Barys – Novokuzneck 1:0 (po pr.) | D. Moskva – Čeljabinsk 4:0 (kon.) | Záhreb – Togliatti 5:1 (kon.)
KHL Medveščak Záhreb
5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Lada Togliatti
Nedeľa 21.09.2014, 18:00 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Medveščak prežíva ťažký úvod sezóny, keď po siedmich zápasoch má na svojo konte len 3 body a patrí mu posledné 14. miesto v Západnej konferencii. V poslednom zápase Medveščak prehral tesne na vlastnom ľade s CSKA Moskva 2:3. Najproduktívnejším hráčom Chorvátskeho celku je Martin St.Pierre (2+4) a Pascal Pelletier (4+2) obaja majú na svojom konte 6 kanadských bodov. V Záhrebe pôsobí aj slovenský obranca Branislav Mezei.

Lada tiež neprežíva zrovna ideálny štart sezóny a po šiestich zápasoch má na svojom konte 4 body a patrí jej 13. miesto vo Východnej konferencii. Hráči Lady v poslednom zápase podľahni tesne na domácom ľade Jokeritu Helsinky 1:2. Najproduktívnejším hráčom tímu je Semyon Valuisky (4+1) a Alexander Chernikov (1+4) obaja majú na svojom konte 5 kanadských bodov. V tíme pôsobia aj dvaja slovenský obrancovia a to Peter Podhradský a Karol Sloboda.

KHL Medveščak Záhreb: Brust (Dekanich)- Carle, Martinovič, Mezei, Hutchinson, Katic, Flood- Glumac, Murray, Bjorkstrand- Wright, Thomas, Hedden- Segal, Pelletier, St. Pierre- Anderson, Palushaj, Perkovich

Lada Togliatti: Ježov (Glass)- Vorobjov, Podhradský, Sloboda, Ogurcov, Šulakov, Hunkes, Stulov- Černikov, Petrov, Mastrjukov- Zaťovič, Šenfeld, Valujskij- Golubjov, Bočarov, Nikitěnko- Strelcov, Pjanov, Šarov

Rozhodca: Ronn, Zacharov- Otmachov, Palej.

Štadiónom znie Ruská hymna a hráči sú nastúpený na modrých čiarach.

Teraz zase znie hymna Chorvátska.

00:01

00:10
    Prvé buly vyhrali hostia a okamžite sa previnili zakázaným uvoľnením.

00:38
    V úvode veľmi dobrá útočná aktivita domácich a prvú strelu vyslal Hedden.

01:30
    Nastrelený puk do útočného pásma v podaní hostí.

01:56
    K strele príklepom sa z modrej čiary dostal Flood a Jeff Glass chytá jeho pokus a prerušuje hru.

02:15
    Úvod zápasu je jasne v podaní domácich a tí opäť zavreli súpera v pásme.

02:50
    Glumac preveril Glaasov betón a ten dokázal vyraziť puk len pred seba, ale tam nieje žiaden hráč Medveščaku, no tlak domácich pokračuje.

03:29
    Za hákovanie je vylúčený Anton Šenfeld (TOG).

04:10
    Presilová hra Medveščaku sa príliš nedarí a do protiútoku idú hostia.

04:31
    Je po presilovke Segal (ZAG) dostáva trest za sekanie.

05:00
    V hre 4 na 4 sú naopak aktívnejší hostia.

05:29
    Hostia v plnom počte.

05:50
    Lada svoju skrátenú presilovú hru vôbec nezvláda a hrá sa vyrovnaný hokej.

06:31
    Domáci v plnom počte.

06:54
    Segal to vyskúšal od pravého mantinelu a Glass ukrýva puk vo svojej lapačke.

07:10
    Záhreb opäť operuje v pásme súpera a Glass musel reflexívne vykopávať nebezpečnú tečovanú strelu z modrej čiary.

08:00
    Hráči hostí sa konečne oslobodili spod tlaku súpera a odchádzajú striedať.

