Chabarovsk – Vladivostok 5:4 (kon.) | Omsk – Novokuzneck 0:1 (kon.) | Barys – Ufa 5:4 (kon.)
Kazaň – Jekaterinburg 3:2 (kon.) | Čerepovec – Novgorod 0:2 (kon.) | Togliatti – Jugra Chanty-Mansijsk 2:5 (kon.)
Helsinki – Dinamo Minsk 4:5 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavľ 5:3 (kon.) | HC Slovan – Záhreb 5:2 (kon.)
Barys Nur-Sultan
5:4 (3:0, 0:4, 2:0)
HC Salavat Julajev Ufa
Štvrtok 04.09.2014, 15:00 • Sport Complex • KHL

To je už odo mňa pre túto chvíľu všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (18:18:37)

Je dobojované! Dovolím si povedať, že už v prvom kole novej sezóny KHL videli diváci v Astane stretnutie hodné playoff. Barys viedol po prvej tretine už 3:0 a nič nenasvedčovalo, že by sa mali o víťazstvo strachovať. Lenže do druhej tretiny vykorčuľovala úplne iná Ufa a vďaka hattricku Pihlstroma dokázala otočiť skóre na 3:4. Domáci v úvode tretej tretiny dohrávali päťminútovú presilovku a podarilo sa im Dallmanom vyrovnať na 4:4. Potom bola hra vyrovnala a ani jeden z tímov nechcel spraviť chybu. Tá predsa len prišla. Astana získala 13 sekúnd pred záverečnou sirénou presilovku a tú v poslednej sekunde využil Nigel Dawes, ktorý tak zároveň skompletizoval hattrick.

60:00

59:59
    Barys Astana dala gól!
    Krásny zápas má neuveriteľné vyvrcholenie! Astana rozpútala po buly pred Sochackým obrovské inferno a NIGEL DAWES v poslednej sekunde trafil odkrytú časť hosťujúcej bránky. Dawes je tak po Pihlstromovi druhým hráčom tohto zápasu s hattrickom.

59:48
    Gusev posiela na trestnú lavicu Kutuzova a Astana má pred koncom riadnej hracej doby presilovku.

59:01
    Posledná minúta tretej tretiny.

58:40
    Ufa sa drží v domácom obrannom pásme, ale stále je to bez strely.

57:15
    Astana sa ubránila a už hrá v plnom počte.

56:40
    Laco bol úspešný proti strele Zubareva a rovnako ho nezaskočil ani Skačkov.

56:10
    Domáci sa po strate Kolcova dokázali oslobodiť vyhodením puku za Sochackého.

55:12
    Nikita Tserenok dostáva 2 minúty za hákovanie.

55:01
    Posledných päť minút do konca tretej tretiny.

54:50
    Ufa je častejšie pri puku, ale Barys sa sústredí na rýchle protiútoky, ktoré by mohli na hostí platiť.

54:03
    Savčenko v dobrej pozícii na modrej čiare neprestrelil obranný val Salavatu.

53:20
    Hráči Astany si nerozumeli v rýchlom útoku a tak sú pri puku hostia, ktorí môžu pokojne rozohrať.

52:13
    Presilovka je na konci, ale Laco ešte mal prácu so strelou k bližšej tyči, ktorú pokryl lapačkou.

51:37
    Netrvalo dlho a od modrej skúsil šťastie aj Zubarev, Laco puk pridržal vo výstroji.

51:21
    Lekomcev zakončením od modrej čiary prevetral lapačku Laca.

51:06
    Po úspešnom buly dokázali domáci hokejisti puk vyhodiť do stredného pásma.

50:32
    Skačkov a ani Kajgorodov nepretlačili puk do siete!

50:09
    Pihlstrom sa po prihrávke od Kolcova objavil pred Lacom, ale v zakončení bol hakovaný Dallmanom, ktorý si posedí na trestnej lavici.

49:39
    Jano Laco nemal puk v bránkovisku pod kontrolou, ale včas sa zorientoval a zabránil dorážkam.

48:32
    Hra sa po vyrovnaní čo sa týka skóre vyrovnala aj herne a ani jeden z tímov nechce urobiť zbytočnú chybu.

47:35
    Domáca obrana si už dáva pozor na nepríjemných Fínov Hartikainena a Pihlstroma v drese Ufy.

46:55
    Na druhej strane sa ocitol v dobrej pozícii Starčenko, ale jeho pokus z kruhu zastavil výstroj Sochackého.

