Jekaterinburg – Novosibirsk 2:3 (po pr.) | Kazaň – Novokuzneck 1:2 (0:2 po s.n.) | CSKA Moskva – Nižnekamsk 6:3 (kon.)
Čerepovec – Dinamo Minsk 1:3 (kon.) | Soči – D. Moskva 0:1 (kon.) | Helsinki – Vladivostok 7:3 (kon.)
Petrohrad – A. Mytišči 5:4 (kon.) | Riga – Viťaz 0:1 (0:1 po s.n.)
Avtomobilist Jekaterinburg
2:3 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Štvrtok 25.09.2014, 15:00 • Aréna Uralec Jekaterinburg • KHL

62:34
    Novosibirsk dal gól!
    Hostia využívajú presilovú hru, keď sa strelou od modrej presadil PATRIK HERSLEY a Kovář so zakrytým výhľadom nestačil zareagovať. Asistencia: Andreas Thuresson.

61:57
    Oddychový čas domácich, ktorí mobilizujú svoje sily.

59:54
    Brule bol v dobrej šanci na ľavej strane, ani tento puk v bránke hostí neskončil, Koskinen ho vyrazil, je po tretine.

58:36
    Opäť sa k zakončeniu spoza kruhov dostal Bumagin, ani táto strela v bránke neskončila, Koskiken ho vychytal.

55:30
    Pekná strela Bumagina z medzikružia, Koskinen puk ukryl do náručia, Simakov sa už k dorážke nedostal.

53:52
    Jegin vystrelil spoza kruhov a jeho puk len opečiatkoval žrď bránky Koskinena, Jemelejev sa k dorážke už nedostal.

50:30
    Brejk hostí, po pravej strane ušiel s pukom až na Kovářa Sannikov, ktorý poslal namiesto puku do bránky Kovářa a za nedovolené bránenie vyfasoval dve minúty.

49:34
    Za hákovanie odkorčuľoval na tresntú lavicu Karavajev, presilová hra domácich piatich proti trom.

48:51
    Nedovolené bránenie v podaní Ožiganova, ktorý fauloval Lepistöho, presilová hra pre Avtomobilist.

44:37
    Lewandowski za nedovolené bránenie Koskinena dostal dve minúty, presilová hra pre Sibir.

44:37
    Domáci brejkovali, Lewandowski dosiahol gól, rozhodcovia ho však neuznali pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku a naviac budú vylučovať.

42:16
    Za podrazenie dostáva dve minúty Jegin, presilovú hru bude mať k dispozícii Sibir.

39:54
    Lazarev vystrelil spoza kruhov, Koskinen v pokľaku puk vyrazil a hostia tlak domácich v závere tretiny prežili bez ujmy.

37:35
    Brule poslal puk pred bránkoviskou na hokejku Lazareva, ten vystrelil, Koskiknen puk so šťastím vyrazil a hostia pôjdu vpred.

32:19
    Za nedovolené bránenie dostal dve minúty Hersley, presilovú hru si zahrá domáci tím.

28:10
    Thuresson pekne vystrelil a trafil konštrukciu bránky Kovářa, odrazený puk pred bránkovisko Kovář prikryl pod svoju rukavicu.

27:32
    Brejk hostí, z ľavej strany poslal puk poza kruhy na druhú stranu Gubin, KONSTANTIN ALEXEJEV pohotovo vystrelil a okolo lapačky Kovářa poslal puk do bránky. Asistencia: Oleg Gubin.

25:05
    Belov sa dostal k zakončeniu z ľavej strany spoza kruhu, Kovář aj tento puk vyrazil a zmenu skóre nateraz nepripustil.

24:22
    Opäť sa dostal k zakončeniu Thuresson, ktorý vystrelil z ľavej strany spoza Lewandowskeho, aj tento ťažký puk Kovář vyrazil na pravú stranu klziska.

23:13
    Za seknutie si sadol na trestnú lavicu domáci Simakov, Sibir môže stav zápasu vyrovnať.

22:57
    Viklnud dostal puk na modrú čiaru, spracoval ho a príklepom vystrelil, Koskinen šiel do pokľaku a puk bezpečne vyrazil.

18:45
    Simakov krásne vystrelil z pravej strany, Koskinen puk vyrazil a k dorážke sa Lazarev už nedostal, hostia pôjdu vpred.

16:22
    Jekaterinburg dal gól!
    ALEXEJ SIMAKOV pred bránkou tečoval puk po strele, ktorú vyslal Megalinskij, ktorému prihrával Metliuk, Megalinskij od modrej vystrelil, Koskinen mal zakrytý výhľad a puk skončil v jeho bránke. Asistencie: Dmitrij Megalinskij a Filipp Metliuk.

10:34
    Domáci tím využíva svoju presilovú hru, Koskinen puk z pravej strany vyrazil pred seba, kde stál dobre postavený, osamotený ALEXANDER BUMAGIN a puk usmernil za chrbát Koskinena. Asistencie: Dmitrij Megalinskij a Anton Krysanov.

09:54
    Za seknutie odišiel na trestnú Gubin, presilovú hru bude hrať domáci tím.

08:13
    ARŤOM KARAVAJEV vystrelil od modrej od mantinelu z ľavej strany, puk pred Kovářom poskočil a napokon skončil v jeho sieti. Asistencia: Andreas Thuresson.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 11. Bumagin (Megalinskij, Krysanov), 17. Simakov (Megalinskij, Metliuk) – 9. Karavajev (Thuresson), 28. Alexejev (Gubin), 63. Hersley (Thuresson)

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Lobanov) – Viklund, Lepistö (A), Megalinskij, Metliuk, Antonov, Jegin, Triamkin, Arkalov – Simakov, Brule, Lazarev – Bumagin, Krysanov, Golyšev – Jefimov, Jemelejev (A), Lewandowski (C) – Petružálek, Garejev, Solomonov
    HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Belov (A), Gimajev, Ožiganov, Ignatovič, Karavajev – Monia, Thuresson, Enlund (A) – Kugryšev, Koskiranta, Kopejkin (C) – Šumakov, Gubin, Sannikov – Bobrov, Butuzov, Vorošilo

Rozhodca: Drejev, Soin – Zacharenkov, Sadovnikov

Diváci: 3.500