A. Mytišči – Helsinki 3:4 (po pr.) | HC Slovan – Riga 5:1 (kon.) | Záhreb – Petrohrad 0:5 (kon.)
Atlant Mytišči
3:4 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Jokerit Helsinki
Streda 01.10.2014, 17:30 • Arena Mytišči - Ice Palace Mytišči • KHL

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dnešného večera. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (20:05:29)

Skončil sa zápas medzi Atlantom Mytišči a Jokeritom Helsinky, v ktorom hostia vyhrali 4:3 po predĺžení. Zápas samotný bol veľmi vyrovnaný a predĺženie bolo logickým vyústením priebehu hry. V predĺžení sa napokon pri avizovanom vylúčení presadil Linus Omark a hostia si tak z Atlantu odvážajú cenné, no vydreté 2 body a domáci získali aspoň zaslúžený bod.

OMARK - 3:4

62:58
    Jokerit Helsinki dáva gól!
    Pri avizovanom vylúčení po faule na Omarka ponechal rozhodca výhodu a hostia hrali 5 na 4 bez brankára a práve faulovaný LINUS OMARK, z kraja pravého kruhu vymietol šibenicu Engrenovej brány a Jokerit tak vyhráva tento zápas. Asistencia: Oskari Korpikari, Juhamatti Aaltonen.

61:36
    Domáci v plnom počte.

61:34
    Hagman pálil z vrchola kruhu a Engren prerušuje hru.

61:08
    Atlant sa oslobodzuje a strieda.

60:55
    Gunderson pálil a jeho strela tesne minula bránu Engrena.

60:10
    Začalo predĺženie a presilová hra Jokeritu pokračuje 4 na 3.

59:36
    Taratuchin (ATL) dostáva trest za hákovanie.

59:25
    Aaltonen teraz šiel 1na 1 a zvolil strelu, no tá bola zblokovaná a končí za bránou Engrena.

58:12
    Jašin pálil tesne vedľa Karlssonovej brány.

58:00
    Začali posledné dve minúty a Atlant začína akciu z poza vlastnej brány.

56:48
    Aaltonen sa teraz krásne natlačil z rohu klziska na stred a nebezpečne vystrelil na Engrena, no ten drží nerozhodný stav.

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 2. Levitskij (Gilroy), 30. Dyblenko (Potapov, Gluchov), 44. Šmeljov (Gilroy) – 13. Huhtala (Moses), 16. Huhtala (t.s.), 52. Moses, 63. Omark (Korpikari, Aaltonen)

Atlant Mytišči: Engren (Šikin) – Dyblenko, Gilroy, Novopašin, Němec, Tjuljapkin, Rukavišnikov, Baldajev – Černov, Engqvist, Šmeljov – Majorov, Taratuchin, Gluchov – Potapov, Jašin, Koltsov – Leščenko, Levitskij, Sošnikov – Voronin
    Jokerit Helsinki: Karlsson (Helenius) – Vaananen, Gunderson, Jaakola, Ohtamaa, Korpikari, Todd – Aaltonen, Kapanen, Hagman – Maki, Omark, Harju – Moses, Koukal, Huhtala – Ben-Amor, Hahl, Sallinen

Rozhodca: Belov Alexei, Kiselyov Vladislav – Komarov Pavel, Safiullov Ildar