46:20
    Barys už hrá v plnom počte.

45:55
    Laco musel rýchlo presunúť betón k ľavej tyčke a zabránil tak hosťom v skórovaní.

44:18
    Savčenko fauloval Gluchova a Ufa získava presilovku.

43:20
    Žajlauov nestihol spracovať v medzikruží puk od Uppera kvôli tvrdému zákroku, ktorý nebol potrestaný.

42:18
    Hostia sa už zvyšnému času v oslabení dokázali ubrániť.

41:41
    Domácim sa podarilo využiť presilovku 5 na 3 a je vyrovnané 4:4! Dawes poslal puk na KEVINA DALLMANA a ten strelou z pravého kruhu prestrelil Sochackého. Asistencie: Nigel Dawes.

41:32
    Pred Sochackym to teraz poriadne horelo, ale skóre sa nemení. Dallman sa pokúšal dorážať, ale hosťujúci gólman to ustál.

41:10
    Barys to skúša ako sa dá, ale Sochackij zatiaľ odoláva neskutočnému tlaku.

40:44
    Stepanom dostáva za podrazenie 2 minúty a je tu veľká šanca pre Astanu.

40:01

Druhá tretina priniesla nečakaný obrat! Ufa začala v prostrednej časti s lepším pohybom a hlavne vďaka hattricku Pihlstrooma otočila z 3:0 na 3:4. Astana bude na začiatku tretej tretiny dohrávať presilovku a má šancu na vyrovnanie. Podarí sa to domácim?

40:00

39:51
    Hostia sa oslobodili spod obrovského tlaku Astany a v druhej tretine sa už ubránia.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:20
    Boyd dostal pri pravej tyči puk od Bochenskiho, ale puk nedokázal dostať za Sochackého!

37:15
    Bodrov dostáva za náraz súpera na mantinel 5+ do konca zápasu a domáci majú veľkú šancu na vyrovnanie.

36:24
    Salavat Ufa dala gól!
    Tak to je nevídaný obrat už v prvom zápase sezóny. Ufa dokonale vyšachovala trojicu domácich obrancov. Kajgorodov prihral na medzikružie ANTTI PIHLSTROMOVI a ten završuje hattrick. Asistencie: Alexej Kajgorodov.

36:20
    Hostia sa stále držia pri puku a domáci zubami nechtami bránia.

35:57
    A bude z toho nakoniec presilovka 5 na 3, keďže Rudenko pri mantineli fauloval Kajgorodova.

34:20
    Upper putuje na 2 minúty za nedovolené bránenie a Barys sa bude musieť opäť brániť.

33:47
    A je vyrovnané! Lekomcev prebral v rýchlosti puk v strednom pásme a z pravého kruhu vystrelil. Laco vyrazil puk pred seba a JEGOR DUBROVSKIJ dorazil do odkrytej bránky. Asistencie: Ivan Lekomcev.

33:07
    Astana je v plnom počte a veru môže si poriadne vydýchnuť.

31:56
    Hostia to pred Janom Lacom poriadne roztočili a veľa nechýbalo. Makarov najprv dorážal, potom to skúšal Kolcov od modrej, ale ani jeden sa netrafil.

31:07
    Semjonov dostáva po faule na Pihlstroma 2 minúty.

30:01
    Za nami je polovica dnešného zápasu a rázom to po góloch Pihlstroma vyzerá celkom ináč. Barys už nie je taký suverénny a hostia sa vrátili do hry.

29:49
    Početná výhoda Barysu je už minulosťou, nepodarilo sa mu vytvoriť ani jednú gólovú príležitosť.

28:36
    Lenže Ufa veľmi dobre vykrýva všetky kľúčové priestory vo vlastnom obrannom pásme a domáci to nemajú ľahké.

27:49
    Stepanov inkasuje 2 minúty za sekanie a Barys sa môže v presilovke otriasť.

27:37
    Hostia dokázali znížiť na rozdiel jedného gólu a opäť sa o gól postaral ANTTI PIHLSTROM. Kolcovovo naoko nevinné nahodenie od modrej čiary prepadlo až pred Laca, kde už Fín dorazil puk do siete. Asistencie: Kirill Kolcov.

26:44
    Domáci Upper so po rýchlej súhre Astany dostal takmer až do nepríjemného zakončenia.

25:11
    Ufa sa po prvom góle snaží pokračovať vo zvýšenej aktivite, ale teraz ju zastavilo postavenie mimo hru.