08:08
    Šarov (TOG) dostáva trest za napadnutie a presilová hra domácich je veľkou šancou na otvorenie skóre.

08:39
    Medveščak Záhreb dal gól!
    Domáci okamžite rozostavili presilovkový vzorec a ANDREW HUTCHINSON strelou z prvej z vrchola ľavého kruhu posiela domácich do vedenia a využíva presilovú hru. Asistencia: Pascal Pelletier, Mathieu Carle.
    HUTCHINSON - 1:0

10:00
    Hostia sú stále pod tlakom súpera a Brust ešte nemusel vážnejšie zasahovať.

11:00
    Segal dostal krásnu nahrávku medzi kruhy a strelou z prvej poriadne natiahol Jeffa Glassa, ale ten podržal svoj celok skvelým zákrokom a enormný tlak domácich pokračuje.

12:23
    Murray (ZAG) dostáva dve minúty za sekanie.

12:40
    Hostia sa rozostavali v útočnom pásme.

13:10
    Lada stratila pásmo ale Nikitenko ho zaviezol späť do útočného pásma.

13:40
    Záhreb sa oslobodil a Podhradský si musí dať pozor pri rozohrávke.

14:20
    Nebezpečnú strelu z vrchola kruhu likviduje istý Brust a dopredu idú hostia.

14:23

14:35
    Ofsajd v podaní Lady.

15:40
    Prvá tretina jasne patrí domácim, Lada je smerom dopredu totálne bezzubá a mimo presilovej hry Brust nemusel poriadne zasahovať.

16:00
    Flood teraz ohrozil z modrej čiary Glassa a ten prerušuje hru.

16:35
    Teraz máme možnosť prvý krát vidieť súvislý útočný tlak hostí a puk nebezpečne poskakoval pred Brustovou bránou.

17:10
    Na opačnej strany sa z poza brány natláčal Bjorkstrand, ale puk mu ušiel z čepele hokejky.

17:22
    Perkovich (ZAG) dostáva trest za nedovolené bránenie a Lada má v závere šancu zrovnať skóre.

18:15
    Dobrý presilovkový tlak hostí, ale puk lieta len okolo Brustovej brány.

19:00
    Domáci teraz zavreli súpera v pásme vo vlastnom oslabení a do samostatného úniku sa dostal Bjorkstrand, ktorý bol podľa môjho názoru faulovaný, ale rozhodca si to nemyslí.

19:22

20:00

Po prvej tretine je stav 1:0 pre domácich a Záhreb zatiaľ jasne diktuje tempo hry a dominuje zápasu. Hostia sa doslova hľadajú a smerom dopredu toho zatiaľ príliš nevymysleli. uvidíme čo prinesie druhá tretina ktorá začne približne o 18:50.

Hráči už sa vracajú na ľadovú plochu.

20:01

20:20
    Druhá tretina sa okamžite presunula do útočného pásma domácich.

20:45
    Togliatti dáva gól!
    A hostia vyrovnávajú na 1:1! Z pravej stran sa natláčala Černikov vymenil si puk Petrovom a ten po odraze svojej strely našiel osamoteného JIŘÍHO HUNKESE ktorý posiela puk za rozhodeného Brusta. Asistencia: Jurij Petrov, Alexander Černikov.
    HUNKES - 1:1

21:29
    James Wright (ZAG) dostáva dve minúty za hákovanie.

22:30
    Prvá minúta presilovej hry sa Lade vôbec nedarí.

23:10
    Vorobjov pálil smerom na Brusta a poodrážáný puk nebezpečne poskakoval okolo Brustovej brány.

23:29

24:10
    Hráči Lady sú v druhej tretine ako vymenení a zvýšili svoju aktivitu smerom dopredu.

24:50
    Pelletier sa natláčal do zakončenia a skúšal do bekhendom, no s týmto pokusom Glass nemal žiadne problémy.

