena a ten skvelým zákrokom lapačkou opäť podržal svoj tím.

27:48
    Zakázané uvoľnenie domácich. Potapov už nestihol chytiť nahrávku Ruakvišnikova, ktorú dostal po plexiskle.

29:00
    Útočné pokusy oboch tímov končia prevažne v strednom pásme.

29:10
    JAROSLAV DYBLENKO teraz šikovne tečoval strelu z modrej čiary od Potapova a puk zamieril pod hornú tyčku bezmocného Karlssona. Asistencia: Maxim Potapov, Michail Gluchov.
    DYBLENKO - 2:2

30:55
    Leščenko sa teraz šikovne natlačil pred Karlssona a jeho strelecký pokus zastavila pravá tyč. Hostia teraz boli blízko k získaniu vedenia.

31:27
    Zakázané uvoľnenie v podaní Jokeritu.

33:00
    Teraz si hostia vytvorili drtivý nápor v útočnom pásme a okolo Engrenovej brány lieta jeden puk za druhým.

33:32
    Gundersonova strela z modrej čiary končí vo výstroji Engrena a hra je prerušená.

33:45
    Aaltonen teraz štrikuje v útočnom pásme medzi hráčmi súpera.

33:48
    Aaltonen (JHL) je vylúčený za nedovolené bránenie a to bol zbytočný útočný faul, aj keď verdikt rozhodcu bol teraz prísny.

34:35
    Korpikari teraz vypálil puk cez všetky čiary a domáci majú pomaly polovicu presilovej hry za sebou.

35:18
    Nemec teraz pálil z modrej čiary a Karlsson prerušuje hru.

35:40
    Taratuchin bol teraz tvrdo odstavený od puk a domáci strácajú útočné pásmo.

35:48

36:30
    Moses to skúšal indivduálne medzi dvoch obrancov domácich a dostal sa aj k strele, ale tá bola napokon zblokovaná.

37:00
    Huhtala mal na hokejke hetrik. Odrazený puk od zadného mantinelu sa odrazil presne k nemu, ale skvelý Engren sa stihol okamžite presunúť a veľkú šancu kanoniera hostí zneškodniť.

38:05
    Zakázané uvoľnenie hostí.

38:21
    Vaananen (JHL) dostáva trest za sekanie a v závere tretiny je to dobrá šanca pre hráčov domáceho Altnatu.

39:20
    Prvá minúta presilovej hry sa domácim totálne nedarí a znova začínajú od vlastnej brány.

39:45
    Jokerit znova vyhadzuje cez všetky čiary a zo zbabranej presilovej hry domácich v tejto tretine už asi nič nebude.

40:00

Druhá tretina sa skončila a k videniu bol veľmi vyrovnaný hokej a výsledok 2:2 po dvoch tretinách teda rozhodne nieje prekvapením. V tejto tretine sa však presadili len domáci a to po šikovnom teči Dyblenka s 30. minúty. Uvidíme čo prinesie tretia tretina, ktorá sa začne približne o 19:15.

Hráči už sa vracajú na ľadovú plochu.

40:01

40:11
    Atlant získava útočné pásmo.

40:21

41:05
    Nemec rozohráva ďalšiu útočnú akciu domácich.

42:07
    Po strele z modrej čiary veľmi intenzívne dorážali puk Omark spolu s Hrajum a Linus Omark (JHL) je za svoju prehnanú aktivitu ocenený 2 minútovým trestom za sekanie.

43:00
    Presilová hra Atlantu je znova nie príliš vydarená a puk je znova za Engrenovou bránou.

43:30
    Potapov prihral na Gluchova a ten sa snažil rýchlo obtočit pred Karlssona, ale brankár hostí ako aj obrana si dala pozor a puk znova mieri von z pásma.

43:48
    SERGEJ ŠMELJOV teraz predviedol individuálne sólo celým ihriskom, predral sa medzi troma hráčmi hostí ako cez kužele a strelou pod lapačku prekonáva Karlssona a využíva presilovú hru domácich. Asistencia: Matthew Gilroy.
    ŠMELJOV - 3:2

45:00
    Domáci teraz dominujú hre a sú lepším tímom.

45:36
    Jokerit získal útočné pásmo, ale obrana domácich si dala pozor.

47:00
    Jokerit veľa pukov nastreluje do útočného pásma a nič iné hráčom hostí ani nezostáva, pretože domáci skvele prehusťujú stredné pásmo.

48:06
    Potapov pálil od pravého mantinelu a Karlsson vyráža jeho strelu do rohu klziska.

49:03
    Moses predviedol nádherný prienik a skvele sa natlačil na stred klziska a tiesnený len tesne minul Engrenovu bránu.

50:30
    Útočný tlak domácich a Korpikari teraz fauloval prenikajúceho Černova za bránou Karlssona, ale rozhodca mu to odpustil.

51:30
    Atlant sa teraz nevie vysporiadať s dobrým napádaním hostí a domáci hokejisti sa nevedie dostať z vlastného pásma aj keď majú puk v moci.

51:50
    A je znova vyrovnané 3:3! Skvelú aktivitu v útočnom pásme korunoval gólom STEVE MOSES, ktorý na dvakrát prekonáva Engrena. Bez asistencie.
    MOSES - 3:3

52:15
    Zlá prihrávka a je z toho zakázané uvoľnenie domácich.

52:35
    Tak isto sa proti pravidlám previnili aj hostia a po zakázanom uvoľnení je hra pred Karlssonom.

53:35
    Hráči domácich operujú v útočnom pásme, ale obrana Jokeritu je pozorná.

54:30
    Huhtala skvele napáda a takmer vybojoval útočné pásmo, ale Gunderson neudržal puk na modrej čiare.

55:35
    Tjuljapkinovi teraz preskočil puk hokejku na modrej čiare a to je škoda lebo bol v dobrej palebnej pozícii.

56:10
    Nemcova dlhá rozohrávka neprešla a pri puku sú už hostia.

56:48
    Aaltonen sa teraz krásne natlačil z rohu klziska na stred a nebezpečne vystrelil na Engrena, no ten drží nerozhodný stav.

58:00
    Začali posledné dve minúty a Atlant začína akciu z poza vlastnej brány.

58:12
    Jašin pálil tesne vedľa Karlssonovej brány.

59:25
    Aaltonen teraz šiel 1na 1 a zvolil strelu, no tá bola zblokovaná a končí za bránou Engrena.

59:36
    Taratuchin (ATL) dostáva trest za hákovanie.