24:16
    Fínsky blesk ANTTI PIHLSTROM sa dostal až pred Jana Laca a puk šikovne prestrčil pomedzi jeho betóny. Asistencie: Andrej Zubarec, Alexej Kajgorodov.

23:40
    Pri Lacovej ľavej tyčke bola poriadna trma vrma, ale hosťujúci útočník nedokázal skórovať.

22:32
    Hostia sú v plnom počte.

21:52
    Z medzikružia to skúšal tvrdou strelou Blochin, ale ani on nebol úspešný.

21:39
    Sochackij si poradil so strelou Dallmana od modrej čiary a bude sa vhadzovať po jeho pravici.

20:52
    Ufa vystihla prihrávku jedného domáceho hráča a rútila sa do brejku, z ktorého napokon nič nebolo a Laco puk zaľahol.

20:32
    Dubrovskij dostáva 2 minúty za svoj nedovolený zákrok na Dawesa.

20:01

Prvá tretina prvého zápasu novej sezóny vyšla Barysu Astana ako domácemu celku nad očakávania. Už do ôsmej minúty svietilo na kocke skóre 3:0 po spolupráci prvej formácie Dawes, Bochenski a Boyd. Ufa mala šancu ešte v druhej minúte, ale Skačkov nepremenil trestné strieľanie.

20:00

19:23
    Po nahodení Zubareva zakončoval ešte jeho spoluhráč z kruhu, ale zasiahol len bočnú sieť Lacovej svätyne.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

17:51
    Makarov a Hartikainen sa pokúšali vykombinovať defenzívu domácich, ale sami sa dopustil nepresnosti.

16:32
    Barys sa už poriadne dlho nedostal do útočného pásma, ale takáto úsporná hra im momentálne pri vedení 3:0 stačí.

15:49
    Ufa sa všemožne snaží o zníženie veľmi nepriaznivého skóre, ale obrana Astany je veľmi pozorná.

15:01
    Začala sa posledná päťminútovka prvej tretiny.

14:50
    Hartikainen je už späť na ľade, Koval ešte musel čeliť jednej strele a prerušil hru.

13:41
    Astana pomerne dlho kombinovala pred Kovalom, ale ten nemusel zasahovať a jeho spoluhráči puk vyhodili z tretiny von.

12:47
    Hartikainen kvôli útočnému faulu oslabuje Ufu. Jeho hákovanie rozhodca ocenil 2 minútami.

12:25
    Oba tímy už hrajú v plnom počte.

12:17
    Bochenski dostal pred Kovalov krásnu prihrávku od Dawesa. Našťastie pre hostí puk netrafil.

11:36
    Gluchov to skúšal nahodením puku na Laca, ale ten zostal bez zákroku. Bude sa vhadzovať.

10:50
    Barys sa s rozohrávkou nikam neponáhľa a drží puk za svojou bránkou.

10:24
    Makarov pri svojom zakončení fauloval a odchádza na trestnú lavicu. Počet hráčov na ľade sa teda vyrovnáva.

09:46
    Teraz sa môžu hostia po prvýkrát zapísať do streleckej listiny. Gavrilin dostáva 2 minúty.

08:25
    S Ufou to pred polovicou prvej tretiny nevyzerá vôbec dobre. Už v druhej minúta hostia nepremenili trestné strieľanie a potom sa spustila lavína domácich gólov.

07:28
    Prvý útok sa doslova baví! Len čo sa vrátil Tserenok z trestnej lavice šli domáci do rýchleho protiútoku. Boyd sa natlačil pred Kovala, ten puk vyrazil pred seba a nikým nekrytý NIGEL DAWES jednoducho dorazil čierne čudo za jeho chrbát. Asistencie: Dustin Boyd, Nikita Tserenok.

07:10
    Astana už hrá v plnom počte.

06:45
    Salavat svojho súpera asi minútu zvieral svojim presilovkovým vzorcom, ale napokon sa Barys oslobodzuje vyhodením cez všetky čiary.

05:09
    Prvé vylúčenie na strane Astany. Nikita Tserenok dostáva 2 minúty za hákovanie.

04:34
    Kazašský celok sa poriadne rozbehol. V strednom pásme si hostia nerozumeli, Dawes posunul puk na DUSTINA BOYDA, ktorý z pravej strany prekonal Kovala k ľavej tyčke. Asistencia: Nigel Dawes.