26:30
    Glumac teraz vyslal nebezpečnú strelu z poza hráča na Glassa a ten si dal pozor.

27:08
    Brust krásne cez celé ihrisko vyhodil na Wrighta a domáci hráči išli vo dvojici na Glassa a Wright zvolil prihrávku na Thomasa, ale jeden z obrancov Lady ho stihol dostihnúť a rozhodiť na toľko že mu nedovolil zakončiť do odkrytej brány.

28:32
    Lada neudržala útočné pásmo a je z toho ofsajd.

28:44
    Teraz bolo zase pískané zakázané uvoľnenie hostí.

29:12
    Zatovič sa teraz snažil presadiť 1 na 1 proti Mezeiovi, ale ten uplatnil svoje fyzické predpoklady a nepustil súpera telom.

29:48
    Thomas zaviezol puk do útočného pásma a namiesto strely na Glassa len posiela puk na opačnú stranu po mantineli.

30:40
    Rozohrávka domácich z hĺbky vlastného pásma.

31:10
    Pelletier a Segal teraz zakombinovali v útočnom pásme, ale bránu súpera nedokázali ohroziť.

32:10
    Lade sa teraz nedarí prechod stredným pásmom.

32:34
    Za nedovolené bránenia je vylúčený Strelcov (TOG).

32:50
    Pelletier vyslal tvrdú bombu na Glassa a mieril tesne nad jeho bránu.

33:55
    Po vyhodenom puku si domáci znova vybojovali útočné pásmo.

34:28
    Jedna zo striel teraz trafila Glassa priamo do hlavy a hra je prerušená. Glass si skontroloval masku a už sa môže pokračovať.

34:34

35:25
    Lada má stále problémy v strednom pásme pri prechode do útoku a Podhradský rozohrá nový útok z poza vlastnej brány.

35:55
    Hedden sa teraz krásne od mantinelu preklučkoval až pred Glassa a ešte sa snažil nájsť Thomasa na bližšej tyčke a Glass sa krásne natiahol do šnúry a nedovolil súperovi skórovať.

37:27
    Hostia unikli a bola z toho situácia 2 na 1 a Golubjov volil strelu pred nahrávkou na Šulakova a triafa hornú tyčku Brustovej brány a na štadióne to len tak zazvonilo.

38:40
    Podhradský teraz rozohral ďalšiu útočnú akciu z vlastného pásma a odchádza striedať.

39:10
    Zaujímavá kombinácia domácich v útočnom pásme končí iba zblokovanou strelou.

39:57
    Carle a Segal kombinujú v strednom pásme a už sa v tejto tretine nič nestane.

40:00

Druhá tretina skončila výsledkom 1:0 v prospech hostí a stav zápasu je tak 1:1. Hostia ťažili zo svojej zvýšenej aktivity a už v prvej minúte druhej tretiny vyrovnal Hunkes. V tejto tretine boli k videniu zaujímavé situácie pred oboma bránkami, ale ďalší gól už nepadol. Uvidíme čo prinesie tretia tretina, ktorá sa začne približne o 19:40.

Hráči sa vracajú na ľadovú plochu.

40:01

40:30
    Bjorkstrand dobre zapracoval v obrane a domáci získali na chvíľu útočné pásmo.

41:20
    Tretia časť sa zatiaľ nesie v opatrnom duchu, pre oba celky je tento zápas veľmi dôležitý a je cítiť že nikto nechce spraviť chybu.

42:00
    Lada sa dostal do prečíslenia 3 na 2 a Valujskij predviedol bekhendové zakončenie, ktoré Brust okamžite po chytení rozohráva dopredu.

42:50
    Carle nebezpečne nahodzoval puk na Glassa a puk tam nebezpečne poskakoval v klbku hráčov.

