Chabarovsk – Vladivostok 5:4 (kon.) | Omsk – Novokuzneck 0:1 (kon.) | Barys – Ufa 5:4 (kon.)
Kazaň – Jekaterinburg 3:2 (kon.) | Čerepovec – Novgorod 0:2 (kon.) | Togliatti – Jugra Chanty-Mansijsk 2:5 (kon.)
Helsinki – Dinamo Minsk 4:5 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavľ 5:3 (kon.) | HC Slovan – Záhreb 5:2 (kon.)
Amur Chabarovsk
5:4 (1:2, 2:1, 2:1)
Admiral Vladivostok
Štvrtok 04.09.2014, 10:00 • Platinum Arena • KHL

Vladivostoku nepomohol ani oddychový čas trénera Gregora a máme tu koniec. Amur Chabarovsk víťazí v prvom zápase sezóny nad Admiralom Vladivostok pomerom 5:4. Zápas nám ponúkol skutočne pekný hokej a až 9 gólov. Presadil sa aj slovenský hokejista. Michel Miklík strelil jeden gól a k tomu pridal jednu asistenciu. (12:25:10)

60:00

59:47
    Hostia mali vyrovnávajúci gól na dosah! Pyett sa dostal pred Borisova, ale ten puk za seba nepustil. Potom prišla dorážka Bergforsa, ale ani Švéd v službách Admiralu sa nepresadil.

59:28
    Domáci už viackrát v rade odpálili puk zo svojho pásma cez všetky čiary.

59:01
    Prebieha posledná minúta poslednej tretiny.

58:32
    Admiral skúša hru v šestici, Ahonen je už na striedačke!

58:26
    Borisov nemal problémy so strelou Makarova zo strany, skóre sa stále nemení.

57:35
    Čas sa však hosťom veľmi rýchlo kráti. Chabarovsk sa sústredí prevažne na defenzívu.

56:41
    Vladivostok dal gól!
    A presilovka je využitá! O dôležitý kontaktný gól sa postaral český hokejista JAN KOLÁŘ. Admiral má ešte dostatok času na vyrovnanie. Asistencie: Enver Lisin.

56:19
    Borisov si poradil so strelou Naumenkova od modrej čiary. Hostia sú však stále usadení v útočnom pásme.

55:30
    Pyett si svojim pohybom vypýtal faul. Terjajev si odsedí dvojminútový trest.

55:01
    Do konca tretej tretiny zostáva menej ako päť minút a Amur má momentálne všetko vo svojich rukách.

53:43
    Chabarovsk dal gól!
    Ponúknutú presilovku dokázal Amur využiť a po prvýkrát odskakuje na rozdiel dvoch gólov. Pred bránkou ukázal svoj dôraz VJAČESLAV LITOVČENKO.

52:25
    Hosťujúci Kuzmin dostáva 2 minúty a domáci Chabarovsk bude mať k dispozícii presilovku.

50:01
    Tretia tretina sa už prehúpla do svojej druhej polovice, Chabarovsk stále vedie o jeden gól.

48:55
    Na tento zápas sa do Platinum Areny prišlo pozrieť 6785 divákov.

47:48
    Hostia sa snažia niečo s nepriaznivým výsledok spraviť, ale zatiaľ sa im nedarí proti dobrej obrane presadiť.

46:15
    Skrátenú presilovku nedokázal Vladivostok využiť a už sa hraje v pätici na oboch stranách.

45:18
    Admiral hrá v plnom počte.

Martin Platko

Góly a asistencie: 9. Špirko (Tarasov), 22. Niinimaki (Miklík), 37. Miklík (Loginov), 45. Junkov, 54. Litovčenko – 4. Bergfors, 9. Gorškov, 38. Pyett (Gorškov), 57. Kolář (Lisin)

Amur Chabarovsk: Murygin – Safronov, Taimi, Loginov, Ježov, Tereščenko, Rybnickij, Terjajev – Tarasov, Junkov, Špirko – Miklík, Haščák, Niinimaki – Katsuba, Lugin, Fisenko – Železnov, Litovčenko, Baškirov
    Admiral Vladivostok: Ahonen – Kolář, Naumenkov, Osipov, Pyett, Zemčjonok, Kuzmin, Kožokin – Zubov, Ugarov, Gorškov – Bergfors, Gynge, Sigarev – Gorošansky, Lisin, Makarov – Sokolov, Vy. Ušenin, Vl. Ušenin

Rozhodca: Romaško, Jeřábek – Birin, Medvedev