03:19
    Domáci skutočne bleskovo využívajú svoju presilovku. Kevin Dallman nahodil puk smer bránka a NIGEL DAWES ho dokázal šikovne tečovať za Kovala. Asistencia: Kevin Dallman.

03:06
    Rozhodca posiela na trestnú lavicu hráča Ufy Denisa Bodrova za sekanie.

02:20
    Hosťujúci Gluchov sa dostal z druhej vlny na medzikružie, ale jeho strelu dokázal Lundin zblokovať mimo klziska.

01:27
    Skačkov chcel Laca prekonať kľučkou do bekhendu, ale puk mu sklzol z čepele a Laco nemusel zasahovať.

01:27
    Skačkov bol pri zakončení faulovaný a Laco bude čeliť trestnému strieľaniu!

01:15
    Na druhej strane opäť v pohotovosti Koval. So strelou Antropova si poradil a chytil ju do lapačky.

00:35
    Bielorus Koval úspešne zasiahol proti strele Dawesa. Na druhej strane Sjomin nenašiel Chlystova.

00:11
    Barys si ukoristil úvodné buly a okamžite sa vydal do útoku.

00:01

Teraz už sú na rade hymny Ruska a Kazachstanu.

Ešte pred úvodným buly budeme svedkami slávnostného nástupu hráčov na hraciu plochu.

HC Barys Astana: Laco (Ivanov) – Dallman, Lundin, Savčenko, Blochin, Semjonov, Grebešnikov,Tserenok, Ibrajbekov – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Romanov – Michailis, Poliščuk, Gavrilin

HC Salavat Julajev Ufa: Koval (Sochatskij) – Heikkinen, Lekomcev, Kulda, Kutuzov, Zubarev, Koltsov, Rodionov, Bodrov – Chlystov, Sjomin D., Dubrovsky – Makarov, Mereškin, Hartikainen – Pihlstrom, Kajgorodov, Skačkov – Stepanov, Gluchov, Slepyšev.

Rozhodca: Gašilov, Gusev – Morozov, Fatejev..

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Kontinentálna hokejová liga dnes ponúka skutočne bohatú nádielku zápasov 1.kola a my budeme pri tom. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi HC Barys Astana a HC Salavat Julajev Ufa. Pôjde o reprízu semifinále Východnej konferencie minulosezónneho playoff. Ufa sa po sedemzápasovej bitke dostala ďalej . Začiatok stretnutia je naplánovaný na 15:00 SEČ.

HC Barys Astana

Kazašský klub bol založený v roku 1999 a do novej sezóny KHL vstupuje s trénerom Andrejom Nazarovom. V kádri výraznejšie zmenyn nenastali, pribudol však napríklad slovenský reprezentačný gólman Ján Laco, ktorý minulú sezónu hájil farby Donbassu Doneck, ale tomu zhorel štadión a v KHL nepokračuje. Astana odohrala v príprave celkovo 9 zápasov s bilanciou 6 víťazstiev a 3 prehry a celkovým skóre 29:23. Kazaši hrali prevažne s ruskými tímami. Naposledy sa stretli s Jugrou, ktorú zdolali pomerom 2:1.

Hosťujúci klub bol založený v roku 1961 a nachádza sa v republike Baškiristan. Hlavným trénerom v sezóne 2014/15 bude Vladimir Jurzinov. V zostave po úspešnej sezóne zostali Fíni Hartikainen a Pihlstrom, pribudol napríklad obranca Lekomcev. Salavat odohral v príprave 7 zápasov s bilanciou 2 víťazstvá a 5 prehier a skóre 8:13, čo nie je pred prvým zápasom dobrá vizitka. Ufa bude aj v tomto ročníku chcieť postúpiť do play off, kde v minulej sezóne dokráčala až do konferenčného finále. Tam už nestačila na neskoršieho víťaza z Magnitogorsku.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 4. Dawes (Dallman), 5. Boyd (Dawes), 8. Dawes (Boyd, Tserenok), 42. Dallman (Dawes), 60. Dawes – 25. Pihlstrom, 28. Pihlstrom (Koltsov), 34. Dubrovskij (Lekomcev), 37. Pihlstrom (Kajgorodov)

Barys Nur-Sultan: Laco (Ivanov) – Dallman, Lundin, Savčenko, Blochin, Semjonov, Grebešnikov,Tserenok, Ibrajbekov – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Romanov – Michailis, Poliščuk, Gavrilin

Rozhodca: Gašilov, Gusev – Morozov, Fatejev.