43:02
    MATT ANDERSON šikovne tečoval strelu z modrej čiary, ktorú vyslal Palushaj a usmernil puk medzi betóny Glassa. Asistencia: Aaron Palushaj.
    ANDERSON - 2:1

44:41
    MARTIN ST. PIERRE zvyšuje už na 3:1, keď dorazil strelu Segala, ktorý sa skvele natlačil pred bránu z rohu klziska v útočnom pásme. Asistencia: Brandon Segal.

46:00
    Domáci v tretej tretine zatiaľ dominujú a kontrolujú hu.

46:40
    Úplne zbytočný faul za sekanie a previnil sa Carle (ZAG).

47:45
    James Wright unikol súperom vo vlastnom oslabení a rútil sa sám na Glassa a bol faulovaný zo zadu českým obrancom Hunkesom a to je jasné trestné strieľanie.

47:45
    JAMES WRIGHT premenil nariadené trestné strieľanie a Jeffa Glassa prekonal strelou pomedzi betóny. Bez asistencie.
    WRIGHT - 4:1

48:35
    Hráčom Lady sa v tretej tretine absolútne nedarí a Záhreb teraz dominuje hre.

50:00
    Záhreb v tretej tretine nedovoľuje súperovi smerom dopredu takmer nič a hráčom Lady sa teraz absolútne nedarí kombinácia.

51:20
    Anderson potiahol puk po ľavom mantineli a krásnou nahrávkou našiel úplne voľného NATHANA PERKOVICHA a ten bekhnedom nad vyrážačku Glassa zvyšuje na 5:1! Asistencia: Matt Anderson, Aaron Palushaj.
    PERKOVICH - 5:1

51:20
    Oddychový čas hostí.

52:35
    Skvelá atmosféra v Chorvátsku tlačí domácich neustále dopredu.

54:36
    Karol Sloboda (TOG) dostáva trest za seknutie.

54:44
    Hutchinson (ZAG) musel zatiahnuť záchrannú brzdu pri vlastnej presilovej hre a za hákovanie si odsedí dve minúty.

55:40
    Pri hre 4 na 4 je k videniu vyrovnaný hokej a množstvo súbojov v strednom pásme.

56:44
    Oba celky hrajú v plnom počte.

57:10
    Hostia iba nastrelujú puk do útočného pásma a odišli striedať a Martinovič takisto čaká na svojich spoluhráčov.

58:02
    Mezei to skúšal z modrej čiary zápästím a zblokovaná strela sa ku Glassovi nedostala.

58:55
    Tribúny neustále skandujú a už oslavujú víťazstvo domácich, o ktoré ich hostia pripravia len pri menšom hokejovom zázraku.

59:00
    Odštartovala posledná minúta a zápas sa už len dohráva žiaden celok sa netlačí dopredu.

59:54
    V závere puk na hokejke Podhradkého a ten už sa nikam neženie a vymieňa si puk s kolegom v obrane.

60:00

Skončil sa zápas medzi KHL Medveščakom Záhreb a Ladou Togliatti, v ktorom domáci víťazia presvedčivo 5:1. O všetkom sa však rozhodlo až v tretej tretine, ktorú domáci vyhrali pomerom 4:0 a definitívne tak zlomili odpor svojho súpera. Nutno povedať že Záhreb bol počas celého zápasu lepším celkom a víťazstvo si tak určite zaslúži, naopak hostia sa naďalej výsledkovo trápia.

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dnešného večera. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (20:21:37)

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 9. Hutchinson (Pelletier, Carle), 44. Anderson (Palushaj), 45. St. Pierre (Segal), 48. Wright (t.s.), 52. Perkovich (Anderson, Palushaj) – 21. Hunkes (Petrov, Černikov)

Lada Togliatti: Glass (Ježov)- Vorobjov, Podhradský, Sloboda, Ogurcov, Šulakov, Hunkes, Stulov- Černikov, Petrov, Mastrjukov- Zaťovič, Šenfeld, Valujskij- Golubjov, Bočarov, Nikitěnko- Strelcov, Pjanov, Šarov

Rozhodca: Ronn, Zacharov- Otmachov, Palej